nasirirani

ناوشکن جمهوری اسلامی ایران "دیلمان "

Recommended Posts

یک نام گذاری رو هم نمی تونیم درست انجام بدیم.

اول اسم پروژه موج بود که به نام کلاس معروف شد، به طوری که موج یک شد جماران و موج 2 هم تو شمال شد همون ولایت.

تو خبرهای اخیر جماران رو هم به عنوان نام کلاس مورد استفاده قرار دادند و اتفاقا جماران 2 رو هم برای ولایت که تو شمال داره ساخته میشه به کار بردند ( گزارش های صدا و سیما و خبری که وزیر دفاع اعلام کردند.) و هم برای یک پروژه در جنوب که اگه درست خاطرم باشه توسط فرمانده نیروی دریایی یا یکی از فرماندهان سازمان تحقیقات و خودکفائی نیروی دریایی اعلام شد.

الان هم دوباره صحبت جماران 2 شده که فکر می کنم همونیه که مربوط به جنوب هست باشه. خصوصا که توسط مقامات نیروی دریایی اعلام شده ، آخه ولایت توسط وزارت دفاع داره ساخته میشه ولی مثلا سهند توسط صنایع خود نیروی دریایی ساخته میشه.

البته به دلیل اطلاع رسانی بسیار ضعیف در این زمینه همه جور تفاسیر متناقض میشه از این خبر داشت، و احتمال اینکه این کشتی همون ولایت باشه هست.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان من خودم هم گیج شدم :thinking: :thinking:
عجالتا تا فردا مهلت بدین من یه سرگوشی آب بدم ببینم چه خبره!
شایدبقول دوستان منظورشون همین ولایته که خب الانم تو آبه(روی داک)
درهرصورت مبارکه :applause: :applause:
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این همون خبریست که گفتم فرمانده نیروی دریایی از به آب انداختن جماران 2 در جنوب خبر داده بود.(خبر مربوط به 13 اسفند 91 هست)

[quote]
[center]امیر سیاری به باشگاه خبرنگاران خبر داد[/center]

[center]
[color=#9A1010][font=Arial][size=4][b][b] [url="http://www.yjc.ir/fa/news/4293650/%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B4-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%A8%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-92-%D9%88%D9%8A%DA%98%DA%AF%D9%8A%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%86%D8%AD%D8%B5%D8%B1-%D8%A8%D9%87%E2%80%8C%D9%81%D8%B1%D8%AF-%D8%AC%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-2"]گسترش حضور نیروی دریایی ارتش در آب‌های آزاد در سال 92/ ويژگي‌هاي منحصر به‌فرد "جماران 2"[/url][/b][/b][/size][/font][/color][/center]

[color=#000000][font=tahoma, Arial][size=2][background=rgb(248, 248, 248)]فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: سال‌آینده با محوریت ارتقاي توان رزمی برای دفاع از منافع و مرزهای آبی کشور، حضوري گسترده‌تر در دریاهای آزاد را پیش‌رو خواهیم داشت.[/background][/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]"امیر دریادار حبیب‌‌الله سیاری" در گفتگو با[url="http://www.yjc.ir/fa/list/3/28"][color=#0000CD]خبرنگار [/color]دفاعی - امنیتی [color=#0000CD]باشگاه خبرنگاران[/color][/url] با بیان اینکه نیروی دریایی [url="http://goo.gl/nRlpM"]ارتش[/url] در سال 91 به تمامی اهداف مورد نظر خود دست یافته است، تصریح کرد: به لطف خدا امسال به آن‌چه در بحث ساماندهی، تجهیز، سازماندهی، برپایی رزمایش‌ها و ارتقا توان علمی و آموزشی پیش بینی شده بود، رسیده و در هیچ زمینه‌ای از برنامه‌های تدوین شده عقب‌ماندگی نداشتیم.

وی افزود: سال‌ آینده با محوریت ارتقاي توان رزمی برای دفاع از منافع و مرزهای آبی کشور، حضوري گسترده‌تر در دریاهای آزاد را پیش رو خواهیم داشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: [b][color=#ff0000]سال 92 از ناوشکن "جماران 2" که هم اکنون در بندرعباس مشغول ساخت[/color][/b] آن هستیم؛ اخبار غرورآفرینی خواهیم داشت و همان‌طور که مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) تأکید داشتند، آن را به فناوری پیشرفته‌تری نسبت به جماران 1 مجهز خواهیم کرد.

وی در پایان تأکید کرد: بهره‌برداری از ناوشکنی با تجهیزات پیشرفته و توانمندی بالاتر قطعا در افزایش توان نیروی دریایی کشورمان تأثیرمطلوبی خواهد داشت.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]انتهای پیام/[/size][/font][/color][/quote]

[url="http://www.yjc.ir/fa/news/4293650/%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B4-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%A8%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-92-%D9%88%D9%8A%DA%98%DA%AF%D9%8A%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%86%D8%AD%D8%B5%D8%B1-%D8%A8%D9%87%E2%80%8C%D9%81%D8%B1%D8%AF-%D8%AC%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-2"]http://www.yjc.ir/fa...به‌فرد-جماران-2[/url] ویرایش شده در توسط M-ATF
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]عجب داستانی شده! icon_cheesygrin
وزیر میگه شمال! فرمانده نداجا میگه جنوب! (شوخی :mrgreen: )
به هر حال هر کدام که هست، تبریک عرض می کنم :rose:[/font][/size]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mjb' timestamp='1363371034' post='304145']
دوستان من خودم هم گیج شدم :thinking: :thinking:
عجالتا تا فردا مهلت بدین من یه سرگوشی آب بدم ببینم چه خبره!
شایدبقول دوستان منظورشون همین ولایته که خب الانم تو آبه(روی داک)
درهرصورت مبارکه :applause: :applause:
[/quote]
فقط مواظب باش مثل دفعه قبل خودت به فنا ندی!!! hee_hee
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولایت که شمال هستش،این جنوبه.باید موج 3 یا 4 باشه دوستان.کسی اسم اونت رو میدونه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پروژه موج 2 ، پروژه ای است که چند ناو بعد از جماران بر اساس آن طراحی شدند و لزوما به مفهوم ناو موج 2 نیست . ناو موج 2 همان ناو ولایت در دریای خزر است . حتی ناو سهند یا موج 5 که بدنه اش ساخته شده و در آب انداخته شد هم از نتایج همین پروزه موج 2 محسوب می شود. حالا دماوند [color=#ff0000]احتمالا[/color] شماره 3 یا 4 هستش که یه مدتی بود خبری ازشون نبود[/quote]
[size=4]احتمال بهتر: خبرنگار محترم سهند رو با دماوند قاطی کرده ! بهر حال جفتشون کوهند و تهشون هم د دارند! icon_cheesygrin[/size][size=4] [/size]
[size=4]جدا از شوخی، [/size]ممکنه که یه شناور جدید ساخته شده باشه و کلنگ زنی و رونمایی و افتتاح سوپراستراکچر ووو رو ندیده باشیم؟!؟ اگر واقعا بصورت زیر راداری دماوند رو ساخته بودند هم الان احیانا 100 بار عکس های گوگل ارثی شیپ یارد های نیروی دریایی رو تو بندرعباس باید می دیدیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پروزه ساخت ناوشکن .اسمش را گذاشتن موج که چهار فروند پیشبینی شده
1-جماران در بندعباس
2-ولایت در شمال
3-.....درخرمشهر
4-....در بوشهر
اگه اشتب نکنم این مطلب را یکی از فرماندهان دربرنامه ثریا گفت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ماشا الله نیروی دریایی .نیروی هوایی یادبگیره.خدا بخواد اینطوری پیش بریم به زودی تعداد شناورهامون زیاد میشه و توان رزمی مون به مراتب بالاتر
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
تونستیم باور کنیم که " ما میتوانیم "و دیدیم که حالا با چه سرعتی داریم پیش میریم باید باور کرد که میتونیم)
[/quote]

به طور قطع نمیشه انتظار داشت که چیزی که امروز و در اولین تجربه ها ساخته میشه، همپا و همسطح بهترین های امروزی دنیا باشه، ولی این ناوشکن یا هرچیزی که هستن! هایی که ما دارم میسازیم، در حال ماله چه کشوری و یا چه سال امریکایی میباشن؟ ایا در جنگ و درگیری میشه روشون حساب باز کرد که مثلا اسیب بزنن و برگردن؟ مثلا در مقابل اعراب و .... یا حتی خود امریکا؟؟؟
چقدر از اون کشور عقب هستن؟؟؟ ایا اصولا عقب هستن؟؟؟

ایران در بحث نیروی دریایی،‌ایا میتونه حرفی برای گفتن داشته باشه؟ (از نظر تکنولوژی های استفاده شده و چه میدونم رادار و قدرت تجهیزات و پرسنل و ...؟)
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار ممنون.... جوابتون بسیار عالی و کافی بودش به طوری که دادن یه مثبت رو کم دونستم!....
در حقیقت سوال من، بد بیان شد و شما به خوبی چیزی که میخواستم رو گفتین...
شخصا برای من هم بسیار با اهمیته که اینها ساخته‌های دست خودمون و در این روزهای سخت و سرد هستش...

چند روز پیش، طی تحقیقی دیدم که یک قلم سی‌ای‌ای سالانه ۵۰۰ میلیارد دلار بودجه داشته تا سال ۲۰۰۵!! (منابع هم هست اگر کسی نیاز داشت)... اونوقت بودجه‌ی سه ماهه‌ی اول سال ۹۲ کشور ایران، برابر ۴۱ میلیارد دلار میباشه(تقریبا!)...

با توجه به این سطح از سرمایه و سرمایه گذاری و امکانات و تجربه، پس به نظر شما که دستتون تو کاره ما به عنوان کشوری که تنها سه دهه از خارج شدنمون از وابستگی و قلاده به گردن بودن امریکا گذشته، پیشرفت ها خوب و مکفی بوده که این برای بنده هم کاملا مکفی میباشه....! (قطعا کسی منتظر نمیشه و همین الان هم در حال بهتر کردن و نسخه‌های جدید تر و بهتر و قوی تر و سنگین تر هستن....)...

اینکه ماموریت‌هاشون رو به خوبی انجام میدن و معادلات منطقه‌ای رو بهم میریزن اینها، یعنی به نظرم گرفتن حداکثر نتیجه...!!! ( منم تو پست اولم در این تاپیک گفتم که امیدوارم باعث اومدن صلح بشه و بازدارندگی داشته باشه تا درگیری! :) )...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.