EBRAHIM

بمب الکترومغناطیسی-EMP

Recommended Posts

[quote]ساختار این نوع بمبها بسیار سادست که من در موردش توضیح نمی دم.
...[/quote]

در چند جاي ديگر هم خواندم كه ساختار اين بمبها بسيار ساده مي باشد.
از طرفي هزينه توليد بسيار كمي هم دارند (برخلاف عملكردشان كه بسيار وسيع و گسترده است)

لطفا اگر از كاربران محترم كسي درباره نحوه عمل اينگونه بمبها اطلاعات كاربردي داره در اختيار بزار. يعني اينكه ساختارشون و مكانيزم عملكردشون به چه صورت است.
در ضمن اگر امكان داره يه نمونه آزمايشگاهيش كه قابل ساخت باشه توضيح بدهيد

با تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]ساختار این نوع بمبها بسیار سادست که من در موردش توضیح نمی دم.
...[/quote]

در چند جاي ديگر هم خواندم كه ساختار اين بمبها بسيار ساده مي باشد.
از طرفي هزينه توليد بسيار كمي هم دارند (برخلاف عملكردشان كه بسيار وسيع و گسترده است)

لطفا اگر از كاربران محترم كسي درباره نحوه عمل اينگونه بمبها اطلاعات كاربردي داره در اختيار بزار. يعني اينكه ساختارشون و مكانيزم عملكردشون به چه صورت است.
در ضمن اگر امكان داره يه نمونه آزمايشگاهيش كه قابل ساخت باشه توضيح بدهيد

با تشكر[/quote]

[size=18]اشنايي با بمب الكترو مغناطيس[/size]
:|
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10729

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان كسي گله نكنه كه چرا دوباره از اعماق تاريخ يه موضوع دراومده !
من اين مطلب رو همون سال 42 ! خونده بودم لكن يه آماري از بچه هاي صاايران گرفتم يكي از دوستان كه فوق الكترونيك گرايش ديوايس گرفته بود گفت كه 50 ، 60 نفر اونجا روي اين پروژه كار ميكنند .منتها نكته اي كه جالب بود اسم[b] اي ام پي [/b]يا [b]اي بمب[/b] رو نشنيده بود و پروژه رو به اسم [b]پالس پاور [/b]مي شناخت !
فكر كنم زبون بسته ها اصلا نمي دونن دارن روي چه چيز مخوفي كار ميكنن !
50 ،60 نفر خيلي زياده ! حالا اگر دانشگاه امام حسين (ع) يا جاي ديگه اي هم دراين زمينه كار ميكنند خدا عالمه ! قطعا نتايج خوبي تا حالا به دست اومده با اين حجم وسيع تحقيقات .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله سید جان من هم شنیدم که داریم روی این قضیه کار میکنیم.
شک هم نکن که ساختیمش.
البته اگه بشه یک ای ام پی رو در مسیر تهاجم جنگنده های دشمن منفجر کرد که.... :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فقط همین رو بگم که امریکای ها تمام تجهیزات جنگیشون مقوم در برابر حملات EMP هست حتی میخوان تمام تجهیزات غیر نظامیشون رو مقاوم در براب حمله BOMB I بکنن :(
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر سمندون !
ايمن سازي در برابر پالس پاور به طور كلي معنا نداره !
بايد ديد عايق مورد نظر تا چه اندازه در برابرنيروي برقاطيس مقاوم هست . هر عايقي تا اندازه ي مشخصي از اين نيرو جلوگيري ميكنه و اگر پالس پاور قويتر
بشه ديگه اون عايق به درد نمي خوره !در ضمن گيريم كه آمريكا بعضي سامانه هاشو ايمن سازي كرد . اولا ايمن سازي همه ي سامانه ها امكان نداره
چون هم هزينه بره و هم وزن و اندازه ي هر كدوم چند برابر ميشه . دوما زير ساخت هاي صنعتي و شهري رو چي كار مي خواد بكنه؟ ميدونين يه اي بمب
اساسي با نيروي اتمي اگر مثلا توي آلاباما منفجر شود ازاين سر آمريكا يعني نيويورك تا اون ته يعني سانفرانسيسكو از كارخونه هاي برق تا ساعت مچي مردم همه مي سوزه .
توي فيلم جنگ دنياها كه به نظر ما منظور اسپيلبرگ از فضايي ها مسلمانان بود هم ابتدا يك حمله با طوفان الكترو مغناطيسي انجام شد كه ماشين ها ولوازم برقي و حتي ساعت مچي مردم سوخت !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
من قبلا از emp زياد استفاده كرده بودم . البته توي بازي جنرالز :(

ولي از شوخي گذشته ، تصور بكارگيري اون رو بطور عملي نداشتم . چون بنظر مياد با توجه به حجيم و سنگين بودن دستگاههاي emp و hpm بجاي استفاده از آنها براي از كار انداختن تجهيزات دشمن ، استفاده از همون TNT قديمي و يا ابتكارات ساده تر مثل بمب گرافيتي ( جنگ با صربستان ) خيلي راحت تر و مؤثر تر هست .

اما اين لينك خريد بمب الكترومغناطيسي خيلي جالب و ااهام دهنده بود :(

http://www.amazing1.com/emp.htm

تا حالا دنبال بكارگيري عملي يك بمب الكترومغناطيس ( بقول بعضي ها برقاطيسي ) در جنگ نبودم تا اينكه اين تاپيك رو خوندم . خبر تاييد نشده شبكه CBS ( از طرف مقامات پنتاگون ) ، حاكي از آن است كه آمريكا براي از كار انداختن تلويزيون ماهواره اي عراق در زمان جنگ از يك e-bomb استفاده كرده و باعث از كار افتادن اين شبكه ماهواره اي شده . ( مارس 2003 )
اين هم لينك خبر
http://www.cbsnews.com/stories/2003/03/25/iraq/main546081.shtml
اين هم عكس يك توپ الكترومغناطيسي براي از كار انداختن اتومبيل ها !
http://cache.gawker.com/assets/images/4/2010/01/500x_eureka_aerospace.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر سمندون !
ايمن سازي در برابر پالس پاور به طور كلي معنا نداره !
بايد ديد عايق مورد نظر تا چه اندازه در برابرنيروي برقاطيس مقاوم هست . هر عايقي تا اندازه ي مشخصي از اين نيرو جلوگيري ميكنه و اگر پالس پاور قويتر
بشه ديگه اون عايق به درد نمي خوره !در ضمن گيريم كه آمريكا بعضي سامانه هاشو ايمن سازي كرد . اولا ايمن سازي همه ي سامانه ها امكان نداره
چون هم هزينه بره و هم وزن و اندازه ي هر كدوم چند برابر ميشه . دوما زير ساخت هاي صنعتي و شهري رو چي كار مي خواد بكنه؟ ميدونين يه اي بمب
اساسي با نيروي اتمي اگر مثلا توي آلاباما منفجر شود ازاين سر آمريكا يعني نيويورك تا اون ته يعني سانفرانسيسكو از كارخونه هاي برق تا ساعت مچي مردم همه مي سوزه .
توي فيلم جنگ دنياها كه به نظر ما منظور اسپيلبرگ از فضايي ها مسلمانان بود هم ابتدا يك حمله با طوفان الكترو مغناطيسي انجام شد كه ماشين ها ولوازم برقي و حتي ساعت مچي مردم سوخت ![/quote]

ممنون از توضیح شما دوست عزیز. درباره مقابله با این موجها یه کارشناس امریکای ۱ سال پیش داشت بحث میکرد تو شبکه سی ان ان درباره چگونگی مقابله با این بمب ولی همونطور که گفتید امکان مقابله باهاش نیست. خوب میمونه فقط این که کی اول از اینجور بمب استفاده میکنه.اگه بمب اتم رو سر اونها بزنیم که به ما حمله اتمی میکنن :( تازه بعدش اسلام دست و پای ما رو بسته یعنی ما نمیتونیم به شهرهای امریکا بمب اتم بندازیم چون تو اسلام میگن تر و خشک را سوزاندن ممنوع یعنی کشتن بچه کوچیک و پیرمرد و پیرزن و زنها و مریضها و فقیرها . تازه کلی ایرانی تو هر شهر امریکا پخشه و مسجد دارن و بقیه مسلمانهایی که اونجا هستن. میمونه یک چیز فقط بزنیم روی خلیج فارس :( نه بازهم نمیشه موجش ما رو هم میگیره. :(
نمیدونم میشه یه جوری ضعیفترش کرد که امواجش نرسه به ما :( ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پالس این بمب ها تا فاصله خاصی قوی هستند و فکر کنم بعد از طی مسافت خاصی با افزایش طول موج از توان آن هم کم میشه.
بهترین هدف اینه که قبل از حمله چندتاشو به طرف ناوهای آمریکایی در خلیج فارس شلیک کنیم تا عملا اونا زمین گیر (ببخشید دریاگیر :( ) بشن!
بعدشم جواب emp رو با nuke که نمیدن! چون emp فکر نکنم تلفات جانی به بار بیاره! فقط دستگاه های الکترونیکی رو از کار میندازه!
بهترین کار میتونه این باشه! البته بعد از این کار میتونیم با خیال راحت تری به ناو ها حمله کنیم البته اگه اونا در خلیج فارس باشن! و به اقیانوس هند نرفته باشن قبل از حمله!
در این شکی هم نیست که اونها هم میتونن این کارو با ما بکنن! خوب چیزی که عوض داره چی؟ گله نداره! :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
توي فيلم جنگ دنياها اسپيلبرگ فضايي ها هم ابتدا يك حمله با [color=red]طوفان الكترو مغناطيسي[/color] انجام شد كه ماشين ها ولوازم برقي و حتي ساعت مچي مردم سوخت !
[/quote]
یک خاطره از حمله EMP
چند وقت پیشا تو مشهد هوا بارونی شده بود یکدفه صدای رعد و برقی به گوشم رسید که از اول عمرم تا حالا به گوشم نرسیده بود وهمچنین نورش اونقد زیاد بود که با وجود اینکه کرکره های اتاقم بسته بود بازم اتاقم سفید شد و چیزی نمونده بود که شیشه های اتاقم بریزه خلاصه فکر نکنم کسی بود که این صدای مهیب و نشنیده بود در اون لحظه من دیسکانکت شدم از اینترنت و خلاصه هرچی سعی کردم وصل شم نشد و همچنین اصلا کامپیوتر مودم رو نمی شناخت وقتی مدمو باز کردم دیدم سه تا ترانزیستور سوخته بعد از چند روز متوجه شدم بقیه ی همسایه هامونم که موقع رعد و برق به اینتر نت وصل بودن همین بلا سرشون اومده فکر کنم دکل تلفن تو مجاورت رعد وبرق بوده و یک جریان خیلی ضعیف رو منتشر کرده و چون ما در نزدیکی رعد و برق قرار داشتیم بیشترین خسارتو خوردیم
:(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مبحث جالبی هست ولی یه سواب واسه من ایجاد شده اونم اینه که میشه از این سیستم یعنی emp و سامانه های ضد هو ائی به صورت ترکیبی استفاده کرد با توجه به تاپیکی که دوستان در مورد رادارها زدن و قدرت ضد پنهانکاری ایران مثلا تو سامنه s-300 به جای موشک و این همه دردسر و اسه پرتاب از موشکهای با سامانه emp استفاده بشه یا تو یه طرح تحقیقاتی بتونیم این پرتوهارو کنترل کنیم با زاویه و وسعت متغییر برای جارو کردن منطقه ای از آسمان حالا فرض کنیم تو یه منطقه مشکوک f-22 هست حتی اگه درست شناسائی نشه با این سیستم به سمتش شلیک مغناطیسی بشه اونوقت تمام تجهیزاتش نابود میشه با ین تفاسیر با هزینه پائئین تر و مطمئن تر نسبت به سامانه های موشکی میتونیم هواپیماهارو مثل مگس :( بندازیم پائئی نظر دوستان چی هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مبحث جالبی هست ولی یه سوال واسه من ایجاد شده اونم اینه که میشه از این سیستم یعنی emp و سامانه های ضد هو ائی به صورت ترکیبی استفاده کرد با توجه به تاپیکی که دوستان در مورد رادارها زدن و قدرت ضد پنهانکاری ایران مثلا تو سامنه s-300 به جای موشک و این همه دردسر و اسه پرتاب از موشکهای با سامانه emp استفاده بشه یا تو یه طرح تحقیقاتی بتونیم این پرتوهارو کنترل کنیم با زاویه و وسعت متغییر برای جارو کردن منطقه ای از آسمان حالا فرض کنیم تو یه منطقه مشکوک f-22 هست حتی اگه درست شناسائی نشه با این سیستم به سمتش شلیک مغناطیسی بشه اونوقت تمام تجهیزاتش نابود میشه با ین تفاسیر با هزینه پائئین تر و مطمئن تر نسبت به سامانه های موشکی میتونیم هواپیماهارو مثل مگس :( بندازیم پائئین نظر دوستان چی هست ؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظر خوبیه اما این بمبا دوست و دشمن نمیشناسه! گرفتی که؟
منطقه مشکوک رو چجوری تشخیص میدی؟
من پیشنهاد دادم به طرف ناوها پرتاب بشن! اونجا دیگه منطقه مشکوک نیست! :(
.......
ببخشید پستتو درست نخوندم! این پرتو هارو کنترل کنی؟ اونم با زاویه دلخواه؟ :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقیقا دوست من یه چیزی مثل چراغ قوه تصور کن که میشه با تغییر دهنه زاویه ای که این امواج پخش میشه رو تغییر داد تا به هر جا که میخوایم هدایتش کنیم یعنی برا هدفهای مشخص دهنه بسته و قدرت بیشتر و برای هدفهائی که مشخص نیستن قدرت کمتر و منطقه پوششی بیشتر
در ضمن فکر کنم بتونیم خودی رو از غیر خودی تشخیص بدیم وگرنه که دیگه واویلاست چیزیم که الان به ذهنم رسید میتونه یه سلاح استراتژیک عالی بیشه چون میشه موشکهای بالستیک رو حتی تو فاز نهائی و با هر سرعتی از کار انداخت (البته اگه بشه چنین نظریه ای رو عملی کرد ) و قدرت شناسائی و تخمین مسیر حرکت تقریبی موشک باشه هم از حملات موشکی میشه جلوگیری کرد هم از حملات غافلگیر کننده پرنده های دشمن
البته سر راه تحقق چنین چیزی خیلی مشکلات هست فاطله زمین تا اون جسم و ضعیف نشدن توان این پرتو هدایتش و خیلی از مسائل دیگه و اینکه چنین سیستمی با این توان احتمال 99% زمینی و ثابت هست و مسائل مربوط به پنهانکاری این سیستم که مکانش کشف نشه یا اینکه سیستمی با این قدرت رو متحرک سازی کرد
فکر میکنم از نظر تئوری قابل بررسی باشه ولی عملیش رو نمیدونم مطمئنا نیاز به یه بوجه درست و حسابی داره البته در صورت عملیاتی شدن چنین چیزی میشه گفت امن ترین آسمان متعلق به ما میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دقیقا دوست من یه چیزی مثل چراغ قوه تصور کن که میشه با تغییر دهنه زاویه ای که این امواج پخش میشه رو تغییر داد تا به هر جا که میخوایم هدایتش کنیم یعنی برا هدفهای مشخص دهنه بسته و قدرت بیشتر و برای هدفهائی که مشخص نیستن قدرت کمتر و منطقه پوششی بیشتر
در ضمن فکر کنم بتونیم خودی رو از غیر خودی تشخیص بدیم وگرنه که دیگه واویلاست چیزیم که الان به ذهنم رسید میتونه یه سلاح استراتژیک عالی بیشه چون میشه موشکهای بالستیک رو حتی تو فاز نهائی و با هر سرعتی از کار انداخت (البته اگه بشه چنین نظریه ای رو عملی کرد ) و قدرت شناسائی و تخمین مسیر حرکت تقریبی موشک باشه هم از حملات موشکی میشه جلوگیری کرد هم از حملات غافلگیر کننده پرنده های دشمن
البته سر راه تحقق چنین چیزی خیلی مشکلات هست فاطله زمین تا اون جسم و ضعیف نشدن توان این پرتو هدایتش و خیلی از مسائل دیگه و اینکه چنین سیستمی با این توان احتمال 99% زمینی و ثابت هست و مسائل مربوط به پنهانکاری این سیستم که مکانش کشف نشه یا اینکه سیستمی با این قدرت رو متحرک سازی کرد
فکر میکنم از نظر تئوری قابل بررسی باشه ولی عملیش رو نمیدونم مطمئنا نیاز به یه بوجه درست و حسابی داره البته در صورت عملیاتی شدن چنین چیزی میشه گفت امن ترین آسمان متعلق به ما میشه[/quote]
»»»» میزر ««««
میزر Maser حروف اول عبارت: Microwave Amplification by Stimulation Emission of Radiation به معنای تقویت امواج میکروویو بوسیله تحصیل تحریکی تابش ، می‌باشد. این پدیده یکی از چشمه‌های نوری است که تولید آن به دمای جسم بستگی ندارد (Non Thermal radiation). سیستم میزرها به مانند لیزر است.
در مدت زمان جنگ جهانی دوم ، تلاشهای فراوانی در گسترش طول موج مورد استفاده در رادار به طرف ناحیه سانتی و میلیمتر انجام شد. تاونز که در طی جنگ روی امواج 1.25 سانتیمتری کار می‌کرد، مشاهده کرد که در بخار آمونیاک ، جذب شدیدی صورت می‌گیرد. وی با اتکا به کارهای پورسل Pvrecell و پوند Pound در 1320/1951 که برخی اثرهای دمای منفی را مورد مشاهده قرار داده بودند، به این فکر افتاد که ممکن است مولکول آمونیاک خود به عنوان یک منبع کهموج عمل کند

با میزر می شه امواج مایکروویو تولید کرد در جهت مشخص ولی حیف که مثله EMP پالس های قوی تو لید نمی کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.