SABERINFORCE

برسی چند گزینه برای سلاح تهاجمی ملی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]
خب شاید جنسش متفاوت باشه
[/quote]

جنس متفاوت تاثیر انچنانی نمیذاره در حد نفوذ نکردن و نفوذ کردن!! جنس ها معمولا روی دقت و حالا کمی تفاوت در قدرت تفاوت ایجاد میکنن و تست هم توسط کالیبر های استاندارد صورت گرفته! :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1378815005' post='337817']
جنس متفاوت تاثیر انچنانی نمیذاره
[/quote]
یعنی مرمی تنگستن با مرمی سربی تفاوت نفوذی ندارند؟ icon_eek icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من میگم سربی کلاش با سربی ام‌فور فرقی نداره و اینجوری نیست که یکی بیاد به قول شما تو ام‌فور تنگستن بذاره تو کلاش سربی و بعد تست نفوذ بگیره!!!!

وقتی تست نفوذ میگیرن، از یه جنس استفاده میکنن که تفاوتش در اون دو کالیبر تاثیری نداره و تنها تاثیر تاثیرات شکل و بالستیک مرمی هستش...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1378823868' post='337858']
من میگم سربی کلاش با سربی ام‌فور فرقی نداره و اینجوری نیست که یکی بیاد به قول شما تو ام‌فور تنگستن بذاره تو کلاش سربی و بعد تست نفوذ بگیره!!!!

وقتی تست نفوذ میگیرن، از یه جنس استفاده میکنن که تفاوتش در اون دو کالیبر تاثیری نداره و تنها تاثیر تاثیرات شکل و بالستیک مرمی هستش...
[/quote]
نفوذ به خیلی از عوامل بستگی داره حتی زاویه ی برخورد
از نظر علمی اون چیزی که عرض کردم صحیح هست حالا ممکن هست از نظر عملی تفاوت هایی موجود باشه
بی صبرانه منتظر کلیپی که میفرمایید هستم ویرایش شده در توسط reza2250

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان تاپیک داره تبدیل میشه به مقایسه ی 5.56 و 7و62 ها! icon_eek توجه داشته باشید که بدن انسان هیچ سباهتی به صفحه ی فولادی نداره! معمولاً برای تست نفود مرمی در بدن از گل رس استفاده میکنن.

[quote]مورد دوم هم ساختار ساده و... که 416 سیستم مسلح سازیش از کلاش الهام گرفته و ولی قطعا پیچیده تر اما نه در حل ام 4 ![/quote]

تا جایی که بنده اطلاع دارم سیستم اچ کی 416 و 417 همون سیستم ام 16 و ام 4 هست با بهینه سازی های جزئی!

[quote]کشنده تر؟! نفوذ بالاتر؟!!!
دوست عزیز، تا جایی که بنده تست شلیک به فلز توسط ام4 و کلاش رو دیدم، کلاش نفوذ بیشتری توی فلز داشت که ویدیوی تست مربوطه رو هم میذارم توی یه تاپیکی که انشاالله کم کم داره اماده میشه برا ارسال...[/quote]

گلوله 5.56 سه تا برتری نسبت به 7.62 داره:
1- سطح مقطع کوچکتری داره و نفود بیشتری در جلیقه و بدن داره.
2-بر عکس 7.62 که فقط حفره ایجاد میکنه و خارج میشه این گلوله قبل از خروج منفجر میشه و به ترکش های کوچکی تقسیم میشه که به درون بدن آسیب میزنه.
3-بخاطر حجم کوچکتر میزان مهمات قابل حمل نسبت به 7.62 بیشتره.

[quote]
تولید اسان و هزینه‌ی تولید پایین با ساختار ساده و نگهداری اسان و دقت بالا نمی‌خونه!!!! این دو نکته‌ی بعدی و حتی مقاومت! نیاز به هزینه‌ی بالا داره! [/quote]

همین محدودیت ها هست که کار رو مشکل میکنه وگرنه الان سلاح سازمانی ما اف ان اسکوار بود! :mrgreen:

من دو مورد رو خیلی مناسب میدونم:

1-گالیل ای سی ای
2-اچ کی ژ41

هر دو با معیار های گفته شده همخوانی دارن.
این هم سلاحی که من با تغییر گالیل طراحی کردم یه اسم خفن هم براش گذاشتم! :mrgreen:
(قبضه ی ام 4-قنداق اف ان اسکوار-ریل بلند تر-روکش لوله ی بلند تر)

http://s4.picofile.com/file/7931778488/galil_ace_556.jpg

:rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بر عکس 7.62 که فقط حفره ایجاد میکنه و خارج میشه این گلوله قبل از خروج منفجر میشه و به ترکش های کوچکی تقسیم میشه که به درون بدن آسیب میزنه.[/quote]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]فکر کنم قابلیت ترکش شوندگی بیشتر از اینکه به کالیبر بستگی داشته باشه به نوع مهمات بستگی داشته باشه وگرنه چرا 7.62 ترکش نمیشه [/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]در مورد 416 هم فکر کنم ام 4 پنوماتیک سیستم مسلح سازیش 416 از فشار غیر مستقیم با کورس کوتاه استفاده میکنه باز مدیران بهتر میدونن شاید من اشتباه میکنم[/right][/font][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]فکر کنم قابلیت ترکش شوندگی بیشتر از اینکه به کالیبر بستگی داشته باشه به نوع مهمات بستگی داشته باشه وگرنه چرا 7.62 ترکش نمیشه [/font][/color][/quote]

والا من هم به طور عملی تست نکردم و کسی هم روی من تست نکرده که بدونم :mrgreen: ولی اینی که گفتم چیزیه که در مورد مقایسه ی مهمات استاندارد 7.62 و 5.56 خوندم! شاید بخاطر قطر کمتر توی بدن تجزیه میشه! :chicken:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.