babak1985

10 تکنولوژی برتر نظامی روسیه در سال 2011

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

نمیدونم چرا تازگی ها هر انتقادی از پست کسی میشه سریعا حرف از بایگانی و پستهای گذشته و آینده و قضاوت خوانندگان میشه ! این کار غیر از سفسطه است ؟!

[b]من هیچوقت نگفتم پستهام افراطی نیست[/b] (هرچند در پستهام میتونم به موارد متعددی از اشاره به نقاط ضعف خود تجهیزات و تسلیحات روسی هم اشاره کنم) ولی ادعای بیطرفی و انصاف رو هم نکردم ! در طول عمر فعالیتم در فروم های نظامی با دو نویسنده ی بزرگوار از مجله ی جنگ افزار برخورد داشتم (که به هر دو هم ارادت دارم اما) بصورت شگفت انگیزی هر دو در کمال ناباوری ، زیر پرچم و ادعای "بیطرفی" و "انصاف" ، در اکثر موارد حمایت از تسلیحات و تکنولوژی غربی داشته اند !

البته من با طرز فکر و جهت گیری اصلا مشکلی ندارم ، هرکسی تفکر و جهت فکری داره که کاملا محترم هست ، اما اینکه بخوایم با استفاده از شعارهای قشنگ بیطرفی و انصاف داشتن ، عقاید خودمون رو به خورد بقیه بدیم برای بنده قابل هضم نیست متاسفانه .

بنده اتفاقا خط به خط پست شما رو خوندم و دیدم که در تمام مقایسه هایی که انجام دادید با انواع تکنیک ها (از مسخره کردن تا مقایسه های غیرمنطقی) سعی در بزرگنمایی و برتر نشون دادن تسلیحات غربی کردید در حالیکه تا قبل از پست شما هیچ کسی حرف از مقایسه مستقیم این تسلیحات با جایی نزده بود ... استفاده از واژه ی برتر هم مسلما به معنای برتری نسبت به تسلیحات متوسط موجود هست وگرنه در مورد برتری نسبت به تسلیحات آمریکایی (یا برعکسش) هیچ ادعای مطلقی نمیشه کرد .

در آخر هم این جمله رو میگم که ای کاش قبل از اینکه سعی کنیم دیگران رو اصلاح کنیم ، خودمون رو اصلاح میکردیم (مخاطب این حرف خودمم هستم البته) .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام نمی دونم چرا دوستان این قدر در مورد دشمنان این مرزو بوم خوش بین هستند . روسیه همیشه بزرگترین دشمن ایران بوده هست و خواهد بود . آمریکا خیلی کمتر از روسیه با ما دشمنی کرده . آمریکا همیشه شمشیر رو از رو بسته . ولی روس نه حتی تجهیزاتشونم همین جوریه نه شرقی نه غربی . جمهوری اسلامی .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]نمیدونم چرا تازگی ها هر انتقادی از پست کسی میشه سریعا حرف از بایگانی و پستهای گذشته و آینده و قضاوت خوانندگان میشه ! این کار غیر از سفسطه است ؟!

[b]من هیچوقت نگفتم پستهام افراطی نیست[/b] (هرچند در پستهام میتونم به موارد متعددی از اشاره به نقاط ضعف خود تجهیزات و تسلیحات روسی هم اشاره کنم) ولی ادعای بیطرفی و انصاف رو هم نکردم ! در طول عمر فعالیتم در فروم های نظامی با دو نویسنده ی بزرگوار از مجله ی جنگ افزار برخورد داشتم (که به هر دو هم ارادت دارم اما) بصورت شگفت انگیزی هر دو در کمال ناباوری ، زیر پرچم و ادعای "بیطرفی" و "انصاف" ، در اکثر موارد حمایت از تسلیحات و تکنولوژی غربی داشته اند !

البته من با طرز فکر و جهت گیری اصلا مشکلی ندارم ، هرکسی تفکر و جهت فکری داره که کاملا محترم هست ، اما اینکه بخوایم با استفاده از شعارهای قشنگ بیطرفی و انصاف داشتن ، عقاید خودمون رو به خورد بقیه بدیم برای بنده قابل هضم نیست متاسفانه .

بنده اتفاقا خط به خط پست شما رو خوندم و دیدم که در تمام مقایسه هایی که انجام دادید با انواع تکنیک ها (از مسخره کردن تا مقایسه های غیرمنطقی) سعی در بزرگنمایی و برتر نشون دادن تسلیحات غربی کردید در حالیکه تا قبل از پست شما هیچ کسی حرف از مقایسه مستقیم این تسلیحات با جایی نزده بود ... استفاده از واژه ی برتر هم مسلما به معنای برتری نسبت به تسلیحات متوسط موجود هست وگرنه در مورد برتری نسبت به تسلیحات آمریکایی (یا برعکسش) هیچ ادعای مطلقی نمیشه کرد .

در آخر هم این جمله رو میگم که ای کاش قبل از اینکه سعی کنیم دیگران رو اصلاح کنیم ، خودمون رو اصلاح میکردیم (مخاطب این حرف خودمم هستم البته) .[/quote]
جناب چکای گرامی

بنده بارهای بار در میلیتاری مطرح کرده ام که هر شخص دارای یک سری تعلقات خاطر است. یک شخص از هیتلر و آلمان نازی خوشش می آد ، شخص دیگر از کوروش ، شخص دیگر از داریوش ،

شخص دیگر از آمریکا و شخصی هم از استالین و لنین و شوروی. این هیچ اشکالی ندارد. هر کسی می تواند به موازات تعلقات خاطر خود رفتار کند. به عنوان مثال در گذشته کاربری در

سایت داشتیم به نام پانزر گروپن ، که شدیدا طرفدار آلمان نازی بود و در وبلاگ شخصی خودش شدیدا مطالبی درباره برتری تکنولوژیکی آلمان نازی می نوشت.

این هیچ اشکالی ندارد. یعنی تعلقات خاطر هر فردی به خودش مربوط است و رفتاری هم که به موازات این تعلقات خاطر خود می کند ، باز هم به خودش مربوط می شود.

اما زمانی که این تعلق خاطر شکل افراطی به خودش می گیرد ، شخص به موازات آن شروع می کند به رفتارهای خارج از چهارچوب و سعی می کند با بیان صحبت های خلاف

واقع و غیر حقیقی ، نتیجه دلخواه خودش را از آن بیرون بیاورد و در هر صورت بر این دیدگاه خودش هم تاکید و پافشاری می کند. (این رو کلی گفتم ، منظورم شما یا شخص خاصی نیست)

کل حرف من در این پست همین بود.

والا همانطور که گفتم من از اول فعالیتم همیشه سعی کردم رفتاری واقع بینانه داشته باشم و واقع گرا باشم. حالا شاید در برخی شرایط هم نتونسته باشم که این واقع بینی

خودم رو به طور کامل حفظ کنم. اما در هر صورت از اول فعالیتم در سایت سعی کردم (گفتم سعی کردم) که فارغ از هر گونه تعصب و یا تعلق خاطر افراطی به یک کشور و یا

شخص ، نظرم رو بیان کرده باشم. صحبت من هم در این تاپیک پرهیز از این دیدگاه های افراطی بود. اگر نویسنده این مقاله واقعا هدفش این بوده باشد که این ده سلاح

معرفی شده را نسبت به سلاح های متوسط قدیمی روسیه برتر بداند و یا منظورش این باشد که این ده سلاح از فناوری های روز و برتر جهان استفاده می کنند ( نه الزاما اینکه

سلاح های برتر جهان هستند ) در این صورت این نویسنده واقعا بی طرف بود. اما متاسفانه سابقه فعالیت من در اینترنت ( و البته قبل از آنکه معتاد به اینترنت بشم به مطالعه

جراید مطبوعاتی مختلف می پرداختم ) به گونه ای است که میشه تشخیص داد که هدف این نویسنده ایجاد جو روانی و سوق دادن اذهان به سمت کیفیت مرغوب و تکنولوژی

برتر روس ها دارد. هرچند من هم قبول دارم که تسلیحاتی که در این مقاله معرفی شده اند ، همگی از تکنولوژی برتر روز استفاده می کنند. اما هدف این نویسنده و نویسنده های

مشابه نیز چیزی جز این است ، کما اینکه صحبت هایش کاملا درست است. هدف من هم از این صحبت ها نه تحقیر و تمسخر تسلیحات روسی ، بلکه مقابله با این اقدام

نویسنده اصلی این مقاله و تعدیل اثرات آن و همچنین تعدیل دیدگاه های دوستان بود. کما اینکه صحبت های بنده هم از نظر فنی کوچکترین اشکالی نداشت.

شما اگر تاپیک مقایسه ای تی 90 و آبرامز مرا دنبال کرده باشید حتما متوجه این دیدگاه بیطرفانه بنده حقیر خواهید شد. زمانی که چند نفر از دوستان پشت سر هم به برتری تی 90

رای دادند و مزایای آنرا بازگو کردند ، من برتری های مشابه آبرامز رو مطرح کردم که به این ترتیب موازنه و ترکیب بی طرفانه موضوع حفظ شود و زمانی که چند نفر شروع به تعریف از آبرامز

می کردند ، من چند تا از مزایای متقابل و مشابه تی 90 رو بیان کردم که باز هم برای حفظ تعادل و میانه روی تاپیک و جذابیت آن بود.

در تاپیک مقایسه بی ام پی 3 و برادلی هم که خود شما هم در آن حضور داشتید ، حتما متوجه شدید که من در جای خودش ، هم برتری های بی ام پی 3 رو گفتم و هم معایبش رو.

هم برتری های برادلی رو گفتم و هم معایبش رو.

کلا به نظر من هرگونه رفتار افراطی ، یک رفتار متقابل تفریط گونه به دنبال خودش می آورد. کما اینکه در فروم ها و مجلات غیر ایرانی نیز در بیشتر اوقات دیدگاه میانه رو بین شرق و غرب برقرار است

و هیچگاه به طور مستقیم و غیر مستقیم به جانبداری از یک طرف پرداخته نمی شود.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی متشکر از پاسختون علی آقا ، بنده حرف شما رو متوجه هستم و قبول دارم . اما خب کسی که از بیرون نگاه میکنه و میبینه در یک پست شما (برای مثال در یک تاپیک که مقایسه ی بین دو سلاح هست) جانب داری صرف از یک طرف بحث میشه ، این موضوع به ذهنش متبادر میشه که شما واقعا در حال جانبداری در بحث هستید (ولو اینکه پستتون رو با هدف تعدیل روند بحث داده باشید)

پست شما اشکال فنی نداشت و بنده هم هیچکجا همچین جسارتی نکردم اما اینکه در لا به لای این بحث بصورت ناگهانی یک طرف رو مسخره میکنید و اصطلاحاتی رو بهش نسبت میدین (حتی اگر با هدف به تعادل رسوندن بحث باشه) اتفاقا نه تنها باعث تعدیل نمیشه بلکه روند بحث رو به یک بحث احساسی و افراطی و از کنترل خارج شده میبره ، تنها انتقاد بنده به پست شما هم همین لحن پستتون بود . در آخر هم قصد هیچ کدوم از عرایضم جسارت به شما نبود و اگر چنین چیزی بوده نهایت رو پوزش رو میطلبم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.