hosseinvahdat

ایران یا ترکیه،کدام یک در جنگ شانس بیشتری دارند؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با عرض سلام.من فکر میکنم ترکیه هرگز حمله مستقیم به ایران بدون کمک هم پیمانانش رو درسر نداره چون به نتیجه ی این جنگ واقف هستن ولی با کمک هم پیمانانش امکانش هست.ترکیه ممکنه با کمک ناتو و کشور های عربی مثل عربستان و اردن به این کار دست بزنه.ممکنه به طور مستقیم به ایران حمله نکنه مثلا به سوریه حمله بکنه و بعد با کمک مستقیم هم پیمانانش با ایران درگیر بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستش اگر جنگی صورت بگیره ایران می دونه که حریفش ناتو هست
پس اگر ترکیه برای مثال ساعت 12 شپ جنگ رو شروع کنه
ایران باید تا ساعت 6 صبح با احتساب هر5 ثانیه یک موشک باید 4320 موشک به ترکیه تحویل دهد [color=#ff0000]البته با ع[/color][color=#ff0000]شق [/color]
[color=#ff0000] big_hug [/color]

[color=#006400]کارکرد مداوم توپخانه ایران را نیز منظور فرمایید [/color]
[color=#000000]تا ساعت 6 صبح دیگر ترکیه ای نباشد تا از ناتو کمک بطلب[/color][color=#00ff00] [/color]
[color=#ff0000]یادش بخیر افسر توپ خانه ای که هنگام شلیک خم پاره ها به طرف عراق تک تک انها را می بوسید ودرون خم پاره انداز می انداخت[/color]
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده نظر همه دوستان رو با دقت خوندم

یعنی تو گوگل سرچ کردم همینطوری یدفعه به ذهنم خورد تو جنگ احتمالی وضعیت دو کشور چطوره!

راستش خیلیا نوشته بودن کشور ترکیه خیلی قدرتمنده یا به اصطلاح ترسو نیستند و شجاع هستند!!!!

خب دوستان برسی کنند اصولا باج دادن ترک ها به اسرائیل و اتحادیه اروپا و آمریکا بر چه اساس و مبناییه؟؟؟؟ فکر نمیکنید دلیل واقعیش همون ترسه که مقامات ترک و فضای عمومی اون کشور از خارجی ها دارند؟؟؟؟

دوستان اشتباه نکنند مطمعنا ترکیه از هر کشوری خطرناک تره اما نه با ناتو یا هر قدرت دیگه ای................در زمانی که کشور ما دچار اغتشاشات سیاسی بشه مثل سوریه که در اون صورت مطمعنا ترک ها بر علیه ما حرکت میکنند! و هیچ قدرتی نمیتونه با اونا مقابله کنه!! اما در حال حاظر ترکیه حتی با چراق سبز دنیا و تمام صلاح های پیشرفته خود جرات سر بلند کردن در برابر کشور ایران رو نداره و حتی اونا با نیروهای حزب الله ایران هم نمیتونند در بیافتند.

ترکیه از تحریم ایران و وضعیت منطقه استفاده تمام را در کوتاه مدت برده است شاید اگر ترک ها همکاری میکردند وضعیت کشور ما در زمینه مسائل منطقه ای و بین المللی بسیار بهتر بود اما همراهی اونها با آمریکا و کشورهای دیکتاتور منطقه وضعیت رو برای کشور ما سخت تر کرده.

اما مطمعنا وضعیت منطقه همینطور باقی نمی مانه و با دیپلماسی خوب مقامات کشورمون ایران به جایگاه منطقه ای که لیاقتشو داره میرسه و اونموقع باز هم ترکیه برای رفع مایحتاجاتش به کشور ما نیازمند میشه.

در ضمن در جنگ احتمالی ایران و ترکیه خیلی ها از پشتیبان های ترک ها گفتند اما از ایران و هم پیمانانش چیزی نگفتند مثلا حظور مستقیم روسیه در جنگ احتمالی که بعید هم نیست والا فردا بعد از ایران ترک ها برای روسیه هم نقشه میکشند!!

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Skyhawk، 30 دی 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط Skyhawk، 30 دی 1393 - دلیلی ارایه نشده است

به نظر من اگه کسی بگه ترکیه قویتر هست میگن طرف ....        

فقط چند تا نکته:

1)شمال غرب ایران کلا ترک هستند و ترکیه تو ایران عمق استراتژیک داره.           

2)قسمت عمده توان ایران مربوط به جنوب ایران هست و ایران تحت هیچ شرایطی حتی جنگ با ترکیه توان نظامی خودش رو در جنوب کشور نمی تونه کم بکنه و طبعا نمی تونه با تمام توان وارد جنگ بشه.در صورتی که ترکیه از بایت حمله نظامی از سایر همسایگانش تقریبا خیالش راحته.               

3)مطمنا اگر ترکیه چنین تصمیمی بگیره کشورهای عربی هم ضربه سنگینی به ایران میزنن مانند پایین آوردن قیمت نفت کمک های مالی به ترکیه ...

4)ایران باید در تمام مرزهاش خصوصا آذربایجان و جنوب توان نظامیش رو افزایش بده و اینجوری توانش کم میشه

5)در خریدهای تسلیحاتی ترکیه محدودیت های چندانی نداره و حتی در حال تهیه اف35هست اما ایران فقط باید از انبار مصرف کنه

6)اگر جنگی صورت بگیره به نظر من با توجه به شرایط، ایران تا تصرف مناطق شمالغرب از یک استراتژی و برای بقیه سرزمین از یک استراتژی استفاده میکنه.و بنظر من اگر منظور تصرف شمالغرب کشور هست ترکیه پیروز میشه اما منظور اگر تصرف کل کشور هست به نظر بنده غیر ممکن هست.

امن ترین مرز ایران با ترکیه بوده هست و خواهد بود چون هیچ دلیلی برای جنگ وجود نداره.و کلا پرداختن به این موضوعات با توجه به این که بسیاری از دوستان علاقه مند توهین به آذربایجان و ترکیه هستند کار درستی نیست.                                

با تقدیم احترام به همه ی هموطنانم از هر نژاد و هر دینی

• Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط Skyhawk، 30 دی 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط Skyhawk، 30 دی 1393 - دلیلی ارایه نشده است

تو منطقه که اولیم

به نظر من اگه کسی بگه ترکیه قویتر هست میگن طرف ....        

فقط چند تا نکته:

1)شمال غرب ایران کلا ترک هستند و ترکیه تو ایران عمق استراتژیک داره.           

2)قسمت عمده توان ایران مربوط به جنوب ایران هست و ایران تحت هیچ شرایطی حتی جنگ با ترکیه توان نظامی خودش رو در جنوب کشور نمی تونه کم بکنه و طبعا نمی تونه با تمام توان وارد جنگ بشه.در صورتی که ترکیه از بایت حمله نظامی از سایر همسایگانش تقریبا خیالش راحته.               

3)مطمنا اگر ترکیه چنین تصمیمی بگیره کشورهای عربی هم ضربه سنگینی به ایران میزنن مانند پایین آوردن قیمت نفت کمک های مالی به ترکیه ...

4)ایران باید در تمام مرزهاش خصوصا آذربایجان و جنوب توان نظامیش رو افزایش بده و اینجوری توانش کم میشه

5)در خریدهای تسلیحاتی ترکیه محدودیت های چندانی نداره و حتی در حال تهیه اف35هست اما ایران فقط باید از انبار مصرف کنه

6)اگر جنگی صورت بگیره به نظر من با توجه به شرایط، ایران تا تصرف مناطق شمالغرب از یک استراتژی و برای بقیه سرزمین از یک استراتژی استفاده میکنه.و بنظر من اگر منظور تصرف شمالغرب کشور هست ترکیه پیروز میشه اما منظور اگر تصرف کل کشور هست به نظر بنده غیر ممکن هست.

امن ترین مرز ایران با ترکیه بوده هست و خواهد بود چون هیچ دلیلی برای جنگ وجود نداره.و کلا پرداختن به این موضوعات با توجه به این که بسیاری از دوستان علاقه مند توهین به آذربایجان و ترکیه هستند کار درستی نیست.                                

با تقدیم احترام به همه ی هموطنانم از هر نژاد و هر دینی

https://translate.google.com/translate?hl=fa&ie=UTF8&oe=UTF8&u=http://www.globalfirepower.com/countries-comparison-detail.asp%3Fform%3Dform%26country1%3DIran%26country2%3DTurkey%26Submit%3DCOMPARE

https://translate.google.com/translate?hl=fa&ie=UTF8&oe=UTF8&u=http://www.globalfirepower.com/countries-comparison-detail.asp%3Fform%3Dform%26country1%3DIran%26country2%3DPakistan%26Submit%3DCOMPARE

در مقایسه کلی به نظر حقیر در نیروی دریای ایرانی قوی تر هست که اون هم جنگ دریای وجود نخواهد داشت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط Skyhawk، 1 بهمن 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط Skyhawk، 1 بهمن 1393 - دلیلی ارایه نشده است

از اونجایی که اخیرا آقای اردوغان به غرب متمایل شدند نگرانیهایی در مورد ترکیه در من شکل گرفته.

نظر شما در خصوص جنگ احتمالی چیست؟

فرض بر این است که ترکیه نبرد را شروع خواهد کرد و نخست لشکر21 حمزه و 31عاشورا با ارتش متجاوز برخورد خواهند کرد.

دلیل درگیری هم پناه دادن ایران به فراریهای پ ک ک و اختلاف ایران و ترکیه بر سر مالکیت مناطق غربی ایران!

با توجه به توان نظامی دو طرف،میزان نفوذ طرفین در جدایی طلبان و حمایت های خارجی نظر دهید.

پ.ن:لطفا به مقایسه ها منتقل بشه.هر کی نظر نده چیزه icon_eek :mrgreen:

فقط یک توضیحی در مورد این پست بدم و اون اینکه باید بطریقی اثبات کنین که ایران قوی تر هست چون در غیرت اینصورت نظرتون حذف میشه

:laughing: :laughing: :laughing:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
عزیز دل برادر انگار یادتون رفته ما هشت سال با دنیا جنگیدیم با هیچ اغراقی باید بگویم قدرت در تجهیزات و امکانات نیست آنچه ما یاد گرفیم اینه که با توکل به خدا وتاسی از اهل بیت ورهبری های داهیانه مقام عظمای ولایت بر هر مشکلی فائق می آییم انشاءالله
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 8 مرداد 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 8 مرداد 1394 - دلیلی ارایه نشده است
خوب مامیخوایم باتانکهای چیفتن وهواپیمای میگ ۲۱بجنگ یک عضوبرجسته ناتوبریم که ازتسلیحات بروز وکمکهای گسترده خارجی بهره میبره تنهانقطه برتری ماتجربه جنگی ماست ۸۰درصداحتمال بردترکهاست بایددعاکنیم حداقل باپاکستان وترکیه سرشاخ نشیم که بازنده میشیم
  • Upvote 3
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

سلام دوستان من عضو جدیدم و قصد دارم به صورت کلی تحلیل خودمو بگم

در درجه  اول باید گفت حجم مبادلات اقتصادی ایران و وابستگی این دو کشور به حدی به هم زیاد است که بعید به نظر میرسد این رابطه بخواهد به سمت تیرگی برود از طرفی بخاطر شباهت فرهنگی مردم ترکیه و هم نژادی انها با استان های هم مرز ایران این درگیری احتمالی باعث  انفجار احساسات ترک ها در دو کشور می شود

در درجه دوم و در صورت  بروز جنگ  ترکیه برتری زیادی در  بخش هوایی داره و این بخاطر خرید جنگنده های نسل چهارو نیم  امریکاییه و همچنین باید این رو یاد اوری کرد که ولادیمر پوتین در دیدار با رهبر معظم انقلاب  و در یک توافق محرمانه  :  ایران  مسئولیت  دفاع از مرز های جنوبی روسیه در برابر ناتو و روسیه نیز باید ایران را در برابر حملات امریکا و ناتو یاری دهد.. پس بنابر این اسناد ترکیه ریسک حمله به ایران رو نمیکنه چون  امکان مداخله  ناتو و در طرف مقابل روسیه و چین بسیار بالا ات و این باعث  تبدیل جنگ به یک جنگ تمام عیار اتمی میشه و اصلا با فرض اینکه    ناتو مداخله نکنه امکان نفوذ ایران در خاک ترکیه بسیار زیاد است پس با توجه به جنون مسئولان ترکیه و باتوجه به وجود هشتاد کلاهک  هسته ای ناتو در ترکیه شلیک بمب اتمی به سمت ایران تقویت میشه و در کل این جنگ یک جنگ بسیار فرسایشی برای دو کشور میشه و در این دوران اقتصادی بد باعث یک فاجعه و عقب افتادن حداقل 20 ساله از روند طبیعی کشور ها میشه.

عزیز دل برادر انگار یادتون رفته ما هشت سال با دنیا جنگیدیم با هیچ اغراقی باید بگویم قدرت در تجهیزات و امکانات نیست آنچه ما یاد گرفیم اینه که با توکل به خدا وتاسی از اهل بیت ورهبری های داهیانه مقام عظمای ولایت بر هر مشکلی فائق می آییم انشاءالله

برادر من یادم نرفته اون همه جوان پاک مثل گل پرپر شدن ..اون جنگ لعنتی حداقل 50 سال ایران رو به عقب برد

ویرایش شده در توسط Arenlaxly
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من اگر جمهوری اسلامی اراده کنه ترکیه در کمتر از یک سال تجزیه خواهد شد.

چرا که نباید فراموش کرد ترکیه یک کشور جعلی است که هر چند اکثر جمعیت آن را ایرانی تباران کرد و شیعیان علوی و آذری تشکیل می دهند اما تحت حکومت یک اقلیت فاشیست ترک سفید قرار دارد.

ترکیه مدت ۳۵ سال است که با وجود آن که عضو ناتو می باشد و از کلیه امکانات ناتو برخوردار است حتی با زیر پا گذاشتن قوانین حقوق بشری از عهده گروهک پ.ک.ک که فاقد هر گونه سلاح سنگین است بر نیامده است، حال چگونه توانایی مقابله با کشوری مانند ایران را خواهد داشت!؟ ویرایش شده در توسط Arman6662
  • Upvote 3
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من اگر جمهوری اسلامی اراده کنه ترکیه در کمتر از یک سال تجزیه خواهد شد.
چرا که نباید فراموش کرد ترکیه یک کشور جعلی است که هر چند اکثر جمعیت آن را ایرانی تباران کرد و شیعیان علوی و آذری تشکیل می دهند اما تحت حکومت یک اقلیت فاشیست ترک سفید قرار دارد.
ترکیه مدت ۳۵ سال است که با وجود آن که عضو ناتو می باشد و از کلیه امکانات ناتو برخوردار است حتی با زیر پا گذاشتن قوانین حقوق بشری از عهده گروهک پ.ک.ک که فاقد هر گونه سلاح سنگین است بر نیامده است، حال چگونه توانایی مقابله با کشوری مانند ایران را خواهد داشت!؟

دوست عزيز مقايسه كاملا اشتباهى را انجام مى دهند از نظر بنده با پ ك ك نمى توان جنگ كلاسيك كرد اما در صورت وقوع جنگ تركيه با ايران اين جنگ كلاسيك خواهد بود
البته تركيه در جنگ با ايران اگر بتواند از كو هاى ارارات بگذر. بخش اعظم جنگ را انجام داده ولى عبور دادن تجهيزات زرهى از كوهستان امكان پذيرفته نيست پس رو به جنگ هوايى خواهد آورد كه صد البته از آمريكا و قدرت بمباران مخوف اين كشور نيز بهره خواهد برد در جنگ با شكاوى هاى نيرو هوايى ما هم فكر كنم برترى نسبى با ترك ها خواهد بود . باتشكر
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من کاری ندارم با این بحث ندارم ترکیه بازنده یا ایران بازنده میشه حرف من کلا ارتش ایران چه نیروی هوایی یا دریایی و یا زمینی چه سپاه چه ارتش فک نکنم برای برای مدیریت جنگ برنامه داشته باشند به دلیل اینکه هر سه قوا ما با توجه به پیشرفت های مورچه واری که داشته بازم یه ارتش فرسوده هز نظر تجهیزات محسوب میشه فقط فقط توان ما رو بحث موشکی که یه جورایی فقط تو این حوزه داریم دشمنان خودمون رو تهدید می کنیم بقیه قوای دریایی زمینی هوایی تعطیله . حالا شما فرض کنید ما ترکیه درگیر بشیم نیرو دریایی که کلا درگیر نمیشه میمونه هوایی زمینی که ما تو جفتشون باز تعطیلیم یه بحث موشکی میمونه که به نظر من تعیین کننده بازنده یا برنده جنگ نمی تونه باشه یعنی ما با موشک که نمی تونیم جلو پیشروی گردان های زرهی و پیاده دشمن بشیم ویرایش شده در توسط milad47
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه بحث موشکی میمونه که به نظر من تعیین کننده بازنده یا برنده جنگ نمی تونه باشه یعنی ما با موشک که نمی تونیم جلو پیشروی گردان های زرهی و پیاده دشمن بشیم

سخن بزرگان : موشک تعیین کننده نیست!!!! دوست عزیز اگر هوایی تعیین کننده جنگه یمن چی میگه این وسط....اگرم زمینی تعیین کنندس اسرائیل تو یه وجب غزه چی می گه???آمریکا تو افغانستان چی میگه??? نمی خوام بگم این مثال هایی که زدم 100 درصد موفق نبودن ولی تعیین کننده هم نبودن همونطور که می بینید
مورد دون گفتید پیشرفت مورچه وار??? درسته فرسوده هست ارتشمون ولی این دلیل نمیشه پیشرفتمون مورچه وار باشه...پیشرفتی که شما در غرب میبینید حاصل تجربه در جنگ های جهانی هست و فقط در طی بیست سال یا یه شبه و دوشبه به دست نیومده
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من کاری ندارم با این بحث ندارم ترکیه بازنده یا ایران بازنده میشه حرف من کلا ارتش ایران چه نیروی هوایی یا دریایی و یا زمینی چه سپاه چه ارتش فک نکنم برای برای مدیریت جنگ برنامه داشته باشند به دلیل اینکه هر سه قوا ما با توجه به پیشرفت های مورچه واری که داشته بازم یه ارتش فرسوده هز نظر تجهیزات محسوب میشه فقط فقط توان ما رو بحث موشکی که یه جورایی فقط تو این حوزه داریم دشمنان خودمون رو تهدید می کنیم بقیه قوای دریایی زمینی هوایی تعطیله . حالا شما فرض کنید ما ترکیه درگیر بشیم نیرو دریایی که کلا درگیر نمیشه میمونه هوایی زمینی که ما تو جفتشون باز تعطیلیم یه بحث موشکی میمونه که به نظر من تعیین کننده بازنده یا برنده جنگ نمی تونه باشه یعنی ما با موشک که نمی تونیم جلو پیشروی گردان های زرهی و پیاده دشمن بشیم

با سلام خدمت شما دوست عزیز 

در مورد مدیریت جنگ لازمه دو نکته رو عرض کنم اونم اینکه اولا ما تجربه ی 8 ساله رو داریم که هنوزم که هنوزه زوایای پنهان زیادی رو داره بهرحال اگه نگیم با همه دنیا در جنگ بودیم شاید اغراق بشه ولی با دو سوم دنیا واقعا در جنگ بودیم و اخیرا هم حضور گسترده ی فرماندهان و تکاوران زبده ی نیروهای مسلح برای کمک مستشاری در سوریه که خود همین امر باعث شده از نزدیک با قوانین و تئوری های جنگ شهری اشنا بشن 

و علاوه بر تئوری های نظری که در جنگ های مدرن در نیروهای مسلح اپدیت میشه و راهکارهای مقابله به مثل بررسی میشه جنگ 8 ساله و سوریه برای ما بهترین میدان نبرد بود و هست که بتونیم خودمون رو از لحاظ مدیریت جنگ و منابع و تجهیزات برای نبرد احتمالی اینده اماده کنیم پس بحث مدیریت که شما فرمودین نداریم منتفی میشه ( به زبون عامیانه ما خدای مدیریت جنگیم !!!) 

در مورد پیشرفت های مورچه واری که فرمودین : یه سوال از شما دارم: شما پیشرفت های کشورتون رو توی همین دوتا موشک زلزال و توپ خودکششی و تجهیزات زنگ زده ای میبینین که هر سال تو رژه ها نمایش داده میشه؟ 

اولا در حال حاضر که تهدیدات هوایی و موشکی بیش از هرچیزی مارو تهدید میکنه پیشرفت های پدافندی و راداری و موشکی رو هیچوقت نشون نمیدیم چون همین الانش که چیز خاصی رونمایی نکردیم این همه فشار های بین المللی رومونه چه برسه اونموقع .. هر از چند گاهی هم کلیپ هایی از وزارت دفاع و سپاه نشون داده میشه که نکات گنگ و مبهم زیادی داره برای اینه که بفهمونن ما خیلی چیزا تو چنته داریم ولی رو نمکنیم 

پیشرفت ها بسیاره دوست عزیز ولی خب نشون نمیدن

در مورد هوایی که گفتین تعطیله حق بهتون میدم منتها بحث هوایی مثل ساخت ژ 3 نیس بگیم خودمون بسازیم تمامی کشورهای دنیا برای ساخت جنگنده نقشه راه و یا تکنولوژی از بقیه ی کشورهای ممتاز در این زمینه میگیرن 

ولی خب ما تحریمیم و بحث هوایی و ساخت جنگنده هم به این اسونیا نیس 

ولی در حال حاضر بله نیروی هوایی ما از فرسوده ترین نیروی هوایی خاورمیانه هست 

ولی اگه نیروی هوایی نداریم بجاش سامانه ی پدافندی فوق پیشرفته ای داریم که جنگند ه های زپرتی ولو نسل 4 و چهار نیم ترکیه به مرز هم نزدیک نمیشن مورد اصابت قرار میگیرن ( پروپاگاندا نیس عین واقعیته و همه هم میدونن پدافند ایران تو دنیا مثال زدنیه ) پس نیروی هوایی ترکیه هم تا 98 درصد بی ارزش میشه براش 

در مورد نیروی زمینی تنهاااااا موردی که ما از کشورهای خاورمینه عقبیم فقط بخش زرهی هستش وگرنه در ما بقی موارد چه اموزش چه شجاعت چه تسلیحات انفرادی چه تجهیزات و علی الخصوص ضد زره ها ما در خاورمیانه اولیم ( 4 تا شاهد 129 فول لود مخصوصا تو همین نسل جدید که توان حمل بار 100 کیلو اضافه شده با توجه به رادار گریزی که داره و پدافند ضعیف ترکیه براش کافیه که بره بمبارون کنه برگرده و زرهی دشمن رو به تاریخ منتقل کنه !! ) 

در بحث دریایی : من اینو قبلن گفتم تو یه فروم دیگه الانم میگم : در حال حاضر ساختن ناوشکن برای ما مثل زهرمار میمونه هر سال داریم یه ناوشکن رونمایی میکنیم که اکثرا هم ناوچه هستن ولی خب میگن ناوشکن که حالا کاری به فول لود نداریم همون که رونمایی میکنن 4 تا لانچر موشک بخاطر گل روی شما 8  و بدون هیچ موشک پپدافندی که عملا باعث میشه ناو های مثل یک سیبل متحرک توی دریا باشن ( تنها کاری که صورت گرفته موشک محراب بوده که لانچرش رو عنایت بفرمایید خیلی بزرگ و جاگیره در حالی که در ناوشکن مدرن دنیا سیلوهای پدافندی در ناوها به تعداد زیاد در کف عرشه ی ناو بصورت کلد لانچ قرار دارن با تعداد زیادی موشک های سطح به سطح ) من حرفم اینه تا زمانی که به دانش و فناوری کلد لانچ و سایر تجهیزاتی که در ناوهای مدرن میبینیم نرسیم ساختن ناو پول هدر دادنه 

منتها بازم حرف قبلیم ترکیه ناو داره چند میلیون دلار ؟؟ با دوتا موشک میره ته دریا ( زبان عامیانه هرچی بقیه دارن ما نداریم ما ضد اون چیزو داریم ) 

پس دوست گرامی کلیت حرف اینه ترکیه برای کشور ایران عددی نیس ما از روز اول تجهیزات و امکاناتمون رو بر مبنای امریکا و اسرائیل ساختیم و گسترش دادیم حاالا ترکیه بخواد برا ما دهن کج کنه؟؟؟ زرشک 

جنگنده روسیه رو زد از ترس اینکه بهش حمله نشه تو رسانه رسما عذر خواهی کرد انقد که ترسو هستند حالا بیان با ایران وارد جنگ بشن؟؟ بخدا بهش فکر هم که میکنم خندم میگیره 

ویرایش شده در توسط gen
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.