mohammad_cherik

درصد موفقيت دكترين جنگ نامتقارن و شهري در مقابله حمله

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

احتمالي به ايران را لطفاْ‌ تخمين بزنيد كه ما با راه اندازي جنگ چريكي و نامتقارن به چه ميزان مي توانيم استقامت كنيم و به دشمن ضربه لازم را وارد نمائيم و آيا اين دكترين كه آخرين نمونه تجربه شده آن در جنگ 33 روزه حزب الله مشاهده شد در كشور ايران و شرايط خاص منطقه اي آن هم كاربردي مي باشد لطفاْ نظرات و ايده هاي خود را در مورد بحث مذكور و تا حدودي حواشي آن بيان كنيد لازم به ذكر است معلومات تئوري و تجربي دوستاني كه به جنگ هاي نامتقارن و چريكي آشنايي لازم را دارند براي ما بسيار مورد اهمييت مي باشد . و من الله توفيق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست من. بحث جنگ متقارن٬ يك بحث ساده نيست كه بشه ازش به يه فرمول رسيد.
اولين مسئله‌اي كه در جنگ متقارن بحث مي‌شه، نوعش هست! نوع كلاسيك، پنهان و ...!
بحث بعدي، منطقه‌ي عملياتي هست. مثلاً مسلماً‌ جنگ نامتقارني كه شهيد بزرگوار چمران در جنوب و غرب به نمايش گذاشت، يكسان نبود؛ چه برسه به لبنان!
مسأله‌ي بعدي، مارين‌هاي امريكايي (تفنگداران دريايي - انصافاً اسم خزيه!!)، خيلي فرق مي‌كنن؛ از نوع آرايش نظامي‌شون گرفته تا وضعيت جنگي‌شون.
شايد بهتر باشه اول نوع نبردهاي چريكي حزب‌الله رو در نظر بگيرين تا برسيم به ايران و امريكا!
راستي اين رو هم در نظر بگيرين! جنگ پارسال اسرائيل و حزب‌الله، نبرد تمام عيار و اصطلاحاً راش نظامي نبود؛ بيشتر به حملات و تك‌هاي منطقه‌اي جنگي شباهت داشت!

راستي. اين لينك رو امروز ديدم. شما هم ببينين. شايد براتون جالب باشه. فكر كنم يه طورايي٬ به تاپيك هم مربوط باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من ما باید جنگ رو شروع کنیم ولی باید از همین الان قطره قطره زهر تو غذای دشمن بریزیم تا به تدریج ضعیف بشه یا به یک باره نابود یعنی ما باید جنگ رو به کشور دشمنمون برسونیم ما باید به اقتصاد اونا ضربه بزنیم. ما باید باعث عدم تمرکز اونها بشیم. با خرابکاریهایی که میشه اونجا انجام داد مثل ضزبه زدن و به آفت کشوندن هر ساله مزارع کشاورزی و دامیشون ایجاد اختلال درسیستمهای برق رسانیشون در زمان جنگ نابودی تاسیسات زیربنایی مثل پلها

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من خودم فكر يك هواپيمارو كردم icon_frown پاسپورت من خارجكيه و براى سفر به آمريكا مشكلى ندارم icon_frown شايد در آينده آمادگى براى نابود كردن يك هواپيماى مسافر برى آمريكايى با تمام خدمه هاشو پيدا كنم :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هر دم از اين باغ بري ميرسد !!! آقاي برادر ، برادر عزيز كه پاس خارجي داريد !! ممكنه بفرمائيد اون سرنشينان بيگناه هواپيما كه ممكنه فرزند بنده يا برادر يا خواهر شما هم جزوشان باشند و يا آن خدمه بد بختي كه تنها دارند كارشان رو انجام ميدن چه گناهي كردند ؟ دل ما به اين خوش بود كه طي اين همه سال هيچ ايراني در اينطور ترورهاي بي منطق و كور و غير انساني دخالت نداشت ، پس از قرار موضوع نديدن آبه وگرنه شناگر پيدا ميشه ، هيچ ميدونيد كه از اين اظهار وجود كردن بچه گانه و غير منطقي شما ميشه سوء استفاده كرد؟ پسر جان فاصله بين مغز و زبان چهار انگشته ، اول بيانديش و بعد بگو .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هيچ نشاني و دليل منطقي براي امكان وقوع يك جنگ نا متقارن وجود نداره ، البته اگر نظر شما بررسي امكان وقوع چنين جنگي در ايران باشه ، آمريكا براي حمله زميني به ايران به حداقل نيم ميليون سرباز نياز داره ، تجهيز و بميدان فرستادن چنين نيروئي در حال حاظر براي آمريكا امكان پذير نيست و در اين مورد استثناعا حتي متحد نزديك آمريكا يعني انگليس هم حاضر نيست در چنين ريسك بزرگي شركت كنه ، آمريكا تنها روي ظربات سهمگين هوائي و نا آراميهاي داخلي در ايران حساب ميكنه ، آمريكا تا زمانيكه صد در صد از موفقيت نقشه اش اطمينان نداشته باشه دست به اقدامي نميزنه ، اونها ميدونند كه ببر زخمي از ببر سالم خطرناك تره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر قرار آمريكاييها به فرزندان و خانواده هاى ما حمله كنند ما هم بايد عكس العمل نشان دهيم icon_frown ما براى كشتن آمريكاييها آماده ايم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر منظور حمله ما به شهر انهلست بهترين كار الوده كردن منابع اب است و كلا جنگ ميكروبي ولي بحرحال ما بلزنده هستيم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باها! برادری که می گی ما جنگو شروع کنیم! عزیز من مگه ما ......؟! درضمن بهترین راه برای کشتن آمریکایی ها آلوده کردن ذخایر آب آشامیدنی با سیانور است! برای منفجر کردن سد هم می تونید از دینمایت استفاده کنید دوستان! درضمن خواهشا عملیات انتحاری انجام ندید! که خودتونم می میرید!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

و كلا جنگ ميكروبي ولي بحرحال ما بلزنده هستيم

جنابsarbaz شما با این روحیه توپ و عالی به جای سرباز باید ژنرال ستاد کل می شدید!!؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آلوده کردن آب آشامیدنی کاری ناجوانمردانه است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انقدر به فکر کشتن نباشید . یه چیزی خیلی جالبه ما اینجا از سیاست های پنهان دو طرف بی خبریم و مجبوریم احتمال بدیم.در صورتی که ممکنه هیچ وقت همچین جنگی صورت نگیره که به احتمال زیاد همین طور هست و از طرفی بازم ممکنه این جنگ صورت بگیره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام آخه مجبوريد مگه اين جنگ ما را به صد سال قبل بر ميگرداند حيف اين همه منابع نيست.تازه قبلا هم گفتم در جايي خاندم اينكه كسي براي خودش عقيدهاي داشته باشد بد نيست ولي اينكه مردم بخاطر عقايد ديگران بميرند عجيب است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هر کسی برای عقاید خودش می جنگد و می میرد خواه این عقیده دفاع از میهن باشد و خواه دفاع از اسلام.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام حيف كه مرخصي لعنتي تمام شد و بايد برم محل خدمت لعنتي (براي 5سال )و تا 2ماه ديگر كه بيام نميتوانم جواب دهم خوب به نظر شمه تمام سربازان وظيفه(كه خودم ديدم خيليهاشان نماز هم نميخوانند) وآنها كه در اثر بمباران مريضي گرسنگي و غيره ميميرند اعتقادشان ايجاب ميكند بميرند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.