najaf47

پهناي باند 20 مگابيتي بر بستر فيبر نوري تا 3 سال آينده براي منازل در ایران

Recommended Posts

بسمه تعالی

با سلام

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/32_VazrirErtebatat_Fixd%7E0.jpg[/img]

[b][size=18][color=green]خبرگزاري فارس: وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تأكيد بر پرتاب ماهواره به فضا تا پايان سال جاري گفت: ارئه پهناي باند 20 مگابيتي بر بستر فيبر نوري نيز تا 3 سال آينده تكميل و به بهره‌برداري مي‌رسد.[/color][/size][/b]

رضا تقي‌پور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري فارس، در خصوص زمان ارسال ماهواره به فضا كه بر اساس برنامه‌ريز‌ي صورت گرفته قرار بود تا پايان سال 89 انجام شود، گفت: براي پرتاب ماهواره حداقل 6 حوزه بايد هماهنگ باشند و كارها با هماهنگي انجام شود.
وي افزود: بخش‌هاي زيادي از اين حوزه‌ها همچون پايگاه پرتاب، پرتابگر، ماهواره، ايستگاه‌هاي كنترل و ايستگاه‌هاي گيرنده آماده و آزمايشات لازم نيز انجام شده اما هنوز همه موارد كامل نيست و معمولاً حدود 15 روز قبل از پرتاب كه همه بخش‌ها اعلام آمادگي مي‌كنند، زمان دقيق عمليات اعلام مي‌شود.
تقي‌پور در عين حال خاطرنشان كرد كه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، كماكان روي حرف خود مبني بر اينكه پرتاب ماهواره بايد قبل از پايان سال جاري صورت گيرد، ايستاده و بر اين موضوع اصرار دارد.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات همچنين در پاسخ به اين سؤال كه آيا وظايف سازمان فضايي كشور كه اخيراً به رياست جمهوري منتقل شده، بر عهده اين وزارتخانه قرار مي‌گيرد، گفت: بر اساس مصوبه شورايعالي اداري فعاليت‌هاي فضايي كه پيش از اين در سازمان فضايي بود، منتقل مي‌شود.
وي تصريح كرد: بخشي از فعاليت‌هاي حوزه فضايي كه مربوط به ماهواره‌هاي مخابراتي مي‌شود؛ همچون نگهداري آنها و ارائه خدمات، در وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات ادامه خواهد داشت.
تقي‌پور در خصوص پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه ارائه اينترنت پر سرعت با پهناي باند 20 مگابيتي براي منازل نيازمند فيبر نوري است، بنابر اين چه ميزان فيبر نوري به درب منازل كشيده شده است، خاطرنشان كرد: اين طرح جديداً مطرح شده و مراحل طراحي اوليه و اقدامات لازم جهت صدور پروانه طي شده و طبق قولي كه داده‌ايم اين كار سه ساله انجام مي‌شود يعني امسال كه شروع شود، تعداد مشتركاني كه براي دسترسي به فيبر نوري به منازل هست، طي سه سال اين كار انجام خواهد شد.
وي ادامه داد: الان فيبر نوري حدود 130 هزار كيلومتر در كشور داريم اما اين ميزان هنوز در درب منازل و ساختمان‌ها نيست و بعضا مراكز دولتي، دانشگاهي و تحقيقاتي به فيبر نوري دسترسي دارند. ولي اينكه به شدت توسعه پيدا كرده و درب منازل و همه ساختمان‌ها قرار گيرد طرحي سه‌ ساله است.

منبع: [url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8907281114]خبرگزاری فارس[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify]هر چند کـه بـــــســـــــــیـــــــــــــــــار دیـــــــــــر به این کار دارند اقدام می کنند، ولی باز جای شکرش باقیه که از یک سری حداقل ها بهره مند بشویم. این مقوله، در ابتدای کار اصلاً توجیه اقتصادی نداره و یک خرج(به ظاهر) یک طرفه و بی برگشت هست برای دولت. ولی بعد از مدّتی که خدمات اینترنتی و الکترونیکی جا بیافته و ارزش افزوده این بخش به منصه حضور برسه، اون وقت هست که دیگه راه برای توسعه های بعدی هموار می شه و دفعات دیگر که می خواهند پهنای باند رو افزایش بدهند، می توانند روی برگشت سرمایه حساب کنند.

[size=18][color=olive]همیشه برداشتن قدم اوّل سخته، طولانی ترین راه ها با[/size][/color] [b][color=brown][size=20]اوّلین قدم[/size][/color][/b] [size=18][color=olive]آغاز می شوند...[/color][/size][/align]

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مگر فرقی هم می کند پهنای باند در ایران چقدر باشد وقتی که شما به هیچ سایتی دسترسی نداری :|

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]

من که چشمم آب نمیخوره 30 سال آینده هم فیبر نوری به درب منازل برسه .
تمام این تکنولوژی فیبر نوری که با ببخشید اسمش را نمیشه گذاشت اینترنت فقط و فقط به کندن خیابانها و کوچه ها منتهی میشه . الا غیر . :|
20 مگابایت ! الان به تمام خانه ها میتونن اینتر نت 1 مگابایتی بدهند بس چرا امتنا میکنند؟
20مگا بایت پیش کش .

[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این کار از اینی که هستیم بدبخت ترمون میکنه.
در اینصورت تمام شرکت های خصوصی اینترنت به اصطلاح پرسرعت حذف میشوند و فقط این نوع اینترنت را باید از خود شرکت مخابرات تهیه کنیم اون هم با هر قیمتی که این شرکت بگه و صد البته با سرعتی در حد دایال آپ!!!
امیدوارم هیچ گاه اجرایی نشه.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب به نظر من این بیشتر این جنبه پشتبیانی از سایت هایی که روی دیتاسنترهای داخلی هستند داره تا وب سایت هایی که خارج هستند؟! ولی خوب باز هم خوبه! در حال حاضر متوسط سرعت انگلیس 4 مگابایته اینها بتونند 20 بدند که دیگه ترکوندن! ولی بنده عدم اجرایی شدن اینترنت پرسرعت در ایران رو مالی نمی دونم!

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدا کنه هرچی زودتر این اینترنت پرسرعت بیاد.دیال اپ که حسابی حوصله ادم رو سر میبره.
برای هر 1 مگابایت نیم ساعت باید صبر کنیم.این یعنی برای دانلود یه فایل348 مگابایتی باید 172 ساعت صبر کنیم.و172 ساعت میشه 7 روز و نصف. :|
خدا به اونایی که از دیال اپ استفاده میکنند صبر بده :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.