daria

آيا ما به موشك هاي بالستيك با برد بيش تر از 2000 كيلو متر احتياج داريم

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[color=green]با سلام [/color]

من فکر میکنم که ما باید توان پاسخگویی به تهدیدات رو داشته باشیم . بزرگترین تهدیدات ما اسرائیل و امریکا قلمداد میشن که در حال حاضر اسرائیل (به تنهایی ) توان این رو نداره که موجودیت نظام یا کشور رو مورد تهدید قرار بده ولی ایالات متحده امریکا توان بالقوه برای این منظور داره و این بخش از معادله توجیه کننده ایجاد توان بازدارندگی موشکی در داخل برای مقابله به مثل با چنین تهدیدی به شمار میاد .

توجه داشته باشیم که کشوری مثل آمریکا به واسطه هیمنه و تسلط استراتژیکی که در جهان ایجاد کرده (البته نه برای ما) توان غیر قابل مقایسه ای در زمینه موشکی با ما داره ولی با این وجود اگر ما توان موشکی تا مثلا 10000km داشته باشیم از لحاظ روانی یک اهرم فشار و توان بازدارنده موثر محصوب میشه .

البته ما می تونیم طوری رفتار کنیم که دشمن به این توان فرضی پی ببر ه ولی از لحاظ افکار عمومی محرض نباشه که به نظرم این بهترین حالته ، به دلیل اینکه تحت فشار بین اللمللی قرار نخواهیم گرفت و از طرفی اهداف مارو مسجل میکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایران به موشکهایی با برد ۱۰۰۰۰ کیلومتر نیاز داره چون تهدید به حمله اتمی شده. دوستان من یه سوال داشتم اگه فرانسه همسایه ایران بود ایا ایران قوی هست یا فرانسه :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

از نظر تسلیحاتی بدون تردید فرانسه

ولی احتمالا از نظر جنگی ایران ...

کلا شما دزد ها رو با ما مقایسه نکن (( جالبه فرانسوی های دزد از کل جهان میراث فرهنگی رو دزدیدن و با نمایش اونها دارن میلیار ها میلیارد درآمد کسب می کنند )
حتی خبر جنگ هم می تونه صنعت توریست و درآمد میلیاردی فرانسه رو به خاطر بندازه که یعنی اینکه فرانسه اگه همسایه ایران فعلی بود سر تعظیم فرو می آورد ...

کلا اون دوران که اروپایی ها حاضر می شدن بجنگن گذشته ...

فرانسه هم کشور نسبتا کوچکی هست ( در مقایسه با ما ) و اگه همسایه ما باشه احتمالا همون موشک ها ی برد کوتاه دمارش رو در میاره ...

هر چند نیروی هوایی خیلی خفنی داره ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشکی با برد بیش از 2000 بدون کلاهک هسته ای عملا به صرفه نیست. ما هم که با سلاح هسته ای مخالفیم. بنابراین...

البته جایگزین مناسبی برای موشک وجود داره که خوشبختانه سپاه از اون استفاده می کنه و باوجود اون دیگه نیازی به موشک دوربرد نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر در بخش ماهواره ای قوی بشیم می تونیم به راحتی موشکهای بالستیک یا حتی کروز یا دقت بالا و نقطه زن بسازیم و اون وقت کلاهک هسته ای هم لازم نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ميشه دقيقتر از جايگريني كه اسم برديد بگيد ايا منظورتون همون اي بمب خودمون است يا چيز ديگه اي مد نظر است :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام همگي. اگه كسي نظر منو مي خواد كه ميدونم نميخواد بايك بگم كه يه موشك با برد 12000 كيلومتري بسازيم بعدشم توش رو پر از گل كنيم تو اسمون واشنگتن منفجر كنيم تا دست مردمشون گل ايراني باشه نه بمب ايراني :mrgreen:
به اميد صلح جهاني

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ایران به موشکهایی با برد ۱۰۰۰۰ کیلومتر نیاز داره چون تهدید به حمله اتمی شده. دوستان من یه سوال داشتم اگه فرانسه همسایه ایران بود ایا ایران قوی هست یا فرانسه Exclamation :mrgreen:
[/quote]
فرانسه یه کشوری هست کاملا شکست خورده این کشور بعد از جنگ جهانی اول توی کوچکترین جنگی پیروز نشد از جنگ جهانی اول بگیر تا ویتنام(دی بین فو) الجزایر و....... ولی بنظر من اگه ما با فرانسه در گیر بشیم فرانسه بازنده جنگه (البته در صورتی که همسایه باشیم)
در مورد موضوع مورد بحث بنظر من اگه ما بخوایم ابر قدرت بشیم ما به این سلاح حتما احتیاج داریم
[quote]سلام همگي. اگه كسي نظر منو مي خواد كه ميدونم نميخواد بايك بگم كه يه موشك با برد 12000 كيلومتري بسازيم بعدشم توش رو پر از گل كنيم تو اسمون واشنگتن منفجر كنيم تا دست مردمشون گل ايراني باشه نه بمب ايراني Mr. Green
به اميد صلح جهاني
[/quote]
البته اونوقت ما رو به علت گل بارون بمبارون می کنند! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان این قسمت از نقشه رو ببینید، جزیره‌ی دیه‌گو گارسیا در اقیانوس هند (پایگاه مهم هوایی و دریایی آمریکا که تعدادی B-1 و B-2 و B-52 اونجا مستقر هستند و یک ایستگاه کنترل GPS داره) اگر نقشه رو تکون ندید، دقیقاً روی + وسط نقشه‌ست (جزیرش کوچیکه و باید خیلی زوم کنید تا با چشم بشه دید).
http://www.wikimapia.org/#lat=-7.1881009&lon=72.5976563&z=3&l=0&m=b

حالا اگر از علامت خط‌کش گوشه‌ی بالا سمت چپ صفحه استفاده کنید، می‌تونید فاصله‌ش رو با ایران اندازه بگیرید. می‌تونید ببینید که جزیره‌ی دیه‌گو گارسیا با منتهی الیه جنوب شرقی ایران حدود ۳۸۰۰ کیلومتر و تا کویر سمنان ۵۰۰۰ کیلومتر فاصله داره.

آمریکا در حمله به عراق و افغانستان از این پایگاه استفاده کرده.
به نظر شما با چی باید اونجا رو بزنیم؟ با موشک بالستیک دوربرد؟ یا زیردریایی حامل موشک؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر اپرا نیازی به این کار نیست.

قبلا تلویحا عرض کردم. باز هم میگم، برای زدن امریکا حتما که نباید سلاح دوربرد باشه! فکرهایی براش شده که هزینه اون خیلی خیلی کمتر از این موارده.

"کشوندن جنگ به خاک دشمن"! گفتین امریکایی ها تا حالا سختی ندیدن. کاملا درسته. و تاحالا اون مردم جنگ ندیدن. اگه با ایران جنگ بشه می بینن!

تو بحث سلاح اتمی هم این رو گفتم. (همون برنامه 11 روزه و...) ولی بیشتر نمیشه توضیح داد.

یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
به نظر شما با چی باید اونجا رو بزنیم؟ با موشک بالستیک دوربرد؟ یا زیردریایی حامل موشک؟[/quote]
زیردریایی گزینه یی که هزینه کمتری فکر کنم داشته باشه ما می تونیم از زیر دریایی کیلو مجهز به موشک کروز های ساخت کشور خودمون ! استفاده کنیم ویا از کشتی هایی مجهز به قیام وشهاب3
و شایدم از نمونه هایی از سجیل2 (سرجنگی کمتر اما برد بیشتر) که فکر کنم همون راه دریایی امکانش بیشتر باشه

[quote]قبلا تلویحا عرض کردم. باز هم میگم، برای زدن امریکا حتما که نباید سلاح دوربرد باشه! فکرهایی براش شده که هزینه اون خیلی خیلی کمتر از این موارده. [/quote]
البته اگه یه کم توشیح بدید ممنون میشم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصلا نیازی به اینکار ها نیست ما باید ببینیم ژاپن توی جنگ جهانی دوم چطوری امریکا رو بمباران میکرد البته نه از طریق هواپیما:
قضیه از این قراره که هواپماهای ژاپنی وقتی برای بمباران اهداف نظامی به طرف امریکا میرفتند و برمیگشتند متوجه شدند که در موقع رفتن دارای سرعت زیادی هستند اما در موقع برگشت سرعتشون کمتر میشد.بعد از تحقیق کردن فهمیدن که یه جریان هوایی به نام گلف استریم از اسمان ژاپن عبورمیکنه و به طرف امریکا میره و همین باعث میشد که سرعت هواپیما ها در موقع برگشت کمتر بشه بعد از این ژاپنی ها رفتند یه بمب هایی رو درست کردند که متصل به یک بالن بود .هواپیماهای ژاپنی این بمب ها رو در ارتفاع بالا رها میکردند و بالن این بمب ها باز میشد و همراه این جریان هوایی به آمریکا میرفت و.........
حال ما هم اگه بتونیم یه چنین کاری رو بکنیم نیازی به موشک با برد بالا نداریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آمریکاییها تا حالا جنگ تو خاک کشورشون ندیدند
فقط یه جنگ لغو برده داری دیدن که اونم خودشون به جون خودشون افتادند و ویکی پدیا نوشته هنوزه که هنوزه ایالات جنوبی ازش فیلم میسازند و تحت تأثیرشن!
به هر صورتی اگه بشه جنگ رو به خاک امریکا کشوند عالی میشه
استاد عباسی هم سالهای دولت خاتمی یه سخنرانی آتیشی کرده بود به این موضوع اشاره کرده بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اصلا نیازی به اینکار ها نیست ما باید ببینیم ژاپن توی جنگ جهانی دوم چطوری امریکا رو بمباران میکرد البته نه از طریق هواپیما:
قضیه از این قراره که هواپماهای ژاپنی وقتی برای بمباران اهداف نظامی به طرف امریکا میرفتند و برمیگشتند متوجه شدند که در موقع رفتن دارای سرعت زیادی هستند اما در موقع برگشت سرعتشون کمتر میشد.بعد از تحقیق کردن فهمیدن که یه جریان هوایی به نام گلف استریم از اسمان ژاپن عبورمیکنه و به طرف امریکا میره و همین باعث میشد که سرعت هواپیما ها در موقع برگشت کمتر بشه بعد از این ژاپنی ها رفتند یه بمب هایی رو درست کردند که متصل به یک بالن بود .هواپیماهای ژاپنی این بمب ها رو در ارتفاع بالا رها میکردند و بالن این بمب ها باز میشد و همراه این جریان هوایی به آمریکا میرفت و.........
حال ما هم اگه بتونیم یه چنین کاری رو بکنیم نیازی به موشک با برد بالا نداریم[/quote]
دوست من .من از این بمب اطلاع دارم و برنامش رو دیدم اصلا بهش فکر نکن تو رادار مثل روز روشن دیده میشه و کاملا غیر دقیق .تا همین چند سال پیش از جنگلهای امزیکا پیدا شد که خنثی کردن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اصلا نیازی به اینکار ها نیست ما باید ببینیم ژاپن توی جنگ جهانی دوم چطوری امریکا رو بمباران میکرد البته نه از طریق هواپیما:
حال ما هم اگه بتونیم یه چنین کاری رو بکنیم نیازی به موشک با برد بالا نداریم[/quote]
دوست من .من از این بمب اطلاع دارم و برنامش رو دیدم اصلا بهش فکر نکن تو رادار مثل روز روشن دیده میشه و کاملا غیر دقیق .تا همین چند سال پیش از جنگلهای امزیکا پیدا شد که خنثی کردن[/quote]
من هم میدونم این طرح دیگه عملیاتی نیست ولی اگه میشد چی میشد. اونوقت روزی 5000 تا بمب از نوع خوشه ای برای امریکا پست میکردیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.