Recommended Posts

[quote name='king-of-heaven' timestamp='1406022812' post='395392']
دوست عزیز وقتی بانک مرکزی تحریمه ما هیچ پولی نمیتونیم دریافت کنیم انتظار رشد اقتصادی داری؟ اصلا کدوم کشور رو سراغ داری که با حصار کشیدن دور خودش و تقسیم دنیا به کافر مطلق و حق مطلق رشد اقتصادی داشته باشه؟ فساد داخلی که از اول بوده تو همه جا هم هست و الان هم هست. بحث من اینه که وقتی خداوند یه چیزی به اسم عقل بهمون داده باید ازش استفاده کنیم نمیشه که با فحش دادن کشور پیشرفت کنه. شما برو از کارخونه ها بپرس که از تحریم چقدر آسیب دیدن. تا کسی هم میاد انتقاد میکنه میگن این فتنه سبز و میخواد کشور نابود کنه و ازین چرندیات

برادر عزیز مگه آقای محسن رضایی تو مناظره 88 به اون بی ادبی که عکس زن مردم نشون میده نگفت اگه این رفتارها ادامه پیدا کنه تو چند سال آینده مشکلات اقتصادی و سیاسی ایجاد میشه؟ مگه نگفت اینقدر تندروی نشه ضرر میکنیم؟ نکنه شما ایشون رو هم فتنه گر میدونید. البته از دید شما افرادی مثل ایشون یا آقای ولایتی هم که گفتن افرادی تو مذاکرات دخالت میکردن تا بجایی نرسه. ایشون هم احتمالا فتنه گر و تروریست هستن
[/quote]

عزیز جان - بنده به شما تهمتی هستم که اینقدر عصبانی هستید ؟؟
بله ، بنده هم نگفتم که تحریم موثر نیست و احتمال می دم چون یک مقدار عصبانی هستید ؛ درست متوجه نشدید که چه چیزی خدمت شما عرض کردم ، در ادبیات راهبردی ما دو تا مفهوم داریم ، جهانی شدن و جهانی سازی ، جهانی شدن فی النفسه بد نیست و به نظر من این مساله موجب می شود تا خشونت و جنگ کمتر شود ، ولی وقتی راهبرد قدرتهای جهانی ، جهانی سازی است به مدل لیبرال ، یعنی چند نفر در یک مکانی در حوزه تمدنی غرب ببنشینند و برای بقیه جهان تصمیم بگیرند ( مثل WTO ، مثل شورای امنیت و ..... )و بخواهند مدل اداره یک جامعه را به دیگران تحمیل کنند ( از جمله اقتصاد ، سیاست و ...) ، حتی اگر جامعه هدف نخواهد مدل نمونه انها را قبول کند که در این صورت به سرنیزه متوسل می شوند ، خوب چه نتیجه ای حاصل می شود ؟؟
مثال عرض می کنم ، در تاریخ ایران معاصر ، یعنی اگر فرض کنیم مبداء سال 1300 شمسی باشد ، کدام مدل حکومتی در ایران ( البته قبل از انقلاب ) توانسته مستقل تصمیم بگیرد و مستقل عمل کند ؟؟؟ به نظر من کشور ما در حال حاضر در سطح بین المللی ، از استقلال سیاسی خودش ضربه می خورد ، آیا شما حاضر هستید ، رییس جمهور را به مانند وزرا و وکلای قبل از انقلاب سفارتخانه های خارجی انتخاب کنند و شما اقتصاد خوبی داشته باشید ؟؟

یعنی نبود استقلال سیاسی در عوض خوب بودن وضع اقتصاد

حالا از این مساله بگذریم که اقتصاد لیبرالیستی غرب هیچ ارزشی برای انسانها قایل نیست و فقط و فقط ، سرمایه و پول است که مبنای ارزش گذاری قرار دارد . وضعیت حال حاضر کشور ما هم به این دلیل به اوضعیت امروز افتاده است که در حقیقت کاریکاتور مدل اقتصاد لیبرالیستی را اجرا کرده و می کند .

شما حاضر هستید مثل پیمان امنیتی آمریکا و افغانستان ، آمریکا و فیلیپین ، آمریکا و ژاپن و ..... ، اقتصاد شما خوب باشد ولی در عوض حق توحش یا همان حق کاپیتولاسیون در کشور شما اجرا شود ؟؟

بگذریم ، چون این بحث خیلی طولانی خواهد شد .

در ارتباط با صنعت کشور هم همین طور است ، تا وقتی مدیریت صنعت کشور خودش یک آدم فاسد باشد ( با عذر خواهی از مدیریت سایت - " کرسنت ، استات اویل و ......) ، ایجاد تحریم در برابر شدت فساد داخلی هیچ قابل مقایسه نخواهد بود . برادر عزیز اگر تحریم ها را مثال می زنید ، حداقل در مورد کیقیت مدیریت کارخانه مورد نظر و سایر عوامل هم تحقیق بفرمایید ( بازهم عرض می کنم که تحریم ها موثر است ولی دلیل این نابسامانی اقتصادی نیست یا حداقل فقط بخش کوچکی از ان است .)

در ارتباط با بخش دوم برادر من : انصافا" شما محسن رضایی و امثال این شخص را قبول دارید ؟؟؟

اگر قبول دارید ، باید عملکرد ایشان را نخست نقد بفرمایید و سپس از نظریات ایشان دفاع بفرمایید ، حداقل به نظر بنده ، نظریات ایشان غیر کار شناسی شده و صرفا" شعار است .و هیچ ضمانت اجرایی ندارد ( هر چند سابقه ایشان در طول جنگ ، محفوط و قابل احترام بوده و خواهد بود )

اگر تفکر ایشان و امثال ایشان را قبول ندارید ، پس چرا صحبت ایشان را در یک مناظره که صحت آن حرفها ، مشخص شده است ، برای اثبات صحبت خودتان می فرمایید ؟؟ شخص مورد نظر با رانت کاملا" مشخص به طور همزمان مشغول تحصیل در دو رشته متفاوت بود ( اگر سابقه درخشان ایشان را در قبل از انقلاب و در اوایل انقلاب در دفاع از خزعبلاتی به اسم فمینیسم نادیده بگیریم )
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='zed' timestamp='1406026598' post='395413']
با سلام خدمت همه دوستان گرامی
از آن مدرک ها که می فرمایید در دوره اصلاحات صادر شده و اتفاقا مدرک آن خانم هم در جواب مدرک آن آقا رونمایی شد . به همین دلیل هم هنگام معرفی آن آقا به عنوان نامزد وزارت کشور از واژه دکتر استفاده نشد و صرفا آقای فلانی نام برده شد . پس از آن بود که در دولت آقای احمدی نژاد قرار شد مدارک مدیران رده بالا و میانی کشور بررسی شود که حدود شش هزار مدرک می شد و تا همین امروز هم سنگ اندازی می شود که این کار انجام نشود . هم آن سه هزار نفری که شما می فرمایید غلط است و هم آن شش هزار نفر قبلی . ما سر حق تعصب داریم نه سر یک آقا یا خانمی که خوشمان بیاید یا نیاید . البته صلاح نظام را هم در مجمع تشخیص مصلحت نظام تشخیص می دهند که اتفاقا ماجرای طیف شما و رئیس این مجمع در طول 16 سال گذشته بسیار عبرت آموز است .
[/quote]
باشه آقا شما خوب بقیه استکبار جهانی و تروریست و فتنه گر. دیگه وقتی شما قبول نمیکنید که شرایط کشور بخاطر تندروی های بیجا به اینجا رسیده و مسیر تندروی رو باعث پیشرفت میدونید دیگه جای بحث نمیمونه
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mohammadhossein' timestamp='1405988278' post='395276']
دلیل اکسید کردن اورانیوم های 5 درصد چی هست !؟ سانتریفیوژهامون رو اکسید نکنیم خوبه
[/quote]م

ترس از تبدیل آنها در سانتریفوژهای پی-2 و پی-3 به غنای بالاتر مثلا" 95 درصد برای ساخت بمب

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='king-of-heaven' timestamp='1406026995' post='395416']
باشه آقا شما خوب بقیه استکبار جهانی و تروریست و فتنه گر. دیگه وقتی شما قبول نمیکنید که شرایط کشور بخاطر تندروی های بیجا به اینجا رسیده و مسیر تندروی رو باعث پیشرفت میدونید دیگه جای بحث نمیمونه
[/quote]
لطفا بفرمایید باز شدن یو سی اف اصفهان زمان آقای خاتمی هم جزو تند روی ها بود یا خیر ؟ دوسال مذاکراتی که منجر به بازگشایی یوسی اف اصفهان و ادامه بازگشایی ها در زمان آقای احمدی نژاد شد به صورت مکتوب موجود است . تیم مذاکره کننده آن موقع هم الان سر کار است و پیش بینی می شود همانطور که رهبر انقلاب به نتایج مذاکرات خوش بین نیستند این مذاکرات هم به سرانجام مطلوب نرسد و دوباره همان آش و همان کاسه . چون آمریکایی ها همان حرف روز اول را تا الان زدند و می زنند و خواهند زد و در چنین شرایطی تندروی و کند روی خیلی تفاوتی ندارد .
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MR9' timestamp='1406026935' post='395415']
عزیز جان - بنده به شما تهمتی هستم که اینقدر عصبانی هستید ؟؟
بله ، بنده هم نگفتم که تحریم موثر نیست و احتمال می دم چون یک مقدار عصبانی هستید ؛ درست متوجه نشدید که چه چیزی خدمت شما عرض کردم ، در ادبیات راهبردی ما دو تا مفهوم داریم ، جهانی شدن و جهانی سازی ، جهانی شدن فی النفسه بد نیست و به نظر من این مساله موجب می شود تا خشونت و جنگ کمتر شود ، ولی وقتی راهبرد قدرتهای جهانی ، جهانی سازی است به مدل لیبرال ، یعنی چند نفر در یک مکانی در حوزه تمدنی غرب ببنشینند و برای بقیه جهان تصمیم بگیرند ( مثل WTO ، مثل شورای امنیت و ..... )و بخواهند مدل اداره یک جامعه را به دیگران تحمیل کنند ( از جمله اقتصاد ، سیاست و ...) ، حتی اگر جامعه هدف نخواهد مدل نمونه انها را قبول کند که در این صورت به سرنیزه متوسل می شوند ، خوب چه نتیجه ای حاصل می شود ؟؟
مثال عرض می کنم ، در تاریخ ایران معاصر ، یعنی اگر فرض کنیم مبداء سال 1300 شمسی باشد ، کدام مدل حکومتی در ایران ( البته قبل از انقلاب ) توانسته مستقل تصمیم بگیرد و مستقل عمل کند ؟؟؟ به نظر من کشور ما در حال حاضر در سطح بین المللی ، از استقلال سیاسی خودش ضربه می خورد ، آیا شما حاضر هستید ، رییس جمهور را به مانند وزرا و وکلای قبل از انقلاب سفارتخانه های خارجی انتخاب کنند و شما اقتصاد خوبی داشته باشید ؟؟

یعنی نبود استقلال سیاسی در عوض خوب بودن وضع اقتصاد

حالا از این مساله بگذریم که اقتصاد لیبرالیستی غرب هیچ ارزشی برای انسانها قایل نیست و فقط و فقط ، سرمایه و پول است که مبنای ارزش گذاری قرار دارد . وضعیت حال حاضر کشور ما هم به این دلیل به اوضعیت امروز افتاده است که در حقیقت کاریکاتور مدل اقتصاد لیبرالیستی را اجرا کرده و می کند .

شما حاضر هستید مثل پیمان امنیتی آمریکا و افغانستان ، آمریکا و فیلیپین ، آمریکا و ژاپن و ..... ، اقتصاد شما خوب باشد ولی در عوض حق توحش یا همان حق کاپیتولاسیون در کشور شما اجرا شود ؟؟

بگذریم ، چون این بحث خیلی طولانی خواهد شد .

در ارتباط با صنعت کشور هم همین طور است ، تا وقتی مدیریت صنعت کشور خودش یک آدم فاسد باشد ( با عذر خواهی از مدیریت سایت - " کرسنت ، استات اویل و ......) ، ایجاد تحریم در برابر شدت فساد داخلی هیچ قابل مقایسه نخواهد بود . برادر عزیز اگر تحریم ها را مثال می زنید ، حداقل در مورد کیقیت مدیریت کارخانه مورد نظر و سایر عوامل هم تحقیق بفرمایید ( بازهم عرض می کنم که تحریم ها موثر است ولی دلیل این نابسامانی اقتصادی نیست یا حداقل فقط بخش کوچکی از ان است .)

در ارتباط با بخش دوم برادر من : انصافا" شما محسن رضایی و امثال این شخص را قبول دارید ؟؟؟

اگر قبول دارید ، باید عملکرد ایشان را نخست نقد بفرمایید و سپس از نظریات ایشان دفاع بفرمایید ، حداقل به نظر بنده ، نظریات ایشان غیر کار شناسی شده و صرفا" شعار است .و هیچ ضمانت اجرایی ندارد ( هر چند سابقه ایشان در طول جنگ ، محفوط و قابل احترام بوده و خواهد بود )

اگر تفکر ایشان و امثال ایشان را قبول ندارید ، پس چرا صحبت ایشان را در یک مناظره که صحت آن حرفها ، مشخص شده است ، برای اثبات صحبت خودتان می فرمایید ؟؟ شخص مورد نظر با رانت کاملا" مشخص به طور همزمان مشغول تحصیل در دو رشته متفاوت بود ( اگر سابقه درخشان ایشان را در قبل از انقلاب و در اوایل انقلاب در دفاع از خزعبلاتی به اسم فمینیسم نادیده بگیریم )
[/quote]
دوست عزیز مگه من گفتم ما بریم زیر سلطه آمریکا. آقا ما هم مثل روسیه یا چین مگه الان چین استقلال نداره. مگه قبلا چین قدرت جهانی بود. وقتی بالاترین مقام کشور ما صبح تا شب حرف از نابودی اسرائیل و امریکا میزنه انتظار داری اونا بیان بگن چقدر ایران کشور خوبیه ما بزاریم پیشرفت کنه. من میگم تو حرف زدن و عمل کردن سعی کنیم تندروی نکنیم سعی کنیم از همه نخبگان داخلی و خارجی استفاده کنیم سعی کنیم به همه اقوام احترام بزاریم. وقتی دغدغه بالاترین افراد کشور میشه حذف جریان به اصطلاح مومن که البته عمدتا هم افراد بی سوادی هستن که بخاطر عدم مدیریت کشور رو به فنا دادن. تندروی میدونی چیه؟ اینه که تو سال 88 پلیس میاد اینطوری برخورد میکنه و تو اشغال سفارت انگلیس توسط یه عده انسان غارنشین هیچ دخالتی نداره. هر دو کار اشتباهه پس چرا تو هر دو کار پلیس یک جور عمل نمیکنه پس معلومه کاملا با حمایت افراد خاصی بوده. آقا اصلا انگلیس خود شیطان. الان این کار انجام شد که با حمایت مجلس بیسواد هم همراه بود الان اقتدار مارو افزایش داده یا مشکل اقتصادی رو حل کرده یا اصلا ثواب داشته؟ نتیجه این شد که تو افکار عمومی کلی مانورد دادن که آقا ایران با لیبی فرقی نداره.
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب mr9یک طوری صحبت میکنی که انگار ما تو این کشور زندگی نمیکنم ویا شاید ایران امروز رو با ایران دهه 70 اشتباه گرفتی که این طور حرف میزنی
کاپیتولاسیون و انتخاب وزرا و غیره چه ربطی داشت مگه داری با بچه دبستانی صحبت میکنی
اگر حرف امثال محسن رضایی شعاره خب صحبتهای شما و اون راهبردهایی که مثال میزنین از دم همش شعاره

بزار یک چیز رو برای شما مشخص کنم کشورهای دنیا و به طور کلی ارتباط با کشورهای دنیا از حرف تا عمل زمین تا اسمون با هم فرق میکنه شما تحت هیچ عنوانی نمیتونی از صفر تا صد یک صنعت یک محصول ووووو رو با شعار تو کشور به وجود بیاری
نیاز به همکاری بین والمللی داری همنطور که میبینی کشورها چه طور در حال همکاری با هم هستن

در ضم یادتون باشه تو کشوری زندگی میکنی که در عرض 5 سال پول رایج کشور به یکی از بی ارزش ترین پولهای دنیا تبدیل شد دقیقا این مورد به خاطر سوء مدیریتی بود که انواع تحریم ها رو به کشور تحمیل کرد

کشوری که سی و پنج سال فرصت داشت که هر غلطی میخواست انجام بده ولی حتی تو تولید گندم مورد نیاز خودش هم موند این اواخر نفت و جای گندم میداد الان تو این این همه تحریم میخواد چکار بکنه وچه برنامه غیر شعاری داره خدا میدونه؟؟

کشوری که تو اون دلار حرف اول و اخر میزنه دلاری که مال همون جهانخوار و مستکبریه که شما هیچ و پوچ میدونینش و اقتصادش در حال فرو پاشیه دلاری که اگر بالا بره نون هم همراش گرون میشه
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='zed' timestamp='1406027566' post='395422']
لطفا بفرمایید باز شدن یو سی اف اصفهان زمان آقای خاتمی هم جزو تند روی ها بود یا خیر ؟ دوسال مذاکراتی که منجر به بازگشایی یوسی اف اصفهان و ادامه بازگشایی ها در زمان آقای احمدی نژاد شد به صورت مکتوب موجود است . تیم مذاکره کننده آن موقع هم الان سر کار است و پیش بینی می شود همانطور که رهبر انقلاب به نتایج مذاکرات خوش بین نیستند این مذاکرات هم به سرانجام مطلوب نرسد و دوباره همان آش و همان کاسه . چون آمریکایی ها همان حرف روز اول را تا الان زدند و می زنند و خواهند زد و در چنین شرایطی تندروی و کند روی خیلی تفاوتی ندارد .
[/quote]
دوست عزیز اولا تو هر دوره ای با توجه به شرایط اون دوره تصمیم گرفته میشه دوما انرژی هسته ای تو ایران رو نمیشه از بین برد ولی قرار نیست که جوونای ما از بیکاری و بدبختی به هزارتا فساد و مشکلات آلوده بشن فقط بخاطر اینکه جند نفر تو کشور دوس دارن شبا بمب اتم کنارشون باشه. اگه قراره با این تاکتیک و راهبرد جلو بریم که انرژی هسته ای داشته باشیم ولی از گرسنگی تلف بشیم همون نباشه بهتره ( البته این حالت پیش نمیاد ولی برای مثال و اهمیت چیزای دیگه گفتم). در ضمن یه سوال. فرض کن ما همینطوری تو هسته ای پیش بریم خب اونا هم هی تحریم بیشتر کنن که مواد اولیه تو چنذ ماه به کشور وارد نشه تحریم نفتی کامل بشه و دیگه نتونیم بفروشیم. گندم تحریم کامل بشه. دارو تحریم بشه. تجهیزات تحریم بشن. آخه عزیز من تو اسلام هم بعضی موارد هست که برای حفظ اسلام و شرایط باید تقیه کرد تقیه تقیه تقیه. شما با استکبار جهانی روبرو هستید که همه ثروت و قدرت جهان رو در اختیار داره مگه میشه یه تنه جلوش وایسیم. بابا بعضی دوستان یطوری از مذاکره حرف میزنن انگار تعامل با غرب حرام. [font=georgia,serif][size=5]عزیز من هرطور میخوای توجیه کن ولی کشور ما با این شرایط دیگه تحمل تحریم شدن نداره تا همین جا هم به اندازه کافی منابعمون هدر رفته حالا شما هی بیا توجیه کن [/size][/font]
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif]دوستان در چهارچوب تاپیک بحث کنید و قوانین سایت رو در نظر داشته باشید[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif][b]1- هرگونه بحث سیاسی اکیدا ممنوع ، مگر بحثهای سیاسی مرتبط با مسائل نظامی با تائید مدیریت سایت.[/b][/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][b]2- هرگونه اهانت به کشور ، انقلاب و مسئولین چه مسئولان فعلی یا مسئولان سابق کاملا و اکیدا ممنوع است.[/b][/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][b]3- هرگونه توهين به قوميت‌ها ( عرب، ترك، فارس، كرد، لر، بلوچ، بختياري و ... ) ، مليت‌ها ( چه عربها و چه سايرين ) ، اديان ( مسيحيت، يهوديت و البته دين مبين اسلام) ، اعتقادات اعضاي سايت؛ بخصوص اعتقادات مذهبي و باورهاي ديني ، مسئولين مملكتي و البته مهمتر از همه اعضاي سايت و نظراتشون ، موجب قفل شدن تاپيك و يا پاك شدن پست دوستان ( و در صورت تكرار ، اخراج از تاپيك و درصورت عدم رعايت و توجه به قوانين بصورت مکرر ، اخراج از سايت) خواهد شد.[/b][/font]

[b]...................................[/b]

پ.ن : برخی دوستان هم خر رو میخواهند هم خرما رو ! در دنیای چندقطبی کنونی که کشورها در رقابت شدید برای گسترش منافع خودشون قرار دارند انتظار اینکه بدون تحمل هزینه بخواهیم تبدیل به قدرت و کشوری با استقلال سیاسی تو دنیا بشیم خوش خیالی محض هست
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1406031164' post='395435']
[font=tahoma,geneva,sans-serif]دوستان در چهارچوب تاپیک بحث کنید و قوانین سایت رو در نظر داشته باشید[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif][b]1- هرگونه بحث سیاسی اکیدا ممنوع ، مگر بحثهای سیاسی مرتبط با مسائل نظامی با تائید مدیریت سایت.[/b][/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][b]2- هرگونه اهانت به کشور ، انقلاب و مسئولین چه مسئولان فعلی یا مسئولان سابق کاملا و اکیدا ممنوع است.[/b][/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][b]3- هرگونه توهين به قوميت‌ها ( عرب، ترك، فارس، كرد، لر، بلوچ، بختياري و ... ) ، مليت‌ها ( چه عربها و چه سايرين ) ، اديان ( مسيحيت، يهوديت و البته دين مبين اسلام) ، اعتقادات اعضاي سايت؛ بخصوص اعتقادات مذهبي و باورهاي ديني ، مسئولين مملكتي و البته مهمتر از همه اعضاي سايت و نظراتشون ، موجب قفل شدن تاپيك و يا پاك شدن پست دوستان ( و در صورت تكرار ، اخراج از تاپيك و درصورت عدم رعايت و توجه به قوانين بصورت مکرر ، اخراج از سايت) خواهد شد.[/b][/font]

[b]...................................[/b]

پ.ن : برخی دوستان هم خر رو میخواهند هم خرما رو ! در دنیای چندقطبی کنونی که کشورها در رقابت شدید برای گسترش منافع خودشون قرار دارند انتظار اینکه بدون تحمل هزینه بخواهیم تبدیل به قدرت و کشوری با استقلال سیاسی تو دنیا بشیم خوش خیالی محض هست
[/quote]
[font=comic sans ms,cursive][size=4]جناب چکا در تکمیل صحبت های شما باید گفت که هیچ مملکتی تا بهاشو رو نده سری از تو سرها در نمیاره..[/size][/font]
[font=comic sans ms,cursive][size=4]ولی بنده تو این مملکت اثری از این عزم نمیبینم. فعلا فقط حرفش هست و بس ...[/size][/font]
[font=comic sans ms,cursive][size=4]ما تا الان نه مثل آسیای شرقیا دکمه چوبی برای لباسمون استفاده کردیم که بگیم تا خودمون نسازیم بهترشو استفاده نمی کنیم... [/size][/font]
[font=comic sans ms,cursive][size=4]ونه حالا مثل المانا بعد از دو تا جنگ مملکتمون رو ساختیم...[/size][/font][font=comic sans ms', cursive]مثال زیاد داره.[/font]
[font=comic sans ms', cursive]ما متا سفانه فعلا فقط حرفش رو میزنیم...گمون نمی کنم بعد از 35 سال حرفی تو صنعت و اقتصاد برای گفتن داشته باشیم چون همینی هم که بود تو چند سال اخیر حالا [/font][font=comic sans ms,cursive][size=4]به هر دلیلی به فنا رفت... من اخرین باری که رفته باشم تو یه مغازه یه جنس درست و حسابی که روش نوشته باشه "ساخت ایران" یادم نمیاد متاسفانه.[/size][/font]
[font=comic sans ms,cursive][size=4]به این دستمون king-of-heaven [/size][/font]
[right]نباید سخت گرفت چون حرفاش بد هم نیست. چون از نظر من ما خودمون که اهلش نیستیم شاید دیگران رو ببینیم [font=comic sans ms', ', cursive]بلکه یه تکونی بگیریم.[/font][/right]
[right][font=comic sans ms', cursive]با وضعی هم که ما داشتیم [/font][font=comic sans ms', ', cursive]واقعا دیگه تحمل تحریم رو نداشتیم. اثراتش بدترش بعدا خودش رو نشون خواهد داد.[/font][/right] ویرایش شده در توسط vahidg
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='9km' timestamp='1406029387' post='395429']
جناب mr9یک طوری صحبت میکنی که انگار ما تو این کشور زندگی نمیکنم ویا شاید ایران امروز رو با ایران دهه 70 اشتباه گرفتی که این طور حرف میزنی
کاپیتولاسیون و انتخاب وزرا و غیره چه ربطی داشت مگه داری با بچه دبستانی صحبت میکنی
اگر حرف امثال محسن رضایی شعاره خب صحبتهای شما و اون راهبردهایی که مثال میزنین از دم همش شعاره

بزار یک چیز رو برای شما مشخص کنم کشورهای دنیا و به طور کلی ارتباط با کشورهای دنیا از حرف تا عمل زمین تا اسمون با هم فرق میکنه شما تحت هیچ عنوانی نمیتونی از صفر تا صد یک صنعت یک محصول ووووو رو با شعار تو کشور به وجود بیاری
نیاز به همکاری بین والمللی داری همنطور که میبینی کشورها چه طور در حال همکاری با هم هستن

در ضم یادتون باشه تو کشوری زندگی میکنی که در عرض 5 سال پول رایج کشور به یکی از بی ارزش ترین پولهای دنیا تبدیل شد دقیقا این مورد به خاطر سوء مدیریتی بود که انواع تحریم ها رو به کشور تحمیل کرد

کشوری که سی و پنج سال فرصت داشت که هر غلطی میخواست انجام بده ولی حتی تو تولید گندم مورد نیاز خودش هم موند این اواخر نفت و جای گندم میداد الان تو این این همه تحریم میخواد چکار بکنه وچه برنامه غیر شعاری داره خدا میدونه؟؟

کشوری که تو اون دلار حرف اول و اخر میزنه دلاری که مال همون جهانخوار و مستکبریه که شما هیچ و پوچ میدونینش و اقتصادش در حال فرو پاشیه دلاری که اگر بالا بره نون هم همراش گرون میشه
[/quote]

عریز جان ، هم شماو هم دوست عزیز دیگر مون با توهین به یک جریان سیاسی نمی توانید ، بر حق بودن خودتان و افکارخودتان را اثبات کنید .

اگر به توهین کردن به جریان خاص باشد ، بنده ، ریز تمام این افرادی که شما با این نحو کردن سعی دارید ازانها حمایت کنید را از22 بهمن 1357 تا الان ، به اصطلاح می ریزم توی دایره ، که کسی هم نتونه آن ر اجمع کند .

متاسفانه ، کسانی که شما دارید از انها حمایت می کنید ، یا فراری شدند ، یا در رسانه های بیگانه دارند علیه ایران تبلیغ می کنند و بعضی از انها هم که شما مطمئنا" انها را می شناسید علنا" از حمله به ایران حمایت می کنند و بعدا" ادعای وطن پرستی را هم دارند .
شما از کجا می دونید و با چه ترازویی ، وزن کردید که مثلا" جریان مومن ( این یک حزب سیاسی جدید است یا اینکه شما اصول گرایان را می فرمایید ؟؟) بی سوادند ؟. در مورد بیانات رهبری هم ، مصداق حرف ایشان اصول گرایان نبود ، همانطور که مصداق توطئه گر در صحبتهای ایشان ، اصلاح طلبان نبودند .

اصلا" به نظر شما ، یک مومن ، یعنی فردی که به خدا ایمان دارد ، چه مشخصاتی باید داشته باشد که شما می فرمایید جریان مومن . اگر منظور کسانی هست که فقط محاسن ( همان مویی که بر روی صورت می روید ) یک شکل دارند ، باید به شما بگویم که اشتباه می کنید .

داشتن تعامل با جامعه جهانی را با شما موافقم ولی در کشور ما از زمان ورود جریان شبه روشنفکری (‌توسط میرزا ملکم خان نوری ) تعامل ، یعنی وا دادن . مثلا" اگر فردا بگویند ، رابطه با آمریکا آزاد ، خوب ، چه مشکلی از من حل می شود ؟؟ ایا صرفا" داشتن روابط دیپلماتیک ، ضامن بهتر شدن اقتصاد یک کشور است ؟؟

الان دهه 70 میلادی نیست ، دهه 40و50 شمسی هم نیست ، در ارتباط با حق قضاوت کنسولی در ایران در زمان پهلوی دوم هم مراجعه کنید به کتاب ارتشبد سابق حسین فردوست ، این آدم همه چیز را گفته .

نوع ادبیات شما نشان می دهد که ، نیت شما اقتصاد نیست ، شما سیستم سیاسی یعنی جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار دادید والا ، این ادبیات نشاندهنده دغدغه شما در حوزه اقتصاد نیست .

در مورد حق قضاوت کنسولی هم ، شما را ارجاع می دهم به متن توافقنامه امنیتی ایالات متحده با افغانستان و در 40 سال گذشته با فیلپین و ژاپن .

اگر بخواهیم در مورد حضرات اطلاح طلب صحبت کنیم ، مثنوی 70 من کاغذ لازم است و شرح فضاحت آنها که چطور از یک انقلابی سه آتشه تبدیل شدند به بلندگوی افکار امثال کانت و هگل و امثالهم .

پول ایران هم از زمانی بی ارزش شد که ما به جای تولید داخلی ، نفت فروختیم ، یعنی از سالی که در ایران نفت کشف شد . از همان لازم اقتصاد نفتی مبتنی بر رانت دولتی بوجود آمد و همچنان هم ادامه دارد و این نتیجه استفاده از مدل اقتصاد لیبرالیستی است که قشر پایین جامعه در ان هیچ اهمیتی ندارد و .....

وضعیت ما هر قدر هم بد باشد ، هر قدر هم که فساد باشد ، هر قدر هم که بی عدالتی باشد ، حداقل خودمون هستیم ، و باید خودمان را سرزنش بکنیم و نه دیگران - اشکال در خود ماست و نه در ارتباط با فلان کشور و فلان تحریم و فلان حزب

در ضمن وضعیت سیاسی شلغم ترشی امروز ، نتیجه حماقت کسانی است که در دوم خرداد 76 ، فکر کردند با الگوی سیاسی موجود در حوزه تمدن غربی ، می تونند یک جامعه دینی را اداره کنند و حماقت انها ازهمین موقع شروع شد .

اگر معتقد به سوء مدیریت هستید ، سیستم انتخابات را برای همین گذاشتند ، طیف شما ، در ادبیات سیاسی امروز ایران جایی ندارد و نخواهد داشت . در انتخابات سال 84 شکست بدی خوردید ، در انتخابات سال 88 هم همین طور ولی بر خلاف شعارهای رهبرانتان مبنی بر تحمل مخالف ، تحمل نداشتید و زدید زیر نتایج و فاجعه ای که هنوز منافع ملی ما را تحت شعاع خودش قرار داده . الان هم سعی می کنید ، رییس جمهور فعلی را به خودتون منتسب کنید که حداقل از این وضعیت آشفته ای که در ان قرار دارید ، یک راه نجاتی پیدا کنید . وضعیت الان پرونده هسته ای هم به همت همون کسانی که شما بی سواد آنها را خطاب می کنید ، تا اینجا رسانده شده ، والا ، سرنوشت کشور شما ، الان یا شبیه لیبی بود یا سوریه یا افغانستان و یا در بهترین حالت مصر .

اگر نظامی سیاسی که شما می فرمایید هیچ غلطی نکرده ، همین حداقل آرامش را از کجا آوردید ، در حالی که در چهار سمت شما جنگ با شدت هر چه تمام تر در جریان است ؟؟

این ادبیات هم شما را به هیچ راهی نمی رسونه . تا زمانی که مدل اقتصادی ما ، یک مدل کاریکاتوری از اقتصاد لیبرال باشد ، آمریکا و اروپا که سهل است ، از کره مریخ هم اقتصاددان بیاورید ، جواب نخواهد داد . چون مدل ، مدل بومی نیست .

به کلیت سیستم اقتصادی بیمارما هم این اشکال بزرگ وارد است که در طول 35 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی و فرستادن رژیم منحوس پهلوی به زباله دان همیشه تاریخ ، فکری به حال این اقتصاد رانتیر و نفتی نکرده و مشکل هم از همین جا آغاز می شود ، چون در اقتصاد لیبرال غرب ، عدالت اقتصادی معنایی ندارد .

در ضمن ، پیامبر اکرم (ص) در شعب ابی طالب ، در مقابل استکبارجهانی همون موقع ( قریش و ابی سفیان ملعون ) ایستادگی کرد و بر اساس نص صریح قرآن کریم ، بعد ازمدتی توانستند مکه را هم فتح کنند .

این ایالات متحده ای هم که شما می فرمایید ، ببر کاغذی است با چنگال های اتمی .
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گزارش ویژه
[size=6][b][url="http://irannuc.ir/content/2297"]اطلاعات بیشتر درباره مواد با غنای زیر 5 درصد که دولت قصد رقیق کردن آن دارد[/url][/b][/size]
[b]کارشناسان فنی می گویند این موضوع محرز است که 3000 کیلو موادی که ایران قصد دارد آن را تا سطح اورانیوم طبیعی رقیق کند، مواد بسیار با ارزشی است.[/b]

علی شاهدیان، [b][url="http://irannuc.ir/"]ایران هسته ای[/url][/b]- کارشناسان فنی می گویند این موضوع محرز است که 3000 کیلو موادی که ایران قصد دارد آن را تا سطح اورانیوم طبیعی رقیق کند، مواد بسیار با ارزشی است.

این مواد که در گزارش های آژانس اصطلاحا Tail خوانده می شود، محصول فرعی فرآیند غنی سازی بوده که غنای آن به حد 3/5 تا 5 درصد نرسیده است.

عباس عراقچی یک روز پس از پایان مذاکرات وین 6 به خبرنگاران [url="http://isna.ir/fa/news/93042815844"]گفته بود[/url] این مواد «پسماند» محسوب می شود.

این در حالی است که برخی منابع فنی به «ایران هسته ای» گفتند این مواد دارای ارزش زیادی است و تبدیل آن به اورانیوم طبیعی یک امتیاز قابل توجه به 1+5 محسوب می شود.

یک منبع در این باره گفت: «ایران از این مواد استفاده موثری در فرآیند تحقیق و توسعه خود می کرد».

یک دیپلمات امریکایی هم که پس از مذاکرات وین با خبرنگاران گفت وگو کرده این اقدام ایران را «دستاوردی مهم» و «گامی بزرگ رو به جلو» [url="http://www.irannuc.ir/content/2293"]دانسته است.[/url]

وی گفته است این امر زمان Break out را افزایش خواهد داد.

یک منبع دیگر به «ایران هسته ای» گفت: «اساسا هیچ ترکیب اورانیومی بی ارزشی در کشور وجود ندارد. در حالی که ما با مشکل مواد اولیه مواجه هستیم، هر گرم از موادمان برای ما دارای اهمیت است و این دقیقا همین چیزی است که غربی ها در مذاکرات روی آن دست گذاشته اند».

تیم مذاکره کننده کشور در توافق ژنو پذیرفت کلیه مواد 20 درصد ایران را خنثی کرده، نیمی از آن را رقیق کند و نیم دیگر را اکسید نماید.

اکنون در توافق موقت وین6، گروه 1+5 به سراغ مواد با غنای کم (LEU) ایران آمده و درصدد خالی کردن دست ایران در این حوزه است.

کارشناسان می گویند در اینجا تهدید مهمی وجود دارد که تیم مذاکره کننده باید آن را جدی بگیرد.

روز سه شنبه یک مقام مسئول به ایسنا [url="http://isna.ir/fa/news/93043118035"]گفته است[/url] موادی که ایران قصد تبدیل آن به اورانیوم طبیعی را دارد کمتر از یک درصد غنی شده است.

وی گفته است ایران مواد با غنای دو درصدی خود را قبلا برای رقیق کردن اورانیوم 20 درصد مصرف کرده است.

این ادعا در حالی مطرح شده است که اورانیوم به طور طبیعی تا 0/7 درصد غنی شده است. ویرایش شده در توسط Sami1993
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الآن این که پست من رو به نفع کسی که پست داده پاک کنید ، می شود رعایت قانون !؟

[quote]علی شاهدیان، [b][url="http://irannuc.ir/"]ایران هسته ای[/url][/b]- کارشناسان فنی می گویند این موضوع محرز است که 3000 کیلو موادی که ایران قصد دارد آن را تا سطح اورانیوم طبیعی رقیق کند، مواد بسیار با ارزشی است.[/quote]

همینجوری پیش بروند همون اورانیوم هایی هم که از روسیه خریدیم رو هم تبدیل به آشغال می کنند در ازای مثلا 1 میلیارد دلاریی که برای خرج کردنش هم آمریکا شرط و شروط می گذاره ... ویرایش شده در توسط blender

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='blender' timestamp='1406040461' post='395492']
الآن این که پست من رو به نفع کسی که پست داده پاک کنید ، می شود رعایت قانون !؟
[/quote]

وقتی پست ایشون رو پاک کردم طبیعتا پاسخ شما به ایشون رو هم باید پاک کنم
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب mr9 چی داری میگی ؟؟
شما گفتید:عریز جان ، هم شماو هم دوست عزیز دیگر مون با توهین به یک جریان سیاسی نمی توانید ، بر حق بودن خودتان و افکارخودتان را اثبات کنید .
شما هم همینطور:))
=======================================
در ضمن کی تا حالا نیت خوانی میکنید؟؟؟
شما همیشه سعی کن کامل یک بحث رو بخونی حتی اگر متوجه نشدی سوال بپرسی ؟؟؟بحث بنده از اینکه در دهه 70 نیستیم اینه که مردم دیگه با حرفهای امثال حرفهای شما دیگه به راحتی حرف رو باور نمیکنن
======================================

کی گفت مومن؟؟؟؟خواب میبینین؟؟؟
=======================

متاسفانه اینقدر درگیر تخریب اشخاص هستین و اینقدر از استراتژی بگم بگم میخواین استفاده کنین که حتی واقعیتهای موجود رو هم نمیتونید ببینید چون تو تمام صحبتهای من صحبت از تخریب شخصیت کسی نبود واین شما بودین که چپ و راست با داشتن اطلاعاتی ریز و درشت از سیاست مدارها هی بگم بگم میکردین تو صفحات قبل هم کاملا این روند بحث شما به وضوح خودش رو نشون داده
==========================================================

شما تو تمام صحبت هاتون هیچ گون صحبتی که برای منافع ملی باشه وجود نداره فقط دنبال این هستین که بگین سال 76 فلان اتفاق افتاد تو سال 74 فلان اتفاق افتاد سال 88 فلان اتفاق افتاد تا برسین به اینکه فلان حزب و فلان شخصیت خائن و وطن فروشه!!!

شما همیشه عادت دارین یک حرف رو به ادم بچسبونین ؟؟؟؟چون تا اونجا که میدونم بنده صحبتی از بی سوادی نزدم

وباز هم متاسفانه شما دقیقا صحبتهای یک شخصیت رو اینجا دارین کپی میکنین که این نشون دهنده اینه که شما از خودتون حرفی برای گفتن ندارین برای همینه که نوع حرف زدن بنده برای شما خیلی سخته
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده پاسخ شما و پست قبلی را با هم دادم - در صورت امکان دو پست را با هم مطالعه کنید .

از جانب همه مردم صحبت نکنید برادر عزیز ،[size=5][color=#0000CD] فقط از جانب خودتان صحبت کنید [/color][/size]، [size=5][color=#0000CD]بنده هم فقط از جانب خودم صحبت می کنم[/color][/size] . اتفاقا" دهه من سه سال اخر دهه 50 ، و کل دهه 60 شمسی است ، 13 سالی که الی الابد تکرار نخواهد شد . 13 سالی که صداقت ، ایثار ، اخلاص در بین مردم و از آن مهم تردر مسئولین موج می زد ولی به تدریج ، حضرات افتادند دنبال دنیا طلبی و... و این اوضاع را بوجود آوردند .

بنده کسی را به خیانت متهم نکردم ، فقط مسائلی را که برای شما برادر عزیز وارونه جلوه می دهند ، جور دیگری جلوه بدم . بازهم خدمت شما عرض می کنم ، جواب دو پست باهم داده شده و بعضی از مسایل در ارتباط با پست بالایی بود و شما انها را به خودتون نگیرید .

[size=5][color=#FF0000]اتفاقا" من از برچسب زنی به شدت متنفرم و اگر شما اینطور برداشت کردید ، از همین جا [/color][color=#0000cd]عذرخواهی [/color][color=#FF0000]می کنم . [/color][/size]

البته بگم بگم هم نیست ، واقعیتی است که پنهان شده و چون این انجمن ، سیاسی صرف نیست ، بنده از توضیحات بیشتر معذورم .

در ضمن ، [size=5][color=#FF0000]بنده شما را مجبور نکردم دلایل بنده را قبول کنید [/color][/size]، بنده دلایل خودم را عرض کردم ، بقیه آن بعهده شماست که بروید و ان را باواقعیت جامعه و نه فضای مجازی تطبیق بدهید .

اگر مردمی که شما می فرمایید ، دیگر حرفهایی به اصطلاح دهه 60 یا 70 را قبول نمی کنند ، مشارکت در انتخابات بهترین ملاک برای صحبت شماست ، البته تحلیل انتخابات از ابتدای انقلاب و در مراحل گوناگون بایستی جداگانه بررسی شود و جای آن ، اینجا نیست ولی در کجای دنیا ، مشارکت مردم 60 درصدی است ولی گفته می شود که مردم فلان چیز را قبول ندارند و ....

رهبری بارها گفتند ، اعتماد مردم به دولتها ، چک سفید امضاء نیست ، هرکس بخواهد از اصول انقلاب تخطی کند ، بنی صدر باشد ، احمدی نژاد باشد و یا هرکس دیگر ، مردم کنارش می گذارند . این مصداق بارز رای مردم است و لا غیر .

بنده حرف هیچ کسی را کپی نکردم ، اگر هم شباهتی وجود دارد ، بخاطر آن چیزی است که ما به آن می گوییم ، اعتقاد به اسلام ناب محمدی (ص) ، اعتقاد به اصول انقلاب و اصل ولایت مطلقه فقیه .

در ضمن بنده به شدت اعتقاد دارم که : "[size=5][color=#0000CD]سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست در عمل[/color][/size] "

پاشنه آشیل انقلاب اسلامی متاسفانه اقتصاد بیمار آن است و این نقطه ضعف کم کم داره به یک غده سرطانی تبدیل می شود و دلایل آن هم در پست قبلی عرض کردم خدمت شما .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.