call-of-duty

شات گان ... M1014

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دستت درد نکنه عالی بود.
هیچوقت فکر نمیکردم به این زودی ساچمه ها پخش بشن!
واسه همینه وقتی یه غاز رو باهاش میزدم فقط یکی دوتا ساچمه بهش میخورد! البته همینم کافی بود! :confused:
راستی یه سوال فنی دوربین چجوری گلوله تانکو تعقیب کرد؟ :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گلوله تانک ؟ اون گلوله تانک نبود فکر کنم !! از این گلوله های Slug بود واسه زدن هدف های بزرگ گویا ! حالا با دقت دوباره نگاه می کنم .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید تصحیح می کنم ! درسته اون گلوله تانک بود !!! فکر کنم از این مهمات ضد نفر ساچمه ای بود !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
چرا برای این جور شاتگان ها مثل AA_12 یک خشاب طراحی نمیشه تا ظرفیتش رو مثلا از 8 تیر به 15 تیر افزایش بده؟
دلیلش همون از بین رفتن لوله بر اثر شلیک های طولانیه یا دلیل دیگه ای داره؟
[/quote]

[img]http://img11.img98.com/out.php/i76600_1224693622g.jpg[/img]

اين سلاح ساچمه زني ، توسط كارخانه ايزماش روسيه ساخته شده و در طراحي آن ، از شكل كلي AK-47 استفاده شده است. مكانيزم اين سلاح از نوع پيستون گازي كورس بلند و گلنگدن چرخشي با دو زبانه است. خانواده سلاح هاي ساچمه زني Sayga ، شامل انواع كاليبرهاي 410 ، 20 و 12 مگنوم مي شود. هركدام از اين سلاح ها ، در سه نوع لوله بلند و قنداق ثابت ، لوله بلند و قنداق تاشو ، قنداق پلاستيكي مدل AK-74M و مدل AK-74M با قنداق تاشو و لوله كوتاه ساخته مي شوند. مدل هاي كاليبر 410 و 20 اين سلاح ، بيشتر به عنوان سلاح دفاع شخصي درون شهري بكار مي روند. مدل K-410 اين سلاح با داشتن مگسك ، روپوش لوله ، قنداق و شعله پوش مخصوص ، ظاهري كاملآ مشابه سلاح AK-74M دارد. .....................

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مسعود عزیز خیلی خوب بود. شاتگان پر قدرتی است. به نظرم یکی از مزیتهای ان نسبت به AA-12 حمل را حت تر ان است ، به طوری که سرباز می تواند به عنوان سلاح دوم حمل کند. بدون اینکه دست و پا گیر باشد.
بابت تاپیک زیبایت ممنونم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شرمنده میکنید جناب هانس icon_question
دوتا سوال من بی پاسخ موند!
1. اون اسلحه پاسسنی ساچمه زنه یا هردو؟
2. توی اون کلیپ اول چجوری گلوله تانک رو تعقیب کرد دوربین؟ icon_idea

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] اون پایینی ساچمه زنه؟ Exclamation
[/quote]
باتوجه به قطر لوله و شکل پوکه پران فک کنم ساچمه زنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote] اون پایینی ساچمه زنه؟ Exclamation
[/quote]
باتوجه به قطر لوله و شکل پوکه پران فک کنم ساچمه زنه[/quote]
سوال بعدی:
پایینی چرا 2 تا لوله داره؟ بالایی چیه؟ ماله ساچمه که نمیتونه باشه!
پایینی چیه؟ و اون خشاب ماله پایینی هست دیگه درسته؟
اگه ماله پایینی هست و پایینی ساچمه زنه پس بالایی ساچمه زن نیست و اون خشابش کجاست و چگونه مسلح میشه؟
گرفتی چی پرسیدم؟ icon_idea

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] یه اسطلاح به اینا میگن که یادم رفته![/quote]

خشاب لوله ای.

[quote] اون اسلحه پاسسنی ساچمه زنه یا هردو؟[/quote]

هر دو. پایینی سایگا 12 لول بلند هست.

[quote] توی اون کلیپ اول چجوری گلوله تانک رو تعقیب کرد دوربین؟[/quote]

به سختی! دوربینهای سرعت بالا بسیار گرون ودارای ویژگی های منحصر به فرد هستند.

[quote]پایینی چرا 2 تا لوله داره؟ بالایی چیه؟ [/quote]

بالایی لوله نیست مجرای پیستون گازه، مثل سایر سلاحهای مسلح شونده با فشار غیر مستقیم.

[quote]و اون خشاب ماله پایینی هست دیگه درسته؟[/quote]

خشاب پایینی هم مثل بالایی از نوع جعبه ای و با گنجایش 5 و 8 تیر ساخته شده.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] پایینی چرا 2 تا لوله داره؟ بالایی چیه؟ ماله ساچمه که نمیتونه باشه!
پایینی چیه؟ و اون خشاب ماله پایینی هست دیگه درسته؟
اگه ماله پایینی هست و پایینی ساچمه زنه پس بالایی ساچمه زن نیست و اون خشابش کجاست و چگونه مسلح میشه؟
گرفتی چی پرسیدم؟ Mr. Green
[/quote]
منم به شک انداختی به این عکسا نگاه کن اگه چیزی آیدت شد مارو مطلع کن icon_idea

[img]http://img12.img98.com/out.php/i77053_susanpics2nd003.JPG[/img]

[img]http://img12.img98.com/out.php/i77060_izhmashsaiga12.jpg[/img]

[img]http://img12.img98.com/out.php/i77061_saiga12belt400.jpg[/img]

[img]http://img12.img98.com/out.php/i77062_S0216inchwt.gif[/img]

[img]http://img12.img98.com/out.php/i77063_saiga12gaugeshotgunbig.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله دوستمون قبل از من اشاره کردن و این نمونه خشاب دار رو نشون دادن یک نمونه دیگه هم هست که خشابش مثل رولورها هست که من اسمش رو فراموش کردم.
در ضمن قدرت شاتگانها در نزدیک بسیار زیاده ولی به اندازه ای نیست که بخواد کسی رو پرت کنه بلکه اگر این فواصل کسی بهش سلیک بشه یک شوک بهش وارد میشه که حداقلش یه گیجی موضعی هست.
اون دوتا اسلحه هم که دوستمون گذاشتن هردوتا خشاب دارن و لوله بالایی هم مثل لوله بالایی کلاش عمل می کنه.
در مورد فیلم گرفتن هم بگم برای این کار چون محدوده ای که می خوان فیلم بردارن خیلی کم هست مثلا نهایتا 50 متر یک دوربین با سرعت چند هزار فریم در ثانیه نصب می کنن که قدرت بالایی برای زوم کردن داره و کل 50 متر رو پوشش می دن با این دوربین(یعنی طوری دوربین رو در فاصله مورد نظر قرار می دن که کل 50متر و برای شاتگانها حدود 20 متر رو در کادر داشته باشن) بعد هم شلیک می کنن و در واقع شما تصویر زوم شده رو می بینین (زوم دیجیتال).
در مورد اون گلوله تانکی هم باید بگم من فیلم ها رو نتونستم ببینم ولی فکر می کنم اونی که شما دیدین پیاله ساچمه باشه.
پیاله رو به این دلیل قرار می دن که به دلیل کالیبر بالای این لوله ها اگر ساچمه ها به صورت عادی و بدون پیاله درون پوکه این سلاحها جا داده بشن به سرعت در هنگام شلیک پخش می شن و ممکنه در همون چند متر اول شلیک فشای چند متری رو پوشش بدن که این هم باعث میشه این ساچمه ها به هدف که ممکنه مثلا یک کبک در 80 متری باشه نرسن هم برد این نوع اسلحه از 30 تا 50 متر بالاتر هم نمی ره ولی این پیاله ساچمه ها رو تا مصافتی در خودش قرار می ده و حمل می کنه و سپس متلاشی و یا به اصطلاح باز می شه و ساچمه پخش می شن و به طرف هدف می رن.
بدون پیاله تیراندازی با این نوع سلاحهای ساچمه زنی خیلی خطرناکه و حتی ممکنه دوتان نزدیک خودتون رو در نزدیکیتون مورد اصابت قرار بدین.
البته من با کالیبر های غیر از 12 که خیلی لوله بزرگی دارن شلیک کردم مثل کالیبر 16 و باید بگم از برد بالای اونها متعجب شدن(به دلیل لوله باریکتر مثلا اگر شما با کالیبر 12 بتونین در فاصله 100 متری کبکی رو بزنین با این نوع کالیبر تا 150 هم می تونین ولی خوب چون گلوله باریکتر هست ساجمه کمتری هم داره.)
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون اپرا جان بابت توضیحت.
اون شاتگان که مثل رولورها پر میشن دوتا از این نوع داریم یا حد اقل من دیدم!
یکی aa-12 و یکی استریکر

استریکر:

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/striker.JPG[/img]

aa-12 :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/us-marine-firing-aa-12-full-auto-shotgun-aa12-machine-shotgun.jpg[/img]

راستی منم با کالیبر 12 شلیک کردم اما فکر نکنم بردش به 100 متر میرسید! البته برد موثر منظورم هست! همون فوقش 60 متر!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پیاله رو به این دلیل قرار می دن که به دلیل کالیبر بالای این لوله ها اگر ساچمه ها به صورت عادی و بدون پیاله درون پوکه این سلاحها جا داده بشن به سرعت در هنگام شلیک پخش می شن و ممکنه در همون چند متر اول شلیک فشای چند متری رو پوشش بدن که این هم باعث میشه این ساچمه ها به هدف که ممکنه مثلا یک کبک در 80 متری باشه نرسن هم برد این نوع اسلحه از 30 تا 50 متر بالاتر هم نمی ره ولی این پیاله ساچمه ها رو تا مصافتی در خودش قرار می ده و حمل می کنه و سپس متلاشی و یا به اصطلاح باز می شه و ساچمه پخش می شن و به طرف هدف می رن.[/quote]

نمد یا پیاله یه کار بسیار مهمتر دیگه هم انجام میده و اون اینه که از برخورد ساچمه ها با لوله تا زمان ترک اون جلوگیری می کنه و این چیزی هست که چون در آمریکا و بعضی کشورهای دیگر استفاده از ساچمه های سربی به دلیل مسایل زیست محیطی ممنوع شده و از ساچمه های فولادی استفاده می کنن می تونه باعث فرسایش شدید لوله بشه(حرکت ساچمه فولادی در لوله) فلذا عمر لوله بسیار طولانی میشه، ضمن اینکه استفاده از اون برای ساچمه های سربی هم این خاصیت رو داره که از ایجاد بخار سمی سرب و تنفس اون توسط تیرانداز جلوگیری به عمل میاد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.