death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

علاوه بر پزاک و خلق عرب میشه به پان ترکها و شرق کشور هم اشاره کرد .اینها گروههایی من دراوردی هستن که مور د قبول مردم نیستن .پس اشاره به این گروهها رو به مثابه توهین به اقوام ندونین
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='maysam2007' timestamp='1372931277' post='319682']
[quote name='siavash75' timestamp='1372927946' post='319671']
[quote name='mohmohammadi20' timestamp='1372922904' post='319657']
سلفی و سلفی گری مسلمان و اسلام نیست که حمایت کنیم .
من دقیقا نمیدونم تو چین کدوم یکی از مذاهب اسلام هست ولی فکر میکنم که سلفی باشن .
اونا خواستار جدایی هستن نه خودمختاری . تو همین ایران هم [b]پژاک[/b] و خلق عرب خوزستان بودن و هستن که میخوان جدا بشن.
[/quote]

این برای من سوال شده که مردم غیور ایران چرا برای ما تصمیم گیری میکنند؟ شما کرد هستی؟ غرب کشور زندگی می کنی؟ چه کاره کرد ها هستی که داری تعیین تکلیف میکنی و ما رو جدایی طلب فرض می کنی؟ باور کن من توی این سایت به هیچ شخصی توهین نکردم اما بعضی هستند گندش رو در آوردند خواهشا یه مدیری (اگه وجود داره) بیاد اینا رو جمع بکنه. آخه عزیزه من شما سره پیازی یا ته پیاز؟ چه کاره ای؟ این رو برای من مشخص کن تا من هم روشن بشم.
بدبختانه یکی و دوتا نیست اکثرا فکر میکنند ما شبا بجای بالش سرمون رو روی بمب میزاریم. دست بردار عزیز، بی خیال شو
[/quote]
البته مخاطب شما من نیستم اما به هر حال این جملات همه دلسوزان کشور رو شامل میشه و جایز نیست سکوت کنیم. هرچند ربطی هم به تاپیک نداره اما فکر می کنم پاسخ ضروریه تا دیگه چنین ابهاماتی رو شاهد نباشیم.

1) بنده یکی از همون هایی هستم که در جریانات کردستان تعدادی از دوستان خوبم رو از دست دادم. من دقیقا همون وسط پیازم که میشه امنیت کل مملکت. و مبارزه با هر مخل امنیتی توی این کشور رو وظیفه خودم می دونم.
من نمی دونم از کی تا حالا کل کردها شدن پژاک که شما این طور به دیگران می تازی! تکلیف پژاک مشخصه و دفاع از اون بجز ایجاد مشکل برای کشور هیچ معنی دیگه ای نداره.
خیلی رک بگم. همین الان اگه دستم به اونهایی که دوستای بی گناه منو به خاطر دفاع از امنیت کشور سر بریدن برسه و قانون دست و پام رو نبسته باشه، می دونم باهاشون چیکار کنم.

2) بنده ترک آذربایجانم و تعصب شدیدی هم روی زبان و نژادم دارم و با هرکسی هم که زبان یا سرزمینم رو تحقیر کنه شدیدا برخورد می کنم. اما در همین سرزمین هم اگه یکی ادعای جدایی طلبی بکنه یا حرف از آذربایجان بزرگ بزنه یا شعار آذربایجان ایزنات ایران بده فکشو میارم پایین.

یا حق
[/quote]
در ابتدا درست صحبت کن و احترام خودت که فکر نمی کنم داشته باشی وگرنه لغت تازیدن رو برای من به کار نمیبردی حفظ کن.
دوما شما اول جواب سوال من رو بده. کی گفته که پژاک یعنی کردستان ایران. باور کن هر کجا ببینمش جرش میدم اون شخصی که پژاک رو جز کردستان میدونه. دوست عزیز در زمان جنگ اگه نمیدونی بدون پژاک تا روستای باباسرخه از توابع بخش مرکزی شهرستان بیجار!!!!! او.مده بود و در اون زمان ما خیلی شهید دادیم چه بیجاری چه سپاهی. به شیعه و سنی هم رحم نمی کردند. پس خواهشا قبل از هر چیزی کمی فکر کن بعد به زبان بیارش.
اون تازیدن من به قول شما به این دوستم هم به خاطر آوردن کلمه پژاک که یعنی این یک میلیون نفر کردستان همه پژاک و آزادی خواه هستند. بود.
  • Upvote 3
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از مدیران خواهش می کنم تاپیک را مدیریت کنند و دوستان هم مشکلاتشان را در پیام های خصوصی پیگیری کنند
کردستا قهرمان و آذربایجان دلاور هر دو در قلب ما جا دارند و حساب جدایی طلبان از آن مردم غیور جداست . فکر کنم اگر دو دوستمان یک بار دیگر نوشته های هم را مرور کنند خواهند دید که بی جهت به هم تاخته اند big_hug
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقای سیاوش جملاتت رو طوری انتخاب کن که ازش معنای متضاد استنباط نشه. برای مثال اون دوستمون mohmohammadi20 هیچ مطلبی مبنی بر توهین به اقوام ننوشتند که شما اینگونه به ایشون تاختید. مگر اینکه از دیدگاه شما کل کردستان ایران پژاکه و یا کل خوزستان هم خلق عربه! ما تو ایران از این قبیل گروه های جدایی طلب و تروریستی کم نداریم و میشه گفت در هر قومیتی میشه نمونه هایی با شدت عمل کم و زیاد پیدا کرد. پژاک و جند الله و خلق عرب و ... و در کل هر سازمان اینچنینی همیشه در نظر ایران و ایرانی منفور بوده و هست و خواهد بود و نباید اینطور استنباط بشه که چون فلان گروه برخواسته از فلان قومیت هست پس همه اون قومیت طرفدارشونند . در کل مطالب رو با دقت بخوانید و در انتخاب جملات هم دقت بیشتری به خرج بدید.
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به لطف ارتش مصر بشار برای چندمین بار نفس راحتی کشید.امیدوارم تداوم داشته باشه.....
گرچه اخوان ول کن معامله مصر نیستن!!!
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

من الان درست خوندم ؟

[quote]دوست عزیز در زمان جنگ اگه نمیدونی بدون پژاک تا روستای باباسرخه از توابع بخش مرکزی شهرستان بیجار!!!!! او.مده بود و در اون زمان ما خیلی شهید دادیم چه بیجاری چه سپاهی. به شیعه و سنی هم رحم نمی کردن[/quote]

این ته تحریف تاریخ نظامی بود ها ؟
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1372948691' post='319755']
سلام

من الان درست خوندم ؟

[quote]دوست عزیز در زمان جنگ اگه نمیدونی بدون پژاک تا روستای باباسرخه از توابع بخش مرکزی شهرستان بیجار!!!!! او.مده بود و در اون زمان ما خیلی شهید دادیم چه بیجاری چه سپاهی. به شیعه و سنی هم رحم نمی کردن[/quote]

[/quote]
را ادیب عزیز؟ غیر از اینه؟

[quote name='siavash75' timestamp='1372949833' post='319757']
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1372948691' post='319755']
سلام

من الان درست خوندم ؟

[/quote]
[/quote]

تصحیح می کنم، بله حق با شماست، من با کومله دومکرات اشتباه گرفتم. حال هی منفی بدید ویرایش شده در توسط siavash75
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][quote name='siavash75' timestamp='1372931671' post='319686']
[quote name='maysam2007' timestamp='1372931277' post='319682']
[quote name='siavash75' timestamp='1372927946' post='319671']
[quote name='mohmohammadi20' timestamp='1372922904' post='319657']
سلفی و سلفی گری مسلمان و اسلام نیست که حمایت کنیم .
من دقیقا نمیدونم تو چین کدوم یکی از مذاهب اسلام هست ولی فکر میکنم که سلفی باشن .
اونا خواستار جدایی هستن نه خودمختاری . تو همین ایران هم [b]پژاک[/b] و خلق عرب خوزستان بودن و هستن که میخوان جدا بشن.
[/quote]

این برای من سوال شده که مردم غیور ایران چرا برای ما تصمیم گیری میکنند؟ شما کرد هستی؟ غرب کشور زندگی می کنی؟ چه کاره کرد ها هستی که داری تعیین تکلیف میکنی و ما رو جدایی طلب فرض می کنی؟ باور کن من توی این سایت به هیچ شخصی توهین نکردم اما بعضی هستند گندش رو در آوردند خواهشا یه مدیری (اگه وجود داره) بیاد اینا رو جمع بکنه. آخه عزیزه من شما سره پیازی یا ته پیاز؟ چه کاره ای؟ این رو برای من مشخص کن تا من هم روشن بشم.
بدبختانه یکی و دوتا نیست اکثرا فکر میکنند ما شبا بجای بالش سرمون رو روی بمب میزاریم. دست بردار عزیز، بی خیال شو
[/quote]
البته مخاطب شما من نیستم اما به هر حال این جملات همه دلسوزان کشور رو شامل میشه و جایز نیست سکوت کنیم. هرچند ربطی هم به تاپیک نداره اما فکر می کنم پاسخ ضروریه تا دیگه چنین ابهاماتی رو شاهد نباشیم.

1) بنده یکی از همون هایی هستم که در جریانات کردستان تعدادی از دوستان خوبم رو از دست دادم. من دقیقا همون وسط پیازم که میشه امنیت کل مملکت. و مبارزه با هر مخل امنیتی توی این کشور رو وظیفه خودم می دونم.
من نمی دونم از کی تا حالا کل کردها شدن پژاک که شما این طور به دیگران می تازی! تکلیف پژاک مشخصه و دفاع از اون بجز ایجاد مشکل برای کشور هیچ معنی دیگه ای نداره.
خیلی رک بگم. همین الان اگه دستم به اونهایی که دوستای بی گناه منو به خاطر دفاع از امنیت کشور سر بریدن برسه و قانون دست و پام رو نبسته باشه، می دونم باهاشون چیکار کنم.

2) بنده ترک آذربایجانم و تعصب شدیدی هم روی زبان و نژادم دارم و با هرکسی هم که زبان یا سرزمینم رو تحقیر کنه شدیدا برخورد می کنم. اما در همین سرزمین هم اگه یکی ادعای جدایی طلبی بکنه یا حرف از آذربایجان بزرگ بزنه یا شعار آذربایجان ایزنات ایران بده فکشو میارم پایین.

یا حق
[/quote]
در ابتدا درست صحبت کن و احترام خودت که فکر نمی کنم داشته باشی وگرنه لغت تازیدن رو برای من به کار نمیبردی حفظ کن.
دوما شما اول جواب سوال من رو بده. کی گفته که پژاک یعنی کردستان ایران. باور کن هر کجا ببینمش جرش میدم اون شخصی که پژاک رو جز کردستان میدونه. دوست عزیز در زمان جنگ اگه نمیدونی بدون پژاک تا روستای باباسرخه از توابع بخش مرکزی شهرستان بیجار!!!!! او.مده بود و در اون زمان ما خیلی شهید دادیم چه بیجاری چه سپاهی. به شیعه و سنی هم رحم نمی کردند. پس خواهشا قبل از هر چیزی کمی فکر کن بعد به زبان بیارش.
اون تازیدن من به قول شما به این دوستم هم به خاطر آوردن کلمه پژاک که یعنی این یک میلیون نفر کردستان همه پژاک و آزادی خواه هستند. بود.
[/quote][/right]

[right]سلام دوستان[/right]

[right]پژاك در سال 2007 از پ.ك.ك منشعب كه چه عرض كنم اونجوري ميگن چون غالب نيروهاش اهل تركيه ان همون عضو سابق پ.ك.ك[/right]
[right]خود پ..ك.ك هم در سال 1984 جان گرفت[/right]

[right]جنگ هم در سال اگه اشتباه نكنم به ميلادي 1979 شروع شد[/right]

[right]كاري ندارم به هيچ چي ولي اين يه اصله دوستان قبل بحث مورد توجه قرار بدن امنيت يك كشور با حمايت مردم هر گروه و قومي و مذهبي كه هستند از حاكميت تأمين ميشه[/right] ویرایش شده در توسط aaa84
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چون دیدم دوستان تذکر ندادند در جواب عده ای که از تعصب بر روی نژاد و زبان خود می گویند و افتخار هم می کنند فقط بگم که این تفکر از اساس باطل است ویرایش شده در توسط ebrahimabedi88
  • Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه!
دفاع از فارس بودن و ایرانی بودن، باطل نیست، ولی دفاع از کرد بودن باطله؟!‌:|
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1372958754' post='319777']
جالبه!
دفاع از فارس بودن و ایرانی بودن، باطل نیست، ولی دفاع از کرد بودن باطله؟!‌ :neutral:
[/quote]

[right]سناپس جان برادر گلم.اینطور برداشت نکنید.نه فارس بودن برتری داره نه ترک بودن نه کرد نه لر نه فارس نه فارس نه فارس(ببینید چند بار فارس رو نوشتم)[/right]

[right]بنابر این بحث نزاد پرستی نکنیم.اولین نزاد پرست تاریخ ابلیس بود که خودش رو برتر دونست.نباید راه ابلیس رو بریم.الهی به حق هر چی خوبی هست همه به راه راست هدایت بشند و (بلانسبت دوستان)هرچی نزاد پرست کینه ای هست با شیطان محشور شه انشاالله حال میخواد فارس باشه یا هر قوم و نزاد دیگه...[/right]
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بخدا بنده بحث نژاد پرستی نمی کنم به قرآن اگه من یک کلمه در مورد برتری نژادم گفته باشم. چه معنی داره برتری نژادی، همه در پیشگاه خداوند یکی هستیم.

[b] [url="http://www.asriran.com/fa/news/283639/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D8%A8%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%82%D9%88%D8%B7-%D9%85%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%81%D8%B9-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D9%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA"]واکنش بشار اسد به سقوط مرسی:استفاده از دین برای منافع سیاسی محکوم به سرنگونی است [/url][/b]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1372958754' post='319777']
جالبه!
دفاع از فارس بودن و ایرانی بودن، باطل نیست، ولی دفاع از کرد بودن باطله؟!‌ :neutral:
[/quote]
سلام دوست عزیز
مورد اول اینکه یادمون باشه کرد بودن در مقابل ایرانی بودن قرار نداره و همچنین فارس بودن معادل ایرانی بودن نیست .( فکر می کنم جمله تون رو یه بار خودتون بخونید بد نباشه !)
مورد دوم اینکه همه ما اگر کشور عزیزمان را دوست داریم باید از ایرانی بودن خودمون دفاع کنیم .
مورد سوم این که برای من ترتیب اولویتها به این شکل چیده می شوند : پر اهمیت ترین موضوع اینکه من مسلمان هستم . ایرانی بودن در درجه دوم اهمیت قرار دارد و قومیت من در درجه بعدی قرار می گیرد. یعنی اگر همسایه من که قومیت من را دارد با کشورم و ملیت من مشکل داشته باشه جلوش می ایستم و همچنین اگر هموطن من هم سر اسلام بخواهد مشکل ساز شود در برابرش خواهم ایستاد.
مورد چهارم اینکه دفاع از ایران به مفهوم دفاع همزمان از تمام مردم ایران و تمام قومیت های ایرانی است .
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.