VenomSnake

سلاح سازماني نيروهاي مسلح ايران چه خواهد بود؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

قسمت اول:سلاح هجومي در اين تاپيك قصد داريم در مورد سلاح اينده نيروهاي مسلح ايران بحث كنيم.نه من و نه شما هيچ كدام از سلاح اينده ي ايران خبري نداريم.ولي با توليد نمونه ي چيني سلاح M-16 كه از فشنگهاي 5.56x45 استفاده ميكند احتمالا اين سلاح بي ارزش جايگزين G-3 و AK-47 خواهد شد. اما ايا اين سلاح (كه در نمونه ي اصلي خود دچار نواقص اساسي است) ميتواند نتيجه ي مناسبي داشته باشد؟ ايا توليد همزمان مهمات و سلاحهاي غربي و شرقي به شكل همزمان كار صحيحي است؟ ايا سلاح خيبر وارد خدمت خواهد شد؟ ايا نبود يك استاندارد در نيروهاي مسلح به نفع ماست؟ در اين مورد نظر دهيد و وارد بحث شويد. --------------------------- نظرات به دو شكل بيان ميشوند: 1-با توجه به بودجه ي نظامي ايران 2-بدون در نظر گرفتن وضع اقتصادي(به صورت ارماني) --------------------------- 1-در اين مورد بهترين,ارزانترين و قابل قبول ترين سلاح,سلاحي مانند GALIL يا VALMET است كه از بدنه ي اصلي KALASHNIKOV و لوله و خشاب كاليبر 5.56 استفاده ميكند.البته به نظر من براي اينكه توليد فشنگهاي قدرتمند G-3 پايان نيابد ميتوان از لوله و خشاب 7.92 م.م براي اين سلاح استفاده كرد. 2-اگر بخواهيم بدون توجه به تحريمهاي نظامي و وضع صنايع دفاعي و بودجه ي ايران بحث كنيم,ميتوانيم به ساخت سلاحي با قطعات داخلي G-36 و ارگونومي جديد ايراني (البته با افزايش قابليتها) اميدوار باشيم.اين سلاح بايد از امكانات مختلفي مثل نارنجك انداز 40 م.م , انواع سايتهاي هدفگيري(روز و شب) , ريل براي نصب ليزر پوينت و نورافكن و سيستمهاي كنترل اتش و صداخفه كن بهره مند باشد و تمام اين قطعات به صورت مدولار و بدون نياز به وسايل جانبي بر روي سلاح نصب شوند.همچنين امكان تغيير كاليبر از 5.56 به 7.62 هم بايد در اين سلاح وجود داشته باشد. اين سلاح كه از طرح كلاسيك استفاده ميكند ميتواند در دست ارتشيان قهرمان قرار گيرد ولي سپاه پاسداران (به علت تفاوت در وظايف و نوع تاكتيك) بايد از سلاح كوچكتري مثل يك سلاح بولپاپ استفاده كند.در اين زمينه بايد حداكثر قطعات سلاحي كه قبلا توضيح دادم مورد استفاده قرار گيرد تا در هزينه صرفه جويي شود.براي اين منظور ميتوان گلنگدن سلاح را طوري طراحي كرد كه قابليت پرتاب پوكه از هر دو طرف (چپ و راست) را داشته باشد.البته ميتوان براي راحتي كاربر سيستم ضامن و انتخاب اتش را روي قبضه كه جلوي خساب قرار دارد نصب كرد. -------------------------------- از دوستان تقاضاي همكاري دارم تا به نتيجه اي برسيم و به سراغ سلاحهاي ديگر برويم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من از نفر كه در يك كارخانه‌ي ساخت سلاح كار مي‌كنه شنيدم : 1- خيبر بيشتر براي كسب تجربه طراحي و ساخته شد قراره به صورت محدود در اختيار نيروهاي ويژه قرار بگيره . 2- سلاح M16 ساخت داخل براي جايگزيني كلاش در حال توليد انبوه هست 3- ارتش سال‌هاست كه به دنبال جايگزيني براي G3 مي‌گرده ، اما اين رو گفت كه مثل اينكه ارتش علاقه‌ي زيادي XM8 داره . با تفاسير بالا من فكر مي‌كنم براي ارتش سلاحي مثل XM8 انتخاب بشه و براي سپاه هم كه M16 انتخاب شده موفق باشيد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولی من فکر نمی کنم که خیبر به صورت محدود وارد ارتش بشه. من فکر می کنم در اینده خیبر به همراه کلاش در نیروهای مسلح ما خدمت کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث اصلي هنوز هم بي پاسخ مانده.بايد به سراغ سلاح كمري,مسلسل نيمه سنگين , نارنجك انداز و سلاح تك تير انداز برويم. در مورد خيبر هم احتمالا حق با احمداقا هست و هيچ وقت عملياتي نميشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقاي reichmarshal من اطلاعاتم در مورد اسلحه به اندازه ي شما نيست ولي همينقدر ميدونم كه گاليل يه سلاح اسرايليست و فكر نكنم قابل توليد در داخل باشه وگر نه خط توليد يوزي در كشور متوقف نمي شد در مورد ام 16 هم اين و نميدونم تا حالا شما با نمونه چيني اين سلاح كار كريدين يا از نحوه توليد اون خبر دارين يا كيفيت اين سلاح؟ ولي همينقدر ميدونم كساني كه اين تصميمات رو ميگيرن در مورد سلاح اطلاعاتشون از ما بيشتره و ميدونن چيكار ميكنن و اينو بگم كه تصميم گيرندگان نظامي ما قصد دارند كاليبر سلاح هاي تهاجمي نيروهاي مسلح رو از 7.62*39 و 51 به 5.56*45 تغيير بدن و برتري كاليبر 5.56 كاملا مشهوده و حالا اين تغيير ميتونه با توليد ام 16 باشه يا خيبر ولي من به شخصه دوست دارم سلاح سازماني نيروهاي مسلح كشورم كاملا بومي باشه مثل خيلي از ارتشهاي بزرگ جهان مثلا فلان اسلحه رو با نام ايران بشناسند يا يه سر باز ايراني رو از روي سلاحش بشناسند و من خودم ژ36 رو به هر سلاحي ترجيح ميدم :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بن لادن عزيز سلاح گاليل بر پايه ي كلاشنيكف (كه در سادگي ساخت و ارزاني بي همتاست) ساخته شده و قطعا ما كه توانايي توليد ژ-3 يا ام-16 (چيني يا امريكايي) را داريم ميتوانيم اين سلاح را در داخل و با قيمت پايين توليد كنيم.در مورد ام-16 ساخت چين به زودي مطلبي اماده خواهم كرد.در بيفايدگي ام-16 همين بس كه بعد از 4 بار به روز رساني هنوز هم قابل اعتماد نيست.من هم عاشق ژ-36 هستم ولي بايد روي ارگونومي ان كار بيشتري شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقاي reichmarshal عزيز اونقدر ها هم اطلاعاتم در مورد سلاح كم نيست ميدونم كه گاليل رو يه (افسر اسرايلي) بود فكر كنم از روي سلاح كلاش ساخته با رفع نواقص اون ولي بدبختي اينجاست كه گاليل اسرايليه :lol: در مورد ژ36 هم خوشحالم كه با هم توافق داريم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بن لادن جان من قصد توهين به شما رو نداشتم فقط ميخواستم بگم ما كه ميتونيم ام-16 توليد كنيم چطور نميتونيم گاليل رو در داخل بسازيم؟ در ضمن احتمالا تعداد قابل توجهي گاليل در ايران وجود دارد كه مهندسان صنايع دفاع ميتوانند از انها براي توليد انبوه استفاده كنند.اين سلاح در جنگهاي داخلي لبنان و در اشغال اين كشور توسط اسراييل مورد استفاده قرار گرفته و حزب الله لبنان احتمالا تا الان تعدادي از اين سلاح را براي ايران ارسال نموده. ولي ژ-36 رو بايد شاهكار سلاحهاي مدرن بدونيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.