blender

تحلیل و پیگیری تحولات اوکراین

تنش میان روسیه - اوکراین 2022   

44 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. 1- به نظر شما ، وقوع درگیری میان روسیه و اوکراین محتمل است ؟

• بله
      32
    • خیر
      12
  2. 2. 2- به نظر شما سطح درگیری میان دوطرف در چه مقیاسی خواهد بود ؟

• گسترده
      7
    • نیمه گسترده
      24
    • محدود
      13
  3. 3. 3- به نظر شما ، حد پیشروی ارتش روسیه در داخل خاک اوکراین تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

• محدود به مناطق همجوار با مرزهای شمالی ، جنوبی و غربی روسیه
      33
    • پیشروی تا پایتخت اوکراین ( کیف )
      8
    • پیشروی تا غربی ترین مرزهای اوکراین
      3

Recommended Posts

روسیه، وزیر کشور اوکراین رو به لیست مورد تعقیب های خودش در سراسر دنیا اضافه کرد! :|
[quote][size=3]Russia declares Ukrainian interior minister, governor internationally wanted[/size][/quote]

[CODE]https://www.kyivpost.com/content/ukraine/russia-declares-ukrainian-interior-minister-governor-internationally-wanted-352850.html[/CODE]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1403440082' post='387541']
روسیه، وزیر کشور اوکراین رو به لیست مورد تعقیب های خودش در سراسر دنیا اضافه کرد! :neutral:

[CODE]https://www.kyivpost.com/content/ukraine/russia-declares-ukrainian-interior-minister-governor-internationally-wanted-352850.html[/CODE]
[/quote]
یعنی کجاها دقیقا !!!! rolling_on_the_floor
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='javad48' timestamp='1403166095' post='386937']
چیزی که حق ـت باشه و با گفتگو بدست نیاد باید بزور بدستش بیاری،چیزیه که در سرتاسر تاریخ و همه جهان بوده وخواهد بود
هرکسی برای چیزی که فکر می کنه حقشه میجنگه

فعلا هم اکثر نقاط اکراین آرامه ،اعدام و کشتار های وسیع هم نمی بینیم که بگیم حکومت جدید همه رو قتل عام می کنه
اون شوروشی های شرق هم همه میدونیم از روسیه ساپورت میشن و کلن ایدئولوژی روسی دارن

رای گیری هم یه بحث دیگه ای هست، جوامع اروپایی اصلا خیلی ها کلا رای نمیدن ،به دلایل مختلف
[/quote]بیبینم شما چند درصد از جامع اوکراین اشنایی دارین که چنین با اطمینان قضاوت میکونید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center][size=5][b] [url="http://www.tabnak.ir/fa/news/410544/%D8%A7%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%85%D8%A7-%D9%BE%D9%88%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF"]اوباما، پوتین را به تحریم‌های جدید تهدید کرد[/url][/b][/size][/center]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3][size=4]رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه ، همتای روس خود را در صورتی که از ورود سلاح به اوکراین ممانعت نکند و به حمایت از مخالفان دولت غربگرای اوکراین پایان ندهد، به تحریم های جدید تهدید کرد.
به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، کاخ سفید اعلام کرد: اوباما این هشدار را در گفتگوی تلفنی با پوتین داد که در آن از مسکو خواست « تدابیر ویژه ای » را ‌برای کاهش تنش در اوکراین اتخاذ کند.
جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید گفت: به رغم آنکه ما فکر می کنیم راه حل دیپلماتیک همچنان امکان پذیر است روسیه در صورتی که تدابیر ویژه ای برای کاهش تنش اتخاذ نکند ، هزینه های جدیدی را خواهد پرداخت.
کاخ کرملین نیز اعلام کرد: رئیس جمهور روسیه بر اهمیت آتش بس دو جانبه و مذاکرت مستقیم بین طرف های درگیر تاکید کرد.
کاخ ریاست جمهوری روسیه بعد از گفتگوی تلفنی روسای جمهور دو کشور با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ولادیمیر پوتین اعلام کرد توقف واقعی درگیری ها و آغاز گفتگوی مستقیم بین طرف های درگیر درعادی سازی اوضاع در مناطق جنوب و شرق اوکراین در اولویت قرار دارد.
وزیر امور خارجه اوکراین روز دوشنبه برای ارائه طرح صلح پترو پوروشنکو رئیس جمهور اوکراین با مخالفان دولت غرب گرای در شرق به همتایان اروپایی خود به لوکزامبورگ سفر کرد.
ولادیمیر پوتین از این طرح صلح حمایت کرده است.
فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل ، صدر اعظم آلمان از پوتین خواسته بودند زمینه را برای مذاکره فراهم کند.
کشورهای غربی، روسیه را به مسلح کردن پنهانی شورشیان برای بی ثبات کردن این جمهوری سابق شوروی متهم می کنند.
اوکراین 27 ژوئن آخرین بخش توافقنامه همکاری با اتحادیه اروپا را امضا کرد که این کشور را از روسیه دور می کند.
مسکو همواره این اتهامات را رد کرده است.[/size][/size][/font][/color]

http://www.tabnak.ir/ ویرایش شده در توسط vahidg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='fath' timestamp='1403377756' post='387438']
گل پسر اینقدر منطق و صحبت هات ضعیفه که کسی که فقط کمی در مورد لیبرالیسم و اسلام خونده باشه می فهمه اصولا حداقل چیزی از اسلام نمی دونی.
آخه برادر من لیبرالیسم با اولین اصل از اصول عقاید اسلامی که توحید باشه تضاد داره اونم تضاد کفرآمیز حالا چطور اسلام با لیبرالیسم اسکاندیناوی برابر هست؟؟؟ مگر اون اسلامی که شما میگی یه چیزی توی مایه های اسلام مالزی و اندونزی باشه.
هر چند من دینم رو از فیضیه گرفتم ولی بقیه رو نمی دونم...
عقاید ما در گفتار و عمل ما ظاهر میشه گل پسر و همون ملاک هست وقتی من می بینم کوچکترین اطلاعی از بن و اساس دین خدا نداری می خوای چی بگم تعارف کنم خوب برادر من اسلام نمی دونی چیه.
استثنا در چی ؟؟؟ به نظرم داری خارج از موضوع میری علی یعنی معصوم و انسان کامل و حرفش سند و ملاک هست و لاغیر. استثنا مستثنی هم نداریم

قرآن میگه اسلام از اول هم فقط اسلام بوده و اونم اسلام ناب تشیع هست به نظر ما و لاغیر...

ریسک انتخاب و... هم کلا همون ملاک ها و نوع تفکر لیبرالی هست کلا سیستم مردم سالاری دینی کاملا متفادت از غرب و لیبرالیسم و لیبرال دمکراسی اون هست.

من اسلامم کاملا مشخص هست اونم تشیع 12 امامی و نظریه پردازان اونم از فارابی تا ابن سینا و علامه مصباح و جوادی آملی هستن و در بخش نظری هم کسانی مثل دکتر داوری و مددپور و شهید مطهری و علامه طباطبایی. هر جایی مشکل داری بگو تا جوابت رو بدم ولی شک دارم کلام حق رو بپذیری.

اون کلام رو هم مرحوم آل اححمد گفتن و مناط کلامشون هم عمل به دانسته های در غرب بود و.... ولی ربی به اساس و بنیاد نظری نداره.
گل پسر بزرگترین فساد دوره رئیس جمهور قبلی که 4 سال اول هم الحق و الانصاف عین لودر کار کرد اختلاس بود می دونی یعنی چی؟؟؟ یعنی دولت خیلی اوقات در اختلاس بی گناه هست بلکه کارمندان و مدیران جز معمولا ساخت و پاخت می کنن نه مثل دولت فعلی که رانت میده علننی یعنی کاملا در جریانه...

منم یه چیزی بگم خیالت رو راحت راحت کنم. بنیاد نظری تشیع در فلسفه و کلام و سیاست و قرآن و تفسیر و عرفان چنان قوی هست که شما و من که سهل هستیم اگر تمام عالم هم جمع بشن نمی تونن کاری بکنن و چیزی از اون رو نقش کنن. ولی در مقام عمل میشه با مصداق قرار دادن همین جمهوری اسلامی بگین ضعف هست و فساد هست و... که اونم خدشه ای به بنیاد نظری وارد نمی کنه من و شمائیم که به جای درک اسلام حقیقی و اجرای اون رفتیم چسبیدیم به لیبرالیسم و... هزار ایسم دیگه و شتر گاو پلنگ ما باعث شده اسلام نیم بند اجرا بشه.در واقع مشکل از سیستم نظری اسلام ناب نیست مشکل از من و شما و اجرای و عمل ماست
[/quote]
حالا شد یه چیزی.
پسر خوب مسئله اینجاست که شما داری از حرفهای بنده به نفع راندمان گشتاور حرفای خودت استفاده میکنی! خیالت راحت اونقدر اطلاعات دارم که نقض حرفای خودم رو نیارم. دقیقا هم اسلام مالزی و اندونزی هم مد نظرم هست.

در مورد دین هم بهتره در نظرت باشه که دین گرفتنی نیست. دین مشخصه؛ مگه دیگه محتویاتش رو تغییر داد. پس آموزه دینی رو از فیضیه یا هر جایی که گرفته8 باشی فرقی نداره چون اصل دین اسلام برای همه مشخصه و ورژنهای اصلی دیگه ای نداره؛ البته ورژن تقلبیش رو تو عراق میتونی مشاهده کنی.

بن و اساس دین خدا راستی هست و لا غیر. اگر غیر از این میدونی بگو تا ماهم بدونیم. بن و اساس دین خدا رو از یه بچه 7 ساله به بعد میدونه چه مسیحی چه مسلمان چه یهودی. و اون راستی و درستی در هر کاری هست و اینکه کسی بگه ما نمیدونیم راستی و درستیه چیه مطمئن باشن یا سفسطه میکنه یا خودش رو بخواب زده. پس برای بنده دین خدا رو نصیخت نکن پسر خوب.

لیبرالیسمی هم شما در موردش میدونی اونقدری نیست که بتونی در موردش حرف بزنی و کلیات رو روی کار میاری. لیبرالیسم غربی در بهترین مورد کشورهای حوزه اسکاندیناوی هست و هم انسانهای دین داری هستن و هم درصد انسانیتشون از همه بالاتره تا به الان. آمار جرم و جنایت و فحشا و دروغ و ضلم و ستم رو در نظر بگیری بهش میرسی و ملاک خداوند برای یک جامعه مومن غیر از این هم نیستو کافیه برکات ریخته شده به سرشون رو هم ببینی.

منظور استثنا بودن شخص علی هست که هر کسی مثل ایشون نبوده که در عین سادگی انسانی با ظرفیت و درست باشه؛ همین. و منظورم این بود که این رو نمیشه ملاکی برای انتخاب همه افراد قرار داد و این و خیلی های دیگه استثنا هستن.

ببین عزیز جان. در مورد بحث تفسیر قرآن بنده چیزی نمیدونم ولی معنی رو اگه خواستی تا اونجایی که جوابت رو بدم میدونم. بنده خودم اهل تشیع هستم و مخلص کل برادران اهل سنت. اول اینکه دو تا مثل شما با زدن چنین حرفایی تنش رو بین شیعه و سنی درست میکنن که قرآن گفته اسلام یعنی تشیع؛ مسلماً وقتی پیش یه اهل سنت اینو بگی خیالت راحت کدورت پیش میاد(نمونه عراق از امثال شما در اهل سنت پیش اومده). نکته اینجاست در جایی قرآن تفرقه ایجاد نکرده و تا دوره پیامبر اعظم چیزی از مذهب گفته نشده و فقط اختلاف بین امامت علی و 3 تای دیگه خلفا هست فقط همین.

مردم سالاری دینی هم نوعی از لیبرالیسم هست. اصلاً عزیز من کلمه لیبرال رو شما یه سرچ کن ببین منظورش چیه! قبلاً هم گفتم اسلام سلفی داریم اسلام ناب محمدی هم داریم. بهائیت برگفته از تشیع رو هم داریم یعنی باید بگیم شیعه یعنی بهائیت!؟

در کلام آخر ما به لیبرالیسم نچسبیدیم ولی بدونیم دیگران هم چی میگن صرفاً باعث تقویت بنیاد ما در جهان هست عزیز تر از جان(به قول جناب صالح علاء)

ابولفضل جلیلی یه جمله جالبی داشت که میگفت: خیلی خوبه ما تفکرات شرق و غرب رو با هم مظالعه کنیم و ببینیم حرف و ایده اونها چیه اگه چیزی بدرد ما میخوره ازش استفاده کنیم. بله به قول شما بنیاد درست هست و بنده هم رد نکردم ولی خیلی از بنیادهای جهان درست هستن؛ از دین مسیحیت تا دین یهودیت؛ شما اصل دین مسیحیت رو که مسیح آورد میخوای نقضی کنی یا دین اصلی موسی؛ نه شما و نه هیچ کس دیگر نخواهد توانست ولی مشکل کار کجاست که امروزه این دینها وجه خود را از دست داده اند؛ این مسئله ای هست که ما به ظهورامام زمان معتقدیم. علتش فقط اینه که اسلام هم درست اجرا نخواهد شد و دیگر هم دینی نخواهد آمد بلکه مدیریت درستی خواهد آمد که بنیاد در پشت ابر پنهان نشود.

[quote name='vahidg' timestamp='1403590432' post='387920']

[center][size=5][b] [url="http://www.tabnak.ir/fa/news/410544/%D8%A7%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%85%D8%A7-%D9%BE%D9%88%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF"]اوباما، پوتین را به تحریم‌های جدید تهدید کرد[/url][/b][/size][/center]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3][size=4]رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه ، همتای روس خود را در صورتی که از ورود سلاح به اوکراین ممانعت نکند و به حمایت از مخالفان دولت غربگرای اوکراین پایان ندهد، به تحریم های جدید تهدید کرد.
به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، کاخ سفید اعلام کرد: اوباما این هشدار را در گفتگوی تلفنی با پوتین داد که در آن از مسکو خواست « تدابیر ویژه ای » را ‌برای کاهش تنش در اوکراین اتخاذ کند.
جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید گفت: به رغم آنکه ما فکر می کنیم راه حل دیپلماتیک همچنان امکان پذیر است روسیه در صورتی که تدابیر ویژه ای برای کاهش تنش اتخاذ نکند ، هزینه های جدیدی را خواهد پرداخت.
کاخ کرملین نیز اعلام کرد: رئیس جمهور روسیه بر اهمیت آتش بس دو جانبه و مذاکرت مستقیم بین طرف های درگیر تاکید کرد.
کاخ ریاست جمهوری روسیه بعد از گفتگوی تلفنی روسای جمهور دو کشور با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ولادیمیر پوتین اعلام کرد توقف واقعی درگیری ها و آغاز گفتگوی مستقیم بین طرف های درگیر درعادی سازی اوضاع در مناطق جنوب و شرق اوکراین در اولویت قرار دارد.
وزیر امور خارجه اوکراین روز دوشنبه برای ارائه طرح صلح پترو پوروشنکو رئیس جمهور اوکراین با مخالفان دولت غرب گرای در شرق به همتایان اروپایی خود به لوکزامبورگ سفر کرد.
ولادیمیر پوتین از این طرح صلح حمایت کرده است.
فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل ، صدر اعظم آلمان از پوتین خواسته بودند زمینه را برای مذاکره فراهم کند.
کشورهای غربی، روسیه را به مسلح کردن پنهانی شورشیان برای بی ثبات کردن این جمهوری سابق شوروی متهم می کنند.[/size][/size][/font][/color]
[color=#ff0000][font=Tahoma, Arial][size=3][size=4]اوکراین 27 ژوئن آخرین بخش توافقنامه همکاری با اتحادیه اروپا را امضا کرد که این کشور را از روسیه دور می کند[/size][/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3][size=4].
مسکو همواره این اتهامات را رد کرده است.[/size][/size][/font][/color]

[url="http://www.tabnak.ir/"]http://www.tabnak.ir/[/url]
[/quote]
حالا در آینده ببینید روسیه ضرر خواهد کرد یا اوکراین. اوکراین برای همیشه از روسیه دور شد این کاری بود که جناب پوتین با دست خودش کرد. کریمه نه الان و نه هیچ وقت دیگه جز فایده نظامی چیز دیگه ای برای روسیه نخواهد داشت.
  • Upvote 5
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
حالا شد یه چیزی.
پسر خوب مسئله اینجاست که شما داری از حرفهای بنده به نفع راندمان گشتاور حرفای خودت استفاده میکنی! خیالت راحت اونقدر اطلاعات دارم که نقض حرفای خودم رو نیارم. دقیقا هم اسلام مالزی و اندونزی هم مد نظرم هست.

[/quote]
متاسفاه هر چقدر می گذره و بحث ادامه پیدا می کنه کی باقی نمی مونه که شما درک درستی از اسلام ندارید و باز هم مثل قبل حوزه نظر و عمل یعنی حوزه کلی و جزئی یعنی حوزه مفهوم و مصداق رو قاطی کردید اونم بد و خلط دو مبحث در پی نتیجه گیری هستید.
کمی مطالعه داشتی ولی چون فکرتون نظام نداره فقط مجموعه اطلاعاتی روی هم تلانبار شده ولی نظامند نیست.

بازم هم مثل قبل عرض کردم کمی کسی اطلاعات داشته باشه می فهمه کلا نمی دونید اسلام ناب چیه. اسلام مالزی و اندونزی کلا به عنوان اسلام انقلابی و ناب شناخته نمیشن و جالبتر اینکه کلا با تفکر شیعه هم نمی خونن چون اونجا عمدتا اهل تسنن هستن.
اسلام آمریکایی و لیبرالی که امام در تفرکاتشون بهش اشاره می کنن یعنی اسلامی که سازش و همراهی داره با دنیای غرب و نوین و ماده فرهنگ غرب قرار می گیره. اصولا تفکر غرب با هر تفکر و مذهب و دینی که حالت تهاجم به خودش رو نداشته باشه مشکلی نداره و اون رو نه تنها می پذیره حتی می تونه ترویج هم بده و در این مورد اسلام و مسیحیت و... نداره. این نوع اسلام در یک فراگرد کلی از قرآن و آیات و احادیث دور هست و موضوعاتی مثل مومین و مستضعف و حکومت اسلامی و.... درش اصلا راه نداره. این اسلام چیزی توی مایه های اسلام لیبرالی بازرگان و دار و دسته اش بود که امام به بدترین شکل ممکن با اونها مخالفت کردن و تقریبا بساطشون رو جمع کردن.
این نوع اسلام قائل به عصری کردن دین و برداشت هرمنوتیکی(همون نظری که شما در لایه های گفته هاتون بدون خودآگاهی دارید) هست یعنی اعتقاد دارن باید دین مطابق نیاز و وضعیت روز باشه و برخی از احکام و حقوق اسلامی قابل اجرا نیست و... و همچنین برداشت هر کسی از دین متفاوت هست و ممکن هست همه درست بگن و... این موضوعات رو اولین بار نیست می شنویم امثال عبدالکریم سروش که خیلی از شما استخوان دارتر هم بودن می گفتن و میگن شما که در برابر اونها عملا جایگاهی ندارید و صد البته جواب های دندان شکنی هم گرفتن.

این نوع اسلام تقریبا تناقضات جدی در حوزه عملی خودش داره به شکلی که جای طاغوت و مظلوم و ظالم و استقلال و.... درش کاملا گم و ناپیدا هست و بنای اون فقط حفظ ظواهر دینی مثل آداب شخصی هست و لاغیر. این اسلام لیبرالی که مورد لعن و نفرین امام و علما دینی هست اسلام سازشکاری هست که سیاست و دین رو از هم جدا می کنه و اخلاقیات رو در سیاست تا حدودی می پذیره و...

بخوام بنویسم ممئن باش کتاب برات می نویسم اینی هم که می بینی می نویسم برای شما نیست برای تنویر افکار عمومی و خوانندگان سایت هست وگرنه به نظر من شما از دست رفتی و کارت تمومه.

[quote]
در مورد دین هم بهتره در نظرت باشه که دین گرفتنی نیست. دین مشخصه؛ مگه دیگه محتویاتش رو تغییر داد. پس آموزه دینی رو از فیضیه یا هر جایی که گرفته8 باشی فرقی نداره چون اصل دین اسلام برای همه مشخصه و ورژنهای اصلی دیگه ای نداره؛ البته ورژن تقلبیش رو تو عراق میتونی مشاهده کنی.
[/quote]
اولا دین مشخص هست چون در سرشت و فطرت انسان هست ولی گرفتنی هست چون فرد باید با علم و عمل به طرف فطرت پاکش حرکت کنه وگرنه کسی که از فطرت دور میشه کلا جوهرش عوض میشه. دقیق ترین تعابیر و تفاسیر این بخش مربوط به تعریف مرحوم ملاصدرا بزرگ و رحمه الله علیه هست که هنوز فلسفه غرب در انسان شناسی باید بیاد و زانوی ادب زمین بزنه و یاد بگیره از این بزرگ مرد تاریخ اسلام.
ایشون در بحث فطرت و همچنین آیت الله جوادی آملی در همین مورد اشاره می کنند که فطرت نوع سرشت و ساخت روح بشر هست و دین هم فطری اون ولی کسی که ازش فاصله بگیره کلا مسخ میهش . مستند به آیات قرآن هم گفتن و اصلا و لایرجعون... یعنی کسی که فطرت رو رها کرد بازگشتنی نیست.

محتویات دین هم تغییر ناپذیر هست و این تفاسیر و تاویل منحرفین هست که منحرف هستن وگرنه اگر همین تفاسیر و تاویل بر قرآن و سنت عرضه بشن اشتباه بودن اونها مشخص میشه مثل همون اسلام مالزیایی و اندونزیایی شما که وقتی به قرآن عرضه میشه دیده میهش جای کفر و ظلم و طاغوت درش گم هست پس این کلا قابل قبول نیست.

اما اشتباه شما همون نفسانیت و انسان محوری فکریتون هست که چیزی جز القائات شیطانی نیست. برای دین خدا پیامبر و ائمه علما و فقها و محدثین رو نصب کردن که ما دین خودمون رو از اونها بگیریم و شک نداریم اسلام ناب از حوزه شیعه میاد بیرون و فیضیه اما این شما هستید که می خواید تفسیر شخصی از دین بدید و یا هر تفسیر از جای دیگه.
عیبی نداره چون این یکی از مشخصه های لیبرالیسم هست که امانیسم محور و بنیاد اساسی اون هست.اما امثال شما فراموش می کنن کلام حق رو ک لا حکم الی لله... و الحق من ربک .... و ...

اتفاقا ورژن تقلبی تا بخواید داریم و ورژن منحرف و با تفسیر متفاوت هم همچنین ولی ملاک دوری و نزدیکی و ناب بودن هست که شکی نیست اسلام شیعی 12 امامی ناب ترین شون هست.دلیل هم زور و زر و ... نیست دلیل علوم نظری متقن و ریشه دار و برگرفته از منطق و عقلانیت بر پایه قرآن و حدیث

حدیثی از پیامبر هست که دین اسلام و مسلمانان رو در آخر الزمان 72 فرقه معرفی می کنه و تنها یکی رو اهل فلاح و رستگاری وتفسیر ائمه ما از اون حدیث تشیع هست گل پسر حالا شما حواست باشه با کدوم دسته همراه میشی.
حدیث دیگری از امام علی هست که مضمونش این هست که کسی که با تفکری و نظری همراه میشه در واقع بنده اون میشه گل پسر حواست باشه روز حساب توی صف مسلمان مالزیایی به صف نشی که اونجا بگی من شیعه هستم و... بهت میگن شیعه بودن به زائیده شدن از پدر و مادر شیعه نیست گل پسر برو پشت سر ابا تفکریت قرار بگیر و با همون ها هم محشور شو.
[quote]بن و اساس دین خدا راستی هست و لا غیر. اگر غیر از این میدونی بگو تا ماهم بدونیم. بن و اساس دین خدا رو از یه بچه 7 ساله به بعد میدونه چه مسیحی چه مسلمان چه یهودی. و اون راستی و درستی در هر کاری هست و اینکه کسی بگه ما نمیدونیم راستی و درستیه چیه مطمئن باشن یا سفسطه میکنه یا خودش رو بخواب زده. پس برای بنده دین خدا رو نصیخت نکن پسر خوب.[/quote]
متاسفانه مشخص شد کلا حتی بن و اساس دین اسلام رو هم نمی دونی
حرفات شبیه زردشتی ها هست راستی و درستی
نه گل پسر بن و اساس دین خدا توحید هست و لاغیر و به قول ملاصدرا وجود و به قول متکلمین اسلامی توحید.
همین رو بدون با همین یک اصل شک نکن تمام تفکرت رو مثل بمب نابود می کنم چیزی ازش باقی نمیزارم چون اصولا دعوای ماو تمام عالم از همین اصل نشئت می گیره.
نه خیر هیچ بچه 7 ساله ای مگر به فطرتش که اونم به خودآگاهی نرسیده ممکنه ندونه بن و اساس دین خدا چیه کما اینکه شما نمی دونی و بزرگ هم هستی...
استی و درستی جایگاهش عمل هست و نیت و این یعنی موخر بودن بر توحید و اصول عقاید و ورود در حوزه حکمت عملی یا همون عقل عملی(شک دارم بدونی چیه اصلا) ولی عقل عملی منوط به عقل نظری هست.
کوتاه بگم راستی و درستی ملاک می خواد و دلیل و اینجا شاخه های مختلف شکل میگیره و هر کسی ملاک خودش رو از راستی و درستی داره و مال شما لیبرالی اسکاندیناویایی هست ظاهرا و یا حداقل با تسامح مالزیایی و اندونزیایی ولی مال ما نه ملاک تشیع ناب.

در آخر اینکه توی دین من و اسلام من امر و نهی و نصیحت از مبانی اساسی هست که براش قیام به شمشیر میشه و معصوم کشته میشه. ولی توی لیبرالیسم دین شخصی هست و امر و نهی هم نداره اینم از اون تفاوت های دین من و دین توئه اصولا خدای من و خدای تو پیامبر من و پیامبر تو و امام من و امام تو کلا فرق دارن. توی دین من امامم برای برپرایی امر و نهی قیام می کنه و می میره تو دین تو به طرف میگن خفه شو دهنت رو ببند به تو چه چهار دیواری اختیاری...
[quote]لیبرالیسمی هم شما در موردش میدونی اونقدری نیست که بتونی در موردش حرف بزنی و کلیات رو روی کار میاری. لیبرالیسم غربی در بهترین مورد کشورهای حوزه اسکاندیناوی هست و هم انسانهای دین داری هستن و هم درصد انسانیتشون از همه بالاتره تا به الان. آمار جرم و جنایت و فحشا و دروغ و ضلم و ستم رو در نظر بگیری بهش میرسی و ملاک خداوند برای یک جامعه مومن غیر از این هم نیستو کافیه برکات ریخته شده به سرشون رو هم ببینی.[/quote]
بله که کلیات رو روی کار میارم قرار نیتس که برم توی دنیای کثرت ها و تا قیام قیامت در مورد ورژن های مختلف لیبرالیسم خودم رو درگیر کنم. اصولا عقل بشری اینطور هست و اگر اینطور نیتس تا برات توضیح بدم عقل بشر کلی نگر هست و بنیاد بین . من هم بنیاد رو می بینم به توحید عرضه ش می کنم می بینم اشتباه هست پرتش می کنم توی آشغال دونی.
لیبرالیسم با اولین اصل اسلام یعنی توحید مشکل داره اونم تناقض بنیادی دیگه بقیه اش حرف مفت هست باید پرتش کرد دور و صد البته ممکنه در مدیریت و ... دستاوردهایی داشته باشه و اونم قابل قبول نیست چون از ب بسم الله با توحید میشکل داشته.
امثال شما این رو نمی دونید و عرض کردم برای من تازگی نداره چون احتمالا شما بچه بودی ولی سروش نظریه گزینش بی مهابا از غرب رو تجویز می کرد و فکر می کرد غرب یک کل گسسته هست و یک ترکیب اعتباری و لی خبر نداشت که ترکیبی اتحادی هست.

در مورد اسکاندیناوی هم بازم وارد حوزه مصادیق شدید یعنی بحث شما روی بنیاد نظری نیست که درسته نیست با قرآن می خونه یا نه و... نگاه شما نگاه آماری بشر مدرن هست که صرف پایین بودن جنایت خوب بودن اقتصاد و... قضاوت می کنه... کلا خیلی دیدی سیاسی و سطحی هست مثل همین ادعاهایی که مثلا ببینید اونها آپولو می سازن ما نماز شب می خونیم اینقدر استدلال بی پایه و اساس هست که فقط باید لبخند سری تحویل داد.
[quote]
منظور استثنا بودن شخص علی هست که هر کسی مثل ایشون نبوده که در عین سادگی انسانی با ظرفیت و درست باشه؛ همین. و منظورم این بود که این رو نمیشه ملاکی برای انتخاب همه افراد قرار داد و این و خیلی های دیگه استثنا هستن.

[/quote]
خوب من بدترش رو میگم با این وضعیت تمام ائمه و انبیاء استثنا هستن چون همگی مثل علی عالیرتبه هستن از نظر عمل و نظر.
ملاک استدلال شما النادر کل معدوم هست در مباحث فلاسفه اما با همین استدلال شما علی شامل این قاعده نمیشه چون حداقل 12 تا امام بعدش هست و 124 هزار پیغمبر هم عقب ترش. پس قاعده باطل هست
دوم این حرف شما با اصل توحید منافات داره. خدای من و توحید اسلام میگه خداوند و ذات اقدس باری تعالی وجودی مطلق در علم و حکمت هست و کار عبث نمی کنه ولی با این استدلال شما خداوند بشری به اسم علی و محمد آفریده که ملاک و اسوه عمل نیست پس کار عبث کرده و بیهودگی به خرج داده.
بی تعارف بگم با این استدلال بی پایه و بسیار ضعیف شما اصولا خدا ما رو به تمسخر گرفته و ظاهرا نمی دوه داره چکار می کنه و از اون طرف حواسش هم نیست چی میگه وقتی توی قرآن میگه پیامبر برای شما الگوی و اسوه حسنه هست.
البته ملاک دین شما راستی و درتسی هست و مال من توحید ناب و طبیعی هست به اینجا برسیم.
این حرف مادر بزرگ های عامی ما هست که نه بابا علی یه امام بود و... نمیشه مثل اون شد و... اما اسلام میگه این اسوه هست و ملاکی برای نظر و عمل شما باید گردن بگذارید و در پی تطبیق باهاش باشین و این وسط دوری و نزدیکی ما به اون بزرگوار هست که ملاک دوری و نزدیکی ما به دین ناب میشه.
[quote]ببین عزیز جان. در مورد بحث تفسیر قرآن بنده چیزی نمیدونم ولی معنی رو اگه خواستی تا اونجایی که جوابت رو بدم میدونم. بنده خودم اهل تشیع هستم و مخلص کل برادران اهل سنت. اول اینکه دو تا مثل شما با زدن چنین حرفایی تنش رو بین شیعه و سنی درست میکنن که قرآن گفته اسلام یعنی تشیع؛ مسلماً وقتی پیش یه اهل سنت اینو بگی خیالت راحت کدورت پیش میاد(نمونه عراق از امثال شما در اهل سنت پیش اومده). نکته اینجاست در جایی قرآن تفرقه ایجاد نکرده و تا دوره پیامبر اعظم چیزی از مذهب گفته نشده و فقط اختلاف بین امامت علی و 3 تای دیگه خلفا هست فقط همین.[/quote]
icon_eek :chicken:
بدبختی اینجاست که هم نمی دونی دین اسلام و اس و اساس اون چی هست و هم تاریخ نمی دونی بگذریم...
اما خامنه ای وقتی کرمانشاه تشریف برده بودن(خبر دارید که هند ایران هست کرمانشاه و از مسیحی و ارمنی و یهودی تا اهل حق و اهل تسنن و شیعه داره اونم با قومیت و نژادها و فرقه های مختلف) صراحتا گفتن ما با براددران اهل سنت دوست و برادر هستیم و اساس کار ما وحدت و برادری هست درگیری هم نداریم ولی بر اصول خودمون پاینبد هستیم و با استدلال و عقلانیت اثبات می کنیم درست میگیم و وحدت به معنی رها کردن اصول نیست بلکه رسیدن به وحدت بر مبنای اشتراکات منظور هست.
تشیع به زائیده شدن در خانواده شیعی نیست چه بسا مسیحی یا یهودی یا بی دینی که مایه فکریش شیعی باشه و چه بسا شیعه ای که فقط اسم تشیع رو یدک می کشه و همزمان علی رو استثنایی می دونه که نمیهش ملاک و معیار عمل و نظر باشه.

ما مخلص برادران و خواهران سنی هستیم و سیره شخصی بنده دوستی تنگاتنگ و عمیق با اونها بوده ولی در حوزه اعتقاد و نظر کوتاه نمیایم و میگیم حرفمون رو. اهل تسنن می تونن و تونستن این رو نپذیرن خوب نپذیرفتن دعوا نداریم که تمام شد.
قرآن می فرماید وعتصمو به حبل الله و لا تفرقوا... از معسوم می پرسن این ریسمان چه چیزی هست و جواب اهل بیت پیامبر و... مباحث کلامی برش مترتب هست که شک دارم اولا علاقه ای داشته باشید بهش و دوما بپذیریدش فق اشاره ای بود که شما تفسیر قرآن هم نخوندید پس بهتره واردش هم نشید.

اختلاف سر خلافت به صرت مصداقی صرف نیست اختلاف سر دو اصل بنیادی امامت و عدل هست که مورد پذیرش تشیع هست ولی مورد پذیرش تسنن نه. حتی تفاوت شیعه و سنی هم نمی دونید چیه واقعا متاسفم
[quote]مردم سالاری دینی هم نوعی از لیبرالیسم هست. اصلاً عزیز من کلمه لیبرال رو شما یه سرچ کن ببین منظورش چیه! قبلاً هم گفتم اسلام سلفی داریم اسلام ناب محمدی هم داریم. بهائیت برگفته از تشیع رو هم داریم یعنی باید بگیم شیعه یعنی بهائیت!؟[/quote]
روزی با بنده خدایی در یک حلقه مطالعاتی بحث می کردیم که خلاف شما هم لیسانس حقوق داشت و هم فوق علوم سیاسی از دانشاه ملی و معتبر کشور و بسیار هم اهل مطالعه و مداقه وقتی معنا و منظورش رو از امانیتس و لیبرالیست گفت چون در فلسفه ضعیف بود و مثل شما درگیر در مباحث لفاظانه شده بود 5 دقیقه طول نکشید که تمام ادعاهاش رو بر باد دید و مجبور شد کلا پس شون بگیره و دیگه هم نتونست وارد بحث بشه چون دید چیزی نمی تونه بگه که بهش خدشه وارد نشه.

مثل شما مثل اون شده. نه گل پسر لیبرالیسم و مردم سالاری دینی در ایران اثباتا و ثبوتا با هم تفاوت اساسی و بنیادی دارن و جنس اونها فراوان متفاوت هست فقط در رای گرفتن شباهت دارن و مشکل امثال شما دیدن جنس هست و نه فصل. و جالبتر اینکه برای جدا کردن پدیده ها باید فصل رو دید نه جنس رو. مثلا شباهت اسب و انسان در تنفس باعث نمیشه بگیم هر دو بشر هستن و جنس اونها یکی بلکه از فصل اونها هست که پی می بریم دو موجود مختلف هستن یکی عقل داره و اون یکی نه یکی چهار پا هست اون یکی نه.
مردمسالاری و لیبرالیسم هم فقط در رای گرفتن شباهت دارن و لاغیر.

کسی نگفت شیعه یعنی بهائیت و اسلام سلفی و... هم همگی منحرف ستن ربطی به شیعه نا ندارن و جزو همون 72 فرقه پیش گفته هستن.

در مورد لیبرال هم می دونم معنی اش چی هست برای همین میگم با توحید مشکل اساسی داره حالا اگر فکر می کنید نداره تعریف خودتون رو ارائه بدین تا جواب بدم.
[quote]در کلام آخر ما به لیبرالیسم نچسبیدیم ولی بدونیم دیگران هم چی میگن صرفاً باعث تقویت بنیاد ما در جهان هست عزیز تر از جان(به قول جناب صالح علاء)[/quote]
چسب و نچشبی ما همب هتفکر و نظری به گفتن نیست به عمل و کردار هست. وقتی علی میگه ظالم و مسکوت کننده در برابر ظلم و تائید کننده اون در نظر خدا یکی هستن یعنی شما توی دو گروه بعدی هم باشی مسلمان باشی نباشی دیندار باشی نیباشی و... ربطی نداره عضو اونهایی حالا قضیه شما هم همینه شما چه مسلمان شیعه باشی یا نباشی لیبرال باشی یا نه به کلام بگی یا نه وقتی کرددار و گفتارت مال همون هاست از همون ها به حساب میای نه چیزی غیر اون.

بله ما متحجر نیستیم و بنیادهای فکری و نظری غرب و روش ها و متدهای اونها رو مطالعه می کنیم و صد درصد باید از درستاوردهای اونها استفاده کنیم و می کنیم و اصولا اگر من از علوم غربی اطلاعی نداشتم نمی تونستم با شما بحث کنم و نقض غرض میشد ولی این به این معنی نیست اگر لازم هست در علوم تجربی از اوها یاد بگیریم باید به علوم انسانی اونها هم گردن بزاریم.

[quote]ابولفضل جلیلی یه جمله جالبی داشت که میگفت: خیلی خوبه ما تفکرات شرق و غرب رو با هم مظالعه کنیم و ببینیم حرف و ایده اونها چیه اگه چیزی بدرد ما میخوره ازش استفاده کنیم. بله به قول شما بنیاد درست هست و بنده هم رد نکردم ولی خیلی از بنیادهای جهان درست هستن؛ از دین مسیحیت تا دین یهودیت؛ شما اصل دین مسیحیت رو که مسیح آورد میخوای نقضی کنی یا دین اصلی موسی؛ نه شما و نه هیچ کس دیگر نخواهد توانست ولی مشکل کار کجاست که امروزه این دینها وجه خود را از دست داده اند؛ این مسئله ای هست که ما به ظهورامام زمان معتقدیم. علتش فقط اینه که اسلام هم درست اجرا نخواهد شد و دیگر هم دینی نخواهد آمد بلکه مدیریت درستی خواهد آمد که بنیاد در پشت ابر پنهان نشود.[/quote]
اینقدر خل مباحث و انحرافیات این چند جمله بالا فراوان هست که میشه براش کتاب نوشت در ردش.
بالاتر توضیح دادم یاد گرفتن حسنات و علوم تجربی ربطی به این نداره که دین خودمون رو هم کنار بزاریم. این دو تا مبحث دو تا دنیای متفاوت هستن.

مسیحیت و یهودیت نسخ شدن یعنی دین کامل اومده و اونم اسلام هست و اگر اونها نسخش نکردن مشکل ما نیست مشکل انحراف اونهاست و ما نباید جوابکو باشیم خودشون باید باشن. ولی در اشتباه اونها شکی نداریم.
اتفاقا هم من و هم خیلی های دیگه اصل دین مسیح و یهود رو قبول دارن ولی اونی که امروز در دنیا به اسم مسیحیت و یهودیت هست نه همش انحراف و مشکل اساسی. اصل دین حق توحید هست و بارها در قرآن اشاره شده که کلمه طیبه وحدت با ادیان توحید هست ولی خدای ما کجا و خدای کشتی گیر یهودیت و خدای سه گانه مسیح کجا. صد البته اینها رو نه عیسی گفتن و نه موسی اینها رو رهبانین و احبار گفتن اونم از نع منحرفش.

دین های منحرف وجهه خودشون رو از دست دادن بله و دلیل اون هم جزمیت مسیحیت در قرون وطی بود ولی این نسخه برای اسلام پیچیدنی نیست.

کلام قرآن و حدیث اعتقاد داره قبل از ظهور در ایران سیستم درستی پیاده میشه(با همه ضعف ها ولی درست تر از همه جا) این در تناقض آشکار با کلام شما هست که تا امام نیاد هیچی درست نمیشه اصولا امام فضایی می خاد و یاری برای ظهور و باید باشه تا بیاد و اینم در تناقض با حرف شماست.
امام هم وقتی میان نسخه حقیقی دین رو که موجود هست و تفسیر درست رو حاکم می کنن و یکی از همون 72 فرقه هست اون دین و تفسیرش حالا سوال اینجاست که باید از شما پرسید اون فرقه درست فکر کدام هست؟؟؟
شیعه با تفسیر علماء فیضیه یا اسلام با تفسیر مالزیایی و اندونزیایی؟؟؟

شاد باشی عزیزم فکر می کنم آخرین سوال رو برای خودت جواب بدی حداقل مقداری شک در نظراتت به وجود بیاد وگرنه...
  • Upvote 11
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][b][size=5][url="http://fararu.com/fa/news/195846/%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%88%DA%A9%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%84%D8%BA%D9%88-%DA%A9%D8%B1%D8%AF"]پارلمان روسیه مجوز دخالت نظامی در اوکراین را لغو کرد[/url][/size][/b][/right]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3][size=4]پارلمان روسیه مجوز دخالت نظامی این کشور در اوکراین را لغو کرده است.
روز چهارشنبه، ٤ تیر (٢٥ ژوئن)، نمایندگان شورای فدرال - مجلس اعلای پارلمان روسیه - به لغو مصوبه قبلی پارلمان شامل اجازه به رئیس جمهوری برای اعزام نیروی نظامی به اوکراین رای دادند.
روز اول مارس سال جاری، شورای فدرال این مجوز را به درخواست ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، برای دخالت نظامی در صورت "بروز خطر جانی برای روس‌های ساکن اوکراین" تصویب کرده بود.
طبق قانون اساسی روسیه، تصمیم‌گیری در مورد استفاده از نیروی ارتش در خارج از مرزهای این کشور از اختیارات شورای فدرال است.
در جلسه روز چهارشنبه، یکصد و پنجاه عضو شورای فدرال به لغو مجوز قبلی خود رای دادند و تنها یکی از اعضای این شورا با این تصمیم مخالفت کرد.
دولت روسیه گفته است که رئیس جمهوری برای کمک به برقراری صلح در اوکراین خواستار لغو مجوز ورود ارتش به آن کشور شده است.
به گفته رسانه‌های روسی، اقدام پوتین در درخواست لغو این مجوز نشانه آن است که وی از طرح صلح پترو پروشنکو، رئیس جمهوری جدید اوکراین، برای خاتمه دادن به بحران داخلی کشورش حمایت می‌کند.
مقامات دولت اوکراین و کشورهای غربی حامی این کشور از تصمیم دولت و پارلمان روسیه برای لغو این مجوز، که به منزله تهدید نظامی علیه اوکراین بود، استقبال کرده‌ اما در عین حال، نسبت به صمیمانه بودن اظهارات مقامات روسی ابراز تردید کرده‌اند.
قرار است روز جمعه، رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا تشکیل جلسه بدهند در حالیکه مقامات اتحادیه پیشتر هشدار داده بودند که در صورتی که روسیه برای کاهش بحران کنونی در اوکراین اقدامی عاجل نکند، تحریم‌هایی علیه تمام بخش‌های اقتصاد آن کشور وضع خواهد شد.
پیش از وضع تحریم‌های اقتصادی غرب علیه روسیه، مقامات آن کشور گفته بودند که توانایی مقابله با هرگونه تحریمی را دارند و پارلمان روسیه طرح‌هایی را برای مقابله با این وضعیت مورد بررسی قرار داده بود.
روز جمعه، بین نیروهای دولتی و شورشیان مسلح طرفدار روسیه در شرق اوکراین آتش بس برقرار شد اما گزارش شده است که طی شب گذشته، درگیری‌های نسبتا سنگینی بین دو طرف روی داده و تلفاتی به نیروهای دولتی وارد شده است. این آتش بس به پیشنهاد رئیس جمهوری جدید اوکراین برقرار شده و ظاهرا روسیه نیز با آن موافق بوده است.
روز چهارشنبه، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، در واکنش به نقض آتش بس هشدار داد که اگر در روند ایجاد ثبات در اوکراین پیشرفتی حاصل نشود، تشدید تحریم علیه روسیه در دستور کار اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد.
مرکل که در پارلمان آلمان سخن می گفت افزود: "پیشرفت در زمینه حل بحران اوکراین بسیار کند بوده و اگرچه برای آلمان، اقدامات دیپلماتیک همیشه اولویت دارد، اما اگر این اقدامات به نتیجه نرسد، ممکن است تحریم علیه روسیه تجدید و تشدید شود."[/size][/size][/font][/color]
http://fararu.com/ ویرایش شده در توسط vahidg
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب
[quote name='fath' timestamp='1403631572' post='388099']
متاسفاه هر چقدر می گذره و بحث ادامه پیدا می کنه کی باقی نمی مونه که شما درک درستی از اسلام ندارید و باز هم مثل قبل حوزه نظر و عمل یعنی حوزه کلی و جزئی یعنی حوزه مفهوم و مصداق رو قاطی کردید اونم بد و خلط دو مبحث در پی نتیجه گیری هستید.
کمی مطالعه داشتی ولی چون فکرتون نظام نداره فقط مجموعه اطلاعاتی روی هم تلانبار شده ولی نظامند نیست.

بازم هم مثل قبل عرض کردم کمی کسی اطلاعات داشته باشه می فهمه کلا نمی دونید اسلام ناب چیه. اسلام مالزی و اندونزی کلا به عنوان اسلام انقلابی و ناب شناخته نمیشن و جالبتر اینکه کلا با تفکر شیعه هم نمی خونن چون اونجا عمدتا اهل تسنن هستن.
اسلام آمریکایی و لیبرالی که امام در تفرکاتشون بهش اشاره می کنن یعنی اسلامی که سازش و همراهی داره با دنیای غرب و نوین و ماده فرهنگ غرب قرار می گیره. اصولا تفکر غرب با هر تفکر و مذهب و دینی که حالت تهاجم به خودش رو نداشته باشه مشکلی نداره و اون رو نه تنها می پذیره حتی می تونه ترویج هم بده و در این مورد اسلام و مسیحیت و... نداره. این نوع اسلام در یک فراگرد کلی از قرآن و آیات و احادیث دور هست و موضوعاتی مثل مومین و مستضعف و حکومت اسلامی و.... درش اصلا راه نداره. این اسلام چیزی توی مایه های اسلام لیبرالی بازرگان و دار و دسته اش بود که امام به بدترین شکل ممکن با اونها مخالفت کردن و تقریبا بساطشون رو جمع کردن.
این نوع اسلام قائل به عصری کردن دین و برداشت هرمنوتیکی(همون نظری که شما در لایه های گفته هاتون بدون خودآگاهی دارید) هست یعنی اعتقاد دارن باید دین مطابق نیاز و وضعیت روز باشه و برخی از احکام و حقوق اسلامی قابل اجرا نیست و... و همچنین برداشت هر کسی از دین متفاوت هست و ممکن هست همه درست بگن و... این موضوعات رو اولین بار نیست می شنویم امثال عبدالکریم سروش که خیلی از شما استخوان دارتر هم بودن می گفتن و میگن شما که در برابر اونها عملا جایگاهی ندارید و صد البته جواب های دندان شکنی هم گرفتن.

این نوع اسلام تقریبا تناقضات جدی در حوزه عملی خودش داره به شکلی که جای طاغوت و مظلوم و ظالم و استقلال و.... درش کاملا گم و ناپیدا هست و بنای اون فقط حفظ ظواهر دینی مثل آداب شخصی هست و لاغیر. این اسلام لیبرالی که مورد لعن و نفرین امام و علما دینی هست اسلام سازشکاری هست که سیاست و دین رو از هم جدا می کنه و اخلاقیات رو در سیاست تا حدودی می پذیره و...

بخوام بنویسم ممئن باش کتاب برات می نویسم اینی هم که می بینی می نویسم برای شما نیست برای تنویر افکار عمومی و خوانندگان سایت هست وگرنه به نظر من شما از دست رفتی و کارت تمومه.

اولا دین مشخص هست چون در سرشت و فطرت انسان هست ولی گرفتنی هست چون فرد باید با علم و عمل به طرف فطرت پاکش حرکت کنه وگرنه کسی که از فطرت دور میشه کلا جوهرش عوض میشه. دقیق ترین تعابیر و تفاسیر این بخش مربوط به تعریف مرحوم ملاصدرا بزرگ و رحمه الله علیه هست که هنوز فلسفه غرب در انسان شناسی باید بیاد و زانوی ادب زمین بزنه و یاد بگیره از این بزرگ مرد تاریخ اسلام.
ایشون در بحث فطرت و همچنین آیت الله جوادی آملی در همین مورد اشاره می کنند که فطرت نوع سرشت و ساخت روح بشر هست و دین هم فطری اون ولی کسی که ازش فاصله بگیره کلا مسخ میهش . مستند به آیات قرآن هم گفتن و اصلا و لایرجعون... یعنی کسی که فطرت رو رها کرد بازگشتنی نیست.

محتویات دین هم تغییر ناپذیر هست و این تفاسیر و تاویل منحرفین هست که منحرف هستن وگرنه اگر همین تفاسیر و تاویل بر قرآن و سنت عرضه بشن اشتباه بودن اونها مشخص میشه مثل همون اسلام مالزیایی و اندونزیایی شما که وقتی به قرآن عرضه میشه دیده میهش جای کفر و ظلم و طاغوت درش گم هست پس این کلا قابل قبول نیست.

اما اشتباه شما همون نفسانیت و انسان محوری فکریتون هست که چیزی جز القائات شیطانی نیست. برای دین خدا پیامبر و ائمه علما و فقها و محدثین رو نصب کردن که ما دین خودمون رو از اونها بگیریم و شک نداریم اسلام ناب از حوزه شیعه میاد بیرون و فیضیه اما این شما هستید که می خواید تفسیر شخصی از دین بدید و یا هر تفسیر از جای دیگه.
عیبی نداره چون این یکی از مشخصه های لیبرالیسم هست که امانیسم محور و بنیاد اساسی اون هست.اما امثال شما فراموش می کنن کلام حق رو ک لا حکم الی لله... و الحق من ربک .... و ...

اتفاقا ورژن تقلبی تا بخواید داریم و ورژن منحرف و با تفسیر متفاوت هم همچنین ولی ملاک دوری و نزدیکی و ناب بودن هست که شکی نیست اسلام شیعی 12 امامی ناب ترین شون هست.دلیل هم زور و زر و ... نیست دلیل علوم نظری متقن و ریشه دار و برگرفته از منطق و عقلانیت بر پایه قرآن و حدیث

حدیثی از پیامبر هست که دین اسلام و مسلمانان رو در آخر الزمان 72 فرقه معرفی می کنه و تنها یکی رو اهل فلاح و رستگاری وتفسیر ائمه ما از اون حدیث تشیع هست گل پسر حالا شما حواست باشه با کدوم دسته همراه میشی.
حدیث دیگری از امام علی هست که مضمونش این هست که کسی که با تفکری و نظری همراه میشه در واقع بنده اون میشه گل پسر حواست باشه روز حساب توی صف مسلمان مالزیایی به صف نشی که اونجا بگی من شیعه هستم و... بهت میگن شیعه بودن به زائیده شدن از پدر و مادر شیعه نیست گل پسر برو پشت سر ابا تفکریت قرار بگیر و با همون ها هم محشور شو.

متاسفانه مشخص شد کلا حتی بن و اساس دین اسلام رو هم نمی دونی
حرفات شبیه زردشتی ها هست راستی و درستی
نه گل پسر بن و اساس دین خدا توحید هست و لاغیر و به قول ملاصدرا وجود و به قول متکلمین اسلامی توحید.
همین رو بدون با همین یک اصل شک نکن تمام تفکرت رو مثل بمب نابود می کنم چیزی ازش باقی نمیزارم چون اصولا دعوای ماو تمام عالم از همین اصل نشئت می گیره.
نه خیر هیچ بچه 7 ساله ای مگر به فطرتش که اونم به خودآگاهی نرسیده ممکنه ندونه بن و اساس دین خدا چیه کما اینکه شما نمی دونی و بزرگ هم هستی...
استی و درستی جایگاهش عمل هست و نیت و این یعنی موخر بودن بر توحید و اصول عقاید و ورود در حوزه حکمت عملی یا همون عقل عملی(شک دارم بدونی چیه اصلا) ولی عقل عملی منوط به عقل نظری هست.
کوتاه بگم راستی و درستی ملاک می خواد و دلیل و اینجا شاخه های مختلف شکل میگیره و هر کسی ملاک خودش رو از راستی و درستی داره و مال شما لیبرالی اسکاندیناویایی هست ظاهرا و یا حداقل با تسامح مالزیایی و اندونزیایی ولی مال ما نه ملاک تشیع ناب.

در آخر اینکه توی دین من و اسلام من امر و نهی و نصیحت از مبانی اساسی هست که براش قیام به شمشیر میشه و معصوم کشته میشه. ولی توی لیبرالیسم دین شخصی هست و امر و نهی هم نداره اینم از اون تفاوت های دین من و دین توئه اصولا خدای من و خدای تو پیامبر من و پیامبر تو و امام من و امام تو کلا فرق دارن. توی دین من امامم برای برپرایی امر و نهی قیام می کنه و می میره تو دین تو به طرف میگن خفه شو دهنت رو ببند به تو چه چهار دیواری اختیاری...

بله که کلیات رو روی کار میارم قرار نیتس که برم توی دنیای کثرت ها و تا قیام قیامت در مورد ورژن های مختلف لیبرالیسم خودم رو درگیر کنم. اصولا عقل بشری اینطور هست و اگر اینطور نیتس تا برات توضیح بدم عقل بشر کلی نگر هست و بنیاد بین . من هم بنیاد رو می بینم به توحید عرضه ش می کنم می بینم اشتباه هست پرتش می کنم توی آشغال دونی.
لیبرالیسم با اولین اصل اسلام یعنی توحید مشکل داره اونم تناقض بنیادی دیگه بقیه اش حرف مفت هست باید پرتش کرد دور و صد البته ممکنه در مدیریت و ... دستاوردهایی داشته باشه و اونم قابل قبول نیست چون از ب بسم الله با توحید میشکل داشته.
امثال شما این رو نمی دونید و عرض کردم برای من تازگی نداره چون احتمالا شما بچه بودی ولی سروش نظریه گزینش بی مهابا از غرب رو تجویز می کرد و فکر می کرد غرب یک کل گسسته هست و یک ترکیب اعتباری و لی خبر نداشت که ترکیبی اتحادی هست.

در مورد اسکاندیناوی هم بازم وارد حوزه مصادیق شدید یعنی بحث شما روی بنیاد نظری نیست که درسته نیست با قرآن می خونه یا نه و... نگاه شما نگاه آماری بشر مدرن هست که صرف پایین بودن جنایت خوب بودن اقتصاد و... قضاوت می کنه... کلا خیلی دیدی سیاسی و سطحی هست مثل همین ادعاهایی که مثلا ببینید اونها آپولو می سازن ما نماز شب می خونیم اینقدر استدلال بی پایه و اساس هست که فقط باید لبخند سری تحویل داد.

خوب من بدترش رو میگم با این وضعیت تمام ائمه و انبیاء استثنا هستن چون همگی مثل علی عالیرتبه هستن از نظر عمل و نظر.
ملاک استدلال شما النادر کل معدوم هست در مباحث فلاسفه اما با همین استدلال شما علی شامل این قاعده نمیشه چون حداقل 12 تا امام بعدش هست و 124 هزار پیغمبر هم عقب ترش. پس قاعده باطل هست
دوم این حرف شما با اصل توحید منافات داره. خدای من و توحید اسلام میگه خداوند و ذات اقدس باری تعالی وجودی مطلق در علم و حکمت هست و کار عبث نمی کنه ولی با این استدلال شما خداوند بشری به اسم علی و محمد آفریده که ملاک و اسوه عمل نیست پس کار عبث کرده و بیهودگی به خرج داده.
بی تعارف بگم با این استدلال بی پایه و بسیار ضعیف شما اصولا خدا ما رو به تمسخر گرفته و ظاهرا نمی دوه داره چکار می کنه و از اون طرف حواسش هم نیست چی میگه وقتی توی قرآن میگه پیامبر برای شما الگوی و اسوه حسنه هست.
البته ملاک دین شما راستی و درتسی هست و مال من توحید ناب و طبیعی هست به اینجا برسیم.
این حرف مادر بزرگ های عامی ما هست که نه بابا علی یه امام بود و... نمیشه مثل اون شد و... اما اسلام میگه این اسوه هست و ملاکی برای نظر و عمل شما باید گردن بگذارید و در پی تطبیق باهاش باشین و این وسط دوری و نزدیکی ما به اون بزرگوار هست که ملاک دوری و نزدیکی ما به دین ناب میشه.

icon_eek :chicken:
بدبختی اینجاست که هم نمی دونی دین اسلام و اس و اساس اون چی هست و هم تاریخ نمی دونی بگذریم...
اما خامنه ای وقتی کرمانشاه تشریف برده بودن(خبر دارید که هند ایران هست کرمانشاه و از مسیحی و ارمنی و یهودی تا اهل حق و اهل تسنن و شیعه داره اونم با قومیت و نژادها و فرقه های مختلف) صراحتا گفتن ما با براددران اهل سنت دوست و برادر هستیم و اساس کار ما وحدت و برادری هست درگیری هم نداریم ولی بر اصول خودمون پاینبد هستیم و با استدلال و عقلانیت اثبات می کنیم درست میگیم و وحدت به معنی رها کردن اصول نیست بلکه رسیدن به وحدت بر مبنای اشتراکات منظور هست.
تشیع به زائیده شدن در خانواده شیعی نیست چه بسا مسیحی یا یهودی یا بی دینی که مایه فکریش شیعی باشه و چه بسا شیعه ای که فقط اسم تشیع رو یدک می کشه و همزمان علی رو استثنایی می دونه که نمیهش ملاک و معیار عمل و نظر باشه.

ما مخلص برادران و خواهران سنی هستیم و سیره شخصی بنده دوستی تنگاتنگ و عمیق با اونها بوده ولی در حوزه اعتقاد و نظر کوتاه نمیایم و میگیم حرفمون رو. اهل تسنن می تونن و تونستن این رو نپذیرن خوب نپذیرفتن دعوا نداریم که تمام شد.
قرآن می فرماید وعتصمو به حبل الله و لا تفرقوا... از معسوم می پرسن این ریسمان چه چیزی هست و جواب اهل بیت پیامبر و... مباحث کلامی برش مترتب هست که شک دارم اولا علاقه ای داشته باشید بهش و دوما بپذیریدش فق اشاره ای بود که شما تفسیر قرآن هم نخوندید پس بهتره واردش هم نشید.

اختلاف سر خلافت به صرت مصداقی صرف نیست اختلاف سر دو اصل بنیادی امامت و عدل هست که مورد پذیرش تشیع هست ولی مورد پذیرش تسنن نه. حتی تفاوت شیعه و سنی هم نمی دونید چیه واقعا متاسفم

روزی با بنده خدایی در یک حلقه مطالعاتی بحث می کردیم که خلاف شما هم لیسانس حقوق داشت و هم فوق علوم سیاسی از دانشاه ملی و معتبر کشور و بسیار هم اهل مطالعه و مداقه وقتی معنا و منظورش رو از امانیتس و لیبرالیست گفت چون در فلسفه ضعیف بود و مثل شما درگیر در مباحث لفاظانه شده بود 5 دقیقه طول نکشید که تمام ادعاهاش رو بر باد دید و مجبور شد کلا پس شون بگیره و دیگه هم نتونست وارد بحث بشه چون دید چیزی نمی تونه بگه که بهش خدشه وارد نشه.

مثل شما مثل اون شده. نه گل پسر لیبرالیسم و مردم سالاری دینی در ایران اثباتا و ثبوتا با هم تفاوت اساسی و بنیادی دارن و جنس اونها فراوان متفاوت هست فقط در رای گرفتن شباهت دارن و مشکل امثال شما دیدن جنس هست و نه فصل. و جالبتر اینکه برای جدا کردن پدیده ها باید فصل رو دید نه جنس رو. مثلا شباهت اسب و انسان در تنفس باعث نمیشه بگیم هر دو بشر هستن و جنس اونها یکی بلکه از فصل اونها هست که پی می بریم دو موجود مختلف هستن یکی عقل داره و اون یکی نه یکی چهار پا هست اون یکی نه.
مردمسالاری و لیبرالیسم هم فقط در رای گرفتن شباهت دارن و لاغیر.

کسی نگفت شیعه یعنی بهائیت و اسلام سلفی و... هم همگی منحرف ستن ربطی به شیعه نا ندارن و جزو همون 72 فرقه پیش گفته هستن.

در مورد لیبرال هم می دونم معنی اش چی هست برای همین میگم با توحید مشکل اساسی داره حالا اگر فکر می کنید نداره تعریف خودتون رو ارائه بدین تا جواب بدم.

چسب و نچشبی ما همب هتفکر و نظری به گفتن نیست به عمل و کردار هست. وقتی علی میگه ظالم و مسکوت کننده در برابر ظلم و تائید کننده اون در نظر خدا یکی هستن یعنی شما توی دو گروه بعدی هم باشی مسلمان باشی نباشی دیندار باشی نیباشی و... ربطی نداره عضو اونهایی حالا قضیه شما هم همینه شما چه مسلمان شیعه باشی یا نباشی لیبرال باشی یا نه به کلام بگی یا نه وقتی کرددار و گفتارت مال همون هاست از همون ها به حساب میای نه چیزی غیر اون.

بله ما متحجر نیستیم و بنیادهای فکری و نظری غرب و روش ها و متدهای اونها رو مطالعه می کنیم و صد درصد باید از درستاوردهای اونها استفاده کنیم و می کنیم و اصولا اگر من از علوم غربی اطلاعی نداشتم نمی تونستم با شما بحث کنم و نقض غرض میشد ولی این به این معنی نیست اگر لازم هست در علوم تجربی از اوها یاد بگیریم باید به علوم انسانی اونها هم گردن بزاریم.

اینقدر خل مباحث و انحرافیات این چند جمله بالا فراوان هست که میشه براش کتاب نوشت در ردش.
بالاتر توضیح دادم یاد گرفتن حسنات و علوم تجربی ربطی به این نداره که دین خودمون رو هم کنار بزاریم. این دو تا مبحث دو تا دنیای متفاوت هستن.

مسیحیت و یهودیت نسخ شدن یعنی دین کامل اومده و اونم اسلام هست و اگر اونها نسخش نکردن مشکل ما نیست مشکل انحراف اونهاست و ما نباید جوابکو باشیم خودشون باید باشن. ولی در اشتباه اونها شکی نداریم.
اتفاقا هم من و هم خیلی های دیگه اصل دین مسیح و یهود رو قبول دارن ولی اونی که امروز در دنیا به اسم مسیحیت و یهودیت هست نه همش انحراف و مشکل اساسی. اصل دین حق توحید هست و بارها در قرآن اشاره شده که کلمه طیبه وحدت با ادیان توحید هست ولی خدای ما کجا و خدای کشتی گیر یهودیت و خدای سه گانه مسیح کجا. صد البته اینها رو نه عیسی گفتن و نه موسی اینها رو رهبانین و احبار گفتن اونم از نع منحرفش.

دین های منحرف وجهه خودشون رو از دست دادن بله و دلیل اون هم جزمیت مسیحیت در قرون وطی بود ولی این نسخه برای اسلام پیچیدنی نیست.

کلام قرآن و حدیث اعتقاد داره قبل از ظهور در ایران سیستم درستی پیاده میشه(با همه ضعف ها ولی درست تر از همه جا) این در تناقض آشکار با کلام شما هست که تا امام نیاد هیچی درست نمیشه اصولا امام فضایی می خاد و یاری برای ظهور و باید باشه تا بیاد و اینم در تناقض با حرف شماست.
امام هم وقتی میان نسخه حقیقی دین رو که موجود هست و تفسیر درست رو حاکم می کنن و یکی از همون 72 فرقه هست اون دین و تفسیرش حالا سوال اینجاست که باید از شما پرسید اون فرقه درست فکر کدام هست؟؟؟
شیعه با تفسیر علماء فیضیه یا اسلام با تفسیر مالزیایی و اندونزیایی؟؟؟

شاد باشی عزیزم فکر می کنم آخرین سوال رو برای خودت جواب بدی حداقل مقداری شک در نظراتت به وجود بیاد وگرنه...
[/quote]
عزیزتر از جان آنقدر حق به جنانب و و قاطع حرف میزنی که یه جورایی به خودت هم شک دارم. وقتی میگی کلام حق انگار به یه جایی وصلی وگرنه اینقدر ثابت و حق به جانب حرف نمیزدی. راستی و درستی کلیات کل این عالم هستی هست و توحید تنها بخشی از این موضوع هست. راستی و درستی: معنی این رو مثل اینکه نفهمیدی. الان یکسری هستن که به توحید اعتقاد دارن ولی گاهاً شک بردار هم هستن و نه تنها گاهاً بلکه تنها به اکتفا به یک حدیث یه عزیز دچار گناهانی عجیب میشن و بعدها میگن توبه میکنیم. درستی و راستی اینگونه نیست ونه تنها اعتقاد یک دین (به نظم و فضل شما زردشتی) نیست بلکه مبنای همه ادیان و ایمان واقعی هست تا به آنجا که آیاه ای داریم که میگه: ای پیامبر به پیروانت بگو شما اسلام آورده اید نه ایمان. معنای این ایه برای خیلی ها قابل درک نیست حتی شما! درک این آیه درک و معنای دین واقعی خداوند رو که اسلام موجباتش رو فراهم میاره رو میرسونه.

در مورد مسیحیت قرون وسطی باید بدونی که مسیحیت به جای خودش باقی هست و به قول شما پیروانش به انحراف کشوندنش ولی باز هم دین مسیحیت عین دین اسلام هست در واقع اسلام یادآور دینهای قبلی و بازآوری آموزه های خداوندی هست که در گذشته وجود داشتن و الان خبری ازشون نیست. یه سوال؟؟ الان پیروان اسلامی داعش مشکل دارن یا اسلام؟؟؟ از دید شما یه فرد غیر مسلمان دین اسلام رو میبینه یا پیروانش رو؟؟؟ الان خود شما پیروان مسیحیت رو میبینین که میگین مسیحیت به انحراف کشیده شده غیر از اینه؟؟؟

نتیجه کلی بنده از این بحثا این هست که موضع شما تعصب دینی نیست بلکه تعصب مذهبی هست که غیر قابل قبول نیست و درست هست برای خودتون و دیگران پذیرای این مسئله؛ به همین دلیل بنده با این موضع میانه خوبی ندارم و شما میتونید برای خودتون خوش باشید و به بنده هم ربطی نداره.چون همین مورد در صورت افراط باعث بانی خشونت و این فکر که ما فقط خوبیم؛ میشود. چه بسا که داعش نوع مخالف این حالت است.

موشع بنده اعتدال هست که در دینم چه در فکرم چه در رفتارم و افکار شما هم بخش کوچکی رو میتونه در فکر من داشته باشه چرا که بنده یک معتدلم و به همه احترام میزارم.

در هر صورت یه هدیه برات دارم. فیلم ارواح گویا رو نگاه کن خیلی چیزا دستت میاد. همین و بس. ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 6
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب نپتون راستش اینقدر قاطی مینویسن و همه چیز رو شما با هم مخلوط میکنن که اصلا جا برای پاسخ نمیذاره .

نمیدونم دوستان چه اصراری دارن جواب ایشون رو بدن ؟؟؟؟

از فتنه 88 اگه تنها یه چیز رو فهمیده باشم اینه که با اینجور آدم ها حرف زدن بیفایده هست چون هیچگونه منطق بردار نیستن .

اگه صدها صفحه هم با ایشون بحث کنید شک نکنید که کوچکترین اثری نخواهد داشت

بزارید ایشون فحش هاشون رو بدن و خودشون رو تخلیه کنن

آخه دوست عزیز نه چیزی از اسلام میدونی و نه از مسیحیت چرا اینقدر راجع به این مسائل اظهار نظر میکنی ؟؟؟؟؟؟؟ icon_eek تازه ایندو تا رو با هم مقایسه هم کردی raised_eyebrow !!!!!!!
  • Upvote 11
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='alibosh' timestamp='1403808890' post='388523']
کمونیستهای کثیف خدا لعنتتون کنه
[/quote]
آقا شما کلا کارت نفرینه دیگه میای تو فروم های مختلف فقط نفرین میکنی
دمت گرم عجب پشتکاریم داری
خدا حفظت کنه
اجرکم عندالله
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]بوس به اون قلب رئوفت!!!
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center][size=5][b] [url="http://www.tabnak.ir/fa/news/411447/%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%82%D8%B3%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D9%88%DA%A9%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%86"]هشدار پوتین نسبت به تقسیم اوکراین[/url][/b][/size][/center]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3][size=4]رئیس‌جمهوری روسیه گفت که اقدامات برای مجبور کردن اوکراین به اینکه از میان اروپا و روسیه یکی را انتخاب کند، منجر به تقسیم کشور اوکراین خواهد شد.[/size]
[size=4]به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی راشاتودی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که اوکراین با یک "فاجعه سیاسی واقعی" رو به روست.[/size]
[size=4]وی تاکید کرد: یک کودتای ضد قانون اساسی، تلاش‌ها برای مجبور کردن مردم اوکراین به انجام یک انتخاب مصنوعی میان روسیه و اروپا، جامعه را به سمت نفاق و کشمکش درونی دردناک سوق داده است.
پوتین از اوکراین خواست تا اطمینان دهد که یک آتش‌بس طولانی مدت میان نیروهای دولتی و نیروهای دفاع از خود در شرق اوکراین پا برجا خواهد ماند که احزاب مختلف درگیر را قادر به برگزاری مذاکرات صلح می‌کند.
پوتین در ادامه خاطرنشان کرد: اوکراین باید راه‌ صلح، مذاکره و توافق را در پیش بگیرد اولویت برگزاری مذاکرات اصلی میان مقامات کی‌یف و جنوب شرق اوکراین است.
پوتین تاکید کرد که مردم قربانی اصلی درگیری‌ها در اوکراین هستند
وی همچنین خواستار آتش بس به مدت 10 ساعت پیش از خاتمه یافتن آتش بس کنونی شده بود.
وی افزود: در سراسر جنوب شرق اوکراین خون پاشیده شده و یک فاجعه انسانی واقعی در حال رخ دادن است.

هزاران تن از پناهندگان مجبور شده‌اند تا در روسیه پناهنده شوند و خبرنگارانی که حین انجام وظیفه حرفه‌ای خود هستند کشته و یا مورد حمله قرار می‌گیرند. به دیپلمات‌ها برخلاف عرف و هنجارها حمله می‌شود همانطور که این اتفاق برای سفارت روسیه در کی‌یف بر سرکنسول آن در اودسا اتفاق افتاد.[/size][/size][/font][/color] ویرایش شده در توسط vahidg
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rasoolmr' timestamp='1403815033' post='388562']
جناب نپتون راستش اینقدر قاطی مینویسن و همه چیز رو شما با هم مخلوط میکنن که اصلا جا برای پاسخ نمیذاره .

نمیدونم دوستان چه اصراری دارن جواب ایشون رو بدن ؟؟؟؟

از فتنه 88 اگه تنها یه چیز رو فهمیده باشم اینه که با اینجور آدم ها حرف زدن بیفایده هست چون هیچگونه منطق بردار نیستن .

اگه صدها صفحه هم با ایشون بحث کنید شک نکنید که کوچکترین اثری نخواهد داشت

بزارید ایشون فحش هاشون رو بدن و خودشون رو تخلیه کنن

آخه دوست عزیز نه چیزی از اسلام میدونی و نه از مسیحیت چرا اینقدر راجع به این مسائل اظهار نظر میکنی ؟؟؟؟؟؟؟ icon_eek تازه ایندو تا رو با هم مقایسه هم کردی raised_eyebrow !!!!!!!
[/quote]
اصلاً متن رو خوندی؟! فک کنم این همه مدتی که منفی میگرفتم مال شما باشه :winking: .
منظورت از فتنه 88 به بعد چیه؟ منطق هر انسانی با هم فرق میکنهه همونطور که منطق یه داعشی با القاعده فرق میکنه!!!! منطق ریاضی هست که جایی برای سوال نمیزاری! حالا منظورت از منطق چیه؟!!(جبهه نساز که مدتیه تو این سایت جبهه سازی خیلی نمود پیدا کرده!)

اگر جایی بنده به کسی فحش دادم(نشونم بدید) یا توهینی کردم پیش پیش عذر میخوام و دستش رو همینجا به صورت مجازی میبوسم.

در ضمن جناب رسول آنقدری از اسلام و بقیه ادیان میدونم که شما حوصله خوندنش رو نداری و پاورقی ردش میکنی بره. کسی هم با شما بحثی نداشت.
یا علی

[/quote]
روسها از بعد مذهبی از دیگر مسیحیان معتقد تر و درست تر هستن بر خلاف تبلیغاتی که بر علیه شون هست. ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.