death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

:) اوون من بودم . من زیاد فیلم سینمایی نگاه نمیکنم . ولی اگر مقداری از حفاظت اطلاعات سر در بیاری متوجه منظور میشی .

کسی منکر اوون امکاناتی که شما گفتی  نیست ولی همیشه باید حداقل ها رعایت بشه  . اوونجوریام که شما میگی نیست . گاهی اوقات از بی ربط ترین و  بی ارزش ترین اطلاعات و به قول شما اطلاعات سوخته همین حضرات صاحب فن به خیلی چیز ها میرسن و  خیلی کارها میکنند

به نظرت واقعا آدم میتوونه ریسک کنه و همه چیز رو بیان کنه چون اونها به همه چیز ! دسترسی دارند و یا اینکه حتی فقط 1% احتمال بده که جون عزیزانش در خطر میفته و از گفتنش صرف نظر کنه ؟؟

عقل  حکم میکنه که پرهیز کنی .

سلام امین جان من جسارت نکردم اما شما خودت اشاره کردی و گرنه اصن دوست نداشتم شما رو خطاب کنم دوست عزیزم خوبه بدونیم حفاظت اطلاعات یک بحث با اهمیت و پیچیده هست ...

اطلاعات دسته بندی داره حالا شما اشاره به اطلاعات سوخته می کنی که معمولا اخبار سوخته ما نداریم حالا این خبر سوخته به اصطلاح، شاید از طرح اون یک هدفی رو دنبال کنند مثل تاتیک های جنگ روانی فریب یا پدافند غیر عامل ... که بگذریم ... اما در نهایت این خبر رو اول خبرگذاری فرانسه کار کرده بود بعد العربیه بی بی سی رادیو فردا الان فقط خواجه حافظ شیرازی مونده جریان رو ندونه پس به اصل خبر مثل خبر حاج قاسم به نقل از شرق الاوسط باید شک کرد ... کلا بحث پیچیدست ... اگر شما بیشتر میدونی از خبر و اطلاعات هم که هیچی من عذر می خوام

کلا کسی تا به حال با این اخبار به جایی نرسیده وقتی که شما حتی نمیدونی 7000 نفر یا 3000 نفر ایرانی یا افغانی یا عراقی ...

هزاران نیروی ایرانی و عراقی برای جلوگیری از سقوط اسد به سوریه رسیدند :mrgreen:

======================================================================

دوستان در مورد بحث داخلی هم نکته خوبی رو اشاره کردند خوبه بدونیم اولین امنیت امنیت داخلی هست تا خارجی الان اخباری هست از فعالیت داعش و امثالهم در نقاط مختلفی و از وضعیت معیشتی و اقتصادی و محرومیت بعضی ها دارند سو استفاده می کنند که قبلا اشاره کردم پس اولین تهدید نارضایتی های داخلی هست تا تهدید خارجی چون کسانی که باوعده داعش و امثالهم جذب بشن دیگه از خارج وارد نمیشن بلکه دربین خودمون هستن و زنگ خطر جدی هست برای امنیت داخلی کشورمون باید مسئولان فکری به حال معیشت و اقتصاد و بیکاری جوانان بیاندیشند ...

پیامبر(ص) که می فرماید « اگر فقر از دری وارد شود ایمان از در دیگر خارج می شود». اوضاع امروز ماست

در مورد بحث سوریه هم این ایه قرآن کافی و گویا همه چی هست

خداوند سرنوشت هیچ قوم ( و ملّتی ) را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند !  سوره مبارکه رعد آیه 11

دوستان کسی این بابارو میشناسه کی هست ؟؟؟

علامه محمد علی الحسینی دبیرکل مجلس اسلامی عربی

حرف مفت زده ... فتنه  جدیدی در راه هست raised_eyebrow  :chicken:

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام امین جان من جسارت نکردم اما شما خودت اشاره کردی و گرنه اصن دوست نداشتم شما رو خطاب کنم دوست عزیزم خوبه بدونیم حفاظت اطلاعات یک بحث با اهمیت و پیچیده هست ...

اطلاعات دسته بندی داره حالا شما اشاره به اطلاعات سوخته می کنی که معمولا اخبار سوخته ما نداریم حالا این خبر سوخته به اصطلاح، شاید از طرح اون یک هدفی رو دنبال کنند مثل تاتیک های جنگ روانی فریب یا پدافند غیر عامل ... که بگذریم ... اما در نهایت این خبر رو اول خبرگذاری فرانسه کار کرده بود بعد العربیه بی بی سی رادیو فردا الان فقط خواجه حافظ شیرازی مونده جریان رو ندونه پس به اصل خبر مثل خبر حاج قاسم به نقل از شرق الاوسط باید شک کرد ... کلا بحث پیچیدست ... اگر شما بیشتر میدونی از خبر و اطلاعات هم که هیچی من عذر می خوام

کلا کسی تا به حال با این اخبار به جایی نرسیده وقتی که شما حتی نمیدونی 7000 نفر یا 3000 نفر ایرانی یا افغانی یا عراقی ...

هزاران نیروی ایرانی و عراقی برای جلوگیری از سقوط اسد به سوریه رسیدند :mrgreen:

بحث بیشتر دونستن نیست و نه بحث عذرخواهی .

نه من کسی هستم و نه کاره ای . بیشتر هم نمیدونم .

منتهی در حال حاضر یکی از اصلی ترین منابع دشمن برای جمع اوری اطلاعات همین صفحات اجتماعی هست نه اوون تجهیزات فضایی و کذایی پیچیده! باور کن .

بذار یه چیزی رو مستقیم از یکی از دوستان در سوریه نقل قول کنم :

در سوریه دو هفته فقط دو هفته موبایلها رو روشن جمع کردن بردن ایران و بعد با بارها برگردوندن

بولتن محرمانه همساده جهودمون(اسراییل) نوشته بود که هلال احمر! کل نیروهای رو از سوریه خارج کرده "

مطالب دیگری هم هست فقط بدونید که میدونید همین واتس اپ و تلگرام و صفحات اجتماعی مثل اینجا و .... مهم ترین و اصلی ترین منبع  جمع اوری اطلاعات  هست .

حالا یکی یه اشتباهی میکنه یه  خبر رو نشر میده حداقل کار این هست که دوباره تکرارش نکنیم .

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بحث بیشتر دونستن نیست و نه بحث عذرخواهی .

نه من کسی هستم و نه کاره ای . بیشتر هم نمیدونم .

منتهی در حال حاضر یکی از اصلی ترین منابع دشمن برای جمع اوری اطلاعات همین صفحات اجتماعی هست نه اوون تجهیزات فضایی و کذایی پیچیده! باور کن .

بذار یه چیزی رو مستقیم از یکی از دوستان در سوریه نقل قول کنم :

در سوریه دو هفته فقط دو هفته موبایلها رو روشن جمع کردن بردن ایران و بعد با بارها برگردوندن

بولتن محرمانه همساده جهودمون(اسراییل) نوشته بود که هلال احمر! کل نیروهای رو از سوریه خارج کرده "

مطالب دیگری هم هست فقط بدونید که میدونید همین واتس اپ و تلگرام و صفحات اجتماعی مثل اینجا و .... مهم ترین و اصلی ترین منبع  جمع اوری اطلاعات  هست .

حالا یکی یه اشتباهی میکنه یه  خبر رو نشر میده حداقل کار این هست که دوباره تکرارش نکنیم .

خوب منم درپست اولم راجب موبایل اشاره هایی کردم از باطری تا ...

احتمالا خیلی چیزا دلیل دیگه داره ...

موفق باشی امین جان :rose:

• Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

ابو محمد الجولانی، رهبر جبهه نصرت می‌گوید ایران که از بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه دفاع می‌کند، دشمن این گروه است و از شبه‌نظامیان برای مقابله با گروه‌های جهادی استفاده می‌کند.

رهبر جبهه نصرت در بخش دوم مصاحبه خود با شبکه خبری الجزیره گفت ایران مشاوران نظامی خود را به سوریه اعزام کرده، اما نفرات ارتش خود را به این کشور نفرستاده و جبهه نصرت مصمم است تا با گروه‌های مورد حمایت ایران در سوریه مقابله کند.

پخش این مصاحبه از شبکه تلویزیونی الجزیره با انتقادهایی همراه بوده است.

چهره آقای جولانی در مصاحبه با شبکه الجزیره پوشانده شده و مشخص نیست این مصاحبه در چه مکانی انجام شده است.

ابو محمد الجولانی به الجزیره گفت: "ما دست ایران را از منطقه خودمان قطع می‌کنیم و در مورد خود ایران، با آن از داخل برخورد خواهد شد." (در اینجا باید گفت شاید شتر هم خوابهای آشفته میبیند و برای تعبیر آن اقدام میکند)

ایران از حامیان اصلی دولت سوریه در نبرد با گروه‌های پیکارجو از جمله داعش و جبهه نصرت به شمار می‌رود.

رهبر جبهه نصرت که گروهش در شماری از کشورها از جمله آمریکا، یک گروه تروریستی شناخته می‌شود، در این مصاحبه گفته است که آمریکا مسئول ایجاد وضعیت بی‌ثبات خاورمیانه است.

او گفت: "می‌گویند ایران، عراق را در کنترل خود دارد، اما واقعیت این است که این آمریکا بود که عراق را اشغال کرد و آن را روی سینی طلایی به ایران تقدیم کرد." (ظاهرا خیلی ناراحتند )

جبهه نصرت به همراه چندین گروه پیکارجوی دیگر اخیرا توانسته‌اند با پیشروی‌های خود، نیروهای دولت سوریه را در شمال غربی این کشور به عقب برانند و مناطق جدیدی را تحت تسلط خود در آورند.

رهبر جبهه نصرت در مصاحبه خود با شبکه خبری الجزیره گفت راه حلی برای مناقشه جبهه نصرت با گروه داعش تصور نمی‌کند. داعش و جبهه نصرت در عین این که با دولت بشار اسد در جنگ هستند، با یکدیگر نیز درگیری دارند.

جبهه نصرت با ایمن الظواهری، رهبر القاعده اعلام بیعت کرده است و دولت اسلامی نیز خلافت اسلامی تشکیل داده و ابو بکر بغدادی، رهبر خود را "خلیفه" و "رهبر همه مسلمانان" جهان معرفی کرده است.

رهبر جبهه نصرت در این مصاحبه، اعلام خلافت از سوی گروه دولت اسلامی را "نامشروع" خواند و گفت پیش‌بینی نمی‌کند میان جبهه نصرت و دولت اسلامی، آشتی صورت بگیرد.

ابو محمد الجولانی در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره گفت سی درصد نیروهای جبهه نصرت را مبارزان خارجی از جمله تعداد اندکی آمریکایی تشکیل می‌دهند. شهروندان اروپایی، آسیایی، روس و چچن در میان این نیروها دیده می‌شوند.

ابو محمد الجولانی همچنین راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ چهار ساله سوریه را رد کرد و گفت بحران سوریه تنها از طریق جهاد، به پایان خواهد رسید.

اینکه در خط مقدم نرکیه و قطر دارند این فرد و گروهش را طوری آرایش میکنند که مقبول غرب بیفته و از طرفی چنان هم شیرینش میکنند ( با تهدیداتش نسبت به حزب الله به خصوص و ایران البته ) که اسرائیل فشار لابی هاش را بر غرب برای حمایت از این تروریستها بیشتر کنه، یک چیز هست و اینکه واقعا غرب هم به این سمت میره یک چیز. در چند خبر سایتهای پر بازدید عمومی مثل msn و aol و در نقشه ها در سوریه از سه عنوان رنگ و نام استفاده میکنند ( شاید قبلا هم بوده ولی عموما من النصره را هم با پرچم هاشون جدا شده میدیدم). نیروهای رژیم سوریه! داعش و میلیشیای ضد رژیم. یعنی حتی در نقشه ای هم که در خبر به نقل از یک موسسه درج شده بود ادلب و بقیه را در اختیار میلیشیایی گداشته بود که احتمالا من بعد جای ارتش آزاد را البته با ترکیب النصره و القاعده و باقی تروریستها را در ادبیات غرب میگیره و جایگزین همون واژه " معتدلون " میشه. ( البته به مرور و تدریجی و حل شدن این گروه ها در یکدیگر تا افکار عمومی هم حساس نشه در غرب )

ترکیه به نظرم در راس این برنامه ریزی سعی زیادی داره که به عنوان اخرین برگ برندش و به ازای همکاری هایی در همکاری نکردن!!! با داعش لابد ( مبارزه با داعش اون هم از از جانب ترکیه! ورای مودت این دو گروه هست!!) این گروه را با توجه به ناکامی ارتش ازاد عموما، متحد و به عنوان بازوی منطقه ایش در حال و آینده مورد استفاده قرار بده.

حالا ایران خصوصا بعد از این تهدید مستقیم و البته پیام کاملا واضح از سوی حامیان النصره یعنی ترکیه و قطر چه خطر قرمزی میتونه برای توجه دادن قطرو ترکیه که اگر با امنیت ملی ایران شوخی کنند ترسیم کنه؟ ( تصور کنید مثلا حزب الله در پیامی رسمی اعلام میکرد اول دست ارتش ازاد و داعش و النصره را کوتاه میکنیم بعد یک راست میریم سراغ ترکیه. واکنش ترکیه و ناتو غرب و سازمان های بین المللی چه می بود به نظرتون؟  )

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینم از ولایت دمشق زامبی ها

CGTiFUrW8AA5C7s.jpg

همینجوری ولایت ولایت درست می کنند!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان این ویدئو رو نگاه کنید. جبهه النصره ادعا میکنه که با موشک کورنت تجمع نیروهای حزب الله رو هدف گرفته و 12 نفر هم تلفات (کشته و زخمی) گرفته. امیدوارم عدد 12 صحیح نباشه، ولی مشخصه که تلفات داشته، با موشک کورنت نفر رو هدف قرار دادن!

از نیروهای حزب الله با این تجربه بعید هست که این جوری روی تپه و در تیررس تجمع داشته باشن.  نمی دونم چرا، دست خودم نیست، ولی این فریاد الله اکبری که این حیوانات مثل النصره و داعش میکشن، حال آدم رو به هم میزنه. واقعا نفرت انگیز هست، نه لفظ مقدس الله اکبر، که نحوه اداش و استفادش توسط این حیوانات.

0.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=EONvI6aeMpg&app=desktop

دانلود کنید

این هم ویدئوی هدف قرار گرفتن تانک حزب الله توسط نصره:

https://www.youtube.com/watch?v=UWvSTcDhbS8&app=desktop

و هدف قرار گرفتن توپ 57 میلیمتری حزب الله و (احتمالا) شهادت رزمنده ای که نزدیک توپ ایستاده بود

https://www.youtube.com/watch?v=pMUbSs0jzPY&app=desktop
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وداع باشکوه دو روستای شهید پرور لبنان با سه شهید دفاع مقدس + تصاویر

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ همزمان با سالروز ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) حزب‌الله و مقاومت اسلامی لبنان پیکر مطهر سه شهید دفاع مقدس را در دو منطقه لبنان تشییع کردند.

شهید مجاهد «حاج حسين محسن سلمان» با نام جهادی «ابو علی نور»، شهيد مجاهد «احمد رضا سلمان» با نام جهادی «هادی» و شهید مجاهد «محمد احمد سرور» با نام جهادی «علی مرتضى» سه رزمنده‌ای بودند که پیکر مطهر آنان روز گذشته بر روی دستان مردم «مجدل زون» و « البازورية» تشییع شد.

مجدل زون یکی از روستاهای شهر صور در جنوب لبنان روز گذشته شاهد برگزاری مراسم باشکوه وداع با دو تن از رزمندگان حزب‌الله بود.

مراسم تشییع پیکر مطهر شهیدان حاج حسين محسن سلمان و احمد رضا سلمان از مقابل منزلشان آغاز شد و هزاران نفر از اهالی مجدل زون و مناطق اطراف پیکر در صفوفی منظم و یکپارچه این دو شهید والامقام را در تابوتی پیچیده در پرچم حزب‌الله تا گلزار شهدا تشییع کردند.

3ab00627e43dcd700447764ffc9d4eb6.jpg

در این مراسم نیز مانند همیشه گروه پیشاهنگان حضرت مهدی(عج) با تصاویری از امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری، رهبران شهید حزب‌الله و مقاومت اسلامی حضور داشتند.

همچنین «سید نواف الموسوی» عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان، مسئولین شهری و منطقه‌ای جنوب لبنان، سران کشوری و لشکری، مقامات حزب‌الله و مقاومت اسلامی، شخصیت‌های دینی، سیاسی و اجتماعی و طرفداران مقاومت اسلامی در مراسم وداع با این دو شهید شرکت داشتند.

تشییع‌کنندگان در این مراسم با شعارهای «هيهات منا الذلة»، «لبیک یا حسین (ع) و «لن تسبی زینب (ع) مرتین» (زینب(س) دوباره به اسارت نخواهد رفت) پیکر شهید هاشم احمد السید امین را تا روضة الزهراء تشییع کردند.

dfc036ab735b74ada37868ccb77081e6.jpg

پیکر شهیدان حاج حسين محسن سلمان و احمد رضا سلمان بر روی دوش تشییع کنندگان و با شعارهای زینبی و حسینی خیابان‌های مجدل زون را پیمود و به گلزار شهدا رسید.

پس از ادای مراسم تکریم و قسم خوردن همرزمان شهید و اقامه نماز به امامت یکی از علمای منطقه مجدل زون پیکر شهید حاج حسين محسن سلمان و احمد رضا سلمان در جوار سایر شهدای حزب‌الله به خاک سپرده شد.

البازورية یکی روستاهای شهر صور در جنوب لبنان نیز روز گذشته صحنه برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری یکی دیگر از دلاورمردان حزب الله و مقاومت اسلامی لبنان بود.

حزب‌الله اعلام کرد که پیکر شهید مجاهد «محمد احمد سرور» با نام جهادی «علی مرتضی » که در حین انجام دفاع مقدس به شهادت رسید در البازورية تشییع شده است.

اهالی البازورية در حالی که پرچم حزب‌الله و امل، تصاویری از رهبران حزب‌الله را در دست داشتند با شعار «لبیک یا زینب(س)» و «لبیک یا حسین(ع)» پیکر شهید محمد احمد سرور را تشییع کردند.

a20d29588c345057001f8dadf8810012.jpg

منبع:

http://fa.abna24.com/service/middle/archive/2015/06/05/688969/story.html

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شهادت یکی از فرماندهان و دو تن از رزمندگان حزب الله لبنان در نبرد با تکفیری ها + تصاویر

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ شهادت یکی از فرماندهان و دو تن دیگر از رزمندگان حزب الله لبنان اعلام شد.

این شهدا در منطقه مرزی «جرود عرسال» لبنان در درگیری با گروه های تکفیری به شهادت رسیدند.

این شهدا به ترتیب فرمانده شهید «عرفات حسن طالب»، شهید «علی حسن فنیش» و شهید «محمد حسین جونی» هستند.

شهید «عرفات حسن طالب» ملقب به «ابو جعفر» از فرماندهان حزب الله لبنان و از اهالی روستای «برج رحال» از توابع شهر «صور» لبنان بود.

شهید «علی حسن فنیش» نیز از اهالی روستای «معروب» در جنوب لبنان بود.

همچنین شهید «محمد حسین جونی» از اهالی روستای «العباسیه» در جنوب لبنان بود.

گروه های تکفیری فعال در سوریه پس از شکست های گسترده در منطقه قلمون وارد کوهستان منطقه «جرود عرسال لبنان» شدند که حزب الله به دنبال بیرون راندن آنها از این منطقه مرزی لبنان است.

فرمانده شهید «عرفات حسن طالب»

c71d97b6d14fd64b6685ab4a7dd2e5af.jpg
a3b026f6b63cce30af3d55b7cd4235e5.jpg

شهید «علی حسن فنیش»

6c7c1391c4332165d92b6a2a26d60bcc.jpg

شهید «محمد حسین جونی»

4602495e8f8c9a68174253068c40249f.jpg

منبع:

http://fa.abna24.com/service/middle/archive/2015/06/04/688952/story.html

ویرایش شده در توسط projectile
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ویدیوی اولی مطمینید واسه حزب الله و القلمونه؟احساس میکنم خیلی وقت پیش این فیلم رو دیدم و نیروها مال ارتش سوریه هستن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان این ویدئو رو نگاه کنید. جبهه النصره ادعا میکنه که با موشک کورنت تجمع نیروهای حزب الله رو هدف گرفته و 12 نفر هم تلفات (کشته و زخمی) گرفته. امیدوارم عدد 12 صحیح نباشه، ولی مشخصه که تلفات داشته، با موشک کورنت نفر رو هدف قرار دادن!

از نیروهای حزب الله با این تجربه بعید هست که این جوری روی تپه و در تیررس تجمع داشته باشن.  نمی دونم چرا، دست خودم نیست، ولی این فریاد الله اکبری که این حیوانات مثل النصره و داعش میکشن، حال آدم رو به هم میزنه. واقعا نفرت انگیز هست، نه لفظ مقدس الله اکبر، که نحوه اداش و استفادش توسط این حیوانات.

چند روز پیش هم به یکی از پست ها حمله کرده بودند که پیکر دو تن از شهدا را هم با خودشون برده بودند گویا. به هر حال حضور و حفظ این مناطق هم به خودی خود اگر حمله ای هم در کار نباشه سخت هست و همیشه امکان صدمه وجود داره. خصوصا که بازی کثیف طیف 14 مارس هم با رسانه ها و تحریک افراد ساکن اون مناطق برای حمایت از تروریستها کار را سخت تر هم میکنه.

به هر حال در اون مناطق گسترده که نیروهای حزب الله به طور رسمی و بدون پشتوانه بومی حضور دارند تقریبا، مقابله با گله هایی که گاه جمعی و گاه منفرد و عادت کرده به وحشی گری و وحشی زیستن و پنهان میان طبیعت و احتمالا بومی ها و روستاهاشون شبیه خون می زنند هزینه بردار هست. ولی خب واقعا چاره ای نیست. حزب الله داره برای بقا میجنگه. اگر این تروریستها دستشون به دست هم پیمانان 14 مارسی برسه در لبنان با شیعیان لبنان همون میکنند که در بازه ای فالانژها کردند ( با ساکنین موقت و غیر موقت لبنانی)  و داعش و النصره میکنه.

کاملا هم مشخصه که بعد از اون غافلگیری اولیه حالا تاکتیک خودشون را پیدا کردند و احتمالا با همکاری های امنیتی چند رژیم خاص منسجم تر هم عمل میکنند.

ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ظاهرا دوستان متوجه حرف من نشدن نگفتم کمک نشه گفتم بفهمین چرا مردم ناراحت  به مردم شعور مردم توهین نکنید همه حالیشون میشه قضیه چیه اگه کمک نشه چی میشه ولی با بعضی حرفها داره حالت توهینه

• Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چند روز پیش هم به یکی از پست ها حمله کرده بودند که پیکر دو تن از شهدا را هم با خودشون برده بودند گویا. به هر حال حضور و حفظ این مناطق هم به خودی خود اگر حمله ای هم در کار نباشه سخت هست و همیشه امکان صدمه وجود داره. خصوصا که بازی کثیف طیف 14 مارس هم با رسانه ها و تحریک افراد ساکن اون مناطق برای حمایت از تروریستها کار را سخت تر هم میکنه.

به هر حال در اون مناطق گسترده که نیروهای حزب الله به طور رسمی و بدون پشتوانه بومی حضور دارند تقریبا، مقابله با گله هایی که گاه جمعی و گاه منفرد و عادت کرده به وحشی گری و وحشی زیستن و پنهان میان طبیعت و احتمالا بومی ها و روستاهاشون شبیه خون می زنند هزینه بردار هست. ولی خب واقعا چاره ای نیست. حزب الله داره برای بقا میجنگه. اگر این تروریستها دستشون به دست هم پیمانان 14 مارسی برسه در لبنان با شیعیان لبنان همون میکنند که در بازه ای فالانژها کردند و داعش و النصره میکنه.

کاملا هم مشخصه که بعد از اون غافلگیری اولیه حالا تاکتیک خودشون را پیدا کردند و احتمالا با همکاری های امنیتی چند رژیم خاص منسجم تر هم عمل میکنند.

شدیدا دیده بانی سیستم های الکترونیکی بصری شامل حرارتی و راداری برای کنترل و کاهش تلفات ناشی از بزن درو النصره ضروری است 

در نهایت ما باید استفاده آنلاین از پهباد ها و شلیک موشک یا خمپاره را در دستور کار قرار دهیم 

هزینه بر است ولی کاهش تلفات را باعث می شود

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تصاویر این حمله برای دوستانی که سرعت پایین اجازه دیدن بهشون نمیده

CGq0LANW0AALr5v.jpg

thumb_CGq0LK_W8AAdO_g.jpg

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خودم هم دقیق نمیدونم چیه متعلق به بچه های حزب ا... در القلمون .یه توپ 130م م رو روی یه وسیله سوار کردن

CGuQh6vUQAA_z4a.JPG

thumb_CGuQh67UYAA6aHN.JPG

thumb_CGuQh7HUIAEpdbI.JPG

thumb_CGuQh7PUQAA0HXX.JPG

ارتفاع الوعر و روستای الزیادیه  در سهل الغاب که به تازگی به کنترل ارتش درامده

thumb_CGt86ffU8AAExld.JPG

thumb_CGt9Vy9VAAA7wPX.JPG

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

CGq0LANW0AALr5v.jpg

زاویه هدف گیری در جنگ سوریه بعضاً نشان دهنده میزان خطرناک بودن منطقه و عدم قابلیت اعتماد به پشت سره . چند بار دیدم زاویه برخورد موشک یا تیر از پشت نیروهاست . ببین اوضاع چقدر خطریه . به هیچ سمتی نمیشه اعتماد کرد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه ویدیوی جالب از مصاحبه با خانوم سارة نخلة ( میس سیریا که در رقابت میس عرب ورلد شرکت کرده ) که یک ماه پیش با کانال تلویزیونی TEN TV مصر انجام داده بود.

در این مصاحبه میگه ، دائما در رسانه ها به بشار اسد گفته میشه که اون یه قاتل و قصابه که مردم کشورش رو قتل عام میکنه ولی این غلطه . اون  یه دکتره و چه جوری یه دکتر میتونه آزارش به یه موجوده زنده برسه. و میگه حتی یه مورچه رو هم نمیتونه اذیت کنه.

همچنین از ژنرال السیسی هم حمایت و پشتیبانی میکنه و میگه که ایشون رئیس جمهور منم هست.

http://www.military.com:80/video/off-duty/tv/miss-syria-assad-wouldnt-harm-an-ant/4230120844001/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.