mamadgator

گروه موسوم به ارتش آفتاب 9 دامنه از سايت‌هاي ناسا را هك كرد

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام و عرض ارادت با اينكه من ارادت خاصي به آشيانه دارم ولي به صراحت ميگم اين كارشون از روي مطرح كردن خودشون بوده (چون مدتي باهاشون كار كردم و اخلاقياتشون رو ميدونم) و فقط ميخواستند خودشونو مطرح كنند البته چون اين قليل افرادي كه هك كردن از گروه جدا شدند ميخواستند اسم جديد گروهشون رو بالا بيارند ولا غير - البته پس از هك كردن در صفحات deface شده به اسم ايران و ايرانيان هك كردند كه اين كارشون اشتباه بوده -
----------------------
اين كار اونها فقط يه نتيجه داره : ايران شرور است - چيزي كه كشور هاي خارجي ميخوان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اما در مورد کامپیوتر من هم به خاطر رشته ام هم به خاطر علاقه ام نرم افزارهایی می نویسم که اگه شما ببینی دل و رودت می پیچه تو هم پس زیاد وارد این بحث نشی برات بهتر
گفتم که این بیکاران محترم اگر راست می گن یک سیستم عامل در حد نود و هشت طراحی کنن که انقدر از شرکت های آمریکایی دزدی نرم افزار نشه هک کردن اونهم این طوری افتخاری نیست
افتخار اون زمانی هست که تو این مملکت یک رقابتی با ناسا از لحاظ علمی در بگیره
بعد اگر دوست دارن ادامه بدن بدن اما اسم ایران رو بردارن این کشور هم فرهنگ داره هم آبرو
[/quote]
ببخشید بنده نمی دونستم چون چندتا کلمه RUBY و چند تا توابع ویژوال بیسیک نمی دونم نباید با شما بحث کنم

[quote]بعدشم علي جان والله من فروم ها مي خوندم ظاهرا مي گند اون ساب دومين ها رو خود بچه هاي آشيانه ساخته بودند...[/quote]
اون ها چون نمی تونند روش های پرایوت تیم های ایرانی رو درک کنند رو به چرت وپرت گویی می اورند(اقای امین این یعنی حقارت علمی) سر بحث تویییتر گفتند که ایرانی با XSS ایمیل صاحب توییتر رو زدند وبعد DNS رو تغییر دادند
در ضمن جناب امین ساخت یک سیستم عامل بومی نیازمند سرمایه گذاری عزیم وجلب نظر کشور های خارجی است وگرنه سیستم عامل های ما به سرنوشت MAC LINUX دچار می شوند و عده ای حرفه ای فقط از ان استفاده می کنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در دنیای برنامه نویسان کامپیوتر هک واژه نه چندان خوبیه و این به این دلیله که یک عده ای فقط برای مطرح کردن خودشون از اون بهره می برن و در نهایت باعث ضرر و زیان عده ای به قول ما مسلمونها بی گناه می شن..
اما در کل من این کار رو تائید نمی کنم حداقل یه جای سیاسی یا نظامی رو می زدن نه یک جای علمی ولی از همین هکرها می شه برای امن کردن سایتهای خودمون استفاده کنیم(بهره از نیروی با استعداد داخلی).
در مورد سیستم عامل بومی درسته ما باید کار رو شروع کنیم حتی شده با هزینه زیاد اما نه به این دلیل که بفروشیم یا مثلا شرکتهای دنیا اعم از سخت افزار و نرم افزار با ما همکاری کنن نه به این خاطر که باید امنیت و پول خودمون رو حفظ کنیم .
توانش در کشور موجوده اما یک سرمایه بزرگ و پشتیبانی می خواد که متاسفانه هنوز مسئولین به این قضیه پی نبردن که با داشتن یک سیستم عامل بومی ما می تونیم هم امنیت و نیاز خودمون رو در این مورد براورده کنیم هم از این همین سیستم پایه برای بسیاری از انواع فناوریهایی که نیاز به سیستم عامل دارن استفاده کنیم (مثل موبایل و یا حتی صنایع نظامی) جالب بدونین که تمام ما رو می تونن از روی موبایل ها کنترل کنن(از خارج نه داخل) و این به خاطر سورس کدیه که خود این غربی ها روی این موبایل ها می زارن و ما هم نمی تونیم بهش دسترسی داشته باشیم.
اگر شما با زبانهای برنامه نویسی کار کرده باشید و توجه کرده باشید یک بخشی رو شما باید اگری کنید و یکی از موارد این بخش این هست که شرکت سازنده این زبان می تونه در مواردی که خودش می دونه کد شما رو دستکاری کنه (و به معنای دیگری محترمانه اجازه هک رو از خود شما می گیره) به همین دلیل من هیچ وقت نه به ویندوز و نه به زبانهای این شرکت نظر خوبی نداشتم و چاره رو در زبانهای اپن سورس می دونم.
در کشور ما بعد رایانه و ای تی بسیار عقب هستیم و نیاز مبرم به سرور داخلی ، شبکه داخلی (در صورت لزوم با حالت ایزوله) ، زیر ساختهای فناوری بالا و خیلی موارد دیگه داریم البته این برای ما در بعضی موارد هم یک نقطه ای قوته مثلا بانک ما قطع بشه خیلی راحت کارمند محترمی که تا همین دو سال پیش این کار رو دستی انجام می داد این کار رو دستی انجام می ده :mrgreen:
اما ایا اگر شبکه بانکی اروپا مختل بشه چی.
در کل من نظرم اینه اگر ما هکری هم در کشور داریم نیروشون رو برای روز مبادا بزارن و به قول میلیتاریها عنصر غافلگیری رو در نظر داشته باشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ه مثلا بانک ما قطع بشه خیلی راحت کارمند محترمی که تا همین دو سال پیش این کار رو دستی انجام می داد این کار رو دستی انجام می ده Mr. Green
اما ایا اگر شبکه بانکی اروپا مختل بشه چی. [/quote]
نه خیر دوست عزیز به همین سادگی ها نیست!
تا اونجا که من میدونم در صورت حمله سنگین به سیستم بانکی کشوری امکان دزدی بزرگ از حساب مشتریان وجود دارد مثلا توی حسابت 100 میلیون پول هست فردا میری میبینی نیست ! تازه این کمترین خطر ممکن هست امکان واریز پول کند یا حتی متوقف میشه که این باعث ضربه شدید به سیستم اقتصادی کشور میشه فکر کنید چه بلایی سر مثلا واردات و صادارت کشور میاد وقتی نشه به سادگی پول رد بدل کرد بورس کشور نابود میشه و... کلا شرایط خیلی بدتر از اونی میشه که بشه به صورت دستی کنترلش کرد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه كسي بخواد عليه ما جنگ سايبري راه بندازه خيلي جاها رو ميتونه هدف قرار بده اگه من بخوام همچين كاري كنم
ابتدا
1-سرورهاي سيستم سوخت رساني(كارت سوخت)
2-شبكه ي بانكي كشور (شتاب) كه تقريبا كل سيستم بانكي كشور روي اون ميچرخه
3-سيستم پليس +10
4-سيستم هاي شبكه اي وزارت كشور - و ساير وزارت خانه ها و همچنين اداره ي آب و برق و همچنين سيستم لوكال مركز جرايم اينترنتي اگاهي
5-ديتاسنترهايي كه خدمات دولتي رو پشتيباني ميكنند
و ...
پس دوستان اگه يه توجه كليك كنيد زير ساختهاي الكترونيكي ما همچين كم هم نيستند ديگه بماند سازمان سنجش و دانشگاه ازاد و ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای همین می گم باید یک شبکه اینترانت داخلی و ایزوله و سیستم عامل بومی و از زبانهای اپن سورس استفاده کرد تا اگر فرضا حمله ای هم صورت گرفت حداقل با دنیای خارج ارتباط رو قطع کردیم خودمون توی کشور فلج نشیم.
مثلا شما شبکه ای داخلی رو در نظر داشته باشین که کل ادارات و سازمانها و دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی به اون وصل باشن هم امنیت اون و کنترل اون راحتتره هم به فرض مثال اگر دانشجویی کاری داشته باشه می تونه به راحتی از این شبکه برای بر اورده کردن نیازش استفاده کنه و یا مردم موارد خودشون رو به راحتی در بانک ها و ادارات و سازمانها انجام می دن.
اگر سیستم عامل بومی و ترجیحا اپن سورس داشته باشیم نفوذ و هک اون اگر ناشدنی حداقل خیلی سخت می شه مثلا برای ویندوز در سال میانگین حدود 2000 ویروس و کرم و... تولید می شه این رقم برای لینوکس فقط حدود چند تاست که به تعداد انگشتان دست هم نمیرسه اونم در 24 ساعت رفع می شن اما ویندوز برای خود امریکا و استفاده کنندگان اون مشکلی به وجود نمی اره چون خودشون سورس کد رو در اختیار دارن اما برای ما نگفتنش بهتره.
شما فکر می کنین کار اصلی یاهو و گوگل و بقیه این سایتها چیه که برای ما و شما فضای در حد گیگ ر نظر می گیرن و از کجا می خورن نگین فروش مثلا کروم که خندم می گیره نه کار اصلیشون فروش تمان اطلاعات ما توی این سایت ها به سیا و هزار ناکجا اباد دیگست.
برادر من شبکه شناب به این راحتی ها از کار نمی افته چون یک شبکه با بانک توزیع شدست و اگر این نوع اتفاقاتی بیفته فوقش ارتباط خارجی اونها رو قطع می کنن.
البته این یک ضعفه که ما با دنیا در ارتباط چندانی نیستیم اما همین برای این سیستم مزیت هم محسوب می شه.
برای همینه که من اعتقاد به داشتن دیتا سنتر و فضای داخلی برای سایتهامون دارم.
جالبه بدونین خود سرورهای میکروسافت سیستم عاملشون لینوکسه.
اگر تمام ارگانهای ما مثل ناجا به امنیت اهمیت می ادادن شاید وضع کلی ای تی کشور بیشتر از این پیشرفت می کرد.
الان دانشجویان ما برای گرفتن جواب یک سوال و یا یک تحقیق ساده که ممکنه بارها این معما در دیگر دانشگاهها حل شده باشه باید تمام اینترنت رو زیر رو کنه چرا ما نباید با داشتن یک شبکه داخلی پیوسته این مشکلات رو رفع نکنیم مگر یکی از هدفهای مهم شبکه توزیع و اشتراک اطلاعات نیست .
یکی از مشکلات دانشگاههای ما اینه که هر مسئله ای 10 بار و یا 100 بار در این دئانشگاهها تحقیق می شه و هیچ دانشجویی نمی تونه تاریخچه ای از موضوع در دستش داشته باشه و این یعنی ضعف یعنی نداشتن شبکه متمرکز اطلاعات علمی و خیلی موارد دیگه که چون وقت ندارم بهشون نمی پردازم و این فقط یک نمونه است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.