death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

- درگیری ها در شرق، غرب و جنوب کوبانی به شدت ادامه دارد، اما شدیدترین درگیری ها را جبهه جنوبی تجربه می کند، جایی از روز گذشته تا به امروز 2 تانک داعش توسط ی.پ.گ منهدم شده و یک تانک دیگر نیز ضبط شده است، تعداد زیادی از تروریست های داعش در این جبهه غافلگیر و کشته و زخمی شده اند، در واقع داعش با آن همه تجهیزات فوق سنگین (+49 توپخانه ترکیه) انتظار چنین مقاومتی را از سوی ی.پ.گ/ی.پ.ژ نداشت.

- جبهه شمالی کوبانی: با وجود سرکوب شدید توسط نظامیان ترکیه، مقاومت مردم (کردستان ترکیه) در مرز "پرسوس-کوبانی" به قوت خود ادامه دارد، بیشتر از هزار نفر از جمله زن و مرد، پیر و جوان موفق شدند با عبور از مرزها به مقاومت کوبانی بپیوندند. پناهندگان کوبانی نیز که در مناطق مرزی آواره شده اند اندک اندک به کوبانی باز می‌گردند، تعداد زیادی از این پناهندگان فریب خورده رسانه های ترکیه و شایعات داعش هستند.

- امروز نیز به گفته رسانه های ترکیه (و برخی رسانه های عربی) شهر کوبانی برای چندمین بار متوالی سقوط کرده است!

- به هنگامی که گزارش از مقاومت یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) و یگان های مدافع زنان (ی.پ.ژ) در کوبانی از سوی رسانه هایی به مانند "رادیو فردا و بی‌بی‌سی فارسی" صرفا به لفظ "پیشمرگه های کرد" ختم می شود؛ رسانه های رژیم سوریه و رسانه های ارتش آزاد سوریه هر یک این مقاومت را به خود نسبت می دهند (نکته: اتاق فرماندهی مشترک 'برکان الفرات' شامل ی.پ.گ و گردان های ارتش آزاد سوریه در جبهه غربی کوبانی فعال هستند و در کنار یکدیگر علیه داعش مبارزه می‌کنند)
+++++++++++++++++
هم اکنون - تانکی که عصر امروز توسط نیروهای ی.پ.گ در جنوب کوبانی از گروه داعش ضبط شده بود اکنون در مرکز شهر کوبانی گردانده می‌شود.

گزارش: گروهی از اعضای داعش به همراه یک تانک در جنوب کوبانی در محاصره نیروهای ی.پ.گ قرار گرفته اند.
++++++++++
صرفا جهت اطلاع: نیروهای ی.پ.گ در تاریخ 25 و 26 سپتامبر 4 تانک گروه داعش را منهدم کرده و یک تانک ضبط کرده اند، این تعداد بیشتر از تعداد تجهیزاتی ست که توسط حملات هوایی آمریکا و ائتلاف منهدم شده اند.
++++++++++++

با وجود همه ی مقاومتی که از سوی ی.پ.گ در کوبانی شاهد هستیم، اما به قول سخنگوی ی.پ.گ پولات جان "ی.پ.گ سوپر من نیست و برای مقاومت کمک فوری تسلیحاتی لازم است"
++++++++++

بامداد امروز مبارزین یگان های دفاع خلق (ی.پ.گ) و یگان های دفاع زنان (ی.پ.ژ) یک گروه سی نفری از تروریست های گروه داعش را در جنوب کوبانی غافلگیر کرده و به شدت مورد هدف قرار دادند، در این عملیات 23 تن از مبارزین داعش کشته شده و تعدادی سلاح نیز توسط ی.پ.گ ضبط شده اند. همچنین جسد 3 تن از اعضای داعش در میدان نبرد رها شده بود
+++++++++++++

همانگونه که اطلاع دارید جنگ روانی شدیدی از سوی رسانه های ترکیه و عربی علیه مقاومت قهرمانانه نیروهای ی.پ.گ/ی.پ.ژ از زمان آغاز حملات داعش به کوبانی وجود دارد، در راستای این جنگ گروه داعش و حامی اصلی آن در روژئاوا یعنی ترکیه 'به شدت' تلاش می کنند تا با پخش اخبار نادرست و پروپاگاندا به نفع داعش شهر کوبانی را خالی از سکنه کنند، خوشبختانه این تاکتیک جنگ روانی که در چند مورد به نفع داعش تمام شد تا به این لحظه در مورد «کوبانی» بسیار موفق نبوده است، اما این رسانه ها کماکان در این زمینه تلاش می کنند.

به چند نمونه توجه کنید:

به گزارش 80 درصد رسانه های خبری 'کشور ترکیه' شهر کوبانی از تاریخ 20 سپتامبر تا به حال 5 بار سقوط کرده است!

و به گزارش برخی از رسانه های عربی از جمله العربیه گروه 'دولت اسلامی' داعش از چند روز پیش کوبانی را به طور کامل 'کنترل کرده است!

کشور ترکیه در آفریدن بحران و سپس صحنه سازی بعد از آن تبحر دارد، با تلاش برای ارعاب ساکنین کوبانی سعی در خالی کردن جبهه داخل شهر و خط سوم نبردی را دارند که هنوز به شدت ادامه دارد، تا سپس با ایجاد یک منطقه حائل میان ترکیه و روژئاوا خود را به عنوان ناجی مردم کوبانی معرفی کنند.

در روز های اخیر در کنار مقاومت بی نظیر زنان و مردان مبارز ی.پ.گ/ی.پ.ژ در کوبانی، ملت کرد در (کردستان ترکیه) اقدام به تشکیل یک محور انسانی در مرز ترکیه و روژئاوا کرده اند تا مانع حمایت بیشتر ترکیه از داعش بشوند، گرچه هر روز تعدای از جوانان کوبانی موفق می شوند تا مجددا به کوبانی بازگردند، تعداد زیادی از مردم کوبانی که از شهر خود خارج شده اند و قصد بازگشت به کوبانی و دفاع از آن در کنار ی.پ.گ را دارند با ممانعت و سرکوب نظامیان ترکیه روبرو می شوند.

در اینجا خواسته ای که مجددا از اعضای این پیج دارم این است که در گسترش اخبار نادرست و بی اساس در شبکه های اجتماعی سهیم نشوید، بلکه تا آنجایی که می توانید آخرین اخباری که توسط این صفحه و دیگر صفحات مربوط به روژئاوا منتشر می شوند را به زبان های کردی/Kurdi، عربی، انگلیسی ترکی و فارسی 'به اشتراک بگذارید' سپاس
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا

سلام...

.......................................................................................

آقا ما اومدیم یه حرفی زدیم از تهاجم (با موشک کروز علیه مواضع داعش) در خاک سوریه، عراق و یا هر دو. عزیزان تصور می کنند همین جوری یه چیزی پروندم، جهت خالی نبودن عریضه!

حالا با اجازه از سه زاویه نگاه کنیم موضوع رو، تا ببینیم، آیا این حقیر زِر مفت فرموده ام یا مطلبی که دارم میگم عقلی و قابل انجام است!

.......................................................................................

آیا جنگ افزار و اطلاعات لازم برای این اقدام وجود خارجی دارد؟ یا زایده ی خیال پردازی ها و توهمات این حقیر می باشد؟

عجب سوال سختی! چون هیچ روشی برای فهمیدنش وجود ندارد!!!...شوخی کردم... big%20grin.gif

جنگ افزار لازمه؛ خوشبختانه توی این مورد نیازی نیست شاهد از غیب بیاریم و به استدلال (اگر نمیشه خودِ خدا رو برای اثبات وجودش دید، حداقل میشه خلقتش رو دید و از اون به وجودش پی برد) متوسل شویم. مجموعه هوافضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در نمایشگاه هوافضای این نیرو در همین سال جاری به صورت جنبی و کم اهمیت از موشک کروز «یا علی» در کنار پاره ای از دستاوردهای جدیدش رونمایی کرد. (این نکته رو اضافه کنم که تمامی محصولات ارائه شده در این نمایشگاه محصول جدید نبوده اند، بلکه ارائه نوآوری ها و آپگریدها در سامانه های قبلی، بزرگترین بخش این نمایشگاه بوده است...پس وجود یاعلی در این نمایشگاه به این معنی نیست که حالا تازه به فناوری ساخت کروز زمین به زمین دست یافته ایم)

«موشک کروز تاکتیکی یا علی از دید این حقیر؛

1-بُرد حدود 500 تا 700 کیلومتر

2-کلاهک جنگی در حدود 500lbs

3-تکنولوژی نسبتاً ساده و ارزان قیمت (به منظور تولید انبوه سریع تر و گسترده تر)

(شاید مسئله ی هدایت خارج از خط دید و دقت اصابت به اهداف در این موشک برای عزیزان دغدغه باشد! جهت پرهیز از طولانی کردن نوشته فقط به این نکته بسنده میکنم که موشک کروزی که نتونه دقت برخورد شعاعی یک متر داشته باشد، اساساً یعنی دور ریختن پول! پس یحتملاً تدبیر و ابتکاری اندیشیده شده برای رفع این دغدغه)»

اطلاعات لازمه؛ خوشبختانه در این موضوع هم حزب الله لبنان را در آنجا داریم! هم خود ارتش سوریه و دستگاه اطلاعاتی این کشور! و هم توان ماهواره ای کشور دوست و برادر ، روسیه!

فضای سیاسی و رسانه ای موجود آیا اجازه این کار را به ما می دهد؟

مناسب تر از وضعیت موجود برای اقدام علیه داعش ، جز در اون هنگامی که این جریان باطل و وحشی به مرزهای ما تهاجم مستقیم کند ، به وجود نخواهد آمد.

هم اکنون دنیا داعش و کلاً جریان به راه افتاده در سوریه را مستقیماً تهدید انسانیت در این کره ی خاکی میبینه و رسانه ها هم همین رو تبلیغ میکنند! دقیقاً برخلاف اون چهره مظلوم و ستم دیده ای که اوایل از این جریان نحس به خورد ملت های بدبخت عالَم می دادن!

پس ما اگر این جریان تکفیری را به صورت دورایستا مورد هدف قرار بدیم! (حتی در یک نوبت و محدود)! جز افراد تکفیری، کسی ما را محکوم نخواهند کرد.

شاید به این فکر کنید که دنیا تصور میکنه این حرکت همراهی با آمریکا هستش! خدمتتون عرض میکنم که چاره اش اینه که باید درخواست رسانه ای شده دولت اسد در سوریه و گروهای شیعی در عراق پشت این اقدام ما باشد.

شبه ای هم به ادعای اولیه ما (نظام) مبنی بر عدم ورود مستقیم به جنگ سوریه وارد نخواهد شد، چرا که این تحرکات دورایستا رو نمیشه با لشگرکشی و تهاجم هوایی مقایسه کرد.

فرضاً که همچین اقدام و یا اقداماتی صورت پذیرفت، چه سودی برای ما در بر دارد؟

این رو بگم که این حقیر فقط روی مسائل تبلیغاتی این حرکت زوم کرد ام! چرا که این قبیل تهاجم های دور ایستا برضد جریانات تکفیری فعال در سوریه و عراق اساساً بدون لشگرکشی (در بعد عملیاتی) تاثیر چندانی ندارد مگر اینکه خیلی گسترده و انبوه باشد.

پس فقط در موضوع تبلیغاتی؛ من از شما میپرسم! فرض کنید همین امروز خبری در بیاد که فلان جای تکفیری های سوریه را سپاه از داخل خاک ایران با X تعداد کروز مورد اصابت قرار داد! در داخل چه بازخورد روانی ایی خواد داشت؟ در بین دشمنانمون چه بازخوردی؟ در رسانه های جمعی چه بازتابی خواهد داشت؟ آیا دیگر کسی رو در داخل کشور خواهیم یافت که بگوید، اگر داعش به ما حمله کنه نصف ایران رو در روز اول اِشغال میکنه؟ ها؟

در پناه حق... :16:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد اون نیروهایی که قرار هست اموزش ببینن و وارد سوریه بشن من فکر میکنم از ماه ها قبل اموزش دیدن و الان اماده هستن. تا وارد سوریه بشن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

توسط یکی از حساب های کاربری متعلق به داعش تصاویری از رقه منتشر شده که ادعا شده به رقم بمبارنهای اخیر نیروهای ائتلاف به مواضع داعش در سوریه ، همچنان نیروها مشغول آموزش و تمرین های نظامی هستند ..

به تاریخ تصاویر اشاره ای نشده و تعداد نیروهای در حال آموزش هم 200 نفر بیان شده.

2~70.jpg

4~49.jpg

3~66.jpg

5~40.jpg

1~75.jpg

• Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در کل بشار اسد اگه آخرش مجبور بشه با هر کی بجز داعش و النصره بجنگه براش بهتره

اونا کلاً تو فاز هم سفره شدن با پیامبرو استفاده از حور العین بهشتی بودند لذا ترسی از مردن نداشتند و هر جور شده پیش می رفتند

اما جبهه آزاد و .. سایر مخالفین طرفدار غرب اینطور نیستند

اگه مخالفین طرفدار غرب با حمایت آمریکا بخواند داعش رو شکست بدند یک سال لااقل طول می کشه

تو این مدت هم ارتش سوریه نفسی تازه می کنه و هم مخالفین ضعیف می شوند

در کل من خوش بینم

تجربه نشون داده خدا مکر آمریکا رو به خودش بر گردونده

چه در عراق

چه در افغانستان

یکی از شاهزاده های سعودی دیروز لیدر پرواز برای بمباران سوریه بوده؛ داعشی ها تهدید کردند ذبحش می کنند

خدا کنه گیر داعشی ها بیافته که میاه عربستان و داعش بیشر شکر آب بشه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مرصد سوری خبر از تصرف بخش های وسیعی از شهر عدرا در غوطه شرقی توسط ارتش سوریه داده . چند روز پیش هم ارتش موفق شده بود شهرک کارگری عدرا رو تصرف کنه .

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با عرض معذرت باید بگم اینی که شما میگی افغانستان الان امنیت نداره، دلیلش اینه که امریکا نخواسته !!! که افغانستان یا عراق وابسته بمونه...

خدا خودش گواه که من امریکا پرست نیستم و کسی نیستم چشم بسته به به کنم از کارای امریکا... منتها برادر گلم واقعیت اینه :

امریکا هر جا رو بخواد و هر کسی رو. بخواد اگه اراده کنه همیچی با نیروی هواییش و کروزش میکوبه که مادر بگرید !!!

صد البته همین منی که این حرف و میزنم به این هم معترفم که امریکا هم شکست دادنش راه داره که به لطف خدا نیروهای مسلح ما این رو کم و بیش مشق کردن و یاد دارن...

تامین امنیت یک شهر هیچ ربطی به استراتژی کلان امریکا توی یک منطقه نداره..! تامین امنیت کابل نمیتونه باعث نابودی کامل طالبان بشه..
ضمناً بحث من در مورد این بود که نیروی هوایی برای سرکوب یک نیروی چریکی اصلا کافی نیست.. مسئله ای که خودشون بهش معترفند ..! به هر حال اگه دوستان حاضر به پذیرش این حقیقت نیستند اصراری نیست..
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امریکا در بحث حمله زمینی به مواضع داعش به دنبال یک نیروی زمینی می گردد که گزینه های زیر مطرح است

1.نیروی زمینی امیریکا

2. ائتلاف پیش مرگه و ارتش عراق

3.ارتش اسد

4.ارتش ازاد

5نیرویهایی از ارتش های عربی

6.ارتش ترک

گزینه یک برای حملات محدود و دقیق کاربردی است . در حالی  که اوبا ما اصرار دارد در حملات هوایی ,غرب تنها نیست و اعراب مسلمان بار مهمی را در این زمینه به دوش دارند ,استفاده از این گزینه به تنهایی معقول نیست.

گزینه 2 اگر کاربردی هم باشد فقط و فقط  برای عراق کاربردی است.مضاف به اینکه این گزینه  در قلب خود تروریسم شیعه و به دنبال ان حزب الله را تقویت خواهد کرد.

در گزینه سه باید به افکار عمومی پاسخ دهند که چرا از اسد حمایت می کنند و ایا بد بودن دشمنان اسد دلیلی برای خوب بودن انها محسوب می شود.

گزینه چهار در ذات خود توانایی درگیری در دو جبهه را به طور همزمان ندارد .اضافه شدن از سایر گروها به این گروه نیز این گروه را منقلب کرده و چه بسا دیگر محبوب غرب نباشد.

گزینه 5 در کنار گزینه یک مطرح خواهد شد .هرچند که در کنار همه گزینه هم اگر بیاید عددی نیست.

گزینه 6 گزینه است که غرب دوست دارد نقش ژاندارم منطقه را به عهده بگیرد .در حالی که حمله به صدام همکاری نکردند امروز هم امید چندانی به همکاری انان نیست

• Upvote 6
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با عرض معذرت باید بگم اینی که شما میگی افغانستان الان امنیت نداره، دلیلش اینه که امریکا نخواسته !!! که افغانستان یا عراق  وابسته بمونه...

خدا خودش گواه که من امریکا پرست نیستم و کسی نیستم چشم بسته به به کنم از کارای امریکا... منتها برادر گلم واقعیت اینه :

امریکا هر جا رو بخواد و هر کسی رو. بخواد اگه اراده کنه همیچی با نیروی هواییش و کروزش میکوبه که مادر بگرید !!!

صد البته همین منی که این حرف و میزنم به  این هم معترفم که امریکا هم شکست دادنش راه داره که به لطف خدا نیروهای مسلح ما این رو کم و بیش مشق کردن و یاد دارن...

بسم الله الرحمن الرحیم

فرمایش جنابعالی در زمینه بعد نظامی به احتمال بالا صحیح میباشد

اما در بعد امنیتی خیر

اگر بعد نظامی را از امنیتی جدا بفرمایید

هم فرمایش جنابعالی صحیح خواهد بود

هم فرمایش جناب حاج رضوان

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به گفته ی المیادین مخالفین بشار اسد به مواضع دولت اسلامی در ریف حلب حمله کردن در مناطقی به نام احتمیلات و دابق 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گزینه 2 اگر کاربردی هم باشد فقط و فقط  برای عراق کاربردی است.مضاف به اینکه این گزینه  در قلب خود تروریسم شیعه و به دنبال ان حزب الله را تقویت خواهد کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

امکانش هست این کلمه تروریسم شیعه و در ادامش که باعث تقویت حزب الله را میشود توضیح دهید ؟

یعنی جنابعالی حزب الله را گروهی تروریستی میدانید؟

----------------------------------------------

شهر عدرا به تصرف ارتش سوریه درآمد

بامداد امروز و با عقب نشینی مسلحین جیش الاسلام از عدرا، این شهر به کنترل ارتش سوریه درآمد. این در حالی هست که دو روز پیش هم شهرک کارگری عدرا به دست ارتش سوریه افتاده بود.

بدین ترتیب مسلحین دوما که سرطان غوطه شرقی شناخته میشه از سمت شمال و شمال شرق به طور کامل محاصره شدند. گزارش هایی هم در خصوص پیشروی ارتش سوریه به سمت تل کردی و مزارع ریحان منتشر شده.

نقل از سایت تحولات سوریه

d8qd3vin6q4ij7gdpwvw.jpg

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

امکانش هست این کلمه تروریسم شیعه و در ادامش که باعث تقویت حزب الله را میشود توضیح دهید ؟

یعنی جنابعالی حزب الله را گروهی تروریستی میدانید؟

با سلام

سعی کردم از دیدگاه یک امریکایی به این موضوع نگاه کنم و گر نه من خودم حزب الله را مدافعین مشروع می دانم

• Upvote 9
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

سعی کردم از دیدگاه یک امریکایی به این موضوع نگاه کنم و گر نه من خودم حزب الله را مدافعین مشروع می دانم

بسم الله الرحمن الرحیم

با تشکر از حسن توجه جنابعالی و پاسخگویتان

------------------------------------------------------

الحمدالله خلاصه خبرگزاریهای داخلی دراین سه سال یک جایی قبول کردند که پیشروی رخ نمیدهد

چرا ارتش سوریه در "جوبر" پیشرفت چندانی ندارد؟ ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام او

سلام به همگی. این اولین پستم در سایت هست! دو تا سوال داشتم: 1- آمریکا که به جبهه النصره اعلام جنگ نداده بود چطور داره النصره رو هم میزنه؟ 2- الان کجاها تحت کنترل النصره هست؟ ممنون :)

ویرایش شده در توسط tirbarchi
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

'

چاک هیگل' وزیر دفاع آمریکا گفت که مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه روزانه 10 میلیون دلار هزینه در بر دارد و کنگره باید برای این عملیات بودجه بیشتری اختصاص دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی 'واشنگتن اگزماینر'، وی اضافه کرد: دولت در حال تدوین لایحه الحاقی بودجه برای ارایه به کنگره است و با کمیسیون های مرتبط برای تخصیص بودجه به بهترین شکل رایزنی می شود.

هیگل برآورد کرد حملات هوایی آمریکا روزانه 7 تا 10 میلیون دلار هزینه در بر داشته باشد. مقام های وزارت دفاع پیش از این هزینه روزانه هفت و نیم میلیون دلار را پیش بینی کرده بودند اما این پیش از آغاز بمباران در سوریه بود.

بر پایه این گزارش، عملیات علیه داعش با استفاده از حساب جداگانه برای عملیات ضدتروریستی خارج از کشور انجام می شود که پیش از این نیز حمله به افغانستان و عراق از طریق همین بودجه تامین شده بود.

کنگره آمریکا دو میلیارد و 85 میلیون دلار طی سال مالی 2014 به این صندوق اختصاص داده بود، اما دولت درخواست 65 میلیارد دلار برای سال مالی 2015 را مطرح کرده است.

هیگل گفت: این بخش مهمی است و پنتاگون در حال بررسی نیازهای مالی بیشتر است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.