GOLDEN-CROWN

بازديد از پايگاه دفاع هوايي کيف

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نام خدا و یادی از کوروش کبیر چند روز پیش به یکی از پایگاه های هوایی اوکراین -پایگاه دفاع هوایی شهر کیف رفتم که متاسفانه (شاید هم خوشبختانه!) با چیزهایی رو به رو شدم که تقریبا شوکه شدم! قسمتی از این پایگاه به صورت موزه در امده ولی در قسمت دیگر که با نشان دادن کارت دانشجویی و کمی پول به اونجا رفتم حال و هوای دیگه ای داره! بزارین از اول بگم که من در کل این پایگاه هوایی حتی یک نگهبان هم ندیدم! در قسمت اصلی که چند صد متر انطرف تر هست و با دری از قسمت موزه جدا میشه دهها جنگنده زیبا به خواب ابدی فرو رفته اند .ان هم به علت بی پولی! این جنگنده ها شامل تعداد زیادی میگ-25 ار و پی (حدود 30 فروند که همه لابه لای درختان افتاده بودند!) و میگ-29 مدل 9-13 (مدل مخصوص اتحاد جماهیر شوروی که روی بعضی از اونها موشکهای ارچر نصب بود و حتی زحمت باز کردن موشک رو هم به خودشون نداده بودند!) جنگنده زیبای یاک-38 به تعداد حدود 15 فروند (که انقدر افتاب خورده بودند که در هاشون باز نمی شد!) تعداد غیر قابل شمارشی ال-39!!!! و تعداد زیادی هواپیماهای بدون سرنشین که واقعا زیبا هستند و تعداد بسیار زیادی هلیکوپتر میل-8-24-6-2 و تعداد فراوانی انواع هلیکوپتر های کاموف. میدونید چه بمب افکنهایی اونجا بودند!!!؟؟؟ حدود 3 فروند توپولف-22 ام و چندین فروند توپولف-142 و توپولف-95 ! جالب بدونید که تمامی این بمب افکنها شاید 50 ساعت پرواز هم نداشته باشند! ولی به علت کمبود بودجه در کنار باند فقط افتاب میخورند! خیلی سعی کردم به داخل یکی ار بک فایر ها برم ولی پلکان مخصوص رو پیدا نکردم!! با تلاشی فراوان و با قیمت از دست دادن لباسهام (چون به علت گرمای شدید رنگ روی میگ ذوب شده بود و بعدا فهمیدم سر تا پا نقره ای هستم!!!!) خودم رو روی ابر جنگنده "میگ-25 ار" رسوندم و تازه از روی بال ادم میفهمه چقدر این جنگنده بزرگه!خلاصه با تلاش فراوان تونستم در کابین رو باز کنم و برم داخل.واقعا تو عمرم انقدر کیف نکرده بودم ولحظه ای به خودم گفتم تو رو خدا ببین.اینها انقدر دارن نمیدونن چیکار کنن.بعد ما از نداری ......! کابین میگ خیلی تنگ بود .واقعا باورتون نمیشه من حتی اطراف رو به زور میدیدم!از جلو این جنگنده واقعا دیده کوری داره! من نمیدونم چطوری خلبان با اون پرواز میکرده! ولی داخل کابین نو نو بود! انگار همین الان از کارخانه اومده بیرون! افسری که پایین بود و من رو راه داده بود میگفت این میگ 15 ساله از جاش تکون نخورده! درهای قسمت دوربین باز بود! کلی عکس گرفتم.براتون میزارم! پایگاه مملو از سوخو-24 و یاک-28 های از رده خارج بود.البته نه به علت فرسودگی بلکه به علت کمبود بودجه! جالب بدونید از هر هواپیما یک چیزی رو شبانه زمانی که شوروی در حال فروپاشی بوده و به قول خودمون خر تو خر بوده کش رفتن! مثلا حدود 40 فروند انتونف-24 و 26 پمپ دوغن و هیدرولیک ندارند! وقتی به بالای سوخو-24 رفتم دیدم تمامی درها بازه و همه خالی هستند تمامی سیستمها رو دزدیدن!!!! حدود 40 تا 50 فروند سوخو- -20- -25 و میگ-23-21-27 لابه لای درختان واقعا دیدنی هست! ولی زیبا ترین چیزی که دیدم سوخو-15 بود! واقعا با ابهت! تمامی هواپیما ها با ارم ستاره ارتش سرخ بودند و حتی زحمت پاک کردن ارم رو هم به خودشون نداده بودند! انشا الله تا 3-4 روز دیگه عکس ها رو میزارم!
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مگه هزینه نگهداری این هواپیماها چقدر میشه هر چی بشه بهتر از ساخت و خرید هواپیماها دیگه هست icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته دوست من بنده هم اشتباه گفتم.علت اصلی سیاست اوکراینه.بعد از شوروی هزاران هواپیما از انواع مختلف در این کشور باقی ماند.علت اصلی اینه که اوکراین نیازی به این همه تجهیزات نداره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عکسهایی از مبگ-25 ار -این میگ حدود 150 ساعت پرواز داشته و الان به صورت غیر عملیاتی در امده است.البته هیچ اشکال کلی نداره و با کمی برسی و چند ساعت کار اماده پرواز میشود.حدود 30 فروند میگ-25 در این پایگاه میباشد.در مورد این جنگنده فقط میتونم بگم واقعا بزرگ و جذابه!
این عکسها رو خودم از روی میگ و درون کابین اون گرفتم.

تصویر

دوربینهای زیر بدنه

تصویر

رادار پهلو نگر

تصویر

یکی از دوربین ها بعد از برداشتن در پوش

تصویر

نمایی که حلبان هنگام پایین امدن می بیند!

تصویر

کابین خلبان
تصویر
تصویر

یک میگ-25 دیگر با پوزه ای نامعمول!

تصویر
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سه فروند توپولف-22 ام در این پایگاه- بک فایر اخری مدل ام-3 میباشد و فقط 30 ساعت پرواز داشته!!!

تصویر

به این موشکها دقت کنید! هنوز بعد 15 سال به زاقه برنگشته اند!

تصویر

این بک فایر مدل ام-3 با 30 ساعت پرواز به خواب احتمالا ابدی رفته.هنوز ارم گروه هوایی "پلتوا" بر روی این بمب افکن زیبا هست.

تصویر

من ترسیدم به این موشک احتمالا مسلح نزدیک شم!!!
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
زیبا ترین جنگنده پایگاه: سوخو-15 فلاگن- این جنگنده در قسمت موزه میباشد.حدود 30 ساله که این جنگنده زیبا اینجا خوابیده ولی مثل روز اول در کابینش باز و بسته میشه!

تصویر

کابین سوخو-به صفحه رادار توجه کنید!

تصویر

نمای زیبای پشت از کابین خلبان!

تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند هواپیمای بی سرنشین ما فوق صوت فوق پیشرفته.در این قبرستان!

تصویر

تصویر

ارم نیروی هوایی سرخ شوروی هنوز از پشت ارم نیروی هوایی اوکراین مشخص است!
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بمب بفکن سوخو-24 وسط چمن های کنار باند!
به بمب های زیر هواپیما که 15 ساله پایین نیومده اند توجه کنید!

تصویر
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک افید زیر بال این سوخو-25 غارت شده!

تصویر
تصویر

فراک فوتی دیگر.سلاح ها به روی زمین منتقل شده اند!

تصویر

این سوخو به قطعات جدا از هم تبدیل شده!
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.