death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote name='hossein9' timestamp='1407029971' post='398520']
نمیدونم فیلم زیر را دیده بودین یا نه:
[url="http://www.aparat.com/v/pwZeb"]http://www.aparat.com/v/pwZeb[/url]

فیلم مربوط به دو ماه پیشه. فیلم بردار تروریست ها در حال فیلمبرداری از داخل شهره که ناگهان مثل تگرگ دور و برشون توی شهر موشک منفجر میشه.

فیلم را رو اینترنت پخش کردن. دو روز بعد اسرائیلی ها که با دوربین مادون قرمز در حال تمشای موشک باران ارتش سوریه از همین صحنه بودند، فیلم مادون قرمز را با فیلم تروریست ها مونتاژ کردن و روی اینترنت قرار دادن.

واقعا فیلم منحصر بفرد است.

یکی به من بگه اون موشک اولی که توی هوا منفجر میشه و تبدیل به کلی موشک کوچکتر میشه چیه. بعدش هم موشک باران بعدی چیه که واقعا مثل تگرگ از آسمون داره موشک روی شهر سقوط می کنه.
[/quote]

منم فیلم دیده بودم...پایگاه خبری ارتش اسرائیل زده بود که بمباران فجیع شهر توسط ارتش سوریه
====
خیلی سادست!
مهمات منحنی خوشه ای بود...
هم میشه تو راکت 107 گذاشت هم تو گراد 122 و غیره
عراق هم زمان جنگ از این نوع مهمات البته تو مهمات 130 م.م. هویتزر و 120 م.م. خمپاره علیه ما
استفاده میکرد که به توپخانه فرانسوی فکر کنم مشهور بود
کلا چیز خفنیه
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
مهمات منحنی خوشه ای بود...
[/quote]

این چند وقته به توپخونه علاقمند شدم!!!

ولی یه سوال:
این الان چی بود داشت اینجوری اجرای اتش میکرد؟
کل راکت هایی که زد همه خوشه‌ای بودن یا فقط اولی اینجوری بود؟

چرا اینجوری پخش میزد؟ یعنی انقد دقت نداره یا هر راکت عامدا به اون محل میخوره؟؟( یعنی تنظیم میشن اینا یا چی؟؟؟؟)

چه سامانه هایی اینجوری اجرای اتش میکنن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='A7Up' timestamp='1407039558' post='398529']
جنگنده ارتش سوریه امروز در ریف غربی حلب و شهر حور، یک بیمارستان میدانی جبهه النصره به همراه زخمی های جبهه النصره به اضافه کادر پزشکی شامل پزشک و پرستار رو هدف گرفت و همگی رو یکجا فرستاد هوا.

اینها زخمی های عملیات المغیرات صبحا مسلحین که دو روز پیش در ورودی غربی حلب شروع کردن بودن که برای درمان به این بیمارستان میدانی آورده شدن که این بیمارستان شناسایی و هدف قرار گرفته شد.

مسلحین به نفله شدن 25 نفر در این حمله هوایی اذعان کردن ولی هنوز تعداد زیادی هم زیر آوار هستن که طبعا باعث افزایش تلفات خواهد شد.

[/quote]

نمیدونم چی شد که با خوندن این خبر بی اختیار یاد این آیه مبارک سوره انفال افتادم:

[size=5][font=arial,helvetica,sans-serif][color=#006400]فَلَمْ تَقْتُلُوهُمْ وَلَـكِنَّ اللّهَ قَتَلَهُمْ وَمَا رَمَيْتَ إِذْ رَمَيْتَ وَلَـكِنَّ اللّهَ رَمَى وَلِيُبْلِيَ الْمُؤْمِنِينَ مِنْهُ بَلاء حَسَناً إِنَّ اللّهَ سَمِيعٌ عَلِيمٌ [/color][/font][/size]

شما آنان را نمی کشتيد ، خدا بود که آنها را می کشت و آنگاه که تير می انداختی ، تو تير نمی انداختی ، خدا بود که تير می انداخت ، تا به مؤمنان نعمتی ارزانی دارد هر آينه خدا شنوا و داناست ویرایش شده در توسط mehran55
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hossein9' timestamp='1407029971' post='398520']
نمیدونم فیلم زیر را دیده بودین یا نه:
[url="http://www.aparat.com/v/pwZeb"]http://www.aparat.com/v/pwZeb[/url]

فیلم مربوط به دو ماه پیشه. فیلم بردار تروریست ها در حال فیلمبرداری از داخل شهره که ناگهان مثل تگرگ دور و برشون توی شهر موشک منفجر میشه.

فیلم را رو اینترنت پخش کردن. دو روز بعد اسرائیلی ها که با دوربین مادون قرمز در حال تمشای موشک باران ارتش سوریه از همین صحنه بودند، فیلم مادون قرمز را با فیلم تروریست ها مونتاژ کردن و روی اینترنت قرار دادن.

واقعا فیلم منحصر بفرد است.

یکی به من بگه اون موشک اولی که توی هوا منفجر میشه و تبدیل به کلی موشک کوچکتر میشه چیه. بعدش هم موشک باران بعدی چیه که واقعا مثل تگرگ از آسمون داره موشک روی شهر سقوط می کنه.
[/quote]
یاد انگری بیرد افتادم icon_cheesygrin

این نوع بمباران محدوده بسیار بزرگی رو پوشش میده و برای زمانی که این وحوش گله ای به جایی حمله می کنن و مخصوصا زمانی که توی دشت هستن میشه قتل عامشون کرد. واقعا عالی هست.
یا مثلا زدن ستون خودرویی . البته توی این تصویر مشخصا فقط یک لانچر بود حالا فرض کنید 10 لانچر کاتیوشا همزمان شروع کنن به آتش و 400 راکت خوشه ای بریزن... خوفناک هست
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1407050130' post='398558']
این چند وقته به توپخونه علاقمند شدم!!!

ولی یه سوال:
این الان چی بود داشت اینجوری اجرای اتش میکرد؟
کل راکت هایی که زد همه خوشه‌ای بودن یا فقط اولی اینجوری بود؟

چرا اینجوری پخش میزد؟ یعنی انقد دقت نداره یا هر راکت عامدا به اون محل میخوره؟؟( یعنی تنظیم میشن اینا یا چی؟؟؟؟)

چه سامانه هایی اینجوری اجرای اتش میکنن؟
[/quote]

طرز کارش خیلی سادست
کافی هست به جای سرجنگی 50 کیلوگرمی (ترکیب ماده انفجاری + ترکش) 50 تا بمب لت خیلی معمولی 1 کیلوگرمی
داخل یک محفظه که به یک فیوز آیرواستاتیکی و یک شتاب سنج خیلی ساده مجهز هست قرار بدن
وقتی موشک یا گلوله توپ شلیک بشه، تو ارتفاع تنظیم شده وقتی گلوله برسه و شتاب سنج هم شتاب مثبت نشون بده
فیوز عمل میکنه و بمبلت ها به صورت نامتقارن و فله ای روی محوطه مورد نظر میریزه...
خیلی هم ارزون درمیاد
=====
تو اون کلیپ هم به نظرم راکت 122 م.م. کاتیوشا باشه
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] مستند زیبای پشت پرده شام(خالدومجتبی)مدافعان سیده زینب[/b]

[right]http://www.aparat.com/v/gAo7k[/right]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینا به کنار
من تو کف اون سامانه اسراییلی هستم که از کجا داره این کاتیوشا بارون رو فیلم برداری میکنه
البته صد در صد این کاتیوشاها مال چند پرتابگر هستن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Shabro' timestamp='1407061263' post='398610']
اینا به کنار
من تو کف اون سامانه اسراییلی هستم که از کجا داره این کاتیوشا بارون رو فیلم برداری میکنه
البته صد در صد این کاتیوشاها مال چند پرتابگر هستن
[/quote]
چیز خاصی نیست جناب شبرو خود ما هم تولید می کنیم و در ک های پدافندی و کشف و... استفاده میشه حتی برخی نمونه ها که فکر می کنم از این هم بهتر باشن
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]درگیری ها در عرسال از دیروز بعدظهر همچنان ادامه داره و مسلحین هنوز در محاصره هستند ...[/size]

اخبار میگفت از دیروز تا حالا 8 نفر از نیروهای لبنانی شهید شدند .

داعش هم تعدادی از نیروهاش رو روانه ی قلمون کرده .... چه اوضاع درهم برهمی شده ...

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10286/IMG_0001~0.JPG[/img][/center]

[center][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10286/IMG_0002.JPG"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10286/thumb_IMG_0002.JPG[/img][/url][/center]

ولی حزب الله نام 9 شهید که در مناطق جرود عرسال و قلمون شهید شدند رو اعلام کرد.

[b]الشهيد مهدي عبد الرحيم زهور[/b] من بلدة ميفدون الجنوبية.
[b]الشهيد ربيع العريبي[/b] من حي الفيكاني في بعلبك.
[b]الشهيد حيدر حسن[/b] ريحان من بلدة ميفدون الجنوبية.
[b]الشهيد ذيبان علي ملاح[/b] من بلدة عين قانا الجنوبية.
[b]الشهيد اسماعيل علي النمر[/b] من بلدة قليلة – بعلبك.
[b]الشهيد حسن حسين الديراني[/b] من بلجة قصرنبا البقاعية.
[b]الشهيد مصطفى الجمال[/b] من مدينة بعلبك.
[b]الشهيد مصطفى المقدم[/b] من بلدة زبدين الجنوبية.
[b]الشهيد حمزة عباس[/b] من مدينة بعلبك
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان لبنان میفهمه حزب الله چه خدمتی به لبنان کرد به سوریه به اردن به فلسطین نگاه کنید لبنان اگه حزب الله رو نداشت الان یک جنگ داخلی تمام عیار داشت بعد هم یه داعش
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

اگر دوستان یادشون باشه ما در رابطه با لبنان اشارتی هم داشتیم !

ولی در کل زیاد امیدوار نباشید که کسی شروع کننده تاپیک تحولات لبنان نباشد ! چشمک

یا حق
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرم میرسه که لبنان، شرایط جالبی داره!!
شنیده بودم که مثلا در جنوب لبنان حزب الله همه کاره هستش و در شمالش سنی ها و تروریست ها....
و ظاهرا کار اطلاعاتی هم به شکل دیگه‌ای صورت میگیره به صورتی که به حاج رضوان که ایران اومده بود، میگن اینجا جنوب لبنان نیست که اگر کسی جایی وایساده بود بریم بررسیش کنیم ببینیم کیه و چیکارس حواست باشه تو اینجا!
یا بالاخره یه همچین چیزایی...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو فیلم مذکور از شدت انفجارات و فاصله بین انها کاملا میشه فهمید که این یک آتش باری ساده با کاتیوشا هست

احتمالا اینکه فیلم گرفته شده اسراییلی ها فیک باشه خیلی زیاده

شما فقط یک شلیک اون هم تکی از راکت خوشه ای رو میبینید و در ادامه لانچری که متناوبا داره شلیک میکنه و تمام راکت ها پشت سره هم در حال پرواز هستن

شما تعداد انفجارات رو و میزان قدرت اون رو با بمبلت ها مقایسه کنید حتی لازم نیست دیگه به فیلم گرفته شده اسراییلی ها دقت کنید

میخواستن بگن بشار اسد بد داره ملتشو با خوشه ای میکشه ویرایش شده در توسط yazdan61
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.