Recommended Posts

با سلام خدمت همگی بزرگواران

یک سوال داشتم، این "اسلامی کردن" یعنی چه؟

بنده علوم انسانی را نه می شناسم نه خیلی به معنی ساینس قبول دارم. آنها شاید نالج باشند، شاید هر چیزی باشند ولی علم به معنی ساینس نیستند.

حالا شما چطور علم به معنی ساینس را می خواهید اسلامی کنید؟ ولتمتر اسلامی رابطه اهم اسلامی می دهد که با رابطه اهم استکباری فرق دارد؟
یا مفاهیم اسلامی را در غالب ساینس و فرمول و ... می خواهیم در آوریم؟

ساینس اصلا چه ربطی به اعتقاد دارد؟ اصل علم این است که ما فرض را بگذاریم بر ندانستن بعد بریم آزمایش کنیم و حدس بزنیم و از آن فرضیه تولید کنیم و ....
اگر قرار باشد به چیزی که مربوط به ساینس است ما از قبل اعتقادی داشته باشیم که دیگر آزمایش و ... در آن راه ندارد.
پس می بینیم که حیطه اعتقاد از علم بالکل جداست و نمی شود اسلام را علمی کرد یا علم را اسلامی کرد.

آن بحثهای مدیریت و روان شناسی و الاهیات و ... را بنده ساینس نمی بینم که ما یک پدیده ای را آزمایش کنیم و روابط حاکم را حدث بزنیم و از اصول ریاضی و منطق بسط دهیم و به یک فرضیه برسانیم که همه ساینتیستها هم قبول داشته باشند که درستی آن قطعی نیست منتها آزمایشات فعلی با آن سازگار است و ....

به نظر دوستان میشود فیزیک اسلامی و فیزیک استکباری داشت؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاخصی که برای کیفیت مقاله به کار میره همون هایی هست که عرض کردم. اگر کسی درگیر این موضوعات شده باشه به خوبی متوجه عرض من میشه. تعداد مقاله به تنهایی ارزش خاصی رو ایجاد نمیکنه. این رو هم ای اس ای میگه هم اسکوپوس هم هرجای دیگه. به همین خاطر هم هست که اساسا این شاخصها رو خود این نهادها تعریف و ارزیابی میکنن و همه این آمارها و ارزیابی ها تو سایتهاشون موجوده. اگر هم کسی به اون نمودارهای بنده اعتراضی داره بیاد و آمار مستدلتر خودش رو در رابطه با اون شاخصها ارائه بده. نه اینکه صرفا با لودگی و خوشمزگی بگه از این آمارها خوشم نمیاد. این شیوه بحث نیست
به هرحال آمارهای عوامفریبانه از این قبیل که تولید علم رو با تولید مقاله یکسان فرض میکنه صرفا میتونه مصرف 2 روزه سیاسی داشته باشه، اما واقعیت رو تغییر نمیده. بازهم میگم علم با تعداد مقاله ها پیشرفت نمیکنه با محتوای مقاله هاس که تولید و پیشرفت حاصل میشه و این رو با شاخصهایی که اشاره کردم اندازه میگیرن تو همه جای کره زمین که تو اون ضمینه کار زیاد داریم. عرض دیگه ای هم ندارم. به امید موفقیتهای واقعیی که برای این مملکت بدست بیاد!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='misalu2001' timestamp='1347357831' post='270455']
با سلام خدمت همگی بزرگواران

یک سوال داشتم، این "اسلامی کردن" یعنی چه؟

بنده علوم انسانی را نه می شناسم نه خیلی به معنی ساینس قبول دارم. آنها شاید نالج باشند، شاید هر چیزی باشند ولی علم به معنی ساینس نیستند.

حالا شما چطور علم به معنی ساینس را می خواهید اسلامی کنید؟ ولتمتر اسلامی رابطه اهم اسلامی می دهد که با رابطه اهم استکباری فرق دارد؟
یا مفاهیم اسلامی را در غالب ساینس و فرمول و ... می خواهیم در آوریم؟

ساینس اصلا چه ربطی به اعتقاد دارد؟ اصل علم این است که ما فرض را بگذاریم بر ندانستن بعد بریم آزمایش کنیم و حدس بزنیم و از آن فرضیه تولید کنیم و ....
اگر قرار باشد به چیزی که مربوط به ساینس است ما از قبل اعتقادی داشته باشیم که دیگر آزمایش و ... در آن راه ندارد.
پس می بینیم که حیطه اعتقاد از علم بالکل جداست و نمی شود اسلام را علمی کرد یا علم را اسلامی کرد.

آن بحثهای مدیریت و روان شناسی و الاهیات و ... را بنده ساینس نمی بینم که ما یک پدیده ای را آزمایش کنیم و روابط حاکم را حدث بزنیم و از اصول ریاضی و منطق بسط دهیم و به یک فرضیه برسانیم که همه ساینتیستها هم قبول داشته باشند که درستی آن قطعی نیست منتها آزمایشات فعلی با آن سازگار است و ....

به نظر دوستان میشود فیزیک اسلامی و فیزیک استکباری داشت؟
[/quote]

]یک نمونه اش این است

[font=Helvetica Neue', Arial, Verdana, sans-serif][size=4][background=rgb(255, 255, 255)][b]اساتید دانشگاهی که تحت تاثیر فلسفه غرب مخالف با وجود خدا پیامبر و اسلام هستند
اساتیدی که کور کورانه از عدم دخالت خدا در سیاست و اقتصاد و حکومت و جدا بودن دین از سیاست ، حمایت می کنند
اخراج می شوند
البته این فقط مورد کوچکی است العان به خاطر دارم
البته در دانشگاه که خودم در ان تحصیل می کنند اساتیدی مخالف نظام و یا دولت وجود دارند و هیچ مشکلی با مدیریت دانشگاه ندارند
پس منظور،اساتید مخالف نظام یا منتقد به نظام نیست
چون منتقد فقط باعث افزایش قدرت نظام می شود
ضمنا همین اساتید مخالف ، به اصول و باور های فرهنگ این ملت اعتقاد دارند
امیدوارم توانسته باشم فرق استاد مخالف و منتقد و استاد معاند و دشمن را برای شما اشکار کرده باشم
البته اصلا این موضوع خارج از عدالت نیست
چون هزاران نفر در تاریخ معاصر ما جانها داده اند و اگر وصیت نامه شهدا را بخوانید در خواست انها را می فهمید
شهدا نرفتن که فردا، نه یک استاد ، بلکه خدای نکرده رییس جمهور انها هم از معاندین باشد
البته این به این معنا نیست که معاندین حق زندگی و اظهار نظر در ایران را ندارند
بلکه حق گرفتن پست های مهم و مسئولیت جمهوری اسلامی را ندارند
متاسفانه من تعداد اندکی از این اساتید شکم پر و بی درد رو می شناسم
و می دانم تا به حال درد یک سوزن را به خاطر کشور و مردم تحمل نکرده اند[/b]

[b]مثلا فیزیکی که بمب اتم بسازد و یا بمب الکتر مغناطیس درست کند اسلامی نیست[/b]
[b]اصلا این فیزیک انسانی هم نیست[/b][/background][/size][/font]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
مثلا فیزیکی که بمب اتم بسازد و یا بمب الکتر مغناطیس درست کند اسلامی نیست
اصلا این فیزیک انسانی هم نیست[/quote]

انیشتین در سال های آخر عمر خود می گوید:
اگر می دانستم که نظریات من باعث ساخت بمب اتم و استفاده آن علیه صدها هزار نفر انسان میشد ، آرزو می کردم که هیچگاه فیزیکدان نمی شدم و لوله کشی ساده بودم ! (قریب به مضمون)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1347369333' post='270504']
[quote]
مثلا فیزیکی که بمب اتم بسازد و یا بمب الکتر مغناطیس درست کند اسلامی نیست
اصلا این فیزیک انسانی هم نیست[/quote]

انیشتین در سال های آخر عمر خود می گوید:
اگر می دانستم که نظریات من باعث ساخت بمب اتم و استفاده آن علیه صدها هزار نفر انسان میشد ، آرزو می کردم که هیچگاه فیزیکدان نمی شدم و لوله کشی ساده بودم ! (قریب به مضمون)
[/quote]

علم وسیله است. علم می آید بررسی میکند آیا می توان جرم را به انرژی تبدیل کرد یا نه و ...
این که از علم چه استفاده ای شود به ماهیت علم بستگی ندارد. از همین علم می توان استفاده بد کرد یا خوب.
مثل همان مثال معروف چاقو.

آیا ما چاقوی اسلامی داریم و چاقوی استکباری؟
چاقوی اسلامی را بدهی دست یک جانی، نباید بتواند جنایت کند؟

بچث من اسلامی کردن علم است که نمی فهمم یعنی چه وگرنه استفاده علم در راه اسلام را می فهمم یعنی چه.
اسلامی کردن و بومی کردن به نظر من به علم قابل انتصاب نیست. ( باز می گویم به علوم! انسانی می توان نسبت اسلامی و غربی و ... داد)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه که نقل از قول از بزرگترین متفکر قرن بیستم اینقدر شما رو آشفته ...............
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
جنابان [url="http://www.military.ir/forums/user/10521-hamedof/"]hamedof[/url] و [url="http://www.military.ir/forums/user/12187-misalu2001/"]misalu2001[/url] و دیگر دوستان
این بحث‌های شما هم نتیجه ندارد و هم باعث کدورت می‌شود.
من کوچکتر از آن هستم که نصیحت کنم اما بی خیال این بحث شوید چون هیچ نتیجه‌ای ندارد.
ممنون
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
علم وسیله است. علم می آید بررسی میکند آیا می توان جرم را به انرژی تبدیل کرد یا نه و ...
این که از علم چه استفاده ای شود به ماهیت علم بستگی ندارد. از همین علم می توان استفاده بد کرد یا خوب.
مثل همان مثال معروف چاقو.

آیا ما چاقوی اسلامی داریم و چاقوی استکباری؟
چاقوی اسلامی را بدهی دست یک جانی، نباید بتواند جنایت کند؟

بچث من اسلامی کردن علم است که نمی فهمم یعنی چه وگرنه استفاده علم در راه اسلام را می فهمم یعنی چه.
اسلامی کردن و بومی کردن به نظر من به علم قابل انتصاب نیست. ( باز می گویم به علوم! انسانی می توان نسبت اسلامی و غربی و ... داد)
[/quote]
شما در امضای خودت گفتی تکنولوژی نظامی یعنی .....
من فقط یک نمونه برای شما میگم
ببین اقتصادی که در ایران داره پیاده میشه اقتصاد مرکانتیلیستی (ایم مثال خیلی واضح تر و ملموس تر ونتایج اون عینی تره)
خب حالا ما نیاز به موتور جنگنده داریم درسته؟؟
آقای مرکانتیلیستی که در ایران، این نیاز رو می دونه و چون در اقتصاد مرکانتیلیستی[size=7] تولید[/size] هیچ معنی نداره و [size=6]مهم کسب سود[/size]، میاد این موتور جنگنده رو از خارج وارد میکنه در حالی که باید چهارتا جوونی که دمار از روزگارشون درومده و رفتن درس خوندن و تخصص گرفتن و بیاد بزاره تو یه کارگاه، بگه این پول و امکانات، موتور جنگنده بسازید، میاد از طریق خرید سود خودشو تامین می کنه
در حالی که در اسلام، کار مولد و خلاق مهم و باید به اون پرداخته بشه
این از اقتصاد
در بعد سلامت هم اسلام سلامت انسان رو فقط در جسم نمی دونه
بلکه سلامت روح انسان که مهمتر
وبه عباراتی قلب سلیم، چون ما باید با قلب سلیم در صحرای محشر حاضر بشیم
اما سلامت در غرب یعنی سلامت جسم فقط
یه مثال دیگه
ببینم اساس هنر بر چه چیزی استوار؟؟
خیال
درسته
حالا خدا میگه
ان الله لایحب کل مختال فخور (اگر اشتباه آیه رو نوشتم ببخشید و دوستانی که می دونند اصلاح کنند من شنیدم این آیه رو)
خدا هر خیال کننده ای را دوست ندارد
ان که میاد، میشه دکترین
یعنی حرف قطعی و اساسی. همانا این است و جز این نیست که خدا هر خیل کنندهای را دوست ندارد
حالا تمام هنر نرفت یر سوال
این یعنی
اسلامی کردن علوم
یعنی تولید علم با توجه به معیارهای خودمون
یعنی تعویض حکمت به جای فلسفه
حالا اگه خواستید خطبه های از نهج البلاغه رو در مورد حکمت هم براتون میزارم تا ببینید عمق فاجعه کجا است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث سود نیست بحث سود کم و ناچیز و یک شبه است
و اگر نه خود خارجی و کافر هم دنبال سود است اما سود پایدار و زیاد و نه یک شبه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=2][quote name='behnamsniper' timestamp='1347378142' post='270531']
شما در امضای خودت گفتی تکنولوژی نظامی یعنی .....
من فقط یک نمونه برای شما میگم
ببین اقتصادی که در ایران داره پیاده میشه اقتصاد مرکانتیلیستی (ایم مثال خیلی واضح تر و ملموس تر ونتایج اون عینی تره)
خب حالا ما نیاز به موتور جنگنده داریم درسته؟؟
آقای مرکانتیلیستی که در ایران، این نیاز رو می دونه و چون در اقتصاد مرکانتیلیستی تولید هیچ معنی نداره و مهم کسب سود، میاد این موتور جنگنده رو از خارج وارد میکنه در حالی که باید چهارتا جوونی که دمار از روزگارشون درومده و رفتن درس خوندن و تخصص گرفتن و بیاد بزاره تو یه کارگاه، بگه این پول و امکانات، موتور جنگنده بسازید، میاد از طریق خرید سود خودشو تامین می کنه
در حالی که در اسلام، کار مولد و خلاق مهم و باید به اون پرداخته بشه
این از اقتصاد
[/quote][/size]

[font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#ff0000]یک چیز بگم تا همگی دور هم بسوزیم![/color][/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#b22222]پیشنیاز: بنده سر و تهم رو بگیرند به روحانیون عزیز وصلم و اکثر دوستانم هم طلبه هستند ولی خب ...[/color][/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif]فردی اومده بود هیئتمون (پدر یکی از بچه‌ها بود) بعد از هیئت داشت برای چند نفر حرف میزد.[/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif]گفت که شما که همه بچه مذهبی هستید بیاید همتون طلبه بشید، لازم نیست برید دانشگاه![/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif]اون کافرای خارجی باید درست کنند و خرج کنند و ماه هم راحت میریم ازشون می خریم!!![/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif]طرف برای خودش کاره‌ای هم بود خیر سرش![/font]
[color=#b22222][font=tahoma,geneva,sans-serif]شدیدا بدون شرح...[/font][/color]

مدیران اگر صلاح نمیبینند که این پست وجود داشته باشد، حذف کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تولید علم مهمه بخصوص در بخشهای هایتک و استراتژیک ولی مدیریت علم چه علم وارداتی چه بومی از تولید علم هم مهمتره

در بسیاری بخش ها در بخش آزمایشگاهی به فناوری برترین شرکت های خارجی رسیدیم......اما این محصول فقط در آزمایشگاه و حداکثر نمونه اولیه یا پایلوت می مونه و خاک می خوره....

به نظرم مانور بیش از حد روی این موضوع چندان درست نیست و به نوعی پنهان کردن عیب ها و مشکلات عمیق صنعتی اقتصادی و حتی دانشگاهی ما پشت این آمارهاست....کاربرد این مقالات در صنعت و اقتصاد هست ........خوب الآن مثلا صنعت لوازم خانگی یا خودروسازی و.... نتیجه این مقالات هست!..........قطعا خیر.....
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='amirhn' timestamp='1347383576' post='270563']
جالبه 20:30 خودش داشت نشون می داد جدول را که 16 ایم اما گفت 14
fi_lone_ranger
[/quote]

100 درصد اشتباه لفظی بوده! دیشب اخبار ساعت 9 می گفت شانزدهم! !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدا پدر هرچی آدم چیز فهم و بیامرز
حرف می زنیم با عقلو عدل خودش می سنجدنش
دمتون گرم دادا fi_lone_ranger icon_eek icon_cheesygrin :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انشاالله یه روز برسه که حدیث پیامبر بزرگوارمون (صلی الله علیه و آله) رو به اثبات برسونیم در ثریای علم و ایمان دنیا باشیم. در ضمن مهم نیست کدوم دانشگاه باشی و مدرکت مال کدوم دانشگاه باشه مهم اینه از داشته هات به درستی استفاده کنی.

تولید علم صرفا به معنای تولید صنعت نیست و هر علمی رو نمیشه به صنعت بست اما امیدوارم واقعا دولت و بنیاد امور نخبگان و دیگر سازمانهای مربوطه و خانواده ها و غیره به فکر نخبگان و افراد فرهیخته و جویای علم باشند و اونها رو حمایت کنند سوا از اینکه مدرکشون مال کدوم دانشگاه هست یا آشنای فلان شخص هستند.

یا علی
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.