Antiwar

شهادت ! تبریک یا تاسف؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

در رابطه با مطلبی از دوستمون که گفتن شهدا از دست رفتن پس جای تبریک نداره

باید عرض کنم خیر شهدا بدست اومدن

یعنی آدم و انسان پا گزاشته روی زمین که چیزی بشه و نهایت چیزی که بتونه بهش برسه جوار قرب پروردگاره . شهدا محصول تربیت انبیا و اولیا و علمای ربانی و توفیق از جانب پروردگارهستن . و البته تربیت خانواده و لقمه حلال و ...

کسی که حرامخور باشه و یا خانواده .... خیلی سخت هست که شهیدی از بین اونها ظهور کنه اگر هم باشه نوادر روزگار هستن . غالب شهدا محصول خانواده هایی درست و لقمه های حلال و مادرانی صالح و پرهیزکار و پاکدامن هستن

چرا نباید به اونها تبریک گفت که خدا شما رو لایق تاج کرامت خودش دید و قربانی شما رو قبول کرده

همه انبیا از اول تا خاتم اومدن آدمسازی کنن و انسان متعالی پرورش بدن . همه مخلوقات رو خدا خلق کرده که یک چنین انسانهایی پرورش پیدا کنن و بدست بیان
اگر حضرت رسول (ص) و ائمه طاهرین و انبیاء الهی و اولیاء الهی و شهدا و صالحین نبودن اصلا خلقت انسان نه ارزشی داشت و نه حکمتی داشت بلکه نقض غرض می نمود .
اگه از خدا بپرسن این چند میلیارد گناه کار رو خلق کردی و روزی میدی چی ازشون درمیاد ، اگه تنها و تنها یک نفر صالح و شهید بدست بیاد کافیه برای اینکه خدا بگه می ارزه که بیشتر از این خلق کنم و تنها و تنها یک نفر از این جمع چنین فردی مثل این شهید ازشون بیرون بیاد

خدا به شهدا نزد ملائکه مباهات میکنه . در جواب اونها که گفتن چرا انسان رو خلق کردی با اینکه انسان خونریزی میکنه ، شهدا رو نشون میده . اینها محصول تقابل خیر و شر و نور و ظلمت هستن و آدمهایی که نور رو با تمام وجودشون پذیرا شدن و همه هستی شون رو در طبق اخلاص تقدیم پروردگار کردن

ارزش یک شهید بالاتر از همه اون فرشتگانی هست که اعتراض کردن چرا انسان رو خلق کردی و بهمین خاطر هست که خدا ملائک رو خادمان شهدا قرار میده و نه برعکس

به خانواده شهدا هم می باید تبریک گفت چون خاندانی هستن که خدا تاج کرامت رو از میان همه خانواده ها تنها بر سر اونها نهاده و لایق کرامت ویژه خودش دیده . همونطوریکه خاندان نبوت و رسالت و اهل بیت افتخار میکنن که از خاندانی هستن که رسالت و نبوت و ولایت از اونها انتخاب شده ، خانواده شهدا هم میتونن افتخار کنن که منتسب به شهید هستن

البته اگر قدر خودشون رو بدونن وگرنه پسر نوح هم از خاندان نبوت بود . ویا برخی فرزندان ائمه با اینکه امامزاده بودن ولی کج پا گزاشتن .

شهید پدر و مادر و بستگانش رو شفاعت میکنه و چه چیزی بالاتر برای تبریک به یک خانواده از اینکه نزد خدا شفیع دارن . شهید هفتاد هزار نفر رو شفاعت میکنه . حتی کسانیکه او رو تشییع میکنن رو شفاعت میکنه

برای بشریت جای تبریک داره برای ظهور یک چنین انسانی تا چه برسه به خانواده اش
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hossein9' timestamp='1379690893' post='339832']
1-جناب ادیب چند مقوله را قاطی نکنید. مثالی می زنم. شهادت بالاتر یا پذیرفتن ولایت امیر المومنین علیه السلام. مسلما دومی.
جالب این است که هر دو مورد در دنیا معمولا با رنج و ناراحتی همراه هستند و شیعه را به جرم شیعه بودن سر می برند...

اما در آخرت با سعادت ابدی و تبریک همراه هستند...

جالب است بدانید ما برای پذیرفتن ولایت امیر المومنین علیه السلام در شرع دستور داریم که به هم تبریک بگوییم. لهذا در روز غدیر به هم می گوییم: "الحمد لله الذی جعلنا من المتسکین بولایت امیر المومنین و الائمه علیهم السلام"
اما برای شهادت در دنیا تبریک گفتن داریم؟ شرع و روایات بین من و شما قاضی. اگر چیزی یافتید من هم تسلیم می شوم.

2-دوستان به یک نکته دقت کنند ما اگر می جنگیم، می جنگیم که زنده بمانیم نه کشته شویم. شهادت این وسط توفیقی است که خدا باید نصیب کند و شهادت احتیاری وجود ندارد، چون ما اختیارا نمی توانیم مرگ خود را رقم بزنیم و باید تا آخرین قطره ی خون سعی کنیم جان خود را حفظ کنیم. طوری در میدان جنگ برخورد و رفتار کردن که زورکی کشته شویم نه تنها ممکن است شهادت حساب نشود چه بسا هلاکت هم در آن باشد.
[/quote]

سلام علیکم
دقیقا همین ؛ کسانی که ارزوی شهادت را دارند ؛ برای چگونگی مرگ خود دعا می کنند ، نه اینکه قصد خودکشی و یا مرگ زود هنگام ...را داشته باشند .
فقط همین دعا به درگاه خدا برای چگونگی رفتن .
برای خالص رفتن ؛ بی گناه .

برای رسیدن به معبود ی که تمام مخلوقاتش را برای عبادت و سعادت افرید .
آیا طلب راه سعادت برای کسانی که معنی خلق شدنشان را می فهمند و در ک کرده اند، جز کمال و رضایت خالق چیز دیگریست .
شهادت بهترین راه سعادت و برترین ،برای بدست آوردن رضایت معبود مهربان هست. ویرایش شده در توسط BANU2435

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بقول پدرم ، شادی برای رفته از دنیا و تسلیت و تاسف برای بازماندگان ، ...

طبیعیه که وقتی کسی از دنیا میره بازماندگانش داغ دار میشوند و باید بهشون تسلیت گفت ، و کسی که شهید میشه و از دنیا میره فرشتگان و مقربان درگاه حق بهش تبریک خواهند گفت ، ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

چه خوب شد دوستان ادامه دادند بحث رو ...

همین چند روز پیش در دیدار امام خامنه ای با شهدای مدافع حرم جملاتی به کار بردند که مشخص میکنه ابدا ایشون برای خارج نشینان و دشمنان و ... برای نشان دادن اقتدار و صلابت کشور منظورش صرفا نیست که تبریک میگن شهادت رو ... یا حتی برای شهدای دفاع مقدس بارها لفظ من جا مانده ام رو به کار بردن

به نظر من بهترین تعریف از شهادت رو مداحی آهنگران میگه ، سبکبالان خرامیدند و رفتند رو حتما گوش بدید

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5][font=tahoma,geneva,sans-serif]به نظر من شهادت [color=#800000]تاسف [/color]نداره! [color=#ff0000]حسرت [/color]داره....[/font][/size]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.