death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

بنا بر گزارش هاي غير رسمي نيروهاي داعش بعد از عقب نشيني ديروزشان از محل زندان نيمه كاره جنوب حسكه دوباره امروز به محل اين زندان حمله سنگيني كردند و بعد از تصرف دوباره آن به سمت مناطق جنوبي شهر پيشروي كردند و در ميدان پانو راما وارد نبرد سنگيني با نيروهاي ارتش سوريه شدند.

اين شيوه حمله را پيش از اين هم داعش در حمله به شهر تدمر از خود نشان داده بود.

به اين شكل كه ابتدا پيشروي مي كنند سپس وانمود مي كنند كه شكست خورده اند و از منطقه خارج مي شوند و بعد در اوج غافلگيري با نيروي بيشتر و شديدتر از قبل به نيروهاي مدافع حمله مي كنند

( استراتژي عجيبي هست )

محل زندان نيمه كاره حسكه و ميدان پانوراما و محور حملات داعش

CGZNIfhWwAEte_L.png

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیروز داعشی ها موفق میشن با حملات انتحاری ساختمان نیمه کاره زندان حسکه رو تصرف کنند . یگانهای سوری هم با ضد حمله ایی زندان رو پسگرفتن

CGblrsKUAAAQ8vl.JPG

Hasakah_1_km_zndn.jpg

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ادلب که مال همین ماه گذشته است.شهر خیلی شیک ومجلسی واگذار شد و بعدش نبروی هوایی اومد شهر رو بمباران کرد.
به خانه هاشون بر نمی گردند ،چون بشار بشکه میرزه رو سرشون

بشکه بهتر از این نیست که ناموسشون رو ترکهای ترکیه حراج کنن؟
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بشکه بهتر از این نیست که ناموسشون رو ترکهای ترکیه حراج کنن؟

جواب دادن به این سوال برا من سخته .من یکی ناموسمو اول از دسترس بشکه پرون خارج می کردم بعد برمی گشتم انتقام مو از اون بشکه پرون می گرفتم .بیش از یک و نیم میلیون نفر اواره سوری تو ترکیه هست که خیلی هاشون خارج از کپ زندگی می کنند.وضع زندگی بعضیشون واقعا اسفناکه .تو اینترنت یه زن جون سوری رو تو ترکیه نشون می داد شوهرش نمی دونم تو سوریه می جنگید یا کشته شده بود این بی چاره با دو تا بچه یکی دو ساله اواره خیابان شده بودو از سطل اشغال با حجاب کامل دنبال غذا می گشت.من جدا موندم این زنه و شوهره با چه امیدی تو این شرایط زندگیشون اقدام به ازدیاد نسل کردند ؟به امیدا خدا ؟ خدایی که اونا رو تو این وضعیت قرار داده؟ نمی دونم شاید دارم کفر می گم ،توبه.

دیشم دلم گرفته بود داشتم اهنگ غمگین گوش می دادم یهو رسید به مداحی لیش تاخر عباس .بار رب به حق عباس و به حق صاحب این روز و صاحب زمان ،عذاب کسانی رو که اب و غذا رو به روی مردم بی گناه بستن ،شدید کن .امین یا رب العالمین

• Upvote 7
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جواب دادن به این سوال برا من سخته .من یکی ناموسمو اول از دسترس بشکه پرون خارج می کردم بعد برمی گشتم انتقام مو از اون بشکه پرون می گرفتم .بیش از یک و نیم میلیون نفر اواره سوری تو ترکیه هست که خیلی هاشون خارج از کپ زندگی می کنند.وضع زندگی بعضیشون واقعا اسفناکه .تو اینترنت یه زن جون سوری رو تو ترکیه نشون می داد شوهرش نمی دونم تو سوریه می جنگید یا کشته شده بود این بی چاره با دو تا بچه یکی دو ساله اواره خیابان شده بودو از سطل اشغال با حجاب کامل دنبال غذا می گشت.من جدا موندم این زنه و شوهره با چه امیدی تو این شرایط زندگیشون اقدام به ازدیاد نسل کردند ؟به امیدا خدا ؟ خدایی که اونا رو تو این وضعیت قرار داده؟ نمی دونم شاید دارم کفر می گم ،توبه.
دیشم دلم گرفته بود داشتم اهنگ غمگین گوش می دادم یهو رسید به مداحی لیش تاخر عباس .بار رب به حق عباس و به حق صاحب این روز و صاحب زمان ،عذاب کسانی رو که اب و غذا رو به روی مردم بی گناه بستن ،شدید کن .امین یا رب العالمین

اینو بگو : خدایا بحق دستهای بریده عباس کسانی که ظلم کردند و مردمی که ظالم را یاری کردند خوار و ذلیل بگردان

اگه اسد بمب تو سر مردمه غیره نظامی میریزه این کار جنایته.........................کار اشتباه اشتباهه.................بنده خدا مستشارای ایرانی..از این ور باید ترکاری ارتشو جمع جور کنن...از این وربه بشار بفهمونن...که با این کار مخالفای بیشتری از همون شهر سلاح بر علیهت دست میگیرن.....هر چقدر دوست دارید منفی بدید......ریختن بمب بر سر غیر نظامی درست نیست..............و راهیست به سوی ترکستان...........شکم ندارم مسولای ایرانی از این کار ناراحت میشن...ولی ...تیغ شون نمیبره

بنده هم با شما موافقم اما بهتره خوب و دقیق به صحنه سوریه نگاه کنید...حساب دو دو تا چهارتاست...
وقتی مجبوری مسیر لجستیک یا خط نبرد را بکوبی تا این وحوش درنده به مردم دیگری نرسند ناگزیری از هزینه کردن از غیرنظامیان...
این حیوانات در میان مردم پناه میگیرند...لعنت بهشون.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رونین جان....این چه استراتزی هست که میان منطقه رو دو دستی تقدیم میکنن در میرن.....بعد شهر با بمب میزنن................این عینه حماقته.............اگه ایران هم تو کردستان اینجوری میخواست کار کنه...که کله کردا بلند میشدن...و....داستان کردستان اونجوری تمام نمیشد...رفتار امثاله کاوه ها رو مطالعه کنید بعد با رفتار ارتش سوریه مقایسه کنید....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داعش در بیجی .داعش در رمادی . داعش در شمال حلب . داعش در حسکه . داعش در درعا .........

واقعا داعش چه قدر نیروی فعال داره که میتونه تو این همه جبهه عملیات انجام بده؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عذراً يا أهل الشام، لقد كان أسود الجهاد عازمون أن تفطروا أيام رمضان في القرداحة ولكن لم نكن نتوقع هذه الطعنة النجلاء في خاصرتنا

عبدالله محیسنی یکی از وعاظ و فرماندهان ارشد جبهه النصرة با ارسال پیام فوق در تویتر وعده افطار در قرداحة ( روستا پدری بشار اسد) در استان لاذقیه داد...!

نكته اي كه در فيلم حمله نيروهاي داعش به ميادين گازي حقل الهيل و آراك كه ياسين جان زحمت كشيد و لينكش را قرارداد، خيلي ناراحت كننده است

باز هم فرار دسته جمعي نيروهاي ارتش سوريه به سمت يك بيايان باز هست كه بعد از طي مسافتي در حدود 2 تا 3 كيلومتر تقريبا همگي نيروها از خستگي ديگه توان ادامه دادن ندارند و به راحتي توسط نيروهاي داعش به شهادت مي رسند.

در حمله داعش به شهر السخنه هم همين صحنه را شاهد بوديم.

در اين تصوير مي بينيد كه نيروهاي ارتش در تعداد بالا به سمت يك بيابان كه هيچ جان پناهي هم ندارد در حال عقب نشيني هستند، بدون هيچ نظم مشخصي

CGa_2CRUQAAZf4b.jpg

و در اينجا مي بيند كه خستگي كم كم نيروها را از پا مي اندازه، هواي گرم و تشنگي مضاعف قدرت تصميم گيري را از نيرو سلب ميكند و تقريبا همه سرگردان مي شوند و هر كدام به سمتي مي روند

CGa_2D7UkAEFJdV.jpg

بعد از اين جريان هم نيروهاي داعش با تاكتيكال هاشون به دنبال اين نيروهاي خسته مي روند و هركس را مي بيند درجا شهيد مي كنند.

o2Npr.jpg

در اين فيلم به وضوح مي بينيم ضعف فرماندهي و عدم اموزش صحيح نيرو چطور باعث شهادت تعداد بسيار زيادي از افراد ارتش سوريه لینکش کجاست؟ من هر چی برگشتم عقب پیدا نکردمش

شما ها هنوز از قضایای فرودگاه طبقه چیزی نشنیدید وگرنه اینجا که ارتش سوریه خوب عمل کرد!

گریه اور اینه که نیرو های ارتش سوریه حتی به خودشون هم رحم نمیکنند و فرماندهان ارشد سوار بر تانک و تاکتیکال و کامیون اون ها رو ترک میکنند..!

Untitled~2.png

شعار ارتش سوریه : وطن شرف اخلاص هست ولی بنظر من اکثریت قاطع فرماندهان ارشد سوری فاقد هر سه مولفه فوق هستند..

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
  •  Haj_Rezva...........اقا با این وضعی که میفرمایید به نظرتون چی میشه....اگه تحلیلی دارید ممنون میشم با اشتراک بزارید........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همچنین به نقل از سایت لبنانی سوری الحدث(نزدیک به حزب الله لبنان) حاج قاسم در هفته های گذشته از ادلب و سهل الغاب دیدار کرده و توصیه به عقب نشینی به سهل القاب رو کرده..(به دلایل کاملا مشخص)

همچنین گویا قول مقاومت همجانبه از سوی حزب الله و سپاه در سهل الغاب داده شده.. والبته گویا یک سرتیپ ایرانی با نام غفاری(شاید هم عفاری!) از فرماندهان سپاه قدس به فرماندهی این منطقه برگزیده شده..

البته این سایت نقل قول اون جمله رو از زبان حاج قاسم تکذیب کرد..

http://www.alhadathnews.net/archives/158028

•  Haj_Rezva...........اقا با این وضعی که میفرمایید به نظرتون چی میشه....اگه تحلیلی دارید ممنون میشم با اشتراک بزارید........

احتمالا باید شاهد افزایش فشار بر دیرالزور و دمشق باشیم.. به نظر میاد به زودی پس از دو سال اتش بس نا نوشته موج جدیدی از درگیری ها بین حزب الله و داعش اتفاق می افته..

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من هم منطقی هست که ارتش از چند تا روستای باقی مونده از ادلب عقب نشینی کنه و یه خط محکم دفاعی برای دفاع از لاذقیه و حماه تشکیل بده . همچنین موندن در مناطق کرد نشین سوریه (قامشلی و حسکه ) هم به نظرم بی معنی هست چون حتی در صورت پیروزی در جنگ هم به احتمال زیاد مجبور میشن به کردها خودمختاری بدن پس بهتره همین الان کنترل اون مناطق رو بدن دست خود کردها و نیروهای موجود در حسکه و قامشلی رو در جای دیگه ای به کار بگیرن .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خطوط محکم دفاعی بدون حمله موثر بی معنیه...اگه قرار توی فلان جا خط محکم دفاعی تشکیل بدن باید یه جایی با قدرت حمله کنند...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نقشه فعلی درگیریهای الحسکه / دقیق دقیق نیست / در اطراف روستای صخره هم درگیری گزارش شده

CGgtaR8UIAAmW_Z.jpg

بازید فرمانده ارتش سوریه از ادلب

thumb_CGhF3OrVIAAyowv.JPG

thumb_CGhF3LTUIAI9Wyz.JPG

حزب ا... راکت برکان القلمون

CGRL4LHWwAEGHS1.jpg

شکار شدگان  القلمون / طرطوس

thumb_11108199_1589010404688409_64729982

thumb_CGgfsfEUQAAyHfG.JPG

النصره  و جیش الفتح مدعی شده به مقر حزب ا حمله کرده و این تجهیزات رو به غنیمت گرفته / فکر کنم حداقل برخی از سلاح ها رو خودش گذاشته  به طور مثال  راکت M79 Osa  هم در تصویر دیده میشه که نه ارتش و نه حزب ا.. از استفاده نمیکنند

CGgb_RCUAAEB05I.JPG

thumb_10402996_488607421297235_449640498

thumb_CGguz-4UYAITX67.JPG

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.