death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

ین داستان سوریه اینطوری که پیش میره آخر عاقبت خوبی‌ نداره

پاکستان (کثافتستان) ترکیه عربستان ریختن سر ایران البته که قرب هم با اونهاست 

رهنمود سیاسی نظامی 

۱- گسترش جبهه نبرد به شرق اسرائیل از جنوب لبنان از طریق  اردن

به دلیل ضعف اجتماعی سیاسی اردن با پشتیبانی‌ از همین گروه‌های جهادی و واریز کردن اونها از عراق و سوریه به اردن 

می‌شه دشمن را غافلگیر کرد تو خونه‌ سنی خودش. از حالت منفعل و دفاعی در اومد و شروع درگیری با اسرائیل از جبهه اردن

۲- حمایت از هوتیها و گسترش جبهه به داخل عربستان 

۳- حمایت از افغانستان و گسترش جبهه به داخل پاکستان 

۴- تجزیه عراق به چند اقلیم ، بصره بغداد کردستان و غیر و الحاق آنها به ایران 

اینطوری کلی‌ هم منفعت نفتی‌ داره، شاید مجبور شدیم همین کار را هم با سوریه بکنیم البته دوستانه تحت یک نوع اتحاد

۵- گسترش هوتیها به عمان و باز کردن جبهه ظفار علیه عمان. عربهای خلیج پارس و دریای پارس  سرو ته یه کرباسند 

یادتان باشه ما هر چقدر هم که به جنگ شیعه و سنی اعتقاد نداشته باشیم دشمنانمان دارند. 

۶- حمایت از کردهای ترکیه تا سرنگونی آنکارا و از انفعال خارج کردن نیروهای کرد، قطع صادرات گاز به ترکیه فوری

فوری چونکه الان ضررش بیشتر از سودشه 

۷- بحرین که دیگه واضحه

۸- گسترش برد موشکی به پاریس برلین و لندن، این تهدیدات حالا که اروپا از طرف روسیه هم تهدید می‌شه تاثیر بسیار زیادی داره، این تنها برگ برندهٔ ایران سر میز مذاکره با اروپاست در مورد انرژی اتمی‌ همچنین باعث تشدید تضادها بین اروپا و آمریکا می‌شه

۹- تشدید تضادها بین آمریکا روسیه چین و اروپا با خارج شدن از پرتکل الحاقی و تهدید به خروج از ان پی‌ تی‌

سلام

هرچند که با شما کاملا موافقم ،اما راه حل شما بسیار رادیکال بنظر میرسه . در ضمن فکر میکنم  ایران توان انجام این کارها رو نداشته باشه.اما به نظر من با این شرایط (جنگ کثیف و بیرحمانه وهابی ها در سوریه و عراق ،سرنگونی کم سابقه قیمت نفت ،دخالت مستقیم اسرائیل در جنگ سوریه وسنگ اندازی اسرائیل و آ ل سعود درگفتگوهای هسته ایی ایران و غرب)

راهی برای ایران نمی مونه جز ساخت بمبهای اتمی کوچک و ارسال اونها برای حزب الله  ، تا شاید از لحاظ موازنه وحشت بشه با اونها وارد مذاکره شد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

هرچند که با شما کاملا موافقم ،اما راه حل شما بسیار رادیکال بنظر میرسه . در ضمن فکر میکنم  ایران توان انجام این کارها رو نداشته باشه.اما به نظر من با این شرایط (جنگ کثیف و بیرحمانه وهابی ها در سوریه و عراق ،سرنگونی کم سابقه قیمت نفت ،دخالت مستقیم اسرائیل در جنگ سوریه وسنگ اندازی اسرائیل و آ ل سعود درگفتگوهای هسته ایی ایران و غرب)

راهی برای ایران نمی مونه جز ساخت بمبهای اتمی کوچک و ارسال اونها برای حزب الله  ، تا شاید از لحاظ موازنه وحشت بشه با اونها وارد مذاکره شد.

برادر این کامنت شما سرآغازی خواهد بود بر انحراف این تاپیک

بمب اتم؟ ایران؟ فتوای رهبری! خلاصه نزن این حرفا رو

ویرایش شده در توسط mopmop
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از رویترز، فرانسپرس ، گاردین و نیویوک تایمز لینک بده...مالزی!!!  icon_eek

دیگه ولش کن حوصله ادامه دادن ندارم ولی این آیت الله قزوینی که گفتی ...دوستان در یوتیوب سرچ کنید : 

از همین امشب عملیات ۱۴ فرزندی را کلید بزنید! 

یه فیلم هم دیدم برای قرعه کشی ازش عدد می پرسن...سرچ کنید ببینید. منبعت بسیار موثقه . هیچ فتوایی مبنی بر جهاد نکاح نداریم. همش جعلیه . 

ببین، بین یک کاربر مجهول الهویه(شما) و یک روحانی شناخته شده که میلیونها آدم دنبالش می‌کنن و مورد تایید آیت الله مکارم شیرازیست،این حق رو بدین که سخنان  گزینه دوم رو بیشتر  قبول کنیم
ضمنا شما برو ببین امامان چند تا فرزند داشتند،قبل از تمسخر

دارم میگم از جمعبندی سخنان و شواهد و قرائن نمیشه گفت که بحث جهاد نکاح کاملا ساختگیه،بلکه همانطور که گفته شد بزرگ نمایی‌ شده...چه مدرکی‌ لازمه،برم از شب اول جهاد نکاح طرف فیلم برداری کنم،بیارم!!!!!!خوبه؟؟؟خیلی‌ وقت‌ها آدم از مجموع یک سری حرف‌ها و نقل قولها متوجه یک موضوع میشه،مثل خیلی‌ از سیاست مداران که دزدن.همه هم میدونن اما از نظر قانونی مدرک دقیقی‌ که بشه محکومشون کرد وجود نداره،اما دلیل نمیشه که دزدیشون خیالاته
یک ذره فروتنی هم بد نیست،اولش دارم حرف تو رو تایید می‌کنم،میگم درسته خیلی‌ بزرگش کردن،اینجور که رسانه‌های ایران میگن نیست،اما به احتمال زیاد یک چیز‌هایی‌ بوده که اینقدر همه دنیا دارن در بارش حرف می‌زنن،اما  اصرار داری،میگی‌ که نه‌ اصلا هیچ موردی پیش نیومده،من میدونم بقیه نمیدونن!!!!!!آدم عاقل و البته کمی‌ فروتن اینجا میگه که بله به طور سیستماتیک و گسترده چیزی به نام جهاد نکاح صورت نگرفته اما احتمال اینکه به طور محدود انجام شده باشه هست!!!!!!!نه که با خیره سری و لاج بازی همه چیز رو از بیخ ردّ کنه تا مثلا ثابت کنه حرف خودش فقط درسته
رویترز و گاردین و غیره هم بسیار در این مورد نوشته اند اما از منابع عربی‌،و البته اگه این منابع غیر موثق بودند نمیومدند ازشون نقل قول کنند
http://www.theguardian.com/global-development/poverty-matters/2014/jul/03/isis-iraqi-women-rape-violence-repression

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2304128/Tunisian-girls-head-Syria-offer-Islamic-fighters-sexual-jihad.html

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/syria/10322578/Sex-Jihad-raging-in-Syria-claims-minister.html

لینک‌هایی‌ هم که قرار دادم خبر از منابع غیر عربی‌ بود،لینک مالزی از سازمان اطلاعات مالزی نقل شده،پس منبع موثقه

پ‌ن:بهتره این بحث ادامه پیدا نکنه،هر کی‌ بخواد در فضای مجازی میتونه اطلاعات در این ارتباط پیدا کنه و نیازی به توضیح بیشتر نیست

ویرایش شده در توسط X-Mas
  • Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

بعد از شکست مفتضحانه داعش در دیرالزور و اطراف فرودگاه.

حالا نوبت جبهه النصره هست که در اطراف وادی الضیف و حامدیه زمین گیر بشه.

جبهه النصره اعلام کرده با اشرار الشام نیروهاشون رو جمع کردن 30 تا تانک هم دارن !! آماده حمله به وادی الضیف و حامدیه میشن.

http://8pic.ir/images/fitjiek6n0pmsjwoh82t.jpg

دهها زخمی از مسلحین امروز و دیشب به بیمارستانهای ترکیه رسیده.

سهیل حسین ببینیم چه بلایی سر اینها میاره .

عصام زهرالدین که زهر خودش به داعش رو ریخت.

به نقل از پیچ تحولات سوریه
-------------------------------------------------------
البته هنوز داعش از فرودگاه دیرالزور دست نکشیده و مسئله اونجا بسیار شکننده هستش
ولی وادی ضعیف ان شالله پیروز خواهد بود
ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببین، بین یک کاربر مجهول الهویه(شما) و یک روحانی شناخته شده که میلیونها آدم دنبالش می‌کنن و مورد تایید آیت الله مکارم شیرازیست،این حق رو بدین که سخنان  گزینه دوم رو بیشتر  قبول کنیم
ضمنا شما برو ببین امامان چند تا فرزند داشتند،قبل از تمسخر

دارم میگم از جمعبندی سخنان و شواهد و قرائن نمیشه گفت که بحث جهاد نکاح کاملا ساختگیه،بلکه همانطور که گفته شد بزرگ نمایی‌ شده...چه مدرکی‌ لازمه،برم از شب اول جهاد نکاح طرف فیلم برداری کنم،بیارم!!!!!!خوبه؟؟؟خیلی‌ وقت‌ها آدم از مجموع یک سری حرف‌ها و نقل قولها متوجه یک موضوع میشه،مثل خیلی‌ از سیاست مداران که دزدن.همه هم میدونن اما از نظر قانونی مدرک دقیقی‌ که بشه محکومشون کرد وجود نداره،اما دلیل نمیشه که دزدیشون خیالاته
یک ذره فروتنی هم بد نیست،اولش دارم حرف تو رو تایید می‌کنم،میگم درسته خیلی‌ بزرگش کردن،اینجور که رسانه‌های ایران میگن نیست،اما به احتمال زیاد یک چیز‌هایی‌ بوده که اینقدر همه دنیا دارن در بارش حرف می‌زنن،اما  اصرار داری،میگی‌ که نه‌ اصلا هیچ موردی پیش نیومده،من میدونم بقیه نمیدونن!!!!!!آدم عاقل و البته کمی‌ فروتن اینجا میگه که بله به طور سیستماتیک و گسترده چیزی به نام جهاد نکاح صورت نگرفته اما احتمال اینکه به طور محدود انجام شده باشه هست!!!!!!!نه که با خیره سری و لاج بازی همه چیز رو از بیخ ردّ کنه تا مثلا ثابت کنه حرف خودش فقط درسته
رویترز و گاردین و غیره هم بسیار در این مورد نوشته اند اما از منابع عربی‌،و البته اگه این منابع غیر موثق بودند نمیومدند ازشون نقل قول کنند
http://www.theguardian.com/global-development/poverty-matters/2014/jul/03/isis-iraqi-women-rape-violence-repression

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2304128/Tunisian-girls-head-Syria-offer-Islamic-fighters-sexual-jihad.html

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/syria/10322578/Sex-Jihad-raging-in-Syria-claims-minister.html

لینک‌هایی‌ هم که قرار دادم خبر از منابع غیر عربی‌ بود،لینک مالزی از سازمان اطلاعات مالزی نقل شده،پس منبع موثقه

پ‌ن:بهتره این بحث ادامه پیدا نکنه،هر کی‌ بخواد در فضای مجازی میتونه اطلاعات در این ارتباط پیدا کنه و نیازی به توضیح بیشتر نیست

اصلا بحث رو  کات کن بره. شما و سایر دوستان که ایشون رو قبول دارید ، حتما به توصیه شون عمل کنید و عملیات چهار ده فرزنده رو همین امشب کلید بزنید...

• Upvote 14
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصلا بحث رو  کات کن بره. شما و سایر دوستان که ایشون رو قبول دارید ، حتما به توصیه شون عمل کنید و عملیات چهار ده فرزنده رو همین امشب

برادر عزیز خیلی از کلیپ هایی که در مورد آیت االه قزوینی موجود است ساخته شبکه های وهابی (مثل شبکه کلمه) است

نمونه اش توی آپارات زیاد پیدا می شه

ویرایش شده در توسط mopmop
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان گل يك چيزي رو از سردار زهر الدين دقت كردين فوتوكپي كاپيتان پرايس هستش
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصلا بحث رو  کات کن بره. شما و سایر دوستان که ایشون رو قبول دارید ، حتما به توصیه شون عمل کنید و عملیات چهار ده فرزنده رو همین امشب کلید بزنید...

آقای قزوینی رو من قبول ندارم،بلکه آیت الله مکارم شیرازی قبول دارند که مدیریت شبکه خودش رو به ایشون سپردند
پس باز هم میگم،بین یک کاربر مجهول الهویه(به احتمال زیاد نوجوان)و یک مرجع تقلید که میلیون‌ها طرفدار داره،فکر می‌کنم نظر گزینه دوم بیشتر مورد قبول باشه
ضمنا محض اطلاع شما امامان از کمی‌ پس از سنّ تکلیف فرزند دار می‌شدند و تعداد فرزندانشونم بیش از این ۱۴ تا شما بوده...پس قبل از تمسخر کمی‌ مطالعه کنید تا در روز اربعین ناا خواسته  ائمه رو مورد استهزا قرار ندین
شیعه بودن فقط به گذاشتن ۴ تا عکس از رزمندگان حزب الله نیست،بلکه اصلا اونها دارن می‌جنگند تا ما رفتارمون رو طبق گفته و سبک زندگی‌ ائمه تغییر بدیم
در ارتباط با عملیات هم دوست نوجوان من،اتفاقاً اکیداً به شما توصیه می‌کنم  در فکرش باشید ،اتفاقاً یکی‌ از مشکلات بزرگ کشور ما تعداد زیاد نوجوانان عزب هستند که  کلی‌ به خودشون و اجتماع ضرر میرسونند...یکی‌ از دلایل استفاده بیش از حد و جنون آمیز از فضای مجازی هم همینه،چون فقط اینجوری می‌تونن خودشون رو تخلیه کنن،و صد البته برخی‌ پرخاشگری ها،کم صبری ها،خود بزرگ بینی‌ ها،عدم فروتنی و اینکه حتما و همیشه حرف خود را درست و دیگران را غلط دیدن هم از همین مشکل ناشی‌ میشه،یک جور واکنش از ضمیر ناخودآگاه برای جبران کمبود بزرگه(همون عزب بودن)....پس باز هم شما و بقیه نوجوانان عزیز مثل شما  رو به اجرای عملیات البته از نوع شرعیش توصیه می‌کنم
اتفاقاً در روایت و فقه ما هم راهنمایی‌‌های جالبی‌ در این ارتباط هست ،و البته از بزرگ تر‌ها هم بپرسید کمک خواهند کرد

• Upvote 7
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

با تشکر از نظر شما 

از موشکافی روان شناسانهٔ نظریه شما به نظر میاد که شما وحشت را با وحشت پاسخ می‌دهید 

که دال بر وحشت شما از تسلیحات اتمی اسرائیل است.

که البته ترسی حقیقی‌ و طبیعیست

اجرای این روش یعنی موازنه وحشت برای بیمه کردن بقا یک ملت است در صورت بروز یک دشمن دیوانه

گر‌ چه این موازنه بین روسیه و آمریکا و اروپا نیز وجود داره ولی‌ باعث جلوگیری از جنگ نیابتی در اوکراین نمی‌شه  همانطوری که در ویتنام و کره هم نشد 

در ضمن رهنمود بالا بر اساس قابلیتهای ایران در نبرد‌های نیابتی و ئاا ا منظم ریخته شده 

در نتیجه اگر ایران بتونه کاری بکنه این همون رهنمود بالاست

دوستان باید کمک کنند تا طرح عملیاتی بند بند رهنمود ریخته بشه.

برادر این کامنت شما سرآغازی خواهد بود بر انحراف این تاپیک

بمب اتم؟ ایران؟ فتوای رهبری! خلاصه نزن این حرفا رو

اتفاقا یکی‌ از بزرگترین اشتباهات راهبردی ایران در مذاکرات اتمی‌ همین تک صدایی یا تک موضعی بودن ایران هست 

ما همه خوبیم همه صلحجو هستیم این بزرگترین اشتباهه 

تا زمانی که دشمن با این جبهه واحد روبرو هست دست بالاتر را میگیره ، چرا چون هیچ خطری حس نمیکنه 

ولی‌ بر عکس اگر ما چند جبهه باز می‌کردیم جلوی دشمن 

۱- اتمی‌ میشیم برای استفادهٔ صلح آمیز

۲- اتمی‌ میشیم برای برقراری موازنه وحشت برابر اسرائیل و پاکستان 

۳- اتمی‌ میشیم برای نابودی اسرائیل 

۴- اتمی‌ میشیم برای نابودی غرب

در اینجا بود که اونها دست از بعضی‌ بعر میداشتند 

همون کاری که روسیه و چین کردند 

در اینجا بود که اونها دست از با زی‌ بر میداشتند 

همون کاری که روسیه و چین کردند 

• Upvote 8
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادران iMosi  A7Up  aminor  و بقیه دوستان

یه سوال خیلی اضطراری دارم. اسم واحدهایی از ارتش سوریه که الان عملیات حلب رو پیش میبرن چی هست؟ یه نفر به یک روکم کنی خیلی اساسی نیاز داره توی یک فروم خارجی. من یه جستجو زدم پیدا نکردم.

به طور کلی گروه هایی که توی حلب میجنگن، به خصوص اسم واحد های ارتش.

خیلی ممنون میشم اگه پاسخ رو بدید سریع اگر میدونید.

ممنون پیشاپیش   :rose:

ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادران iMosi  A7Up  aminor  و بقیه دوستان

یه سوال خیلی اضطراری دارم. اسم واحدهایی از ارتش سوریه که الان عملیات حلب رو پیش میبرن چی هست؟ یه نفر به یک روکم کنی خیلی اساسی نیاز داره توی یک فروم خارجی. من یه جستجو زدم پیدا نکردم.

به طور کلی گروه هایی که توی حلب میجنگن، به خصوص اسم واحد های ارتش.

خیلی ممنون میشم اگه پاسخ رو بدید سریع اگر میدونید.

ممنون پیشاپیش   :rose:

اسم لشکر میخوای؟ ...بیشتر لشکر 4 هستن با عناصر مخابرات جویه و آکادمی نظامی اسد.

حرس جمهوری + نیروهای ویژه ارتش که مرکزشون شمال کوه قاسیون هست...هنگ 214 فکر کنم...اونها هم هستن. 

ویرایش شده در توسط iMosi
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت دوست عزیز حقیقتش اینه الان دارم با یه گوشی نچندان مناسب اخبار رو پیگری می کنم و فکر کنم تا یکی دو ماهم وضعیت به این منوال باشه. خلاصه اش اینه که نمی تونم پست ارسال کنم خیلی دوست داشتم کمک کنم
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ین داستان سوریه اینطوری که پیش میره آخر عاقبت خوبی‌ نداره

پاکستان (کثافتستان) ترکیه عربستان ریختن سر ایران البته که قرب هم با اونهاست 

رهنمود سیاسی نظامی 

۱- گسترش جبهه نبرد به شرق اسرائیل از جنوب لبنان از طریق  اردن

به دلیل ضعف اجتماعی سیاسی اردن با پشتیبانی‌ از همین گروه‌های جهادی و واریز کردن اونها از عراق و سوریه به اردن 

می‌شه دشمن را غافلگیر کرد تو خونه‌ سنی خودش. از حالت منفعل و دفاعی در اومد و شروع درگیری با اسرائیل از جبهه اردن

۲- حمایت از هوتیها و گسترش جبهه به داخل عربستان 

۳- حمایت از افغانستان و گسترش جبهه به داخل پاکستان 

۴- تجزیه عراق به چند اقلیم ، بصره بغداد کردستان و غیر و الحاق آنها به ایران 

اینطوری کلی‌ هم منفعت نفتی‌ داره، شاید مجبور شدیم همین کار را هم با سوریه بکنیم البته دوستانه تحت یک نوع اتحاد

۵- گسترش هوتیها به عمان و باز کردن جبهه ظفار علیه عمان. عربهای خلیج پارس و دریای پارس  سرو ته یه کرباسند 

یادتان باشه ما هر چقدر هم که به جنگ شیعه و سنی اعتقاد نداشته باشیم دشمنانمان دارند. 

۶- حمایت از کردهای ترکیه تا سرنگونی آنکارا و از انفعال خارج کردن نیروهای کرد، قطع صادرات گاز به ترکیه فوری

فوری چونکه الان ضررش بیشتر از سودشه 

۷- بحرین که دیگه واضحه

۸- گسترش برد موشکی به پاریس برلین و لندن، این تهدیدات حالا که اروپا از طرف روسیه هم تهدید می‌شه تاثیر بسیار زیادی داره، این تنها برگ برندهٔ ایران سر میز مذاکره با اروپاست در مورد انرژی اتمی‌ همچنین باعث تشدید تضادها بین اروپا و آمریکا می‌شه

۹- تشدید تضادها بین آمریکا روسیه چین و اروپا با خارج شدن از پرتکل الحاقی و تهدید به خروج از ان پی‌ تی‌

از گزینه 2 غافل شدیم. باید سعودیها را ناامن کرد.

تایمز: عدم توافق نفتی ایران و عربستان 
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با این شرایط نتونستم جلوی خودم. رو بگیرم این واحد ها رو تونستم پیدا کنم .از سپاه یکم لشگر پنچ مکانیزه تیپ هشتاد . تیپ نیرو مخصوص هوابرد46 لشگر چهار زرهی عناصر باقیمانده از مرحوم لشگر هفده سابق
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.