Hercules

تانکها و نفربرهای ایرانی در رژه ها

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

.

سلام دوستان،

من یک سوالی برام پیش اومده و امیدوارم که بتونید کمکم کنید.

در رژه های کشور های دنیا، اقلا اونهایی رو که من تا حالا دیدم، تانکها و نفربر ها و کلا تمایه وسایلی که از [b]شُنی[/b] ( [b]زنجیر[/b] ) استفاده میکنند، خودشون شخصا در رژه شرکت میکنند ولی در ایران، این نوع وسایل میرن رو کول یه تریلی :lol:

من خودم چندین رژه رو از نزدیک دیدم ( رژه ارتش هایی چون آلمان، فرانسه و بلژیک ) در موقع رژه زنجیر تانکها عوض میشه و زنجیرهایی لاستیکی ( خود زنجیر فلزیست ولی قسمتی که با زمین تماس دارد لاستیکی است ) که در موقع رژه صدای زیادی تولید نکند و به اسفالت خیابونها صدمه نزند.

حالا اگر کسی اگاهی از چون و چرای این ماجرا داره، لطفا مرا هم در جریان بزاره.

دستتون بی بلا icon_cheesygrin

.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید دلیلش این باشه که هم می خوان تانکبر رو معرفی و نشون بدن هم تانک و نفربر رو!!

دلیل دیگه اش شاید هزینه باشه!! یعنی هزینه ی حمل یه تانک با به قول تریلی ارزون تر از حرکت خودش در میاد!!(همون قضیه شنی پلاستیکی)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دست میگین شما . شنی تانکها برای حرکت نرم تر و کم سروصداتر نه برای اسفالت بلکه برای دیگر منطق هم با تیکه های پلاستیکی عوض میشه . حتما برای جلوگیری از صدمه زدن به اسفالت این کار را میکنند . و همچنین جلوگیری از لیز خوردن شنی روی اسفالت . شنی تانک سرعت گیر و این گونه علامت های روی اسفالتو می کنه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من يه فيلم مستند ديدم كه يه تانكي داشت تو خيابون راه ميرفت.و همينطوري كه روي اسفالت حركت ميكرد مث تراكتور كه زمين رو شخم ميزنه اسفالتو ميكند و مسير حركتش كاملا روي اسفالت مشخص بود.
همه تانكها همينطوري اسفالتو داغون ميكنند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله تقریبا تانک بدلیل وزن زیاد و حالت خاص شنی مخصوصا روی اسفالت افتاب خورده مثل تراکتور شخم میزته اسفالتو ! تانکهایی که از کفشک های پلاستیکی و مقاوم البته در لابه لای شنی ( بجای صفحات معمول اهنی ) استفاده می کنند هم نرم تر و هم با صدمه کمتر می توانند روی اسفالت حرکت نمایند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولي حرف ها در مرد ذالفقار يادتون.شايد دليلش همين همه آزميشي هستن.شايد هم ماكت.
:lol: icon_cheesygrin :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="su_47"]ولي حرف ها در مرد ذالفقار يادتون.شايد دليلش همين همه آزميشي هستن.شايد هم ماكت.
:lol: icon_cheesygrin :lol:[/quot
ازمایشی هستند نه ماکت دوست عزیز
----------------------------------------------
احتمالا بخاطر اینکه زنجیر های پلاستیکی گرن در میاد این کارو می کنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.