death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

انگار قراره 1300 نفر از ارتش ازاد رو بفرستن برای کوبانی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

انگار قراره 1300 نفر از ارتش ازاد رو بفرستن برای کوبانی

از چه مسیری؟ کوبانی محاصره هست.

اینا خودشون توی حلب دارن ضجه میزنن که بیان کمکشون که حلب محاصره نشه توسط ارتش، اونوقت میخوان 1300 نیرو از حلب بفرستن کوبانی که از همه جهت محاصره هست؟

البته در جایی خوندم که یکی از گروه ها این خبر رو تکذیب کرده که منطقی هم هست.

ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از چه مسیری؟ کوبانی محاصره هست.

اینا خودشون توی حلب دارن ضجه میزنن که بیان کمکشون که حلب محاصره نشه توسط ارتش، اونوقت میخوان 1300 نیرو از حلب بفرستن کوبانی که از همه جهت محاصره هست؟

البته در جایی خوندم که یکی از گروه ها این خبر رو تگذیب کرده که منطقی هم هست.

تکذیبش کردن

مسئولان کوبانی سخنان اردوغان را تکذیب کردند/ ارتش آزاد در حمایت از کوبانی صادق نیست 

مسئولان کرد در شهر کوبانی در گفت‌و گو با شبکه المیادین، سخنان رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه مبنی بر موافقت کردهای کوبانی با ورود 1300 نیروی ارتش آزاد به کوبانی را تکذیب کردند. اردوغان در کنفرانس خبری مشترک با رئیس‌جمهور استونی از موافقت حزب اتحاد دموکراتیک کرد سوریه با ورود 1300 نیروی ارتش آزاد به کوبانی خبر داده بود. (جزئیات بیشتر) مسئولان کرد کوبانی در گفت‌و‌گو با المیادین گفتند: اگر ارتش آزاد در ادعای خود در حمایت از کوبانی صادق بود، جبهه‌ی «منبج» و «الباب» را باز می‌کرد تا فشار کمتری بر روی کوبانی وجود داشته باشد. - 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

صبح امروز رتش ازاد اعلام کرده که 1300 نفر را برای دفاع از عین العرب به انجا خواهد فرستاد .در همین حال نیز اعلام کرده که برای این اقدام نیاز به تجهیزات و سلاح دارد.

اردوغان همچنین اعلام کرد که کمک های نظامی امریکا به ی.پ.گ علی رغم مخالفت ترکیه انجام شده است.وی که در کنفرانس خبری خود در بالکان سخن می گفت اعلام کرد که پیشنهاد اعزام هدفمند و محدود پیش مرگه به کوبانی را وی برای اولین بار به اوباما گفته است.

http://webcdn.aa.com.tr/webdocs/625x424xc/content_new/445/aa_picture_20141024_3606454_high-jpg20141024131838.jpg

تصویر فوق یکی از مراکز فرماندهی مدافعین کوبانی می باشد که زیر حملات داعش قرار دارد .این مرکز با دروازه گمرکی فاصله چندانی ندارد.

تپه استراتژیک تل شعیر که با شهر تنها 4 کیلومتر فاصله دارد به لطف حملات هوایی ائتلاف بدست ی.پ.گ افتاده بود.داعش دیروز توانست تپه را پس بگیرد .جنگنده های ائتلاف ساعاتی بعد با شلیک پنچ بمب تپه را به همراه داعش کوبیدند.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr//Resources/2014/10/24/2410201411474119996.jpg
http://www.turkiyegazetesi.com.tr//Resources/2014/10/24/2410201411473360227.jpg
http://www.turkiyegazetesi.com.tr//Resources/2014/10/24/2410201411460373183.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در باره ریخته شده توسط آمریکا که بخشی از آن به دست داعش افتاد علاوه بر سلاح و مهمات ، مواد غذایی هم وجود داشته از قهوه و نان کره ای برای صبحانه گرفته تا پیتزا پپرونی و نودل برای ناهار و شام، به همراه قاشق چنگال یکبار مصرف و نمک و فلفل و مخلفات

38995095605879381529.jpg

31648899147544177721.jpg

20389766878587676871.jpg

"ابوعیسی" سرکرده گروه تروریستی تیپ انقلابیون رقه در شهر اورفا ترکیه هدف سوء قصد قرار گرفت و با چاقو زخمی شد. به نظر میرسه افرادی قصد ربودن او رو داشتند که موفق به این کار نشدند.شواهد امر نشاندهنده این مسئله ست که طرفداران داعش در ترکیه در پشت این ماجرا باشند، چرا که تروریست های تیپ انقلابیون رقه از دو ماه پیش در اتاق عملیات موسوم به "برکان فرات" به همراه تعدادی گروه تکفیری دیگه به نیروهای کرد پیوستند که مناطقی مثل صرین،شیوخ،منبج و رقه رو از داعش باز پس بگیرند، ولی نه تنها موفق به این کار نشدند بلکه داعش فعلا همه رو هم در کوبانی محاصره کرده.اتاق عملیات برکان فرات در 10 سپتامبر 2014 به منظور بازپس گیری صرین،شیوخ(تحتانی و فوقانی)، منبج و رقه ایجاد شد که علاوه بر گروه های کرد ی.پ.گ و پ.ی.د گروه های تکفیری زیر هم به این اتاق عملیات پیوستند:گردان های شمس الشمال - تیپ انقلابیون رقه - تیپ امناء رقه - اسود سفیره - جیش القصاص - تیپ جهاد فی سبیل الله - تیپ فجر الحریه - تیپ جبهه الاکراد

54347549684805345197.jpg

مورک،امروز

06374123299316814593.jpg

منبع:سایت های مرتبط به اخبار سوریه
(یکی از بزرگواران این عکس ها را آپلود کنه) :rose:

------------------------------------------------

در صورت نداشتن اکانت می بایست لینک بگذارید  / 00Amin

ویرایش شده در توسط projectile
  • Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ه گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران؛شبکه المیادین لحظاتی پیش گزارش داد تانک‎های ترکیه داخل شهر کوبانی را پس از پرتاب چند فروند خمپاره به مرزهای این کشور از سوی داعش بمباران کرد.

براساس گزارش المیادین توپخانه ترکیه پس از پرتاب چند فروند خمپاره از کوبانی به داخل مرزهای این کشور به حالت آماده‎باش درآمدند.

ساعای پیش منابع خبری از اصابت چند خمپاره به خاک ترکیه خبر دادند.

گزارش ها حاکی از آن است که عناصر گروه تروریستی داعش در سوریه، این حمله را انجام دادند.

http://www.yjc.ir/fa/news/5020607/%D8%AA%D9%88%D9%BE%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B6%D8%B9%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%DA%A9-%DA%A9%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

06374123299316814593.jpg

بدم از این حرکات میاد ... خدا بدم میاد .... بابا نکنین تو رو قرآن اه ه ه ه ه

• Upvote 8
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

06374123299316814593.jpg

کار بدی نکردن!مثل اونا گوش تا گوش سرشون می بریدن خوب بود!

خودت باشی دوست و رفیق و ملت و مردمت رو همچین بلاهایی سرشون می اوردن!

بد تر از این رفتار نمی کرد؟!!

من که باشم ....!

ویرایش شده در توسط edvardoali
  • Upvote 15
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان قبلا راجب این موضوع بحث شده . عوض انتقاد از این کار غلط ، برای اینکه صدا و منطق ما به گوش کنندگان این کار نمیرسه بهتره بگیم که برادرا لطف کنن عکس های مشابه این رو تو سایت نذارن .

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

یک بار یک شخصی یک مشورتی برای سلاحی که خریده بود میخواست .... میخواست تحویل بده به جاش برنو بدهند بهش( طرح عفو رهبری )

کلاشنیکف رو که دیدم کمی هنک کردم ، شبیه هیچ کدام از مدلهایی که قبلا دیده بودم و تو نت بود نبود .... شماره سریال ها و حتی محل ساخت هم یک چیز عجیب غریبی بود

کیفیت ساخت ش خیلی خوب بود ولی ... و ایضا تیراندازی و دقت ش !

اما مطمئنا ساخت دست شوروی و چین نبود !

از طرفی قنداق بغل تاشو ولی از سوی دیگر چوبی به غایت زرد رنگ روشن ...

مشکوک شده بودم بهش ... تا اینکه بعد کلی جستجوی اینترنتی نمونه هایی ازش رو توانستم پیدا کنم ایضا شماره سریال و حتی اسم عجیبی که به جای نام شرکت و...زده بود( و الان یادم نیست ! چشمک)

خیلی جالب بود ، ردش رو تو یک سایت امریکایی زدم که گفته میشد این سلاح ها معمولا توسط خود امریکا سفارش داده میشه و توسط شرکتهای ناشناس و نامعروف ساخته میشه تا ارسال بشه به مناطقی که لازم هست توش منافع امریکا حفظ بشه مثل کوبا

مدل سلاحی که اون دوستمون داشت دقیقا از همون مدل هایی بود که پلیس کوبا مصادره ش کرده بود !!!!( و حسابی هم اذیت ش کردم سر این قضیه و گفتم تو نفوذی امریکا هستی!)

در کل میخوام اینطور بگم: کشورهای متفقین برای شرایط و زمان مختلف فکرهای جالبی داشته و دارند همونطور که امریکا قبرستان تجهیزات هوایی داره برای تجهیزات زمینی و... هم فکرهای جالبی کرده و کلی انبار آماده کمک به هر کشوری که مدنظرش باشه داره ! مثلا میگم ، در اوایل روی کار آمدن محمدرضا پهلوی ... امریکا 42 میلیون دلار برنو به ایران تحویل داد که بعدا مشخص شد دسته دوم بوده و قبلش تو جنگ کره به کار رفته بود ...ولی هنوز که هنوزه اون برنوها تو ایران هست و کارشون هم عالی هست !

این تصویری هم که گذاشتند به نظر خودم میرسه که شاید تصاویر سلاح هایی باشه که تو کوبانی افتاد دست داعش .... و از همون انبارها اومده

یکبار هم خوندم تمام محوله های مصادره شده سلاح میرن تو انبار و امریکا در وقت و موعد خودش ازشون استفاده میکنه به خصوص در جاهایی مثل امروز کوبانی و....

یا حق

اگر قنداق اهنی بغل تاشو بوده احتمالا مال آلمان شرقی هستش از این مدل تو ایران کم نیست البت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رفتار غير انساني ... غير انسانيه ! فرق نميكنه چه كسي انجام بده ... جبهه نور يا جبهه ظلمت ! 

من بیشتر به واکنش متقابل اعتقاد دارم !تا این رفتار انسانی!

رفتار انسانی در شرائط معقول صدق می کنه و در حالیکه دشمنت هم به این اصول اعتقاد داشته باشه!

مثل این میمونه یه کشوری به ما حمله اتمی کنه! و ما در حالیکه سلاح اتمی هم داریم بگیم غیر انسانی هست!

• Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

اگر قنداق اهنی بغل تاشو بوده احتمالا مال آلمان شرقی هستش از این مدل تو ایران کم نیست البت

مدل های آلمان شرقی معمولا کائوچویی تیره رنگ یا نهایتا قهوه ای روشن هست اما این سبک رنگ آمیزی ش متفاوت بود و همین شک منو بیشتر کرد 

در رابطه با اون تصویر هم که گفتم بدم میاد ...

فیلم آژانس شیشه ای رو بدون سانسورش رو گیر بیارید ببینید ....

من خودمو جای اون اشخاص نمیتونم قرار بدم شاید به خواهرشون یا مادرشون تجاوزشده یا سرشون رو بریدند .... نمیدونم ولی میدونم :  رسول الله و ائمه حرف شون واضح هست ... اسیر اسیر هست ....نباید هتک حرمت بشه

یا حق
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

مدل های آلمان شرقی معمولا کائوچویی تیره رنگ یا نهایتا قهوه ای روشن هست اما این سبک رنگ آمیزی ش متفاوت بود و همین شک منو بیشتر کرد 

در رابطه با اون تصویر هم که گفتم بدم میاد ...

فیلم آژانس شیشه ای رو بدون سانسورش رو گیر بیارید ببینید ....

من خودمو جای اون اشخاص نمیتونم قرار بدم شاید به خواهرشون یا مادرشون تجاوزشده یا سرشون رو بریدند .... نمیدونم ولی میدونم :  رسول الله و ائمه حرف شون واضح هست ... اسیر اسیر هست ....نباید هتک حرمت بشه

یا حق

رسول الله درسته امر به رفتار مناسب با اسرا کردن!و من منکرش نیستم!

و بنده حداقل اصولی که خودم بهش اعتقاد دارم!انسایت ایشون رو  که قبل از مبعوث شدنشون کامل شد رو !بزرگترین سجیه اخلاقیشون میدونم!

و انسانیت رو مقدمه بر اسلام و مسلمانیت و تشیع و ...!میدونم و سعی میکنم در زندگی روزمره خودم با افراد دیگه سر لوحه ام باشه!

اما همون پیامبر مطابق با شرائط زمان و رفتار طرف مقابل!با  یهویان بنی قریظه کاری کرد!

که باید گفت!جایی فرستادشون که عرب نی انداخت!  icon_cheesygrin

هم عقلانی!هم احساسی!و هم روایی!ساده انگارانه هست که همیشه ما باشیم که انسانی رفتار کنیم!

ملاک اکثر اوقات باید انسانیت باشه!اما بعضی اوقات !بعضی رفتار ها هم خوبه!

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.