blender

تحلیل و پیگیری تحولات اوکراین

تنش میان روسیه - اوکراین 2022   

44 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. 1- به نظر شما ، وقوع درگیری میان روسیه و اوکراین محتمل است ؟

• بله
      32
    • خیر
      12
  2. 2. 2- به نظر شما سطح درگیری میان دوطرف در چه مقیاسی خواهد بود ؟

• گسترده
      7
    • نیمه گسترده
      24
    • محدود
      13
  3. 3. 3- به نظر شما ، حد پیشروی ارتش روسیه در داخل خاک اوکراین تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

• محدود به مناطق همجوار با مرزهای شمالی ، جنوبی و غربی روسیه
      33
    • پیشروی تا پایتخت اوکراین ( کیف )
      8
    • پیشروی تا غربی ترین مرزهای اوکراین
      3

Recommended Posts

خوب دوستان یه خبر خوش براتون دارم
انجمن مطالعات تاریخ جنگی که من توش عضو هستم یک نفر رو تو شبه جزیره ی کریمه داره که قراره از فردا یعنی یک شنبه هر روز گزارشی از وضعیت بده . اسم ایشون Vera Efron هست و به خاطر بسته بودن فرودگاهها به وسیله ی قطار از مسکو به کریمه رفتن. این خانم اصلیتش روسی هست و همچنین تابعیت یکی از کشورهای روپایی رو که من توش هستم رو هم داره و کتاب هم نوشته و توی انجمن مطالعات تاریخ جنگی کارشناس مسائل روسیه هستن. من هر روز با قرار گرفتن گزارش ایشون تو سایت , ترجمه شو اینجا برای شما میزارم.
شرح سفرشون در زیر اومده.

فردا خون ریخته خواهد شد. تمام کسانی که من ملاقات کردم و سرشان را تکان میدهند. برای گزارش مستقیم برای انجمن مطالعات تاریخ جنگی من راهی شبه جزیره ی کریمه هستم. سازمانهای امنیتی تمام فرودگاهها را بسته است بنابراین من به وسیله ی قطار از مسکو راه افتاده ام. اشفتگی در هوا موج میزند (ترجمه ی خودم) . هیچکس انتظار یک راه حل مسالمت امیز را ندارد. پلیسهایی که پا در قطار میگذارند تایید میکنند که در ناارامی های دیشب خارکیف 6 نفر کشته شدند. با وجود اشفتگی کاسبی همچنان ادامه دارد:
مردم چیزهای متعددی را در قطار و ایستگاهها میفروشند. و من با خوش اقبالی توانستم یک سیم کارت اوکراینی بخرم و تعدادی پیروگر (piroger یک نوع کلوچه میباشد).عکس با زیرکی به وسیله ی تلفنم گرفته شده است. عکاسی از سربازها و پلیسها ممنوع شده است.

http://upload7.ir/imgs/2014-03/33740237844979170127.jpg

اپدیت شده : در خارکیف اِوا اِفرون شاهد است که چطور همه ی مسافرهای روسی در قطار چطور مجبور شدند پیاده شدند و اجازه ی ادامه ی مسافرت را نیافتند.

[size=5][color=#FF0000]استفاده از این گزارشات فقط با اوردن نام SMB و اسم گزارشگر یعنی Eva Erfon قانونی و مجاز هست.[/color][/size]

یکی از مدیرای گرامی هم عکس رو منتقل کنه
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1394890650' post='369726']
لینک منبع را هم قرار بدهید اگر ممکن است
[/quote]
لینک نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
- تلاش برای اختلال شبکه های ماهواره ای روسیه در غرب اوکراین

- کشورهای گروه Visegrad (لهستان ، چک ، مجارستان ، اسلواکی) پیمان دفاع مشترک امضا کردند

[url="http://www.nasdaq.com/article/visegrad-four-countries-sign-military-pact-20140314-00126"]http://www.nasdaq.co...-20140314-00126[/url]

ناتوانی ناتو در مقابله با روسیه در حال علنی شدن هست ...
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hassanmirani' timestamp='1394891081' post='369731']
لینک نداره
[/quote]
خوب این انجمن کجاست؟ اینترنتیه؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='zeus' timestamp='1394880643' post='369688']
سلام
اخراج از گروه جی ۸ آنچنان که شما فکر میکنید برای روسیه حیاتی نیست !
از زمانی که این گروه تشکیل شد ( جی ۶ ) و در سال ۷۶ با ورود کانادا به جی ۷ تبدیل گشت ، قدرت اصلی این گروه در اجماع قدرت های جهانی بود ، از سال ۱۹۹۸ که بعد از ۹ سال از تقاضای روسیه با پیوستن روسیه به این گروه موافقت شد و حتی با وجود اینکه در ۲۰۰۶ روسیه رئیس گروه جی هشت شد باز هم جلسات گروه جی ۷ به صورت جداگانه ادامه داره و حتی بهتره بدونید که هسته اصلی گروه جی هشت همان جی ۷ هستند و گروه جی هشت فعلی در اصل گروه جی ۹ میباشد ! چرا که از ۸۱ تا به امروز رئیس کمیسیون اروپا هم در این جلسات مشترک شرکت میکند !
عضویت روسیه در جی ۸ کامل نیست و کماکان روسیه در بعضی نهاد های این گروه راه ندارد !
علاوه بر این موضوعیت جی هشت هم زیر سوال هستش ! برای مثال چین به عنوان چهارمین تولید ناخالص ملی دنیا در این گروه حضور ندارد و حتی اسپانیا هم تولید ناخالص ملی بیشتری از کانادا و روسیه دارد در حالی که عضو این گروه نیستش !
در واقع اخراج روسیه از جی هشت کاملا به ضرر خود این گروه میباشد بنا بر موضوعیت تشکیل این گروه ...

صد در صد ورود نیروهای نظامی روسی به کریمه یک اشغالگری نظامی هستش و برای همین موضوع هست که روسیه تلاش میکنه با انجام رفراندوم و گرفتن رای مردم به این حضور نظامی مشروعیت بده ...
جملات آخر شما هم برمیگرده به اعتماد کامل به غرب و دشمنی واضح با حکومت ایران و نیازمند تحلیل نیست ...
[/quote]

[b]با سلام[/b]

[b]شاید در ظاهر بگید روسیه در جی 8 زیاد سود نمیکنه (که اینطور نیست! اگه سود نداشت بال بال نمیزد بهش ملحق بشه) اما همینکه ازش اخراج بشه که قطعا میشه در صورت ادامه وضعیت حال براش خیلی ضرر داره. بسیاری از بازارها و موقعیت ها و مشارکت در تصمیم گیری های کلان اقتصاد دنیارو از دست میده اونم برای روسیه که اقتصاد ضعیفی داره و قدرت نظامی و اقتصادیش بر خلاف دیگر اعضا اصلا و به هیچ وجه تناسب نداره و این یک ضعف بزرگ محسوب میشه. از اون گذشته نارضایتی های داخلی که قطعا با موج جدیدی رو به رو میشه و همه اینها ضربه های شدیدی بر بدنه روسیه وارد میکنه.[/b]
[b]در مورد جمله آخر چیزی که در ظاهر و باطن پیداست اکنون و در زمان حال ما مستعمره سیاسی روسیه و اقتصادی چین هستیم و هزار دلیل بر اثباتش موجوده. البته این جمله من دلیل بر اعتمادم به غرب نیست و تاریخ نشون داده که شرق و غرب فقط مارو دوشیدن و شیره مملکتمونو خشک کردن ولی به شخص من ثابت شده که پشتتو به غرب بسپری بهتر از شرق هست[/b]
  • Upvote 11
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1394901949' post='369754']
خوب این انجمن کجاست؟ اینترنتیه؟
[/quote]

اره اینترنتیه بیش از ده بیست تا کتاب نوشته. گزارشگر به اوکراین فرستاده . به کره ی شمالی فرستاده.
اسم این انجمن هست SMB مخفف svenska militärhistorik bibliotek هست. یعنی کتابخانه ی تاریخ جنگی که یه انجمن مطالعات تاریخ جنگی هست.
این انجمن اینترنتی نیست .
[CODE]
http://poltavabloggen.blogspot.se/
[/CODE]

این هم صفحه ی یکی از گزارشگرهای smb تو خود اوکراین تو شهر پولتاوا هست. اسمش هم Oleg Bezverhney هست و رسته ی سرهنگی داره و به صورت مستقیم و روزانه برای اعضای smb گزارش تهیه میکنه.

برای ماه مِی همین سال دیداری از DMZ داره که ثبت نامش برای اعضا شروع شده. در سال 2010 یک گزارشگر به نام جان تونکویست رو به کره ی شمالی برای گزارش فرستاد. ویرایش شده در توسط cheka
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک نکته در خصوص رفراندوم جدایی کریمه از اوکراین ؛

درسته که صندوق رای باعث مشروعیت یک عمل میشه اما در خصوص کریمه دو شرط هم داره: 1-آزادی عمل رای دهندگان 2- انتخابات شفاف و سالم

در خصوص مورد اول نمیشه گفت وجود داره و اصولاً این انتخابات قراره زیر سایه چکمه نظامیان ارتش روسیه انجام بشه و مورد دوم هم باید منتظر موند و دید..

هر چند روسها هم چاره ای جز تن دادن به این مسئله نداشتند و بعید بود اگر به کریمه حمله نمیکردند ارتش اوکراین اجازه برگزاری همچین انتخاباتی رو میداد ؛ در کل اگر هم انتخاباتی در این منطقه برگزار بشه مشروعیت چندانی از نظر سیاسی نداره و کم و زیاد شدن این میزان مشروعیت بسته به چگونگی برگزاری این انتخاباته.

واقعاً برای بی بخاری فرماندهان ارتش و مردم اوکراین باید متاسف بود..
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='call-of-duty' timestamp='1394905038' post='369761']
[b]با سلام[/b]

[b]شاید در ظاهر بگید روسیه در جی 8 زیاد سود نمیکنه (که اینطور نیست! اگه سود نداشت بال بال نمیزد بهش ملحق بشه) اما همینکه ازش اخراج بشه که قطعا میشه در صورت ادامه وضعیت حال براش خیلی ضرر داره. بسیاری از بازارها و موقعیت ها و مشارکت در تصمیم گیری های کلان اقتصاد دنیارو از دست میده اونم برای روسیه که اقتصاد ضعیفی داره و قدرت نظامی و اقتصادیش بر خلاف دیگر اعضا اصلا و به هیچ وجه تناسب نداره و این یک ضعف بزرگ محسوب میشه. از اون گذشته نارضایتی های داخلی که قطعا با موج جدیدی رو به رو میشه و همه اینها ضربه های شدیدی بر بدنه روسیه وارد میکنه.[/b]
[b]در مورد جمله آخر چیزی که در ظاهر و باطن پیداست اکنون و در زمان حال ما مستعمره سیاسی روسیه و اقتصادی چین هستیم و هزار دلیل بر اثباتش موجوده. البته این جمله من دلیل بر اعتمادم به غرب نیست و تاریخ نشون داده که شرق و غرب فقط مارو دوشیدن و شیره مملکتمونو خشک کردن ولی به شخص من ثابت شده که پشتتو به غرب بسپری بهتر از شرق هست[/b]
[/quote]
با سلامی دوباره
گروه جی ۸ در حال پوست انداختن هستش ، سال ۲۰۰۷ سارکوزی به تبعیت از پیشینیان خود جلودار تغییر و تحول در این گروه شد و ایده گروه ۱۳ ( اضافه شده چین ، هند ، برزیل ، مکزیک ، آفریقای جنوبی ) و حتی گروه ۲۰ ( کشور هایی مثل آرژانتین ، اسپانیا ، کره جنوبی ، اندونزی و ... ) رو مطرح کرد ، واقعیت امر این هستش که زمانی تصمیمات جی ۸ اهمیت داشت که اونها علاوه بر قدرت اقتصادی برتر دنیا ، قدرت سیاسی و نظامی برتر هم بودند و اجماع نظر این کشور ها در تحقق یا عدم تحقق یک موضوع به معنی انجام آن بصورت قطعی بود ، اما امروز نه تنها این گروه تنها قدرت برتر اقتصادی دنیا نیستند بلکه ظهور قدرتهایی مانند چین و حتی رشد قدرت های نو ظهور منطقه ای مانند ایران و ایضا پایان جنگ سرد و حذف تهدید مشترک ، تصمیم گیری های این گروه با بحران عدم مشروعیت مواجه شده است !
از طرف دیگر موضوع تعلیق عضویت روسیه از جی ۸ یک واکنش دیپلماتیک به اقدام های غیر دیپلماتیک روسیه هستش ، این موضوع که ابتدا از سوی سناتور های آمریکایی اعلام شد و پریروز هم سنای آمریکا با تصویب قطعنامه ای ( الزام آور نیست ) اون رو پیگیری کرد بیشتر به یک برخورد نرم شباهت داره که اولا حیثیت آمریکا رو حفظ بکنه ثانیا روابط استراتژیک با روسیه رو خدشه دار نکنه ...
در مورد مسائل اقتصادی هم چند نکته رو به اختصار ذکر میکنم ، با اینکه هدف اصلی نشست رامبولیه ایجاد اجماع قدرت های اقتصادی برای تصمیم گیری های کلان بود ولی بعد ها دامنه همکاری های کشور ها در قالب گروه جی ۷ به موضوعات خرد مانند توریسم و .. هم رسید گرچه همه کشور ها اساسا موضوعات خرد سیاسی و اقتصادی رو به صورت مستقل پیگیری میکردند !! یعنی اولا هدف این گروه موضوعات خرد نیست ثانیا موضوعات خرد مطرح شده هم صرفا از طریق این کانال پیگیری نمیشوند ...
از سال ۱۹۹۹ که گروه جی بیست تشکیل شده که ۸۵ درصد اقتصاد جهان رو اداره میکنند بسیاری از تعاملات اقتصادی خرد کشور ها به این سمت کشیده شده هستش ...
بسیاری از تعاملات اقتصادی و سیاسی قدرت های جهانی به صورتی پایاپای و متوازن بوده و قطع یکطرفه اونها زیان های متقابل را هم شامل خواهد شد ...
من حیث المجموع تعلیق مدت دار روسیه از گروه جی هشت نه تنها ضربه ای کاری به روسیه وارد نخواهد کرد بلکه مشروعیت و موضوعیت تصمیم گیری های جی ۷ رو هم با مشکل مواجه خواهد کرد ، صد البته تا کنون اجلاس روئسای جی ۸ در روسیه از طرف جی ۷ تحریم شده و خبری از قطع کامل همکاری ها نیست و همکاری های در سطوح پایینتر ادامه دارند ...
در مورد نارضایتی های داخلی در روسیه هم باید عرض کنم که شخص سیاس و با تجربه ای مانند پوتین بدون برنامه ریزی دست به اقدامات تنش زا نمیزند ، بهترین معیار برای بررسی میزان نارضایتی های داخلی در روسیه تحلیل وقایع المپیک سوچی هستش ، بسیاری اعتقاد داشتند که به دلیل برخی اقدامات پوتین مانند بازداشت گروه موسیقی پوسی رایوت و همچنین فعالان محیط زیست ، میبایست شاهد تنش های گسترده در این المپیک ها میبودیم در حالی که سوچی هم تمام شد ولی تنش های جدی مشاهده نشد ...
در مورد پاراگراف پایانی سخنتون بدلیل فضای نامناسب سایت از اظهار نظر خود داری میکنم.
پاینده و سلامت باشید ویرایش شده در توسط zeus
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انتقال s300ps در[background=rgb(250, 250, 250)]Odessa [/background]اکراین

[img]http://h1204.persiangig.com/image/h13129170605_090a8f29c4_o.jpg[/img][img]http://h1204.persiangig.com/image/h13129457264_fcd749a51c_o.jpg[/img][img]http://h1204.persiangig.com/image/h13129457474_00eff55797_o.jpg[/img]

[left][background=rgb(250, 250, 250)]"Pantsir-S1" اعزامی از روسیه[/background][/left]

[right][color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][img]http://h1204.persiangig.com/image/13152480444_83f193b7dc_h.jpg[/img][/size][/font][/color][/right]

رادارکاستا اعزامی از روسیه

[img]http://h1204.persiangig.com/image/13110917544_e024941d25_o.jpg[/img]

توقیف شده های اکراینی در کریمه![img]http://h1204.persiangig.com/image/2f8e90ed8c65.jpg[/img]

هجوم مردم کریمه سمت بانک ها

[img]http://h1204.persiangig.com/image/hALeqM5jBzFUUPsiouAbv2uh_qwBMvd4OGQ.jpg[/img]

[img]http://h1204.persiangig.com/image/1394683015729.jpg-620x349.jpg[/img]

[img]http://h1204.persiangig.com/image/85b39fd3a6d271cba9719b8a887cd165.jpg[/img]

[img]http://h1204.persiangig.com/image/rge.jpg[/img] ویرایش شده در توسط HHL
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دست غرب زیر سنگ روسیه است چون روابط مسکو و غرب همیشه به ایران برمیگرده و برای غرب مهم است که تحریم های تسلیحاتی روسیه بر ضد ایران ادامه بیابد مثل قرار داد گورـ‌چرنومردین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
صد البته باید برای شما و این تفکرتان تاسف خورد ! و همچنین براین آنهایی که به من منفی داده اند!
با این استدلال و منطق شما پس فردا تبریز و کردستان هم بگویند ما میخاهیم استقلال پیدا کنیم و منطقه ای برای خودش ادعای استقلال کند شما راضی هستی دیگه؟؟؟؟؟[/quote]
اما در مورد کردستان و تبریز اینکه ما در مثال زدن در واقع داریم قیاس می کنیم و در قیاس اول باید کلیت موضوع یکی باشه اما قیاس شما درست نیست چونکه تبریز و کردستان جزئی از خاک ایران هستن که حاکمیت اون یکپارچه هست یعنی نه در کشور در گذشته و نه در حال استان و منطقه خودمختار و فدرال نداشتیم و نداریم لاجرم نمیشه کردستان و تبریز رو با کریمه مقایسه کرد.
اما نکته همین هست که شما و بقیه دوستان روسیه رو متجاوز و کار کریمه رو قبول نمی کنید و اون این هست که کریمه در واقع خودمختار هست یعنی در واقع یکپاچگی کلی به اکراین نداره.

اما نکته دومی که قیاس شما رو باطل می کنه این هست که کردستان و تبریز صدها بلکه هزارها سال هست جزئی از خاک یکپارچه ایران بودن و هستن ولی خود اکراین با توضیحاتی که جناب گاگنوس و.... دادن خودش کمتر از یک صده تاریخچه داره پس مجددا قیاس کردستان و تبریز با کریمه نه بلکه با خود اکراین هم درست نیست البته از نظر قوانین بین المللی در مورد کشورهای مستقل چون کشور مستقل باید تاریخچه درست و حسابی داشته باشه.

[quote]فراموش تاریخی خوب چیزی هست مگر همین شوروی نبود که دولت دموکراتیک کردستان و آذربایجان را در ایران تاسیس کرد؟؟؟[/quote]
شما دارید خودتون در حرف خودتون نظر خودتون رو نقض می کنید شما دارید میگید شوروی خوب امروز چنین حاکمیتی وجود خارجی نداره و اون کردستان و تبریز هم از ایران در نهایت جدا نشدن.
اما همین امروز ما داریم با کسانی سر و کله می زنیم که کل سیستم حاکمیتی و سیاسی ایران رو می خوان نابود کنن.

مورد دوم اینکه اتفاق بین ایران و رویسیه تزاری هم به دلیل ضعف شاهان قاجار بوده و موضوعی مربوط به 200 سال پیش که نمی دونم واقعا امروز با عدم وجود شوروی قابل پیگیری هست یا نه اونم در شرایطی که روسیه در واقع سلف واقعی شوروی و روسیه تزاری محسوب نمیشه و کشوری مستقل و به نوعی برآمده از نوعی انقلاب و تغییر سیاسی هست. و حقوقا نمی تونه جوابگوی شاهی باشه که 200 سال پیش کاری کرده.
در اون زمان هم روسیه تزاری و شوروی در هیبت یک قدرت زورگوی سیاسی وارد ایران شدن ولی امروز روسیه وارد منطقه ای شده که در واقع مستقل و خودمختار هست و مردمش هم این ورود رو می خوان.

[quote]دولت کریمه دست نشانده روسیه هست. تازه این را بگویم که تاتارهای کریمه، این انتخابات را تحریم کرده اند یعنی از روسها حمایت نمیکنند.
مردم اوکراین نمیخواهند به روسیه باج دهند و مستقل از این کشور باشند. رابطه که زوری نمیشه؟؟؟؟[/quote]
تارتارها اینقدر زیاد و تاثیر گذار نیستن. اما در نهایت تاتارها در پی حقوقشون هستن و اگر ببینن روسیه اون رو تامین می کنه مطمئنا ممکنه در تفکرشون و نظرشون تغییر ایجاد بشه و این بر می گرده با بازی و طرح روسیه در کریمه و در بعد بزگتر در کل اکراین
اگر من جای روسیه بودم فقط مانور روی روس تبارها نمی دادم بلکه حقوق همه اقلیت ها و نژادها و.... رو محترم می شمردم.
بازم عرض می کنم امروز ما با شوروی طرف نیستیم و روسیه امروز کاملا متفاوت هست.

اما در مورد مردم اکراین هم قضیه این هست که اگر چنین که شما میگید باشه این موضوع باید در نظر اونها به طور واقعی احسا بشه و بهترین کار انتخابات آزاد هست نه کودتا. کاری که طرفداران غربی در کودتایی مخملی کردن و به اسم مردم اکراین می زارن ولی معلوم نیست واقعا این نظر مردم اکراین باشه و بهترین ملاک سنجش همون انتخابات آزاد هست که اونها نه در پارلمان اکراین و نه در مماشات با دولت اون رو رعایت نکردن.

[quote]
در ضمنُِ یکی از مشکلات امروزه جامعه ما تفسیرهای غلطی هست که از سخنان بزرگان میشنویم. این حرف شما که دیگر شرق وجود ندارد یک حرف بی پایه اساس است. روسیه اگر در غرب منحل شده باشد که دیگه چرا اینها دارند جنگ میکنند!؟؟؟؟؟ این از آن حرفها بود!
واقعا برای این منطق شما متاسفم[/quote]
دوست گلم این از مواردی هست که من جرات برش اتوار و ازش دفاع می کنم هر چند در نظر شما غیر منطقی و سطحی بیاد برعکس بسیار پایه ای بنیادی و درست هست.
بلوک غرب و شرق در طول تطور تاریخی خودشون در دو صده گذشته مقوم به تفکرشون بودن و تفکر شرقی با کمونیسم و ماتریالیسم تاریخی و ماتریالیسم و ..... شناخته میشد و بلوک غرب به لیبرالیسم اقتصادی فرهنگی و سیاسی.
امروز چیزی به اون معنا از تفکر کمونیستی و حاکمیت که بر اون استوار باشه وجود نداره بجز احزابی که هنوز تفکر سوسیالیستی و کمونیتی دارن ولی حتی امروز روسیه فعلی از نظر تفکری بتدیل به کشوری با بینادهای فکری و فلسفی غربی شده.
اما از چرایی جنگ و درگیری اونها پرسیدید و دلیل اون مثل روز روشن هست قدرت و منافع همین.
کما اینکه حتی در زمانی که شوروی وجود داشت هم درگیری اونها با بلوک غرب منافع بود و درگیری مناقشه ای سیاسی و اقتصادی بود ولی در بنیاد فلسفی هر دو بن مایه های یکسانی داشتن یعنی هر دو امانیسم رو محور و مافع محوری رو استوار و هر دو هم مشغول چپاول دنیا بودن منتهی با روش ها و منش های متفاوت
بگذریم جای بحث اینجا نیست ولی اگر خواستید مطالعه کنید بگید که من به شما کتاب معرفی کنم.

[quote name='MissileMan' timestamp='1394303576' post='368850']
لطفا؛ دوستان ‍((روس پرست)) این مقاله را مطالعه کنند :
[url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/291776/نارضایتی-سفیر-اوکراین-از-ایران"]http://www.mashreghn...وکراین-از-ایران[/url]
اینجایش جالب هست :
وی همچنین درباره عدم تحویل سامانه موشکی S-300 از سوی روسیه به ایران گفت: روس‌ها با اینکه چند سال گذشته پول این موشک‌ها را دریافت کرده‌اند، اما این سامانه را به ایران تحویل نمی‌دهند و هر انسان عاقلی با مشاهده این موضوع، متوجه رویکرد روسیه در قبال ایران می‌شود.
یعنی قربان آدم چیز فهم بروم من! طرف میگوید که ما فهمیدیدم روسیه کلاه بردار هست اما هنوز شما خودتان نفهمیدید که روسیه شیاد و کلاه بردار هست!!؟؟ icon_cheesygrin icon_cheesygrin
[/quote]
ادب رو رعایت کنید روس پرست چیه؟؟؟خوبه بقیه هم در واکنش به شما بگن آمریکا پرست؟؟؟

[quote name='IRIAF' timestamp='1394471113' post='369147']
[right]روس گراها تو اوکراین خیلی زیادن.... حداقل طرفداران تیموشنکو و دارو دستش کم هستند و اکثر مردم بیطرف....[/right]

[right]با همکاران اکراینم صحبت میکردم میگفتم این تیموشنکو از کجا سبز شد؟میگه [color=#ff0000]این چند سال پیش کلی از پول های ملت اکراین رو دزدید....افتاد زندان....حالا نمیدونم چرا اینجوری بزرگش کردن...و بعد از کمی فکر گفت امریکا هر کس رو بخواد میبره بالا....[/color][/right]

[right]قضیه ساده است...به یه سری مردم پول دادن که بریزن تو خیابونا و بقیه مردم مستاصل و خسته اکراین که از بی پولی و فقر رنج میبرن رو هم دنبال خودشون بکشن...وگرنه اکراینی ها خودشون رو شرقی میدونن.با اینکه از فقر و کمبود نارحتی میکشند و خواستار اصلاح هستند.اما دل خوشی از غرب ندارند...[/right]
[/quote]

مشکل دنیای کنونی این هست که واقعیت رو در رسانه ها و افکار عمومی میسازن و در واقع شبهی از واقعیت رو ایجاد می کنن که واقعی نیست.

[quote name='nepton' timestamp='1394355648' post='368913']
چیزی که جدیدا در این سایت دیده نمیشه وطن پرستی هست.
و نکته ای که در رابطه با اشغال کریمه وجود داره اینه که ما خیلی از نقاط کشورمون رو داریم که مثل کریمه هستن.
حالا فقط بنده یک سوال از دوستان دارم که از اشغال کریمه به توجیه های مختلفی میپردازن اینه که اگر به عنوان مثال خدایی نکرده در دوران انقلاب ما نقطه ای از کشور اشغال میشد و چه بسا، که شد. و مردم اون منطقه ادعای خودمختاری میکردن همین توجیحات رو میکردید؟
یعنی نقط حاکمیت کشور رو قبول میکردید؟
چیزی که الان در اوکراین وجود داره همین قضیه هست و چه کمونیست و چه نظامی سرمایه و غیر سرمایه مردم سالار-جمهوری سالار و حتی کافر جماعت چنین چیزی رو قبول نمیکنه.
اگر خروشچف چنین کاری رو کرده خوب کرده و تمام شده. یعنی حالا که آذربایجان مستقل هست و یه زمانی جزوی از خاک کشور بوده الان ما باید بهش تجاوز کنیم و بگیم که یه زمانی از ما بوده؟!!! آیا مردم اون کشور و جامعه امروزی بشریت چنین چیزی رو قبول میکنن؟
الان چیزی رو که از برخی از دوستان شاهد بودیم اینه که ادعای اسلام رو دارن ولی در حقیقت اسلام ابوسفیانی رو بیشتر در دستور کار دارن.
قرآن رو که قبول داری؟ پس :هر آنچه را که برای خود میخواهی برای دیگران هم بخواه. و هر آنچه را که برای خود نمیپسندی برای دیگران هم نپسند.
خطاب به دوستان حامی تجاوز و زورگویی روسیه.
در اقلیت هستید در این کشور. کافیه نظرات هموطنان خودتون رو در سایتهای رسانه ای ببینید که از این تجاوز روسیه چه انزجاری دارن.
[/quote]
ما هیچ نقطه ای کشورمون رو نداریم که مثثل کریمه باشه کدوم استان ما فدرال و یا خودمختار هست؟؟؟ اگر هست و ما نمی دونیم بفرمائید.
کدوم قسمت از کشور ما چند دهه بیشتر نیتس به شکور الحاق شده و کلا کدوم منطقه از کشور ما هست که قدمت تاریخی اون صد سال باشه.
مبنای این قیاس شما چی هست؟؟؟

اما مورد دوم اینکه مردم کریمه خود مختار بودن و الان هم داعیه خودمختاری ندارن چون هستن بلکه می خوان به کشور روسیه الحاق بشن. مثال این میشه اینطوری زده بشه که بحرین بخواد به ما ملحق بشه
نه اون مثال و برداشتی که شما دارید.
بالاتر کامل توضیح دادم

اما جالبتر تناقض در ادعاهای دوستان هست عده ای هنوز خواستار این هستن که ما بریم و پدر روسیه رو به خاطر آذربایجان و قفقازی که از ما جدا شده بگیریم و حال شما به صراحت در کلام خودتون میگید اگر خروشچف کاری کرده خوب کرده تمام شده رفته. خوب در مقابل کلام شما میشه همین ججواب رو به اون دوستان داد که اگر شاهان قاجار کاری کردن کردن دیگه تمام شده رفته.

اما شما موضوع رو وارونه جلوه میدید مثال اینجور بهتر هست که مردم آذربایجان همه بگن ما می خوایم به ایران برگردیم و ملحق بشیم.
در اون صورت خود مردم آذربایجان باید این رو بخوان و اگر خواستن و رای گیری کردن و شد اون موقع باید مجلس ایران بررسی کنه.

جامعه بشریت یعنی کی اگر منظور غربی ها هست که اونها کاملا روشن کردن چیزی به اسم قانون و منطق نمی شاسن و اگر سیستمی حتی اگر مردمی باشه مقبول اونها نباشه از تحریم و جنگ و در نهایت کودتای مخملی دریغ ندارن و تفکر جامعه بشری رو هم یعنی افکار عمومی با رسانه های خودشون شکل میدن و قلب می کنن.

حضرت امیر حدیثی در مورد دوست و دشمن دارن که من بارها اون رو نقل کردم و بازم نقل می کنم ایشون می فرماید: دوست شما سه کس و دشمن شما سه کس است، دوست شما، دوست دوست شما و دشمن دشمن شما دوست شما و دشمن شما دوست دشمن شما و دشمن دوست شما دشمن شما هستند.
منطق به ما حکم می کنه به طور تاکتیکی از هر حرکتی که بر علیه غرب و به طور واضح بر علیه اسرائیل(در این یکی هیچ شک و شبهه ای نیست چون مقام معظم رهبری کاملا صریح گفتن) آمریکا و غرب عمل کنیم.
در واقع درک شما از اسلام مشکل داره و اصل اسلام اون چیزی کهش ما فرض می کنید نیست.

دقیقا ما هم داریم بحث قرآن رو پیگیری می کنیم و اون این هست که شما واقعه رو دارین از نقطه 50 می بنید و ما از نقطه شروع یعنی صفر. ما نمی پسندیم کسی بیاد و در کشور ما با زور و کودتا سیستم مردمی رو ساقط کنه حتی اگر سیستم حاکم بد هم باشه یا باید انقلابی املا مردمی شکل بگیره و یا باید پارلمان و قوه قضائیه وارد بشه مثل قضیه بنی صدر ولی غربی ها دارن با کودتا هر کسی که ضد اونها سهت رو حذف می کنن پس لاجرم همین قاعده پسند برای خود و دگیران به ما حکم می کنه حق رو به مخالفین فعلی دولت اکراین و موافقین روسیه بدیم چون غربی ها در اقدامی وحشی گونه با روکشی زیبا در واقع دست به کودتا زدن.و ما نمی خواهیم فردا برای خودمون هم این اتفاق بی افته کما اینکه در 2 دهه گذشته تجربه دو تا مشابه اش رو داشتیم.

اما در مورد اقلیت و اکثریت اینکه اقلیت و اکثریت هیچ راه اثباتی نداره مگر توسط انتخابات که در واقع جامعه آماری کاملی هست وگرنه شما نمی تونید با استناد به چند کامنت ادعا کنید عده ای اقلیت هستند.

[quote name='call-of-duty' timestamp='1394905038' post='369761']
[b]با سلام[/b]

[/quote]
یک بعدی به قضیه نگاه می کنید اقتصاد روسیه می تونه با از دست دادن بازار اروپا به بازارهای دیگری فکر کنه...

کمی در مورد مستعمره بودن بیشتر مطالعه کنید گو اینکه رهبر این مملکت و مسئولین اون خواب تشریف دارن و فقط شما مطلع هستید که ما مستعمره شدیم و خودمون خبر نداریم.
  • Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]نیویورک تایمز : کماندوهای روسی از مرز کریمه عبور کرده اند / رویارویی نیروهای اوکراینی و روسی در نیروگاه گازی[/b]

گزارشات غیررسمی حاکی از آن است که 80 کماندوی بدون نشان بوسیله ی 4 فروند هلیکوپتر و پشتیبانی 3 زره پوش ، یک ترمینال گازی در ماورای مرز محلی کریمه را در شمال این منطقه تصرف کرده اند

بنابر این گزارش ، نیروهای اوکراینی در خارج از نیروگاه مواضع دفاعی گرفته اند و وزارت امور خارجه رژیم جدید اوکراین این اقدام را "مداخله ی نظامی مستقیم" روسیه دانسته است.

[url="http://www.nytimes.com/2014/03/16/world/europe/russian-troops-seize-gas-plant-beyond-crimean-border-ukraine-says.html?_r=0"]http://www.nytimes.c...-says.html?_r=0[/url]
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[CODE]
http://www.bbc.com/news/world-europe-26593979
[/CODE]

به روز شده 1 دقیقه قبل

تظاهرات چند هزار نفری همزمان هواداران و معترضان به سیاست روسیه در قبال اوکراین در مسکو

[CODE]
http://www.euronews.com/2014/03/15/ukraine-s-acting-president-blames-kremlin-agents-for-sparking-deadly-clashes/
[/CODE]

به روز شده 16 دقیقه قبل

رئیس جمهور موقت اوکراین روسیه را به دامن زدن به خشونت و نا آرامی در شرق اوکراین متهم کرد.

[CODE]
http://www.bloomberg.com/news/2014-03-15/riots-fuel-fear-of-russian-provocation-in-ukraine-s-second-city.html
[/CODE]

به روز شده 8 دقیقه قبل

شورش ها و درگیری های خیابانی گسترده در خارکف در روز برگزاری رفراندوم کریمه

[CODE]
http://www.bloomberg.com/news/2014-03-15/crimea-referendum-looms-as-kerry-fails-to-sway-russia.html
[/CODE]

به روز شده 8 دقیقه قبل

اوکراین به حضور نظامی گسترده روسیه در کریمه اندکی پیش از برگزاری رفراندوم کریمه معترض است.

[CODE]
http://www.bbc.com/news/world-europe-26598832
[/CODE]

به روز شده 41 دقیقه قبل

آغاز رفراندوم کریمه

[CODE]
http://www.cnn.com/2014/03/15/opinion/gingrich-graham-ukraine-obama/
[/CODE]

منتشر شده 44 دقیقه قبل

مقاله تحلیلی سی ان ان درباره سیاست اوباما در قبال بحران اوکراین: قیل و قال فراوان بدون اعمال فشار در عمل

عنوان انگلیسی مقاله سی ان ان : Obama's Ukraine policy: Scream loudly, carry no stick به قلم لیندسی گراهام و نیوت گینگریچ (سناتورهای آمریکایی)

[CODE]
http://www.csmonitor.com/USA/Foreign-Policy/2014/0315/Most-Americans-support-Obama-on-Ukraine-tentatively-video
[/CODE]

به روز شده 47 دقیقه قبل

مقاله کریستین ساینس مانیتور درباره نظرات آمریکایی ها در مورد سیاست اوباما در قبال بحران اوکراین با تکیه به نظرسنجی های آنلاین وب سایت های خبری مشهور آمریکا مانند CNN

عنوان مقاله: ظاهرا اغلب آمریکایی ها از سیاست اوباما در قبال بحران اوکراین حمایت می کنند.

عنوان انگلیسی مقاله : Most Americans support Obama on Ukraine – tentatively

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='HHL' timestamp='1394910993' post='369777']
انتقال s300ps در[background=rgb(250, 250, 250)]Odessa [/background]اکراین

[img]http://h1204.persiangig.com/image/h13129170605_090a8f29c4_o.jpg[/img][img]http://h1204.persiangig.com/image/h13129457264_fcd749a51c_o.jpg[/img][img]http://h1204.persiangig.com/image/h13129457474_00eff55797_o.jpg[/img]

[background=rgb(250, 250, 250)]"Pantsir-S1" اعزامی از روسیه[/background]

[right][color=#333333][font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=3][img]http://h1204.persiangig.com/image/13152480444_83f193b7dc_h.jpg[/img][/size][/font][/color][/right]

رادارکاستا اعزامی از روسیه

[img]http://h1204.persiangig.com/image/13110917544_e024941d25_o.jpg[/img]

توقیف شده های اکراینی در کریمه![img]http://h1204.persiangig.com/image/2f8e90ed8c65.jpg[/img]

هجوم مردم کریمه سمت بانک ها

[img]http://h1204.persiangig.com/image/hALeqM5jBzFUUPsiouAbv2uh_qwBMvd4OGQ.jpg[/img]

[img]http://h1204.persiangig.com/image/1394683015729.jpg-620x349.jpg[/img]

[img]http://h1204.persiangig.com/image/85b39fd3a6d271cba9719b8a887cd165.jpg[/img]

[img]http://h1204.persiangig.com/image/rge.jpg[/img]
[/quote]
تصاویر نمایش داده نمیشه. لطفا دوباره اپلود کنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.