REZAT1980

جنایت و تجاوز نانکینگ ( یکی از بزرگترین جنایات قرن 20)

امتیاز دادن به این موضوع:

12 ارسال ها در این موضوع

اغلب ما ، وقتی اسم ژاپن را در سالهای قبل و بعد جنگ جهانی ها میشنویم. یاد بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی و مظلومیت آنها می افتیم. اما این تمام واقعیت نیست. نوشته ی زیر شرحی است بر یکی از بزرگترین جنایات جنگی تاریخ، کی طی آن سربازان سلطنتی ژاپن، در طول شش هفته اشغال نانکینگ، حدود سیصد هزار نفر از مردم غیرنظامی را کشته و نزدیک 80 هزار زن و دختر را مورد تجاوز وحشیانه و دسته جمعی خود قرار دادند.

کشتار یا تجاوز نانکینگ (نانجینگ) به دورهٔ شش هفته‌ای پس از اشغال ژاپنی‌ها شهر نانکینگ، پایتخت پیشین جمهوری چین، را در ۹ دسامبر ۱۹۳۷ گویند. در این دوره سربازان ارتش سلطنتی ژاپن صدها هزار نفر از اهالی شهر را کشته و بیست تا هشتاد هزار زن را مورد تجاوز جنسی قرار دادند. این قتل عام به یک موضوع سیاسی مناقشه‌برانگیز بدل شده و جنبه‌های گوناگون آن از سوی تجدیدنظرطلبان تاریخی و ناسیونالیست‌های ژاپنی زیر سؤال رفته‌است. این افراد کشتار را اغراق‌شده یا به‌کلی ساختگی برای اهداف تبلیغاتی می‌دانند. تلاش برای انکار یا توجیه این جنایت، مباحثات پیرامون کشتار نانکینگ را دامن زده و آن را به مانعی بر سر بهبود روابط چین و ژاپن و نیز روابط ژاپن با دیگر کشورهای خاور دور از جمله کره جنوبی و فیلیپین تبدیل کرده‌است.

برآوردها از رقم کشتگان متفاوت است. به‌جز ثبت نشدن قتل‌ها به‌طور جامع و دقیق، دلایل دیگر برای اختلاف در برآوردها شامل این موارد می‌گردد؛ تعریف محدودهٔ جغرافیایی، دورهٔ زمانی و قتل‌هایی که باید به حساب کشتار گزارده شود. کشتار نانکینگ در مفهوم مضیق خود فقط به قتل‌هایی گفته می‌شود که در منطقهٔ امن نانکینگ رخ داد. در حالی که در مفهوم موسع تمامی قتل عام‌های شهرٔ نانکینگ و حتی ۶ بخش اطراف آن را در بر می‌گیرد که با نام شهرداری ویژهٔ نانکینگ شناخته می‌شوند. همچنین دورهٔ زمانی کشتار ممکن است فقط به شش هفته پس از سقوط نانکینگ محدود شود و یا تمامی قتل‌ها از زمان ورود ارتش ژاپن به استان جیانگسو در نیمه نوامبر تا اواخر مارس ۱۹۳۸ را در بر گیرد. همچنین نوع قتل نیز ممکن است تفاوت‌هایی را در آمار کشتگان موجب شود، از جمله این پرسش که آیا کشتن سربازان به اسارت درآمده چینی و چریک‌های مظنون اعدام قانونی شمرده می‌شود.

دادگاه بین‌الملی نظامی شرق دور رقم تلفات را ۲۶۰٬۰۰۰ اعلام می‌کند؛ آمار رسمی دولت چین این رقم را ۳۰۰٬۰۰۰ ذکر می‌کند. تاریخ‌دانان ژاپنی تعداد تلفات را پائین‌تر آورده و معمولاً آن را بین ۱۰۰٬۰۰۰–۲۰۰٬۰۰۰ نفر می‌دانند، در حالی‌که برخی دیگر فقط به ۴۰٬۰۰۰ کشته اشاره می‌کنند یا حتی وقوع یک کشتار گسترده و ساماندهی شده را انکار کرده و ادعا می‌کنند که تمامی قتل‌ها بر اثر اقدامات نظامی مجاز، به‌طور تصادفی و یا بدلیل خشونت‌های موردی نیروهای خودسر صورت گرفته‌است. منکران کشتار نانکینگ معتقدند توصیف این حادثه به‌صورت یک کشتار ساماندهی‌شده و بزرگ برای نیات تبلیغاتی سیاسی صورت می‌گیرد.

ویکی پدیا
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جنايات هراس آور ژاپن در نانجينگجام جم آنلاين: 72 سال پيش در روز 13 دسامبر سال 1937 ميلادي سربازان ارتش ژاپن پس از 3 روز بمباران بي وقفه شهر نانجينگ يا نانکينگ (نانکن آن روزگار) در مرکز چين وارد اين شهر مي شوند.ورود سربازان ژاپني به شهر نانجينگ براي اهالي فاجعه بار بود.
ژاپني ها بلافاصله پس از تصرف شهر دست به قتل عام هاي گسترده و بي رحمانه مي زنند.


سربازان ژاپني انبوه مردان ، زنان ، کودکان و سالمندان شهر نانجينگ را با سرنيزه يا شمشير به قتل مي رساندند.آنها با توسل به وحشيانه ترين شيوه ها مردم نانجينگ را قتل عام کردند.


سربازان ژاپني دست به تجاوزهاي جمعي زده و براي تفريح دست و پاي مردم بي گناه را قطع کرده و با سر نيزه شکم زنان باردار را دريده و جنين آنها را بيرون کشيده و به هوا پرتاب مي کردند.


قتل عام نانجينگ در ميان جنايات عليه بشريت که در قرن بيستم رخ دادند داراي جايگاه ويژه اي است حتي اگر امروز حکومت ژاپن لجوجانه اهميت آن را تکذيب کند.


همه چيز از سال 1931 ميلادي آغاز شد. هنگامي که با موافقت هيروهيتو ، امپراتور ژاپن يک گروه از ژنرال هاي ملي گراي افراطي در توکيو به قدرت رسيدند.


آنها از جنگ داخلي چين سود جسته و ابتدا منطقه منچوري را تصرف کرده و آن را به عنوان يک کشور تحت قيمومت ژاپن به نام منچوکوئو درآورند.


اشغالگران ژاپني ، امپراتور سابق چين ، پويي «بي اختيار» را حاکم اين کشور پوشالي کردند. از آن پس نيروهاي ارتش ژاپن شروع به پيشروي در شمال چين کردند.


در روز 7 ژوييه سال 1937ميلادي ژاپني ها از يک حادثه در پل مارکوپولو در نزديکي شهر پکن بهانه اي ساختند تا دست به يک هجوم ناگهاني و گسترده براي اشغال سراسر خاک چين بزنند.


در چند ماه ، سربازان ژاپني بيش از يک ميليون کيلومتر مربع از خاک چين که بيش از 60 ميليون جمعيت داشت را تصرف کردند.


سربازان ژاپني براي سرکوب هرگونه مقاومت داخلي به طور سيستماتيک مرتکب وحشيانه ترين اعمال عليه غيرنظاميان بيگناه چيني مي شدند.


قتل عام ها به صورت يک قاعده درآمد. پس از تصرف شهر نانجينگ ، پايتخت سابق کشور چين و مقر موقت دولت چيانگ کاي چک ، قتل عام ها ابعاد گسترده اي يافتند.


چيانگ کاي چک ، رهبر کومينتانگ با رقيبان کمونيست عليه دشمن مشترک متحد شد و مبارزه عليه اشغالگران را از مناطق جنوبي چين رهبري مي کرد.


اين وضع تا شکست ژاپن در جنگ جهاني دوم در سال 1945 ميلادي و خروج ژاپني ها از خاک چين ادامه داشت.


به اين ترتيب ، در روز 13 دسامبر سال 1937 ميلادي سربازان ارتش امپراتوري ژاپن شهر نانجينگ را در مرکز چين تصرف کرده و وارد شهر مي شوند.


با ورود سربازان ژاپني کابوس وحشت آور مردم بيگناه نانجينگ آغاز مي گردد.


فجايعي که ژاپني ها در شهر ناکينگ مرتکب شدند در ميان جنايات عليه بشريت که در قرن بيستم رخ دادند داراي جايگاه ويژه اي است.


هنوز نسل سالخورده چين خاطره اين دوران وحشت بار را فراموش نکرده اند و هر سال براي بيش از 300 هزار نفر از قربانيان بيگناه شهر نانجينگ مراسم دعا برگزار مي کنند.

در این زمینه عکس های دلخراشی هم وجود دارد که میتونید در نت پیدا کنید که به دلیل مسائل اخلاقی نمیشه تو سایت گذاشت. هر چند تاش رو که میشد . اینجا قرار میدم.
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در این زمینه کتابی هم نوشته شده که سال 87 به فارسی ترجمه شده. و حقایق زیادی در اون نهفته است.

نانکینگ: شرح جنایات ژاپن در چین

نویسنده:آیریس چانگ
مترجم: غلامحسین میرزاصالح

# تعداد صفحه: 366
# نشر: نگاه معاصر (29 دی، 1387)
# شابک: 978-964-7763-74-5
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
زنده به گور کردن دسته جمعی

http://tbrawner.files.wordpress.com/2008/01/head11.jpg

http://www.documentingreality.com/forum/attachments/f10/105758d1259135584-massacre-rape-nanjing-1937-38-chinese_civilians_to_be_buried_alive.jpg

اعدام غیرنظامیان به وسیله ی سرنیزه
http://www.documentingreality.com/forum/attachments/f10/105756d1259135548-massacre-rape-nanjing-1937-38-106-nanking-nanjing-1937-bajonettuebung-grube.jpg

اعدام های تفریحی


http://www.documentingreality.com/forum/attachments/f10/105764d1259135738-massacre-rape-nanjing-1937-38-nanking1.jpg
http://www.documentingreality.com/forum/attachments/f10/105766d1259135754-massacre-rape-nanjing-1937-38-nanking9ss_259158a.jpg

http://www.documentingreality.com/forum/attachments/f10/105757d1259135556-massacre-rape-nanjing-1937-38-china2-9650.jpg

اگر ممکنه مدیران این عکسها رو به گالری منتقل کنند
[color=red]
عکسها تا زمان انتقال به گالری موقتا به لینک تبدیل شد.
لینک منبع هم اعلام شود.
sina12152000[/color]
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ژاپنی ها در عقاید خودشون می تونند هر کاری را توجیه کنند

آنها دشمنانشون را برای احترام بهشون می کشند

آنها در اعتقادات خودشون مانند ارتش های کهن سعی داشته اند مانند یک فاتح بر مردم چیره شده حکومت کنند

و در این عقاید می توانند از کشتن مردان تا به غنیمت گرفتن زنان هر کاری را که تمایل داشتند انجام دهند

********************************************************

توی این سایت بودند و هستند کسانی که برای ژاپنی های سلحشور هورا می کشیدند و حتی در ستایش آنها، کار را به آنجا رساندند، که فرمودند کاش سربازان (بسیجی های) ما هم می توانستند مانند سربازان ژاپن وظیفه شناس و غیور باشند
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[code]لینک پست اول
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%B1_%D9%86%D8%A7%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%86%DA%AF


لینک پست دوم
http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100925096821[/code]
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون ! مطلب مفيدي بود اما بعضي از عكس هاش يه خورده چيز داره ! لطفا بررسي كنيد!!
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دیگه داره حالم از این ژاپنی ها به هم می خوره ، همین الان یه تاپیک تو سایت بود راجع به ژاپنی ها که حتی به مردم خودشون هم رحم نمی کردند . :evil: :evil:

واقعا خاک تو سرشون بکنند ، حقشون بود دوتا بمب اتم زدند تو سرشون . :evil: :evil: :evil:
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من پدربزرگی داشتم که از جنگ ژاپنی ها و چینی ها تعریف می کرد، می گفت ژاپنی ها به عنوان غذا از گوشت بدن چینی استفاده می کردن. می گفت رون های اونا رو کباب می کردن و میخوردن.

البته هیچ وقت ازش نپرسیدم منبع خبریش چی بوده ، الانم دیگه خودش در قید حیات نیست.

پدر بزرگم خودش 1288 بدنیا اومده بود و مشکلات جنگ جهانی دوم رو لمس کرده بود. هم یه بار از این بیماری مسری همه گیر که خیلیا رو کشت گرفته بود اون موقع، خودش می گفت انگلیسیا و لهستانیا این مریضیو آوردن.

هم مشکل قحطی اون زمان تو تهران رو کشیده بود، می گفت تو آرد گندم خاک اره قاطی می کردن.
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا وحشتناكه . بابا اين تلويزيون خودمونه كه ژاپنيها رو خيلي باشرف و غيور و ميهن پرست و انسان دوست نشون ميده . هي ميخوان ژاپنيها رو در جنگ با آمريكا مظلوم نشون بدن .
البته نميخوام بگم چينيها خيلي خوبن و از اين حرفا . ولي ما ايرانيها هميشه افراط و تفريط ميكنيم . بقيه حرفام هم نميزنم چون ميدونم تكراريه .
در كل جنايت وحشتناكيه . هواسمون باشه اين آمريكاييها هم مثل ژاپنيها هستند . پس نبايد هرگز اجازه بديم وارد خاكمون بشن .
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا که وحشتناکه اینا دیگه چه جونورهایی هستند (آنها دشمنانشون را برای احترام بهشون می کشند)=> باور نکردنیه

باتشکر از rezat1980
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام و عرض تشکر از rezat1980

خوب دوستان این جنایتها که عکسشون هست قسمتی از اصل مطلبه

آزمایشگاهی در حومه شهر نانجینگ وجود داشت که مردم را به آنجا میبردند و زنده زنده کالبد شکافی میکردن و آزمایشهای مختلفی بدون استفاده از داروی بیهوشی روی افراد انجام میدادند و چندین نوع سلاح بیولوژیکی هم کشف کردن که بعد از ورود آمریکائیها بدست اونا اوفتاد البته به زحمت و بعد از قربانی شدن چینیها

چون ژاپنیها تعداد زیادی سگ رو آلوده به این نوع میکروبهای بیولوژیکی کرده بودند و بعد از اینکه اواخر جنگ ژاپنیها چین را ترک کردن مردم به این آزمایشگاه هجوم بردند که با رها کردن این سگها 20000 نفر از مردم در اثر گاز این سگها جان سپردند 40000 نفر هم در این آزمایشگاه زنده زنده سلاخی شدند یا به قول خودشون کالبد شکافی شدند

اگر مطلبشو پیدا کنم با جزئیات براتون میزارم این خلاصه مطلب و البته قسمتی از اون بود

منبع ماهنامه جنگ افزار شماره های پیشین


امیدوارم گیرش بیارم تا جزئیات بیشتری براتون فاش کنم


البته از هر دست بدی از همون دست هم پس میگیری اگر شما امپراطوری هان رو بررسی کنید میبینید که اونا هم کم جنایت نکردن و خداوند ظالم را بر سر ظالم مسلط میکند

شما مطمائنا جنایتهای بیشمار اسرائیل رو هم در قرن حاضر شاهد هستید و در آینده مانند جنایت ژاپنیها جنایت های اسرائیل هم بر سر زبانها خواهد اوفتاد ما قسمتی از اونو میبینیم هنوز زندانهای اسرائیل در داخل و خارج از اسرائیل مونده که هیچ جزئیاتی از اون انتشار نیافته

طی 50 سال دارن جنایات رو مرتکب میشن و کسی نمیتونه چیزی بگه هر کس حرف میزنه سریع میگن هولوکاست و خفه

اگر در هولوکاست به قول خودشون که مثل سگ هم دروغ میگن 500000 نفر کشته شدن مردم فلسطین در طول این 50 سال که بیش از 500000 نفر کشته شدن


و جنایت های ژاپن قبل از تشکیل سازمان ملل و شورای امنیت و یونسکو و سازمانهای بشر دوستانه و ... اتفاق اوفتاده ولی جنایات اسرائیل بعد از تشکیل این سازمانهای مترسک و سرکاری اتفاق اوفتاده و هزاران دلیل دیگر که گواه بر جنایات این رژیم جعلی و جنایت کاره


ژاپن بدون حمایت آمریکا و انگلیس و اروپا و ....مرتکب این جنایات شدن ولی اسرائیل با کمک و تشویق این دول خونخوار مرتکب این جنایات شدن


همین آمریکا در ویتنام دریای خون راه انداخت در حضور سازمانهای حقوقی دنیا اگر جنایات ژاپنیها عکس کیفیت پایین سیاه و سفیده جنایتهای آمریکا مستند فیلم تمام رنگی هستش و فیلم اونو در ویتنام بنده به شخصه دیدم و حالم بهم خورد البته با سانسور فراوان از طرف خود آمریکائیها

با سر های بریده غیر نظامیان ویتنامیها عکس انداختن

در همین عراق دارن غیر مستقیم متوسط ماهانه 500 نفر رو به شهادت میرسونن کسی ککش هم نمیگزه

در افغانستان هم ماهانه متوسط 100 نفر رو با بمب به بهانه تروریست میکشند
[size=18]خلاصه اینا همشون سر و ته یه کرباسن [/size]


نباید تند بریم و از اونور بوم بیوفتیم مثل پشه دم باد و اگر خدایی ناکرده جنگی در گرفت به سرعت برای دفاع آماده باشیم چون آخر آقبتمون اگر تسلیم بشیم بهتر از اینا نخواهد بود مطمئن باشید


سیاست دولت ها اقتضاع میکنه که تاریخ رو فراموش کنن ولی وجدانهای بیدار بشری و خداجوی هیچ گاه این جنایات رو که در کارنامه ملل ثبت شده فراموش نمیکنه

و خداوند وعده عذاب بزرگ و خوار کننده روز قیامت رو برای همینا و امثال اینها در قرآن فرمودند[color=green]به امید ظهور امید دلهای منتظر و عدالت گستر بی منت آقا و مولامون اباصالح المهدی[/color]
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در این سایت که مخصوص این فاجعه توسط چینی ها ساخته شده می تونید اطلاعات و تصاویر بیشتری رو پیدا کنید

[url]http://www.nanking-massacre.com/[/url]

این تصویر مربوط به کالبد شکافی زنده هست:

در تصویر اول فرد چینی زنده زنده توسط دکتر ژاپنی مورد کالبد شکافی قرار می گیرد.

در تصویر دوم یک مادر به همراه جنین که توسط مواد شیمیایی الوده شده اند تکه تکه شده اند تا مورد آزمایش قرار گیرند.

http://www.nanking-massacre.com/content_images/nanking_massacre_28491314.jpg
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نماییدورود به سیستم