worior

مسابقات ملي زيردريايي‌هاي كنترل از راه دور برگزار مي‌شود

Recommended Posts

مسابقات ملي زيردريايي‌هاي كنترل از راه دور برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: نخستين مرحله از مسابقات ملي زيردريايي‌هاي كنترل از راه دور روز چهارشنبه با حضور 50 تيم از دانشگاه‌هاي سراسر كشور در دانشگاه صنعتي مالك اشتر وزارت دفاع برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، در اين مرحله از مسابقات، مباحث و مستندات طراحي، ارائه شده از سوي تيم‌هاي شركت كننده مورد ارزيابي متخصصان و استادان علوم دريايي از دانشگاه‌ها و مراكز علمي – تحقيقاتي كشور قرار گرفته و در اين بين، از تيم‌هايي كه در زمينه طراحي كامل جزييات و مهندسي زيردريايي هاي كنترل از راه دور حائز رتبه گرديده‌اند، قدرداني مي‌شود.
هدف اصلي از برگزاري نخستين دوره مسابقات ملي زيردريايي‌هاي كنترل از راه دور كه با همكاري دانشگاه مالك اشتر و سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع برگزار مي‌شود، گسترش مباحث علمي و نهادينه كردن دانش و فناوري شناورهاي زيرسطحي در كشور است.
تقويت دانشجويان در زمينه‌هاي فني مهندسي، ايجاد بسترهاي مناسب براي ابراز خلاقيت متخصصان و پژوهشگران، رفع نيازهاي تجاري و دفاعي (فراساحل) در زمينه شناورهاي زير سطحي كنترل از راه دور و تقويت ارتباط هدفمند ميان سازمان‌هاي مرتبط با دريا و دانشگاه‌ها از ديگر اهداف برگزاري اين مسابقات به شمار مي‌روند.
دومين مرحله از اين مسابقات با طرح مباحث و مستندات مربوط به ساخت و مسابقه شناورها در محيط عملياتي، تيرماه سال آينده برگزار شود.
انتهاي پيام/

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8812100993

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واریور جان من یک زیر دریایی خریدم 50 هزار تومن می تونم در این مسابقه شرکتش بدم؟! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که مجری یا داور مسابقات نیستم ..

منتها اگر بودم زیردریایی زیر 1500 کیلو رو توی مسابقات راه نمیدادم ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]سلام[/color]

http://rcsc89.com/index.php?module=ContentExpress&func=display&ceid=726

http://rcsc89.com

http://www.rcsc89.ir/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فكر كنم قبلا هم يه بار اينو گفته بودم

حدود يك سال و نيم قبل بود كه تو دانشگاهمون يه نمايشگاه باز شده بود و هر گروهي يه چيزي ساخته بود
گل سرسبد اونا هم يه ماكت اف 22 بود كه پرواز هم ميكرد...........همه مسوولين هم با به به و چه چه بهش تبريك ميگفتن
دو دانشجويي كه اونو ساخته بودن هم كلي افه ميومدن كه ...آره ....اگه ازمون حمايت بشه بهتر هم ميتونيم بسازيم
............................اون دو دانشجوي سال اخر مكانيك بودن
من هم اون هواپيماي مدل رو ديدم و به نظرم اشنا ميمومد.............يهو يادم اومد اونو كجا ديدم
تو يه قسمت از بازار اصلي شهر كه از بقيه بازار دور افتاده.......و تو يه پاساژ دور افتاده تر...يه مغازه هست كه از اين مدل ها ميفروشه..................اف 22 رو هم داره.همين اندازه هم بود........فقط رنگش فرق ميكنه
دقيقا همون چيزي بود كه تو مغاره ميفروختن........چون من اوناجا خيلي ميرفتم و هميشه نگاه شون ميكردم

دوستم كه همراهم بود.............بهم گفت ياد بگير ببين چي ساختن؟...اونوقت تو برو موشكي بساز كه حتي بلند هم نميشه
بهش گفتم بيا عصري بريم بازار نادري............اهواز............تا خوشكل تر ازينو بهت نشون بدم
ميگفتن يك ميليون خرج كرديم.......اما تو اون مغازه با حدود سيصد چهارصد هزار ميشد خريدش

اكثر مردم اون مغازه و پاساژ رو نميشناسن...چون جاي پرتي ه....منم شانسي اونجا رو پيدا كردم
بر فرض اينكه اونا خودشون اون مدل رو ساخته شده باشن بازم نواوري محسوب نميشه
...... وقتي يه جسمي ميتونه پرواز كنه مدل اون جسم هم ميتونه.....درست مثل دو مثلث متشابه كه هر دو زواياي يك ساني دارند و فقط اندازه ي اضلاع اومنا متفاوته

پس اين نو آوري محسوب نميشه..........چون اف 22 وقتي بتونه با اون شكل و شمايل و زواياي بدنه اش پرواز كنه...مدلش هم قطعا ميتونه
بايد براي ساخت مدل هواپيما دنبال يه شكل هندسي جديد رفت....اونوقت ميشه از اون مدل به عنوان يه نو اوري يا بشه

اينا يي كه نوشتم ممكنه به اين موضوع ربطي نداشته باشه......ولي خب ..........ياد اون خاطره افتادم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ahvazWolf عزیز ..

من توی دانشگاه آزاد اهواز با چنین چیزی برخورد کردم یه مدل فانتوم بود که مرد گنده میگفت خودش ساختتش ! موتورش گیر نمیاد رفته مالزی خریده !!! بعد همون مدل رو توی همون مغازه ای که میگی پیدا کردم (همون پاساژه راهروی اول انتهای راهرو ! خیابان امام شرقی و .... ) :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اره همون پاساژه..... تو اما م شرقي ............

.....شما تو اون دانشگاه درس ميخونيد؟

جالبه كه اساتيد و يا مسوولين از همه جا بيخبر كلي تعريف هم ميكردن از اون دو دانشجو

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شما تو اون دانشگاه درس ميخونيد؟[/quote] نه خدا نکنه ...

البته اون مغازه هم تعطیل کرده ...

افتخار یکی از دانشجوهای مکانیک همون دانشگاه این بود که یکی از این کیت های هلی رو مونتاژ کرده ! ... دانشگاه بسیار بدی هست با امکانات گسترده اما هیچ چیز مثبتی توش دیده نمیشه ...

بحث منحرف شد بی خیال .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما هم در حال طراحي و ساخت يه زيردريايي كنترل شونده هستيم.
اسمبل كردن سيستم فاصله‌ياب سوناري به عهده‌ي داداشتونه. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ما هم در حال طراحي و ساخت يه زيردريايي كنترل شونده هستيم.
اسمبل كردن سيستم فاصله‌ياب سوناري به عهده‌ي داداشتونه.[/quote]میگم یه سوال ! :<

سامانه های ارتباطی زیر سطحی که بشه توی بازار پیدا کرد چی هست ! و اینکه همگی بر مبنای التراسونیک و سیمی هستند یا روشهای دیگری هم هست ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم همونجا مكانيك ميخونم

درسته هيچ حرفي براي گفتن نداره.........اما اين به دانشجوها مربوطه كه برن سراغ اين چيزا يا نه
خيلي ها فقط و فقط و فقط درس ميخونن..........و حتي يه روزنامه هم نميخونن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سامانه های ارتباطی زیر سطحی که بشه توی بازار پیدا کرد چی هست ! و اینکه همگی بر مبنای التراسونیک و سیمی هستند یا روشهای دیگری هم هست ...[/quote]
راستش ما نه از كابل استفاده كرديم و نه از سيستم التراسونيك! :mrgreen: زيردريايي ما با امواج راديويي كنترل ميشه چون كار كردن با سونار پيچيده است و ما از سونار تنها به عنوان فاصله ياب استفاده خواهيم كرد. در مورد اون فاصله ياب هم بايد بگم ما مدار و توضيحات مربوطه رو از اينترنت دانلود كرديم و الآن مي‌خوايم قطعات رو بخريم و آزمايشش كنيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]سامانه های ارتباطی زیر سطحی که بشه توی بازار پیدا کرد چی هست ! و اینکه همگی بر مبنای التراسونیک و سیمی هستند یا روشهای دیگری هم هست ...[/quote]
راستش ما نه از كابل استفاده كرديم و نه از سيستم التراسونيك! :mrgreen: زيردريايي ما با امواج راديويي كنترل ميشه چون كار كردن با سونار پيچيده است و ما از سونار تنها به عنوان فاصله ياب استفاده خواهيم كرد. در مورد اون فاصله ياب هم بايد بگم ما مدار و توضيحات مربوطه رو از اينترنت دانلود كرديم و الآن مي‌خوايم قطعات رو بخريم و آزمايشش كنيم.[/quote]
ممنون ...

ولی این امواج در چه دامنه ای و تا چه عمقی در آب نفوذ میکنند ؟ !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]سامانه های ارتباطی زیر سطحی که بشه توی بازار پیدا کرد چی هست ! و اینکه همگی بر مبنای التراسونیک و سیمی هستند یا روشهای دیگری هم هست ...[/quote]
راستش ما نه از كابل استفاده كرديم و نه از سيستم التراسونيك! :mrgreen: زيردريايي ما با امواج راديويي كنترل ميشه چون كار كردن با سونار پيچيده است و ما از سونار تنها به عنوان فاصله ياب استفاده خواهيم كرد. در مورد اون فاصله ياب هم بايد بگم ما مدار و توضيحات مربوطه رو از اينترنت دانلود كرديم و الآن مي‌خوايم قطعات رو بخريم و آزمايشش كنيم.[/quote]
ممنون ...

ولی این امواج در چه دامنه ای و تا چه عمقی در آب نفوذ میکنند ؟ ![/quote]
خوب راستش اين امواج قادر به نفوذ به زير سطح آب نيستند! love_struck
زيردريايى يه آنتن شناور خواهد داشت. نخندين بهمون!:winking: ما اولين گروه رباتيك دانشگاه هستيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.