babak1985

10 تکنولوژی برتر نظامی روسیه در سال 2011

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

روسیه چی نداره ؟ فکر نمیکنم تو ارتشش و سیستم نظامیش چیزی کم داشته باشه و نقطه ضعف داشته باشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این ضد تانک (شماره 10 لیست) اسمش هاشمه؟[/quote]

rpg-32 محصول مشترک روسیه و اردن هست و هاشم اسم اردنی اون هست!
محصول مشترک که یعنی روسها ساختن و اردنیها احتمالا تولید تحت لیسانس اون رو انجام میدند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]روسیه چی نداره ؟ فکر نمیکنم تو ارتشش و سیستم نظامیش چیزی کم داشته باشه و نقطه ضعف داشته باشه .[/quote]
تجهيزاتش اكثرا دفاعي هستن تا تهاجمي.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]10 تا RS-24 با محتویات درونش داشتیم! تمام تهدیدات در نتفه خفه می کردیم!...[/quote]

چیز دیگه ای میل ندارید واستون بیارم!؟

سلاح اتمی به چه دردی میخوره؟میخوای فلستینو با اسرائیل بخار کنی؟یا آمریکارو بزنی؟

فرض اینکه فقط بخوای باهاش بترسونی,میشیم اونوقت کره شمالی!تحریم های بیشتر و تنش دوبرابر.
سلاح اتمی در هیچ صورتی بدردمون نمیخوره.چه بخوایم بترسونیم چه بخوایم استفاده کنیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلاح اتمی به چه دردی میخوره؟میخوای فلستینو با اسرائیل بخار کنی؟یا آمریکارو بزنی؟[/quote]
کفتر جون! حداقلش فایده اش اینه که دیگه کسی نمیتونه بخارمون کنه!

[quote]فرض اینکه فقط بخوای باهاش بترسونی,میشیم اونوقت کره شمالی!تحریم های بیشتر و تنش دوبرابر.[/quote]
مساله اینجاست که ما تا حالا کسی رو نترسوندیم، اما انگار تحریم هامون هم بیشتر از کره شمالی شده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]10 تا RS-24 با محتویات درونش داشتیم! تمام تهدیدات در نتفه خفه می کردیم!...[/quote]

چیز دیگه ای میل ندارید واستون بیارم!؟

سلاح اتمی به چه دردی میخوره؟میخوای فلستینو با اسرائیل بخار کنی؟یا آمریکارو بزنی؟

فرض اینکه فقط بخوای باهاش بترسونی,میشیم اونوقت کره شمالی!تحریم های بیشتر و تنش دوبرابر.
سلاح اتمی در هیچ صورتی بدردمون نمیخوره.چه بخوایم بترسونیم چه بخوایم استفاده کنیم.[/quote]

یه سس اضافم می خاستم! :|

دوست عزیز شما نباید هیشه اخر هر چیز ببنید! یعضی وقتا باید وسطاش هم ببینید! اتفاقا یکی از دلایلی که جنگ جهانی سوم تا حالا در جهان شروع نشده ترس از همین سلاح هست!

این سلاح هیچ چیزی برای ما نداشته باشه حداقل پوشاک بزرگ سالان تو امریکا و اسرائیل نایاب می کنه !!!

در مورد تحریم کمی صبر کنید تا غرب پالایشگاه های خودش برای نفت کشورهای دیگه تغییر بده تا همه متوجه بشن تحریم های ما سنگین تر هست یا کره شمالی!!

البته اصلا نگران غربی ها نباشید کشور های دوست مسلمان همسایه! تمام سعی خودشون می کنن تا جای ما پر کنند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]سلاح اتمی به چه دردی میخوره؟میخوای فلستینو با اسرائیل بخار کنی؟یا آمریکارو بزنی؟[/quote]
کفتر جون! حداقلش فایده اش اینه که دیگه کسی نمیتونه بخارمون کنه!

[quote]فرض اینکه فقط بخوای باهاش بترسونی,میشیم اونوقت کره شمالی!تحریم های بیشتر و تنش دوبرابر.[/quote]
مساله اینجاست که ما تا حالا کسی رو نترسوندیم، اما انگار تحریم هامون هم بیشتر از کره شمالی شده![/quote]

اسمم کفتاره نه کفتر!از عکسم پیدا نیست!؟

ولی بدونید که ما سلاح اتمی نداریم و اینقدر بلوا کردن,اگه داشته باشیم دیگه چی میشه!

ولی یکم فکر کنید که این سلاح اتمی به چه دردمون میخوره؟ما همینجوری با سلاح های متعارف طوری ترسوندیمشون که رفتن کارتون حمله به ایرانو ساختن!

یعنی تو مرحله ترساندن ما پیروز شدیم پس دیگه نیازی بهشون نداریم.حالا اگه شما فکر میکنید برای توازن قوا باشه,اونجوری قضیش فرق میکنه.چون باعث میشه ما دشمنای بیشتری پیدا کنیم.ببینید همین جوری اونقدر چرت و پرت تو گوش بقیه کشورا خوندن که همه از قدرت ایران ترس دارن و یه کشور خطر ساز حسابمون میکنن!

نظر شخصی بنده اینه که نریم دنبال سلاح اتمی خیلی بهتره.نا سلامتی شعارمون انرژی صلح آمیزه نه سلاح اتمی!

ببخشید از این که تایپیکو منحرف کردم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]متاسفانه با آنکه بیش از 21 سال از اتمام جنگ موهوم سرد می گذرد ، هنوز هم خیلی از کشورها و مردم در توهمات آن دوره به سر می برند.

استفاده ابزاری از اختلاف (سوری) دیرینه شرق و غرب و موضوع جنگ سرد متاسفانه تبدیل به دلخوشی برخی کشورها و ملت ها شده است.

بعضی ها که از آمریکا بدشون می آد ، سعی می کنند با بزرگنمایی توان نظامی روسیه و پیش کشیدن اختلافات (سوری) دیرینه آمریکا و

شوروی استفاده کنند و به مقابله با آمریکا بپردازند. متاسفانه بطن این مقاله هم از این موارد خالی نبود.

من که در دنیای سیاست و رئال پلیتیک از هیچ موضوعی به اندازه این توهمات خنده ام نمیگیره.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در پیشرفته بودن صنایع نظامی روسیه هیچ شکی نیست. اما برتر بودن ...

واقعا نمی دونم منظور اصلی نویسنده این مقاله از نگارش چنین مقاله ی جهت داری چه بوده و هست. اما من هم می توانم دهها مورد از نقاط ضعف

ارتش روسیه را نسبت به ارتش سایر کشورها رو مثال بزنم.

کلا امروزه چیزی به نام برتری مطلق نظامی نداریم. حداقل در مورد روسیه.

شاید روسیه در بعضی موارد جلوتر از آمریکا باشد ، اما این به معنای برتری مطلق نیست. مثلا کاموف 52 چه برتری مطلق و چشمگیری

نسبت به لانگبو آپاچی دارد ؟؟ و یا لانگبو آپاچی چه چیزی از کاموف 52 کمتر دارد ؟؟ یعنی طبق ادبیات این مقاله ما باید به کاموف 52 به چشم

یک هلیکوپتر رزمی فوق پیشرفته نگاه کنیم ولی به لانگبو آپاچی به چشم یک هلیکوپتر رزمی آشغال و بدرد نخور ؟؟

جالبتر اینکه نویسنده این مقاله ORSIS-5000 رو جزء 10 تکنولوژی برتر روسیه آورده که واقعا مایه مضحکه اهل فن است... B)

در اینکه ORSIS-5000 اسلحه پیشرفته ای است ، هیچ شکی نیست. اما واقعا ما باید این اسلحه رو به حساب شاهکار روس ها بگذاریم ؟؟

این اسلحه از دو کالیبر 308 وینچستر (همون کالیبر 7.62x51 میلیمتر استاندارد ناتو) و البته 338 لاپوا مگنوم استفاده می کند که هردو کالیبر

استاندارد کشورهای غربی و عضو ناتو هستند. یعنی اسلحه ای که روسیه طراحی کرده است (شاهکار تکنولوژیکی روسها) ، از گلوله های استاندارد ناتو استفاده می کند.

خنده دار نیست؟؟ روس ها که کل هنرشون رو در طراحی گلوله های دورزن رو در گلوله 9.3 میلیمتری نشون دادند که واقعا افتضاح بود.

در ثانی ، ORSIS-5000 چه برتری خاصی نسبت به ام 200 اینترونشن چیتاک دارد ؟؟

408 چیتاک که 15 سال پس از لاپوا مگنوم طراحی شده است و اگر تاپیک معرفی گلوله ها رو دنبال کرده باشید ، به برتری های فراوان چیتاک نسبت به

لاپوا مگنوم پی خواهید برد.

بر روی سایر موارد هم دست نمی گذارم که هر کدامشان نسبت به موارد مشابه غربی (علیرغم داشتن برخی برتریها) دارای نقاط ضعف زیادی هستند.

راستی چرا نویسنده این مقاله درباره ناوهای هواپیمابر روسی هیچ حرفی نزده و اونها رو تکنولوژی برتر معرفی نکرده ؟؟؟ icon_wink B) icon_wink :silly: icon_wink icon_wink :| icon_wink

در ثانی اگر حتی این جزئیات را هم در نظر نگیریم و بر کلیات متمرکز شویم ، سازمان رزم روسیه چه برتری مطلقی نسبت به آمریکا دارد؟؟

[size=18]امیدوارم روزی شاهد از بین رفتن کامل این دیدگاه افراطی و تفریطی و استفاده های ابزاری باشیم و همه دارای دیدی واقع گرایانه و معتدل باشیم.[/size][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چيزي كم نداره ديگه[/quote]

یاد صحبتهای یکی از فرمانده های ایرانی تو یکی از ویدئو های مربوط به درگیری با پژاک افتادم..

- ما یه چیزی داریم که اونا ندارند ، اونم ایمان و تقوایی که ما داریم ، اونم نماز صبحیه که ما خوندیم ، اونم مناجاتیه که دیشب با امام زمان(عج) داشتیم..ما اینارو داریم ولی دشمن ما نداره..
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
علی آقا من نمیفهمم کی (نه تو متن مقاله نه بین نظرات دوستان) از "برتری مطلق" حرف زد که شما انقدر در حال انتقاد بهش هستید !

مسلمه که برتری مطلق در تسلیحات معنی نداره ، هر سلاحی با توجه به نیازهای اون کشور و با ویژگی های خاص مطلوب طراحی و ساخته میشه و مسلما ضعف هایی هم داره . اینکه نویسنده از صفت برتر استفاده کرده هم منظور تاکید بر پیشرفتگی و استفاده از تکنولوژی های بالا در این سلاحهاست که انصافا هم درست گفته ، اما در هیچ جاش نخواسته اونها رو "بی نقص" معرفی کنه ، یا حتی مقایسه ای با تسلیحات مشابه (حالا چون شما گفتید ، تسلیحات آمریکایی) داشته باشه و صرفا معرفیشون کرده

با رعایت احترام ، بنظر بنده پست جنابعالی - که از عنصر تمسخر و مقایسه های رو در رو بین موارد استفاده کرده - دیدگاه افراطی تری داشت تا مقاله ی قرار داده شده در این تاپیک !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]علی آقا من نمیفهمم کی (نه تو متن مقاله نه بین نظرات دوستان) از "برتری مطلق" حرف زد که شما انقدر در حال انتقاد بهش هستید !

مسلمه که برتری مطلق در تسلیحات معنی نداره ، هر سلاحی با توجه به نیازهای اون کشور و با ویژگی های خاص مطلوب طراحی و ساخته میشه و مسلما ضعف هایی هم داره . اینکه نویسنده از صفت برتر استفاده کرده هم منظور تاکید بر پیشرفتگی و استفاده از تکنولوژی های بالا در این سلاحهاست که انصافا هم درست گفته ، اما در هیچ جاش نخواسته اونها رو "بی نقص" معرفی کنه ، یا حتی مقایسه ای با تسلیحات مشابه (حالا چون شما گفتید ، تسلیحات آمریکایی) داشته باشه و صرفا معرفیشون کرده

با رعایت احترام ، بنظر بنده پست جنابعالی - که از عنصر تمسخر و مقایسه های رو در رو بین موارد استفاده کرده - دیدگاه افراطی تری داشت تا مقاله ی قرار داده شده در این تاپیک ![/quote]

با رعایت احترام ببخشید فضولی هست! شما حقوقی چیزی برای دفاع از روسیه دریافت نمی کنید؟!

یه نگاهی به پست های گذشته خودتون بندازید از هر 10 تا پست 11 تاش در دفاع از محصولات روسی بوده!!بعد صحبت از افراط و تفریط می کنید icon_wink ...

اگر بخواهیم اسم یک کاربر سایت بگیم که دچار این افراط تفریط ها نشده باشه همین علی اقا خودمون هست

ببخشید دخالت کردم! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]جناب چکا ،

صحبت من بیشتر از بعد رسانه ای بود. مشخصه که صحبت های منو کامل مطالعه نکردید و یا به سرعت اونرو مطالعه کردید و به اصل مطلب پی نبردید.

من نه از روس ها متنفرم و نه عاشق آمریکایی ها هستم. اگر پست های مرا از ابتدا دنبال کرده باشید ، حتما خواهید دانست که بنده یکی از بی طرف ترین کاربران این سایت هستم. اونوقتی که حرف زدن از برتری های مرکاوا باعث می شد که کاربران سایت انگ مزدور اسرائیل بودن رو به دیگری بزنند ، من از برتری های این تانک می گفتم و البته حقوق بگیر اسرائیل هم لقب گرفتم. به همین خاطر همیشه در پست هایی که دادم سعی کردم نظر واقع گرایانه داشته باشم. نه اینکه به خاطر عشق و علاقه مفرط به روسیه ، تسلیحات و ارتش این کشور رو برتر از سایر کشورها بدونم و سعی کنم رضایت خاطر روسیه رو فراهم کنم. نه به خاطر عشق به آمریکا بخواهم تسلیحات و ارتش این کشور رو برتر از سایر کشورها بدونم و یا به خاطر عشق به میهنم بخواهم نقاط ضعف آنرا ندیده بگیرم و مثل بعضی از دوستان ارتش ایران رو برترین ارتش دنیا بدونم.

صحبت من هم این است که دست از افراط و تفریط برداریم. دست از این بازیهای بچه گانه برداریم. دست از این بازیهای قدیمی و نخ نما شده ی رسانه ای برداریم.

اگر با ذهنیتی خالی از هرگونه تعصب نسبت به روسیه و آمریکا ، این پست منو می خوندید ، حتما متوجه می شدید که من در چند جای پستم از این جمله استفاده کردم:

[quote]در پیشرفته بودن صنایع نظامی روسیه هیچ شکی نیست.[/quote]
من از روس ها متنفر نیستم که بخواهم پیشرفته بودن آنها را نادیده بگیرم. اما عاشق اونها هم نیستم که با به به و چه چه کردن بخواهم اونها رو قدرت مطلق بدونم.

اما خدا رو شکر در طول این مدت چندین و چند ساله ای که در اینترنت فعالیت می کنم ، فرق بین مقاله بی طرف رو با مقاله جانبدارانه می تونم تشخیص بدم.

این مقاله هم مثل صدها مقاله ی دیگر که عاشقان و دلسوختگان روسیه و شوروی برای برتر نشون دادن صنایع نظامی این کشور می نویسند ، است و هیچ فرق دیگری نداره.

والا نمی بایست از صفت برتر در عنوان مقاله استفاده می کرد. عنوان مقاله آمده است : 10 تکنولوژی برتر روسیه.

خب نویسنده این مقاله ملاک برتر بودن این تکنولوژیها رو چه چیز در نظر گرفته ؟؟ این 10 تکنولوژی روسی نسبت به چه چیزی برترند؟؟

منظور من هم این نبود که آمریکا پیشرفته است و روسیه عقب مانده و یا بالعکس. بلکه من هم دقیقا همان حرفی را گفتم که شما تلویحا به آن اشاره کردید.

منتها عشق مفرط و علاقه وحشتناک شما نسبت به شوروی و روسیه سبب شده که تنها اون قسمت هایی از متن من رو که در آن درباره تسلیحات روسی به به و چه چه نکردم و

علیه اونها صحبت کردم رو دستمایه قرار بدید و این حرفها رو بگید :

[quote]با رعایت احترام ، بنظر بنده پست جنابعالی - که از عنصر تمسخر و مقایسه های رو در رو بین موارد استفاده کرده - دیدگاه افراطی تری داشت تا مقاله ی قرار داده شده در این تاپیک ![/quote]

خدا رو شکر که یکی از ویژگیهای فروم ها اینه که حرفهایی که افراد می زنند ثبت و بایگانی میشه و محفوظ میمونه و بعدا هیچ کسی نمیتونه زیر حرفش بزنه.

هم پست های من و هم پست های شما در این سایت موجوده و دوستان میتونن بر اساس اونها به قضاوت بنشینند و تشخیص بدهند که چه کسی دیدگاه افراطی دارد.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من روسها تو ساختن جنگنده (؟) و [b]موشکهای بالستیک اتمی و سیستم های ضد موشکی[/b] از آمریکا جلوترند.البته در مورد هواپیما نمیشه درست قضاوت کرد. مثل مقایسه سوخو 35 با اف 15 و اف 14 یا مقایسه پکفا با اف 22 .

این هم دلیل داره. بودجه کم ! کرملین همیشه مجبور بوده بازدارندگی مناسب رو در برابر آمریکا با بودجه بسیار کمتر حفظ کنه که مثل خود ما باعث شده بخش عمده بودجه نظامیش به سمت تسلیحات استراتژیک سرازیر بشه .
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]چيزي كم نداره ديگه[/quote]

یاد صحبتهای یکی از فرمانده های ایرانی تو یکی از ویدئو های مربوط به درگیری با پژاک افتادم..

- ما یه چیزی داریم که اونا ندارند ، اونم ایمان و تقوایی که ما داریم ، اونم نماز صبحیه که ما خوندیم ، اونم مناجاتیه که دیشب با امام زمان(عج) داشتیم..ما اینارو داریم ولی دشمن ما نداره..[/quote]
در احادیث ائمه معصوم اومده که مومنین همیشه باهوش ترین و سخت کوش ترین هستند. حالا اگر جایی عقب ماندگی و ضعف و بی تدبیری دیدید، مطمئن باشید که اونجا نه ایمان هست و نه تقوا. لذا باید گفت که اونها فقط سلاح هاشون از ما بالاتر نیست، بلکه ایمان و اراده و معنویت شون هم از ما بالاتره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.