Haj_Rezvan

تاپیک جامع موشک ضد زره 9K121 ویخر (AT-16)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان عزیز سژین و راهدار، ممنون از نظرات خوبی که دادید.

[quote]احتمال خرید همین ویخر هم در محموله های ارسالی وجود داره[/quote]

احتمالش رو من صفر میدونم، چون نصب موشک جدید نیاز به همخوانی کامل سیستم های پرنده لانچ کننده خواهد داشت و انجام این کار برای کبراها زمان بر و هزینه بر بوده و علاوه بر این ذخیره عظیمی از موشکهای تاو ( و بعدا توفان) در هوانیروز وجود دارد که عملا بلا استفاده می ماند. مگر اینکه اونو به قول شما برای سوخو 25 استفاده کنن.

[quote] کشور ما اصرار بسیار زیادی داشت که روی زیردریایی اصلاحاتی برای حمل موشک شهاب 3 انجام بشه[/quote]

دوست عزیز اگه عکس cutaway زیر دریایی کیلو رو دیده باشید اصلا امکان چنین چیزی در آن وجود ندارد. من این عکس رو دوباره براتون می ذارم:

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/image_aspx7%7E1.jpg[/img]

مگر اینکه محفظه اژدرها رو کلا خالی کنن و باتری های زیر اون رو هم بردارن تازه اونوقت شاید بشه موشکهایی با طول حدود 7 یا 7.5 متر رو در اون جای داد.

تازه با این کار زیردریایی کاملا بی دفاع میشه و توان دفاعیش رو از دست خواهد داد و نمی تونه از خودش دفاع کنه پس منطقی نیست.

[quote] وجود هواپیمایی در حد و اندازه های SU=27 ولی دارای بالک های جولو به قول خودمان پیش بال در فرودگاه ...[/quote]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Su30MKP%7E2.jpg[/img]

[quote] با رونمایی از نسل جدید شهاب با نام قیام مشکل حد و اندازه هم حل شده[/quote]

دوست من، موشک قیام حدود 9 متر طول و 60 سانتی متر قطر داره و برای پرتاب از زیردریایی های کیلو کلاس مناسب نیست. ضمن اینکه این موشک در کلاس ابعادی شهاب 2 قرار می گیره ( با برد اعلام شده حدود 600 تا 900 کیلومتر برای شهاب 2).

[quote]اى خدا!! يعنى اين روس ها آدم مى شوند؟؟[/quote]

به فرموده امام راحل: ملا شدن چه آسان، آدم شدن محال است!!

[quote]موشک طوفان 3 همان at-13 متیس ام است [/quote]

احتمالش ضعیفه علی جان، چرا؟ چون از سیستم نامگذاری خانواده تاو داره استفاده میشه،حداقل به این اصل نامگذاری در ایران خیلی توجه میشه و درست هم هست چون باعث حفظ روند منظم نامگذاری میشه.

[quote] اون موشک اسرار امیز که تونست ابرامز و مرکاوا رو به چالش بکشه موشک کورنت هست [/quote]

و البته آر پی جی 29 !! راکت بسیار خوبی هست و موشک اون هم در ایران تولید میشه و جناب رایش مارشال عکسی عمومی از اون ( موشک تولید ایران) چندی قبل در سایت منتشر کردن.

[quote]در مورد احتمال مهندسی معکوس و ساخت کورنت در ایران
هیچ دلیلی بر رد این فرضیه نیست[/quote]

البته.

---------------

بخشید کمی توضیحات نا مربوط دادم، فکر کنم لازم بود. شرمنده دوستان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Su30MKP~2.jpg[/quote] چند وقت پيش خبري خوندم كه ميگفت 300 خلبان ايراني آموزش هاي مربوط به سوخوي 30 رو ديدن !‌ ... البته صحتش در سايه ترديدات فراوان هست ! همانند شايعات مربوط به خريداري فلان جنگنده و ...

[quote]اون موشک اسرار امیز که تونست ابرامز و مرکاوا رو به چالش بکشه موشک کورنت هست
[/quote] موشكهاي زيادي توسط حزب الله تست شدن ... ميشه گفت اكثرا در اصابت از پهلو موفق بودن ... توي جنگ لبنان متيس كورنت تاو ميلان و آر پي جي هاي مختلف هم بكار رفتن ... !

من كه فكر ميكنم در برابر ساگر هم ضعيف هستند (البته نه از روبرو) ...

اينكه صهيونيستا ميگن كورنت بوده و فلان احتمالا به اين خاطر هست كه براشون افت داره بگن آرپي جي يا ... هم موفق بودن ! .. چون اونوقت ديگه ... ميشه به مركاوا .. !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من كه فكر ميكنم در برابر ساگر هم ضعيف هستند (البته نه از [b]روبرو[/b]) ...[/quote]

البته ساگر پیشرفته ( رعد 2 ) هم که می دونید از [b]روبرو[/b] چطوری از خجالت مرکاواها در می اومد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته ساگر پیشرفته ( رعد 2 ) هم که می دونید از روبرو چطوری از خجالت مرکاواها در می اومد!

[/quote] نه والله نميدونيم ... ! :mrgreen: اگر سوابقش رو بگيد خيلي عالي هست. .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام

حالا که بحث به اینجا رسید ، یه لینکی از موشکهای حزب الله که اسراییل ادعا کرده کشف کرده و به نمایش گذاشته رو این پایین قرار میدم تا ببینید.

البته نمیدونم لینک گذاشتن از این سایت ایراد داره یا نه. اگه داشت محترمانه پست منو پاک کنید و منو بیرون نندازید :mrgreen: .

[url]http://4flying.com/showthread.php?t=26862[/url]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام

MOHAMMAD

بابت زيردريايي فقط براي اينكه تاپيك منحرف نشه نقل قول از مجله صنايع هوايي شمارشو يادم نمياد سال 78 و 79 هستش در قسمت اخبار اون سالها در غير اين صورت بنده نه صاحب نظرم و نه كاره اي هستم

چيزي كه با عقل جور در مياد اينه كه يا كلاس ديگه اي از زيردرياريي ميخواستن بخرند كه روسها ندادن يا در همين كيلو قصد داشتن تغييرات اساسي بدن كه اونم ما خبر نداريم دادن يا خير با اين دو رو بازي كردني كه روسها دارن انجام ميدن هيچ چيزي بعيد نيست

در مورد جنگنده بازم براي اينكه تاپيك منحرف نشه فقط كوتاه بگم نقل قولي از دوستان شنيدم كه پدرشان در صنعت هوايي نظامي كاره اي بود البته خودش اندازه پشه هم سرش نميشد لااقل جولو ما اينطور وانمود ميكرد ما هم خودمونو زديم به اون راه و مثلا مشخصات ميگ 21 رو اينطور بهش داديم جنگنده اي كه سرش سوراخه يا فانتوم رو اينطور داديم كه جنگنده اي كه موتورش از دمش عقبتره و تو رفتگي داره انگار لگد زدن به دمش :mrgreen: خلاصه اينجوري تونستيم بفهميم كه يه جنگنده اي ديده كه بال هاي كوچكي مثل دم جولوي هواپيما داره خودش فقط su-27 رو ميشناخت كه گفت شبيه اون بوده البته خود اونم .....

گزريم برگرديم سر بحث اصلي

hassanagha

اقا اين سايتي كه گذاشتي انگار همه بر و بچ اسراييلي يا اعراب علاقمند به اسراييلي ها هستند چون عبريشونم بد نيست و دارن مثل بلبل با هم صحبت ميكنن :mrgreen: :lol:

اون تاو يا at-3 كه گذاشتند احتمالش صفر درصد چون تاو هاي اوليه و اون موشك شبه تاو روسي توان زدن t-62 هم ندارن چه برسه به t-72 يا m-1a1/a2 و مركاوا ...اما در مورد ار پي جي 29 يا 39 درسته اينا ميتونند يه كارايي انجام بدن اگر حزب الله اونا رو داشته باشه

البته اگر اونا تونستن خيلي راحت مركاوا بندازن ما كه ديگه ....خدا بده بركت از ابرامزهاي اوراقي

با تشكر از لطف دوستان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ناراحت نباشین اینقدر موشک داریم و توانا که ایران رو برای تانکهای اونا قبرستان کنیم.

ولی در مورد قائم باید بگم اون سیستم هدایت لیزری من فکر می کنم کاملا بر اساس تفکر روش گذاشته شده بود و تانک دشمن بیچاره مثل یه موشک حرارتی و فایر و فورگت حتی متوجه هدف قرار گرفتنش نمیشه و لانچر هم می تونه تا حدودی جاش ناشناس بمونه.

در کل اینطوری که از شواهد پیداست ایران موشکهای ضد زره ای با هدایت لیزری خط دید و همچنین لیزری نقطه گذار و احتمالا حرارتی وسعه داده انواع هدایت سیمی رو هم با تغیراتی حفظ کرده و این نشان از براورد کامل توان و فناوری دشمن است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.