rainbow

نظرسنجی کارامدترین نیرو در زمان جنگ احتمالی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من فکر میکنم اول باید ببینیم دشمن کی است و از کجا حمله میکنه . که البته به نظر من تقریبا همه دشمن هستن و در صورت جنگ خیلی ها میان وسط !!!! . یک طرف جنگ حتما امریکا است که همیشه استراتژیک کمترین کشته رو دنبال میکنه یعنی اول تا می توانه بمباران میکنه تا وقتی احساس کنه که سیستم فلج شده در مورد ایران فکر کنم تا آتش نشانی ها رو هم میزنه ! بعد نیرو پیدا میکنه . من فکر میکنم نیروی موشکی فقط برای کوتاه مدت موثر است یعنی بازدارندگی سریع مثلا در مورد اسرایل یه ۵۰۰ تا موشک بزنیم بعد کار به اتش بس بکشه اما در مورد امریکا و متحدانش چی به این فکر کردید که حالا ما همه پایگاهاشو تو منطقه زدیم اگه همزمان ترکیه عربستان ناتو اسرایل + کشورهای عربی آمدن تو جنگ چی ؟ ما چند تا هدف برای موشکامون داریم ؟؟!!! حالا همشونم دقیق همشونم دقیق بخورند به هدف بدون اینکه تو هوا نابود بشوند همشون هم موثر واقع شوند !!!! به نظرم جنگ با ایران طولانی است و فقط نیروی زمینی کاربردی خواهد بود اونم با نیروی ایمان و استعداد هوش ایرانیان میشه کاری کرد . من به نیروی زمینی رای دادم اگه توجه کرده باشید در ابتدای جنگ هم نیروی هوایی خوب ظاهر شد و چند عملیات موثر کرد اما در دراز مدت این نیروی زمینی بود که کارساز شد . تو جنگ بعدی هم همین نیرو موثر خواهد بود چون به احتمال زیاد زیر ساخت ها خیلی نابود خواهد شد و امکان استفاده طولانی مدت از خیلی امکانات غیر از نیروی انسانی نخواهد بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]نیروی هوایمونم قوی رو نمیکنیم بابا چرا قبول نمیکنید ایران هیچیو رو نمیکنه
پس چرا امریکا به ایران حمله نمیکنه
به قول شما نه پدافند خوبی داریم نه نیروی هوایی نه زمینی نه دریایی پس هیچی نداریم چرا حمله نمیکنن امریکا که به خودی خود 3000 جنگنده داره حالا انگلیس و فرانسه بماند عربستان بماند امریکا اگر 1 درصد احتمال بده ایران نابود شدنیه دریغ نمیکنه چرا اسرار میکنن تو عراق بمونن چون میخوان نزدیک ما باشن
من ایران یکی از ابر قدرت های نظامی میدونم ولی قبول دارم ضعف هایی هم داریم اونم برای 8 سال جنگه[/quote]
دلیل اینکه حمله نمیکنه یه چیز دیگست.اولا اطراف ما پایگاه زیاد داره و واسه ایران زدن پایگاه های آمریکا تو خاورمیانه سخت نیست.دوما مگه مرض داره وقتی عرب ها دارن از ترس ما میلیارد دلاری تجهیزات نظامی میخرن ما رو نابود کنه.اون به فکر اقتصادشه.بخاطر همینه که ایران هراسی میکنه.گه دید که واسش از نظر اقتصادی زیاد ضرر نداره حمله میکنه که بازم کور خونده ...[/quote]
ایران نابود کنه نفت گیرش میاد ایران نابود کنه گاز گیرش میاد ذخایر نفت خلیج فارش گیرش میاد
به نظرت چهارتا تجهیزات نظامی می ارزه[/quote]
هیچ وقت تو ایران نمیمونه.مثلا شوروی تو افغانستان خواست بمونه.آمریکا هم طالبان رو یکمی تجهیز کرد.طالبان شوروی رو انداخت بیرون(به تاریخ نگاه کن. از این چیزا زیاد هست).حالا ما که خودمون تمرین کردیم.بیشتر از 3میلیون شبه نظامی داریم.خودمون تجهیزات کاملی داریم..مگه دیوانست اینجا بمونه.دوست ندارن که همون بلایی که سر شوروی اومد سر خودشون هم بیاد.

[quote]من فکر میکنم اول باید ببینیم دشمن کی است و از کجا حمله میکنه . که البته به نظر من تقریبا همه دشمن هستن و در صورت جنگ خیلی ها میان وسط !!!! . یک طرف جنگ حتما امریکا است که همیشه استراتژیک کمترین کشته رو دنبال میکنه یعنی اول تا می توانه بمباران میکنه تا وقتی احساس کنه که سیستم فلج شده در مورد ایران فکر کنم تا آتش نشانی ها رو هم میزنه ! بعد نیرو پیدا میکنه . من فکر میکنم نیروی موشکی فقط برای کوتاه مدت موثر است یعنی بازدارندگی سریع مثلا در مورد اسرایل یه ۵۰۰ تا موشک بزنیم بعد کار به اتش بس بکشه اما در مورد امریکا و متحدانش چی به این فکر کردید که حالا ما همه پایگاهاشو تو منطقه زدیم اگه همزمان ترکیه عربستان ناتو اسرایل + کشورهای عربی آمدن تو جنگ چی ؟ ما چند تا هدف برای موشکامون داریم ؟؟!!! حالا همشونم دقیق همشونم دقیق بخورند به هدف بدون اینکه تو هوا نابود بشوند همشون هم موثر واقع شوند !!!! به نظرم جنگ با ایران طولانی است و فقط نیروی زمینی کاربردی خواهد بود اونم با نیروی ایمان و استعداد هوش ایرانیان میشه کاری کرد . من به نیروی زمینی رای دادم اگه توجه کرده باشید در ابتدای جنگ هم نیروی هوایی خوب ظاهر شد و چند عملیات موثر کرد اما در دراز مدت این نیروی زمینی بود که کارساز شد . تو جنگ بعدی هم همین نیرو موثر خواهد بود چون به احتمال زیاد زیر ساخت ها خیلی نابود خواهد شد و امکان استفاده طولانی مدت از خیلی امکانات غیر از نیروی انسانی نخواهد بود[/quote]
اینی که تو میگی که میشه جنگ جهانی 3 icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
من به نیروی زمینی رای دادم. اگر جنگی اتفاق بیفتد نقش نیروی زمینی راهبردی ترین خواهد بود چون تنها نیرویی است که به راحتی می تواند با اهداف جنگهای نامتقارن سازگار شود . کمترین وابستگی به تجهیزات را در بین نیروهای دیگر دارد ( نگفتم وابستگی ندارد بلکه گفتم در مقایسه با بقیه کمترین وابستگی به وسایل جانبی را دارد.)
نیاز به فرودگاه و بندر یا سایت موشکی ندارد و در مقابل می تواند از فرودگاه بندر و یا سایتهای موشکی حفاظت کند تا آنها به فعالیتشان ادامه دهند.
در کل به نظر من چون تاثیر گذارترین نقش در نیروی زمینی شخص است می تواند خیلی کلیدی تر از نیروهایی باشد که تاثیر گذارترین عوامل آنها تجهیزات است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]اول نیروی موشکی
دوم نیرو زمینی
بهترین گزینه های برای دفاع از کشور هستند امروزه این دو نیرو. .. تا 30 سال پیش نیروی هوایی و نیروی زمینی بهترین گزینه برای دفاع از کشور بودند..اما با توجه به این که تکنولوژی و همچنین کاربرد های محتلف موشک ها فرا تر از هواپیما ها هست و خیلی مزایای دیگر که دوستان بهتر از من میدانند این انتخاب رو انجام دادم...
اما اگر نوع دکترین نظامی کشور ما بجای اینکه دفاعی باشه تحاجمی بود
اول نیروی دریایی
دوم نیروی هوایی
!!!!!
رو انتخاب میکردم[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب تو اين نظريه ها بايد نگاه كنيم در جنگ اگه ما مي تونيم با 500 تا موشك با اسراييل به اتش بس برسيم
امريكا چه برگ برنده اي براي به اتش بس رسوندن جنگ با ما داره؟؟؟

1. اقتصاد وابسته به نفت نميتونه در هنگام جنگ كه امريكا اجازه انتقال نفت رو نميده پايدار باشه
البته ايرانم مي تونه با زدن نفت عربستان و... كمي به خودش كمك كنه

2. خب با محاصره شدن ايران خيلي از كالا ها نميتونن وارد بشن امريكا در جنگ با ويتنام از مواد سمي استفاده كرد كه جلوي كشاورزي ويتنام شمالي رو بگيره ايا امكان داره مانع واردات گندم بشه؟؟ ايران بزرگترين وارد كننده گندمه امكان وجود قحطي زياده ( نيست؟؟)

3. امريكا در جنگ امكانات رفاهي رو نابود ميكنه كه هسته مردمي مخالف دولت و جنگ بشن ولي نميدونم در ايران تا چه حد موفقه

خب نيروي دريايي نمي تونه خارج از خليج فارس عمل كنه ولي مي تونه به تاسيسات نفتي بقيه كشورا حمله كنه

نيروي موشكي براي ضربه زدن به منافع امريكاس پس براي مدت خيلي طولاني جوابگو نيست

نيروي زميني براي دفاع از مرز هاي خشكيه ولي توان هجوميش به خارج از كشور به علت ضعف نيروي هوايي امكان پذير نيست

ولي باز نيروي زميني موثر ترين نيرو هستش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من اول نیروی موشکی هست که در درجه اول باعث بازدارندگی میشه و در مرحله بعد هنگام وقوع جنگ می تونه ابزار کار آمدی باشه که مهلت استفاده از اون کمه و به دلیل ضعف فاحش نیروی هوایی و پدافند هوایی در درگیریهای بلند مدت امکان استفاده از تمام پتانسیل ها رو نداره و حداکثر بعد از 50 روز درگیری نهایتا با 20 درصد از توان فعلیش می تونه فعالیت کنه
اما نیروی زمینی به دلیل اینکه تقریبا تمام ادوات رزمی این نیرو در داخل کشور تامین میشه از قدرت مقاومت بیشتری در مقابل دشمن برخورداره و طبق شنیده هایی که از دوستان داشتم نیروی زمینی ارتش به سمت واحد محور شدن حرکت میکنه که این خودش برای دشمن مهاجم بسیار خسته کننده و دردسر ساز خواهد بود
ضمنا دوستان داکترین دست دراز رو فراموش نکنن که همین عامل خودش از عوامل بسیار بازدارنده تر از نیروهای نظامی رایج کشور است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هر نيروي نقش خودش رو داره اما براي پاسخ سريع و در دور دست استفاده از موشك مناسب تر است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خب تو اين نظريه ها بايد نگاه كنيم در جنگ اگه ما مي تونيم با 500 تا موشك با اسراييل به اتش بس برسيم
امريكا چه برگ برنده اي براي به اتش بس رسوندن جنگ با ما داره؟؟؟

1. اقتصاد وابسته به نفت نميتونه در هنگام جنگ كه امريكا اجازه انتقال نفت رو نميده پايدار باشه
البته ايرانم مي تونه با زدن نفت عربستان و... كمي به خودش كمك كنه

2. خب با محاصره شدن ايران خيلي از كالا ها نميتونن وارد بشن امريكا در جنگ با ويتنام از مواد سمي استفاده كرد كه جلوي كشاورزي ويتنام شمالي رو بگيره ايا امكان داره مانع واردات گندم بشه؟؟ [size=24]ايران بزرگترين وارد كننده گندمه امكان وجود قحطي زياده [/size]( نيست؟؟)

3. امريكا در جنگ امكانات رفاهي رو نابود ميكنه كه هسته مردمي مخالف دولت و جنگ بشن ولي نميدونم در ايران تا چه حد موفقه

خب نيروي دريايي نمي تونه خارج از خليج فارس عمل كنه ولي مي تونه به تاسيسات نفتي بقيه كشورا حمله كنه

نيروي موشكي براي ضربه زدن به منافع امريكاس پس براي مدت خيلي طولاني جوابگو نيست

نيروي زميني براي دفاع از مرز هاي خشكيه ولي توان هجوميش به خارج از كشور به علت ضعف نيروي هوايي امكان پذير نيست

ولي باز نيروي زميني موثر ترين نيرو هستش[/quote]

برادر مثل اینکه اصلا اخبار را شما دنبال نمی کنی چون ایران چند سالی هست که در تولید گندم خودکفا شده است!!
تازه برنامه داره که گندم صادر کند!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توجه به این که شرائط جنگ و متغیرر های مختلف چگونه ایجاد بشه و روند به چه سمتی پیش بره تاثیر گذاری هرکدام از نیروها متفاوت خواهد بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام............طبق پیش بینی کارشناسان امریکایی که گفتن بزرگترین مشکل موشکهای ایرانه.................پیش بینی کردن توی 48 ساعت اول بین 3 تا 4 میلیون اسرائیلی اواره میشن و بسیاری از زیر ساختای اسرائیل از بین میره و چون مردمشون ترسو هستن ظرف چند روز مشکلات داخلی پیدا میکنن به نظر من با موشک میتونیم جلوی اسرائیل بگیریم ..........................اما برای امریکا فقط باید دفاع کنیم و تا جایی که میتونیم کوتاه نیایم و مقاومت کنیم ......تو رو خدا دوستان وحدت رو حفظ کنید وقتی من حرف بعضی مردم میشنوم که میگن از نظام خوششون نمیاد از روزی میترسم که از داخل ضربه بخوریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایران یکی از غنی ترین کشورهای دنیا از نظر غذایی هست و اگر اتفاق خاصی مثل خشکسالی های شدد و سراسری و... اتفاق نیافته امکان قحطی وجود نداره...
علاوه بر اون هیچ وقت امکان تحریم و محاصره کامل ایارن وجود نداره و بازم علاوه بر اون ایران یکی از بزرگترین ذخیره های غذایی و امدادی و ... داره برای چند ماه و شاید سال مشکل حادی نباشه...
همون طور که دوست خویمون گفته الان ایران در گندم خودکفا شده و حتی اگه اخبار شنیده باشی چند محموله هم صادر کرده.... در حال حاضر اگه واردات گندم هم باشه به دلیل کیفیت پایین برخی از گندم های داخلی هست که برای آرد مناسب نیستن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار جای تفکر و تعمق داره نظرات دوستان که حقیقتا قابل پیش بینی بود اما واقعا متحیر کننده س !

کاملا درسته نظره اکثریت راجبه نیروی موشکی ، البته به نقش غیرقابل انکار رسانه ای در جهت و سمت و سو دادن به افکار دوستان هم باید اذعان داشت ، علاوه بر این حقیقت که قدرت موشکی یک برتری بسیار پایدار و موازنه افکن برای ما هست

از دیدگاه نظامی تاثیرگزارترین ها :

نیروی هوایی
نیروی دریایی
نیروی زمینی

شاخه موشکی توی هرکدوم از اینا هست که تو خودشونو جز اولین ها هست ، البته بعد تهاجمی و تدافعی هم وجود داره ، براساس توانمندی فعلی ایران و نیز خطراتی که از جنوب به سمت ما هست

از بعد تدافعی :

نیروی دریایی شامل کل رسته های موشکی و تکاوری و به خصوص قایق های موتوری
نیروی هوایی شامل جنگنده هایی که توانایی هوادریا بهشون اضافه شده
نیروی زمینی در کوی و برزن و نبرد شهری

از بعد تهاجمیم که چیز خاصی نیست ! چشمک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.