death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

وزارت امور خارجه روسیه امروز اعلام کرد که افتادن سلاح‎های آمریکا در دست داعش به دلیل عدم هماهنگی و همکاری این کشور با دمشق بود.
به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران؛راشاتودی به نقل از الکساندر لوکاشویچ سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد " ائتلاف هیچ هماهنگی با دمشق نداشته است و دلیل آن، این است که واشنگتن اصرار دارد که حکومت بشار اسد را به رسمیت نشناسد و این امر باعث شد تا نیروهای داعش سلاح‎هایی را که هواپیماهای آمریکایی برای نیروهای کرد پرتاب کرده بودند، در دست بگیرند."

لوکاشویچ در ادامه تاکید کرد که " تاکنون حملات هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا به مواضع داعش تاثیر خاصی نداشته است. در حالی که جنگنده های سوریه روزانه 150 حمله هوایی به مواضع داعش دارند جنگنده‎های ائتلاف تنها روزانه 10 – 15 و بعضی اوقات 7 – 5 تا حمله انجام می‎دهند.

------------------------------------------------------------

تصویر به لینک تبدیل شد ، در صورت نداشتن اکانت گالری انجمن لینک بگذارید / 00Amin
ویرایش شده در توسط 00Amin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

انشاالله که همیشه خوش خبر باشید.

به خدا نمیدونید که چه حال خوبی دارم.

خدا عمر با برکت به این فرمانده با لیاقت ببخشه.

همون حسی رو دارم که تو آزاد سازی مناطق قلمون داشتم ولی خوب اون موقع اتفاقاتی برام پیش اومد که

بگذریم

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام برادر عزیز

ضمن تبریک بابت آزادسازی مورک و تشکر از اطلاع رسانی شما بابت این موضوع ؛ لطفا بعضی از این پی نوشتهای عزیزان در صفحه های اجتماعی رو که اینجور صحبت میکنند رو عیناا کپی نکنید و یا تغییر بدید ...

چون واقعا اینجور نیست و درست نیست که به این راحتی زحمات و خونهای رفته رو که در بعضی موارد واقعا مظلومانه ریخته شده رو به اسم بی لیاقتی بگذاریم و اینجور صحبت کنیم .

ممنونم

سلام برادر

اون پی نوشت رو من خودم نوشتم، از جایی کپی نکردم. هدف تضییع خون کشته شدگان نبود، ولی این نباید باعث بشه حقایق رو نبینیم. ارتش سوریه با اینکه الان خیلی فداکاری میکنه ولی واقعا کم اشتباه نکرد. چقدر عقب نشینی کردند از مواضع مختلف و مقادیر بسیار زیاد مهمات تقدیم کردن به مسلحین؟ در حالی که به راحتی میتونستن نابودشون کنند. منظور من از بی لیاقتی اون موارد خاص هست که همه ما هم بهش اذعان داریم، وگرنه من هرگز جمع نمی بندم. ارتش سوریه خیلی فداکاری هم داشته، کلی کشته و شهید داده، کلی مبارز شجاع توش هست، ولی بازم دلیل نمیشه اشتباهاتشون رو نادیده بگیریم، این هم ظلم به اونا هست هم به خودمون.

ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پرتاب و اصابت موشک ناشناس دست ساز به هدف در سوریه. یک موشک هم در هوا منفجر میشه

فکر میکنم اولین بازی باشه که انفجار این موشک کلیپی انتشار یافته.

دانلود

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پرتاب و اصابت موشک برکان به هدف در سوریه. یک موشک هم در هوا منفجر میشه

دانلود

الان اینا رو کی داره در میکنه توی فیلم؟ ارتش یا تروریستها؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پرتاب و اصابت موشک برکان به هدف در سوریه. یک موشک هم در هوا منفجر میشه

دانلود

کاوه جان راکتی  که در هوا منفجر میشه به نظر میاد برکان نیست بلکه راکت جدیدی به نام فیل هست !

765899_357.png

ویدئویی از شلیک این راکت وجود داره ( دانلود ) که نشون میده که در ارتفاع بالای هدف قبل از اصابت به زمین  منفجر میشه با بررسی ویدئو در ثانیه هفتم شاهد خروج ناگهانی دود از نازل و بلافاصله انفجار هستیم که مشخص میکنه خرج پرتاب را به سر جنگی متصل کردند ( تکنولوژی راکتی 200 سال قبل !) مشخصا جرم کمتری از برکان داره و بالک های تثبیت کننده مشخصی دیده نمیشه زمان سوزش موتور هم بیشتر از برکان هست  یک جور بشکه انفجاری با پیشرانش راکتی ...

===========

در ویدئوی که گذاشتین تقریبا بعد از گذشت 4 ثانیه از شلیک راکت منفجر میشه که اشکال سیستم انفجار کلاهک به ان شکل را نشون میده

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تسلط یگان‌های ویژه ارتش سوریه بر شهرک های مورک در شمال حماه

یگان‌های ارتش سوریه با پیشروی قابل توجه در محور جنوبی شهر مورک در حومه شمالی حماه مساحت گسترده ای از این منطقه را تحت تصرف خود گرفتند.  عملیات پیشروی ارتش همچنان ادامه دارد و نیروهای ارتش جاده مورک به کفرزیتا را کاملا تحت سیطره گرفته و مسدود کردند. یک منبع میدانی گفت: ارتش به پیشروی خود در جبهه شمال شرقی حماه ادامه می‌دهد و راه کمک رسانی به افراد مسلح از محور شمالی را مسدود کرد. این منبع افزود: عناصر گروهک جبهه اسلامی عقب نشینی خود را از مورک اعلام و آن را منطقه تحت تصرف دشمن اعلام کردند. یگانهای ارتش سوریه در این درگیری ها بازمانده‌های باندهای تروریستی را در این منطقه تحت تعقیب قرار داده و شماری زیادی از آنها را به هلاکت رساندند. ارتش سوریه در آستانه تسلط کامل بر مورک است و این رویداد شرایط را برای رسیدن به شهر معرة النعمان و پادگان‌های وادی الضیف و الحمیدیه هموار و امنیت فرودگاه راهبردی ابوالظهور را تامین می کند؛ آنگاه راه برای حرکت به سمت "خان شیخون"، و "خان السبل" و "حلب" مساعد می‌شود.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نقل از شبکه العالم، نیروهای کرد در کوبانی توانستند بعد از درگیری های شدید و بمباران هوایی مواضع گروه تروریستی داعش، تپه الشعیر را پس بگیرند.

داعش دیروز توانسته بود کنترل این تپه در غرب کوبانی را بدست بگیرد. کنترل بر این تپه گروه داعش را قادر می ساخت تا ریف غربی شهر کوبانی را تحت کنترل خود داشته باشد.

درهمین حال، گروه وابسته به مخالفان خارج نشین نظام سوریه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه گفت که گروه داعش در شمال و مرز شهر کوبانی پیشروی داشته است و روستاهای ریف غربی آن را به کنترل خود درآورده است.

این گروه افزود: داعش شهر عین العرب را از سمت شرق و غرب و جنوب محاصره دارد و از 10 روز پیش نیز تلاش می کند تا کنترل بخش سوری گذرگاه "مرشد بینار" در مرز با ترکیه را بدست بگیرد.

به گفته این گروه، درگیری های شدیدی روز پنجشنبه در محله های شرقی شهر عین العرب و اطراف مربع امنیتی و اطراف میدان الحریه روی داد و گروه داعش برای پیشروی از سمت جنوب شهر تلاش کرد که باعث وقوع درگیری و تلفات دوطرف شد.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

http://farjamnews.co...8fcaac1d_XL.jpg

دوستان یک زمانی می گفتند ایم کلاش هایی که دسته دارند ساخت ایران اند. درسته؟

یعنی تسلیحات ایران افتاده دست داعش؟

فاصله استقرار داعش تا کردهای کوبانی

767044_731.jpg

ویرایش شده در توسط mopmop
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

والا به این کلاش ها بیشتر میگن کلاش منافقی ! به خصوص تو ایران که منافقین بیشترین مدل کلاش هاشون از این دسته کمکی دارها بود... ( و واقعا هم دقیق هست ! کسانیکه باهاش شلیک کردند قطعا تایید میکنند البته به شرطیکه مستعمل نشده باشند)

این کلاش ها رو بیشتر یوگسلاوی تولید میکرد 

من ندیدم و نشنیدم ایران به اون صورت از این مدل تولید کرده باشه ... و البته کیفیت چوبی هم که ایرانی ها داره رو شخصا اصلا تایید نمیکنم !( دیدم که میگم !)

یا حق

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان یک زمانی می گفتند ایم کلاش هایی که دسته دارند ساخت ایران اند. درسته؟

یعنی تسلیحات ایران افتاده دست داعش؟

همون طور که مشاهده میکنید چند قبظه بیشتر نیست

احتمالش هست که غنیمت گرفته باشن

یا همون طور که دوسمتون گفتن شاید به احتمال خیلی کم از یوگسلاوی تهیه کرده باشن

ویرایش شده در توسط Srbazazry

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

یک بار یک شخصی یک مشورتی برای سلاحی که خریده بود میخواست .... میخواست تحویل بده به جاش برنو بدهند بهش( طرح عفو رهبری )

کلاشنیکف رو که دیدم کمی هنک کردم ، شبیه هیچ کدام از مدلهایی که قبلا دیده بودم و تو نت بود نبود .... شماره سریال ها و حتی محل ساخت هم یک چیز عجیب غریبی بود

کیفیت ساخت ش خیلی خوب بود ولی ... و ایضا تیراندازی و دقت ش !

اما مطمئنا ساخت دست شوروی و چین نبود !

از طرفی قنداق بغل تاشو ولی از سوی دیگر چوبی به غایت زرد رنگ روشن ...

مشکوک شده بودم بهش ... تا اینکه بعد کلی جستجوی اینترنتی نمونه هایی ازش رو توانستم پیدا کنم ایضا شماره سریال و حتی اسم عجیبی که به جای نام شرکت و...زده بود( و الان یادم نیست ! چشمک)

خیلی جالب بود ، ردش رو تو یک سایت امریکایی زدم که گفته میشد این سلاح ها معمولا توسط خود امریکا سفارش داده میشه و توسط شرکتهای ناشناس و نامعروف ساخته میشه تا ارسال بشه به مناطقی که لازم هست توش منافع امریکا حفظ بشه مثل کوبا

مدل سلاحی که اون دوستمون داشت دقیقا از همون مدل هایی بود که پلیس کوبا مصادره ش کرده بود !!!!( و حسابی هم اذیت ش کردم سر این قضیه و گفتم تو نفوذی امریکا هستی!)

در کل میخوام اینطور بگم: کشورهای متفقین برای شرایط و زمان مختلف فکرهای جالبی داشته و دارند همونطور که امریکا قبرستان تجهیزات هوایی داره برای تجهیزات زمینی و... هم فکرهای جالبی کرده و کلی انبار آماده کمک به هر کشوری که مدنظرش باشه داره ! مثلا میگم ، در اوایل روی کار آمدن محمدرضا پهلوی ... امریکا 42 میلیون دلار برنو به ایران تحویل داد که بعدا مشخص شد دسته دوم بوده و قبلش تو جنگ کره به کار رفته بود ...ولی هنوز که هنوزه اون برنوها تو ایران هست و کارشون هم عالی هست !

این تصویری هم که گذاشتند به نظر خودم میرسه که شاید تصاویر سلاح هایی باشه که تو کوبانی افتاد دست داعش .... و از همون انبارها اومده

یکبار هم خوندم تمام محوله های مصادره شده سلاح میرن تو انبار و امریکا در وقت و موعد خودش ازشون استفاده میکنه به خصوص در جاهایی مثل امروز کوبانی و....

یا حق

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.