ColonelShak

ویدئوی شکفت انگیز حملات طالبان به نیروهای امریکایی در افغانستان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]حالا که قضیه آموزشیه یه چندتا ضدکمین اساسی هم لطف کنید در سایت بذارید که اطلاعاتمون تکمیل بشه.[/quote]

ضد کمین هم چشم زضا کیانی عزیز قرار می دهم . icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همش يه طرف..اون دقيق 6:20 كه ار پي جيش شليك نشد همونطرف.
دست كلنل جان درد نكنه.
تعداد ارسالت و تاريخ عضويتت يكي شده.شيرينيش رو بده...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]همش يه طرف..اون دقيق 6:20 كه ار پي جيش شليك نشد همونطرف.
دست كلنل جان درد نكنه.
تعداد ارسالت و تاريخ عضويتت يكي شده.شيرينيش رو بده...[/quote]

اره طراف خیلی شانس می یاره ! شیرینی چیه داداش ؟ مرهم بیارین واسه انگشتام که کج شده از تایپ زیاد icon_eek :mrgreen: icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 تا ارسال ديگه بذي برابر امسال ميشه بازم شيريني بايد بدي.
كار نيكو كردن از پر كردنست..نابرده رنج..گنج ميسر نميشود...
شيرينيش هم چنذ تا فيلم خفن و خيلي باحال عين هيمنها كه زحمتشو ميكشي...(ضد كمين خيلي خوبه.. icon_eek )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]کلنل جان دستت درد نکنه

این فیلم ها رو برای بر و بچ چچن بفرست حداقل بفهمند کار کمین چه جوریه

یا علی[/quote]

داداش چچنی ها که دیگه اوستا کمین هستند icon_eek صاحب کرسیه استادی دانشگاه هستند تو این زمنیه ! فقط دراونجا کمین ها به صورت بزن و در رو اجرا میشه تا تاکید بر کشتن همه دشمن در کمین ! کمین باحال هم دارند تو سایت قرار می دهم - خدایی کمین های چچنی درجه یک است ! البته یک سری کمین منحصر به فرد مربروط به نیروهای القاعده ای در الجزایر هست که دیگه اخر کمین است ! تو همین چچن فیلم هست که با نفربر روسی 15 متر فاصله دارند و با گرینف به نفربر شلیک می کنند ! [/quote]

مخلص کلنل عزیزم هستیم

داداش من حوصله تحلیل ندارم وگرنه یه تحلیل نظامی خفن در حد تیم ملی می زدم، نکته مهم تو این کمین های طالبان خونسردی بالای نیروهاست.

این هم ناشی از کار زیاد هست، یعنی در واقع باید بگم ایرادی که بر و بچ چچن هست همینه، تو افغانستان طالبان هم در عقیده هاشون مردم رو به مدرسه می برند و هم در کارهای نظامی آموزش به نیروهاش می دن، یه فیلمی دیدم که طرف داشت آموزش SPG9 می داد، یکدفعه بلند شد SPG9 رو گذاشت رو دوشش و شلیک کرد و داشت بهشون می گفت که شماها هم باید این طوری باشید.

در کل این طالبانی ها از بر و بچ چچن کارشون حرفه ای تر هست.

من کلیپ دیدم که با وجود پشتیبانی هوایی از نیروهای ناتو باز داشتند به درگیری ادامه می دادند.

یه نکته هم که بین چچن و افغانستان هست همون شرایط کوهستانی هست.

در کل این کلیپ هات من رو کشته

یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=18]اي ول بابا به اين ميگن كمين
تا حالا اينقدر از كشته شدن آمريكاييا حال نكرده بودم مخصوصا موقعي كه جنازه هاشون روي سنگا ليز ميخوردن. امريكاييا هم كه انگار هويج بودن نه آرايشي نه ضد كميني نه سنگر گرفتني
انگار فاصله خيلي زياد بود كه آمريكاييها نتونستن دوشكا به اين بزرگي رو ببينن ؟
ولي اون كميني دومي كه به ماشين پليساي افغان رو زدن با اينكه تلفات زياد داشت ولي خيلي مسخره بود ولي در كل از اون چيزي كه تو كليپا ديديم انگار برادران طالباني تو زدن كمين استادن
راستي يه سوال چطور از اون فاصله با دوشكا اينقدر دقيق آمريكاييا رو شكار ميكرد ؟[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته ما سواد آنچنانی نداریم ولی خوب :

در تیم های چریکی و پارتیزانی که تیم برای کمین می فرستند چند اصل بسیار حیاتی و مهم هست که از آموزش های بنیادی و پایه ای هر نیروی رزمی هست و اونم :

اختفا برای غافلگیری مطلق
مکانیابی مناسب جهت تسلط آتش
حفظ کامل خونسردی جهت هدایت مناسب آتش و لو ندادن عملیات
دقت در تیراندازی و صبر در جهت نزدیک شدن هدف

اینا چیزایی هست که هر تیمی که بخواد کمین انجام بده باید رعایتش بکنه که البته نکات دیگری هم بهشون اضافه میشه ولی خوب مهمتریناشون ایناست ، اگر تیمی خونسردی لازمه رو نداشته باشه همون بلایی سرش میاد که سر تیمی که قرار بود رئیس جمهور وقت عراق رو ترور بکنه که شخصی به نام صدام حسین که هول کرده بود و هیجان زده بود زودتر از موعد درگیری رو شروع کرد و باعث نافرجام موندن ترور شد

تیمی که خونسرد باشه توانایی هدایت آتش و صبر کامل برای در تیررس قرار گرفتن کامل هدف رو پیدا میکنه

پس چیز غیرطبیعی نیست خونسرد بودن یا کمین توسط تک تیرانداز و امثالهم

این گونه کمین ها یک معنی داره : تیمی که کمین گذاشته حرفه ای و آموزش های کاملا مناسب مکان و زمان رو دیده و یک تیم قوی هست

از اینجور تیم ها باید ترسید مضاف براینکه یقینا فرماندهی مناسبی داشتند زیرا خونسردی و دقت آتش به تنهایی کافی نیست تا یک کمین مناسب از آب دربیاد بلکه فرماندهی که منطقه کمین رو مشخص میکنه و مکان هر نیرو رو تعیین میکنه باعث پیروزی عملیات خواهد شد

کلنل جان واقعا ممنون از مطالبی که میزاری فقط افسوس که پرسرعت نداریم دانلود کنیم ولی همون تصاویر هم به قدر کافی واضح هست بقیه ش رو میشه شبیه سازی کرد

تو کمین زدن بنده فارغ از ملیت و قومیت ، کردها رو بیشتر از همه قبول دارم و خوشبختانه یا متاسفانه (بسته به نیروی ترکیه یا ایران و... !) کمینی که میزنند از هر نظر قابل تحسین و مرگبار هست

عملا امکان نداره از کمین کسی زنده دربیاد ، با کمترین نفرات شرکت کننده در کمین و بیشترین درگیری و دقت آتش و تلفات از حریف

واقعا دنیای هست کمین و نیز ضدکمین که رضاجان اشاره کردند ، من خودم هربار از مناطقی که زمان شهید صیاد و چمران توش با کمین یا ضدکمین تجزیه طلبان کرد رو به رو شدند رد میشم یه طوری میشم .... واقعا ادم تازه میفهمه چی به چیه ...
کوه های سر به فلک کشیده از هر طرف و کسانیکه به سمت شما نشانه رفتن ولی نمی بینی شون و در یک لحظه در بدترین موقعیت آتش کمین شروعغ میشه و ... ای ی ی ی اعصاب خراب کن هست

ایرانیا به خصوص سپاه بعد از کمین های بسیار مرگباری که خورد در ضدکمین زدن به خصوص با کمک پیشمرگان کردی که طرفدار ایران بود به تبحر بسیار بالایی رسید که شاید بشه گفت شیوه جدیدی در ضدکمین زدن رو ابداع کردن

تشکر کلنل

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قربونت رومل جان - اتفاقا چند تا کلیپ خفن هم دارم از نیروهای کرد در کمین نیروهای ترکیه ! حیف نمیشه قرار داد . . . کلاس های ضد کمین معمولا نکات جالبی اموزش داده میشه . پریدن از خودرو به بیرون - استفاده از بین سلاح برای تیراندازی سریع و البته شانس !!!! تیم های کمین کننده هم اموزش های جالبی دارند که معمولا در مبحث رویارویی با کاروانهای نظامی بزرگ در صورت امکان در شب های تند سنگر می گیرند برای در امان ماندن از اتش خمپاره ها و توپها و . . . .

انشاالله دوستان منتظر باشند یکی از خفن ترین و پرتلفات ترین و به نوعی شاه کمین های نیروهای چچنی بر ضد نیروهای روسی رو قرار می دهم - کمینی با فرماندهی خطاب ! بر ضد کاروان روسی ! تلفات بالای 230 نفری روس ها !!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بیچاره صدام سر اون جریان ترور تیر خورد به پاش و زخمی شد .کاشکی خورده بود توی مخش تا نه ملت مظلوم عراق اینقدر آسیب ببینند و نه همسایه های عراق.

دوستان به نکات زیادی اشاره کردند که تقریبا همه اش درسته ولی یه نکته. بیشتر کمینهای کردها، چچنها و افغانها در نقاط کوهستانی هست که اصلا خوراک کمین کردن هستند. سوال من اینه که این برادران می تونند در محیطهای بدون پوشش مثله دشت یا کویر هم به همین راحتی کمین بزنند و بعد از درگیری جون سالم به در ببرند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کمین تو دشت و صحرا هم سیستم خاص خودش رو داره - باید اولا منطقه کمین دارای در رو بسیار مناسب باشه - کمین بزن و در رو در بیابان و دشت سخته - باید مکانیزه باشه - یا از زمان شروع کمین دشمن به طور کامل نابود بشه - تو ایالت هلمند افغانستان این چنین کمین هایی زیاد است البته در مناطق دشت . روش های جنگهای گریلایی باید انجام بشه -

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رضا جان درست میگی وجدانا ! جالبه با وصفی هم که اومد چطور مجروح شد این لامصب مگه می مرد .... icon_eek

راجبه کمین در کوهستان باید بگم در اصول نظامی بهترین مکان برا زدن کمین هست (اصلا کمین تو کوهستان و جنگل ! معنا پیدا کرد! ) ، همونطور که معنی حمله چریکی با حمله کلاسیک فرق میکنه نبرد در کوهستان به دلیل در دید نبودن و صعب بودن راه و. ... مناسب تر و ایده ال تر هست برا کمین ولی تو صحرا :

قصه های شهرزاد هست ؟؟؟ هزار و یک شب ؟؟؟

یک نمونه از کمین (که البته به نظر من کمین ، یعنی تله توسط افرادی که از نظر استعداد نفرات به مراتب کمتر از افراد کمین خورده هستند، ولی همیشه مصداق پیدا نمیکنه) در هزار و یک شب در صحرا هست که در این کمین شما باید در زیر شن و ماسه اختفا رو انجام بدی ولی مهمترین مکانی که میشه تو صحرا به نظر من کمین زد ، تپه های شنی هست که ایده ال هستند و مثل کوهستان می مونه

صحرا همه ش یکدست صاف نیست (که اگر همچین جایی باشه ابدا نباید کمین زد حتی اگر بهترین اختفا رو داشته باشی ، در این جور موارد بهتره از حملات راکتی با گراگیری دقیق استفاده بشه چون هدف سرپناه نداره و یه دیده بان از بالا دقیق می بینه وضعیت شون رو)

از اصول اولیه کمین شناسایی درست منطقه هست ، مثلا شخصی که میخواد تو ایرانشهر دست به کمین بزنه یک مسیر 50 کیلومتری که مسیر تردد ماشین ها هست رو چک میکنه و ایده ال ترین مسیر رو برحسب سواد و دانش و تحلیل نظامی ش مشخص میکنه که لزوما یکی نیست اما زیاد هم نیستند ، در مناطق صحرایی این مکان ها به مراتب کمتر میشه و از این جهت اگر هوشیار باشند تیمی که قراره کمین بخورند راحت بهترین مکان کمین رو می فهمندو آماده میشن

در کوهستان کمین زدن از این جهت راحت تر هست که بسیاری مکان ها برای کمین ایده ال هست ولی با درجه اولویت ها متفاوت یعنی مثلا گردنه پاطاق کرمانشاه به دلیل دشواری های جاده و مناطق کوهستانی پیرامونش یک مکان بسیار ایده ال برای کمین هست ، هم تیم کمین کننده هم کسانیکه میخوان از اونجا رد بشن اینو میدونند و دیگه برمیگرده به اصل غافلگیری و امثالهم که نتیجه چی بشه ، اما اگر چند کیلومتر از پاطاق بیای پایین تر ، یه قسمت دیگه برا کمین میشه جور کرد ، اینجا بازم مناسبه ولی نه به اندازه پاطاق ولی عنصر غافلگیری و بکر بودن رو داره

از قدیم گفتند آدم از یه سوراخ دو بار گزیده نمیشه .... ! معمولا یه منطقه کمین بعد از دو سه بار استفاده بلااستفاده میشه مگر منطقه استراتژیکی باشه که کم پیش میاد در موقع صلح و باید به دنبال مناطق بکر که حریف فکر نمیکنه گشت

عین قضیه درایت در فرماندهی ، اصول کمین یکسان هست در همه جا ولی برحسب محیط جغرافیایی و تجربه و شعور و درک و تجزیه تحلیل فرمانده طراح نوع عملیات ها متفاوته

تو مناطق دشت و باز .... به نظر من ابدا کمین توسط نفر نباید زد و حماقت هست ، مگر همونطور که کلنل گفت جنگ و گریز که اینم بازم برا نیروهای مکانیزه و کشوری راحته تعقیب کمین کنندگان مگر سریع برن داخل مرز و ....

در مناطق باز بهترین راه کمین استفاده از تک تیرانداز به صورت تکی و یا خمپاره انداز با دیده بان یا بمبگذاری در مسیر جاده هست وگرنه احتمال لو رفتن بسیار بسیار زیاده و در صورت انجام عملیات به دلیل شرایط محیطی احتمال هرگونه تلفات بالا هست

تو کمین شما باید از جلو و عقب راه فرار رو مسدود و کنی حداقل از سه طرف آتش کامل داشته باشی رو هدف ت (که حتی نحوه چیدمان نیروهای کمین هم در اینجا مهمه ، یعنی نباید از دو طرف اتش کمین طوری باشه که احتمال تیراندازی بهمدیگه رو داشته باشند از بس رو برو هم هستند و...)

بهترین مکان کمین ، تو کوهستان هست و تو کوهستانه که کمین معنا پیدا میکنه

در صحرا به نظر من کمین فقط در کوره راه ها و تپه های شنی و رعایت اختفا در صحرا ممکن هست و شدنی که از یک نظر مفیده : به دلیل شرایط صحرایی منطقه در صورتیکه هدفت جون سالم به در ببره بدون اذوقه احتمال مرگش بسیاره

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من از رومل بابت توضیحات مفیدش . یک نکته دیگه هم که به نظر من مفیده استفاده از گونی در مکانهای کمین است ! حتما برای مخفی ماندن تیربار ها و مکان استقرار مسلسل های سنگین اطراف انرا با گونی باید پوشاند ! برای جلوگیری از بلند شدن گرد و خاک و لو رفتن مکان تیربار ! این نکته رو در یک تصویر مربوط به دشکا ضد هوایی نیروهای مجاهدان افغان در دوره نبرد با شوروی ها یافتم ! دور تا دور مسلسل سنگین با کیسه های پهن شده روی زمین پوشانده شده بود . برای استقرار گرینف هم می شود از این استفاده کرد . در زمین های خاکی و کوهستانهایی با خاک نرم خیلی مفید است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من چیزیدر مورد کمین اول فراموش کردم بگم و اون اینکه امریکاییها با این همه هارت و پورت یه تامین روی ارتفاع نذاشته بودن و به محظ شروع کمین همه سر در گم شدن و این نشان از غافلگیری اونها داشت ولی هر کسی می دونه در کوهستان همیشه برای رد شدن از ارتفاعات و گردنه ها ابتدا باید یه نیروی پیشرو گسیل کرد و بعد از اطمینان حرکت کرد و در پایین اومدن از ارتفاع هم باید نفر یا گروهی مامور امنیت ارتفاع بشن تا بقیه از ارتفاع با سلامت عبور کنن و حداقل اگر نشد از دید از تیر دشمن خارج شد بعد نیروهای تامین حرکت کنن و مورد دیگه در اصول کوهنوردی و جنگ کوهستانی زیر نظر داشتن تمام منطقه بدون جلب توجه هست به طوری که راه و اطراف رو باید از وجود هر نشانه مشکوکی چک کرد توی این مورد هم توی کلیپ مشخصه که امریکاییها مثل گاو سر پایین انداخته بودن و اصلا اطراف رو نگاه نمی کردن و یکی از دوستان خوب اشاره کرد که دوشکا به این بزرگی رو ندیده بودن.

در مورد کردها هم باید بگم همین قدر بگم این قوم نفسا جنگاور هستن و در تیراندازی هم خیلی دقیق و قوی هستن اگر کسی از شما نظامی یا سربازی رفته باشه خوب می فهمه توی میادین تیر و یا دوره های ردوگاهی و در کل تکاور و کوهستان و .... کردها خیلی شاخص هستن طوری که اصلا با تفنگ بزرگ مین مثل لرها.
و جغرافیای منطقه هم کمک کرده تا اونها در قرنها بتونن برای هر کسی دشمن بودن چالش باشن.

شما اثرگذاری اونها رو می بینید که با تعداد کمی تمام اوضاع دو سه کشور رو متاثر کردن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اپرا جان من حدس میزنم تو قضیه این درگیری یا درگیری های مشابه امریکایی ها رودست خوردن

میدونی ؟ تو افغانستان یکی از رسم های قدیمی اینه که یه نفر خودشو به عنوان خودفروخته که کردها بهش میگن جاش ، جا میزنه
این شخص میگه من حاضرم در قبال فلان چیز یا اصلا انتقام گیری از طالبان راهنمای شما باشم تو کوهها

بعد هم که میبره وسط کوه و کمین گاه و....

تو افغانستان شوروی بدجور طعم تلخ و گس این تکنیک رو چشید که فکر نکنم تا اخر عمرشون یادشون بره !!!

احتمال بسیار زیاد بلد راهشون طرف طالبان بوده

هرچند کاملا موافقم با شما که غافلگیر شدن و صدالبته تحت هر شرایطی تاکید میکنم هر شرایطی بهانه ای نداره این گروه که کمین خوردند چون تو مناطق افغانستان کاملا مشخصه که حتی از یه پرواز مگس ! هم باید ترسید و مواظب بود

معلوم نیست چطور یگان تامین و پیشرو و ... نداشتند که همین بر مشکوک بودن قضیه بیشتر میکنه و به نظر من راهنمای تیم شون از همون روش قدیمی افغانیا استفاده کرده

البته احتمالات دیگری هم هست ولی اینطور که شماها از کمین تعریف کردید بلاشک انتظار کمین نداشتند

از دوستان کسی نقشه منطقه و نیروهای نظامی حاضر تو اون استان رو داره ؟؟؟؟؟

بزارید شاید یه نتیجه گیری بتونیم بکنیم ، چون اینجور کمین خوردن بسیار انگشت شمار هست و معلومه درست حسابی روش کار شده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
امشب میزارم برا دانلود ببینم چی کار کردن
راستی اینم لینک مستقیم تا یه 10 روزی مستقیمه
http://www.rapidfa.com/dl.php?d=Amazing_Taliban_Operations_on_.flv

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.