Ehsan_animator

آیا می دانید فیلم AVATAR با چه غول سیستمهایی Render شده است ؟

Recommended Posts

[quote]منظور من ابر رایانه نبود ..... رندر فارم یا مزرعه ای از ایست گاههای کاری در حقیقت یک شبکه است نه یک سیستم یک پارچه مثل ابر کامپیوتر ...... این مزرعه فقط در زمینه پردازش گرافیکی عمل می کند ...... هزینه بالا و عدم پشتیبانی فنی ما را مجبور کرده که از این بخش عقب باشیم و یکی از دلایلی که ما نتوانستیم یک انیمیشن کامل 70 دقیقه ای بسازیم همین مشکل است

در ضمن تعریف ابرکامپیوتر در هر سال با سال قبل متفاوت است.... یعنی کف این تعریف در هر سال با پیشرفت سخت افزارها بالاتر می رود.... معلوم نیست این ابرکامپیوتر دانشگاه امیرکبیر که برای سازمان هواشناسی ساخته شده هنوز هم در دسته ابرکامپیوترها قرار بگیرد ..... سیستم شما هم در سی سال پیش یک ابرکامپیوتر به حساب می آمد ولی الان فقط یک PC هست[/quote]
بله دوست عزیز تعاریف رقابتی برای ابر رایانه ها هر ساله تفاوت می کند اما برای سازمان هواشناسی به اعتبار صحبت مسئولین آن این ابر رایانه برای چند سال مکفی است. اما این سیستم کلاستر برای فعالیت ها و نهادهای دیگر به صورت سفارشی و با ارتقا در حال بهینه سازی است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ما از مکس 2009 استفاده می کردیم ..... تمام نسخه های v-ray که ما برای مکس 2009 پیدا کردیم با رندر شبکه مشکل داشتن .... تمامی سیستم ها از یک نسخه استفاده می کردن ( از روی یک دی وی دی ) .... مجموعا 10 تا سیستم داشتیم ..... مربوط به زمانی می شه که سی پی یو های چها هسته ای اکستریم اینتل تازه اومده بود ..... ما هم از این سی پی یو ها استفاده می کردیم ( البته پولشو صدا و سیما داده بود ) ..... موشن کپچر هم داشتیم ..... همه چی آماده بود غیر از یک رندر فارم ..... پروژه انجام شد ولی کار ما چند برابر شد ..... این V-ray شما از کجا تهیه شده ؟.... مثل ما از توی نت یا از جای دیگه ..... مگه می شه نسخه ی کرک شده وی ری کامل کار کنه ؟؟
[/quote]

اين توپيك يادم رفته بود !

متاسفانه من وي ري از مكس 9 به اين طرف كار نكردم ! ولي ازش حسابي كار شبكه كشيدم .
و يه تاسف ديگه كه بايد بخورم اينكه اون فايل نصبش ويروسي و توسط انتي ويروس گرامي پاك شد ! ...

حالا چه اجباري به وي ري هست ؟
مگه منتال ري چيزي كم داره ؟توي شبكه خيلي بهتر و كنترل شده تر كار ميده . البته يكي از ايرادات مكس توي نت ورك رندرينگ پلاگ اين هاشه كه بعضا توي شبكه رندر نميشن و متاسفانه مولتي هم نيستند و با هسته اول رندر ميشن ! تااونجا كه يادمه فور مكس 9 اينطور بود ! البته نه شگ هير .

اسم اون كار چي بود ؟ واسه كدوم مركز انجام داده بوديد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اسم اون كار چي بود ؟ واسه كدوم مركز انجام داده بوديد ؟[/quote]

صدا و سیمای بوشهر ...... 6 ماه اونجا کار کردم ، از 15 قسمت فقط یک قسمتش به میکس لایه ها رسیده بود .... پول هم خبری نبود ..... اومدم بیرون ..... چند نفر دیگه هم بیخیال شدن .... موشن کپچر هم خراب شد ..... فکر کنم پروژه متوقف شده باشه ..... لقمه بزرگتر از دهن ورداشته بودن .... خیلی سنگین بود .... من تو قسمت مدل سازی کار می کردم .... تا اون موقع که من اونجا کار می کردم هنوز اسمی واسش نذاشته بودن ..... همین 6 ماه کار رو هم باید مدیون رئیس صدا و سیمای بوشهر باشم ..... یک مدیر آگاه و اهل ریسک .... خیلی هم کمک کرد ولی داشته های ما همین بود .... هر چند پولی توش نبود ولی یک تجربه گروهی عالی واسه من حساب می شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]صدا و سیمای بوشهر ...... [/quote]توي مراكز هيچي در نمياد ! ولي تهران ميلياردي جابجا ميكنند ! ...

موشنكپچرتون چي بود ؟ ويكان ؟ يا از اين مكانيكي ها .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقیقا نمی دونم اسمش چی بود ولی سنسور رو مفاصل نصب می شد ..... حرکات جای دیگه ضبط می شد .... بعد فایلش رو دست ما می دادن ... ما هم چند تا ویرایش روی key frame ها انجام می دادیم ..... چون جدید بود نتونستن تو تهران تعمیرش کنن .... خرج دبی هم خیلی زیاد می شد

ولی من خودم با انیمیت کردن دستی بیشتر موافق بودم .... اگه پروژه انیمیشن باشه باید دستی متحرک بشه تا بتونیم اغراق های حرکتی رو در بیاریم .... موشن کپچر ماله فیلمه نه مال انیمیشن .....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.