saiedtomcat

آشنایی با بمب هوشمند gbu-15 / قاصد

Recommended Posts

[quote][quote]یه سوال، آیا این بمب ها بر روی سوخو-24 ها قابل استفاده است؟[/quote]
با اجازه اقا سعید ,
خانواده قاصد بیشتر برای تجهیز ناوگان پایه غربی نیروی هوایی مد نظر بوده که با قابلیت استفاده موشک ماوریک در فانتوم ها قابلیت استفاده از بمب های قاصد نیز به صورتی راحت تر در این بمب افکن قابل انجام است و با توجه به وجود بمب های هدایت لیزری کاب-1500 در نیروی هوایی که برای تجهیز سوخو-24 های ارتش از انان استفاده می شود به نظر می رسه که تسلیحات هر ناوگان بر اساس تسلیحات استاندارد همان سازنده ها مورد نظر باشد تا تطبیق تسلیحات هوا به زمین پایه غربی با ناوگان پایه شرقی و ...
[/quote]

یه سوال دیگه... حضور این نوع بمب های لیزری کاب-500 و کاب-1500 تو ایران چقدر محتمله؟ عکسی چیزی ازش هست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

زحمت نوشتنش رو جناب shola انجام دادن که من ازشون تشکر میکنم که با متانت و فروتنی اجازه دادن ما منتقلش کنیم
مقاله مال چند مدت پیشه و قدیمیه بخاطر همین عکسهاش باز نمیشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این بمب ها مسیرشون رو اصلاح میکنند؟

یعنی اگر هدف حرکت داشته باشه دنبالش میرن(منظور بدون پیشرانه است)

کنترلش دست اپراتور هست یا خودکار عمل میکنه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از تمامی دوستانی که برای این مطالب وقت گذاشتند

متاسفانه مثل هر چند وقت که سایت های اپلود مسدود می شوند این اتفاق برای فایل سارا نیز افتاد و متاسفانه کلی تصویر و عکس در تاپیک های مختلف من جمله همین تاپیک ناپدید شد که این خود از ارزش و جذابیت ان قطعا خواهد کاست.

[quote]از اين بمب هاي نقطه زن ميشه براي زدن اهداف متحرك مثل ناو استفاده كرد؟
[/quote]
اصولا بمب های هوشمند تسلیحاتی برای زدن دقیق اهداف ثابت هستند و غالبا نمی توان اهداف متحرک را با یک بمب هدایت تلویزونی زد مگر اهدافی که از سرعت خیلی پائینی برخوردار باشند ولی در عوض برای انهدام اهدف متحرک می توان از موشک های هدایت اپتیک چون ماوریک و یا زوبین بهره برد که فانتوم های نیروی هوایی با زدن اهدف متحرکی چون ناوچه های اوزا با موشک ماوریک نشان از قابلیت های چنین تسلیحاتی دادند.
[quote]حضور این نوع بمب های لیزری کاب-500 و کاب-1500 تو ایران چقدر محتمله؟ عکسی چیزی ازش هست؟
[/quote]
تصویری از بمب هدایت لیزری کاب-1500 به همراه راکت هوا به زمین کالیبر بزرگ و سنگین S-24 و S-25 :

[URL=http://freeebayimagehost.com/viewer.php?file=9n6veccdwws0gbgoas0b.jpg][img]http://freeebayimagehost.com/images/9n6veccdwws0gbgoas0b_thumb.jpg[/img][/URL]

[quote]این بمب ها مسیرشون رو اصلاح میکنند؟
کنترلش دست اپراتور هست یا خودکار عمل میکنه؟[/quote]
بله قابلیت اصلاح مسیر را دراند که در نمونه های مختلف این کار به روش های گوناگونی انجام پذیر است
هم می تواند توسط حامل هم به صورت خودکار و هم به صورت ترکمسیبی از حامل و خودکار انجام شود (فقط هدایت پایانی با حامل)

[quote]سرعت بمب جی بی یو 15 چقدره[/quote]
سرعت زیر صوت معمولا 0.9 ماخ

در پایان هم از دوست عزیزمان سعید تامکت عزیز به خاطر زحمتی که در این مورد متقبل شدند تشکری ویژه دارم:evil: :evil:

موفق باشید.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من پدافندهای هوایی مدرن وبرد بالا میتونن مانع کار آمدی اینگونه تجهیزات بشوند ، مخصوصا در مدلهایی که برد کمتر از 100 کیلومتر دارند.

به نظر من ، ما باید به دنبال ساخت موشکهای کروزی مثل توماهاوک و همچنین موشکهای ضد تشعشع باشیم که از صلاح های بسیار کار آمد به شمار می آیند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من ، در کنار این پروژه ما نیاز به یک موشک کروز هواپرتاب با برد 300-400 کیلومتر داریم که از فانتوم ها و صاعقه قابل پرتاب باشه، چیزی شبیه موشک رعد پاکستان. وقتی پاکستان تونسته چنین کاری بکنه پس ما هم میتونیم، در اینصورت قدرت و محدوده بمباران دقیق مون به شدت زیاد میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.