F14AA

عملیات های غافلگیر کننده ی نیروی هوایی اسرائیل - قسمت اول

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='hassanmirani' timestamp='1397587436' post='372719']
به نظر شما [b]F14AA تبحر خلبانان اسرائیلی و ایرانی به چه خاطر هست؟[/b]
[/quote]

لابد منظورتون اینه که چون آمریکا آموزش دیدند؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]
عزیز من خودم به عنوان کسی که شاید بیشتر از تمام بچه های سایت از این ها خبر دارم خدمتت باید عرض کنم که تبحر خلبانان اسرائیلی بیشتر هست . چیزی که بیشتر از همه چیز این رو تحت تاثیر قرار می ده پروسه انتخاب این خلبانان هست . ببینید در اسرائیل این شما نیستید که به نیروی هوایی می رید بلکه این نیروی هوایی هست که دنبال شما می یاد . در میان تمام دبیرستان های اسرائیل بهترین دانش اموزان از لحاظ نمرات اکادمیک و فعالیت های ورزشی و تیمی رو انتخاب می کنند . در بین همین بهترین دانش اموزان باز دست می زارن روی بهترین ها معمولا طی یک سری ازمایشات ورزشی ، هوش و سرعت یادگیری . شاید از بین دویست دانش اموز انتخاب شده فقط 20 تا رو انتخاب کنند برای اموزش های خلبانی و بعد در دوران اموزشی به طور بسیار دقیق حرکات ، رفتار ، پرفورمنس پروازی خلبان رو زیر ذره بین قرار می دن . بین همین 20 تا شاید فقط 5 تا 7 واقعا فارغ التحصیل می شن . نیروی هوایی اسرائیل چون همیشه در همه سال ها در حال جنگ بوده خلبانانش بسیار زبده هستند . بنابراین خلبانانی که این افسران رو اموزش می دن خودشون در طی چندین سال متوالی هر گونه نبردی رو که بگی تجربه کردند . ساعات پروازی و تمرینیشون هم بسیار بالا هست و اصل رو بر شایسته سالاری گذاشتند و چون همیشه خلبانانشون در حال عملیات هستند ( در همین یکی دو سال گذشته ببین چند حمله به غزه و لبنان و سوریه داشتند ) همیشه در حالت عملیاتی هستند . متاسفانه من شنیدم که برای وارد شدن به نیروی هوایی اران حتما باید پارتی داشته باشی و مرحله ازمایشی گیر های بیخود می دن و ... که بار ها در این سایت بحثش شده .
  • Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='NOVATOR' timestamp='1397588751' post='372725']
[/quote]

من به هیچ چیزی اشاره نکردم. ولی حرف شما درسته خلبانهای هر دو کشور به دست امریکا اموزش دیدن.ولی به جز این مورد , چه عواملی باعث تبحر خلبانان شده هست/؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]

کوشش و تلاش به همراه دانش و مهارت بالا و ایضا تکنولوژی پیشرفته !

هر دو کشور از خلبانان تربیت شده در آمریکا بهره می برند !

اما نکته قابل توجه انجام چنین عملیات های توسط نیروی هوایی ایران و اسرائیل هست !

[quote name='NOVATOR' timestamp='1397588751' post='372725']
[/quote]

یکی از دلایلش این موضوع هست !

اما پشتکار و استعداد خلبانان به همراه تکنولوژی هم نیاز اصلی ست

در ضمن دوست عزیز جناب کرکس نیازی نیست که حتما یک فرد نخبه ی به تمام معنا باشه تا خلبان بشه !

همین خلبانان با مهارت اسرائیلی رو با امکانات ایران مورد آزمایش قرار بده ، بنظرت نتیجه چی بدست میاد ؟
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دلایلی که خودم داشتم هم همینها بود. ایران و اسرائیل هر دو نبردهایی رو داشتن که باعث پختگی خلبانان شده. در امریکا اموزش دیدن. اما چیزی که من میخوام اضافه کنم اعتقادشون هست که باید از سرزمینشون دفاع کنن. هر دو کشور میدونن اگه این کار رو نکنن چی میشه. ویرایش شده در توسط hassanmirani
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hassanmirani' timestamp='1397589181' post='372732']
دلایلی که خودم داشتم هم همینها بود. ایران و اسرائیل هر دو نبردهایی رو داشتن که باعث پختگی خلبانان شده. در امریکا اموزش دیدن. اما چیزی که من میخوام اضافه کنم اعتقادشون هست که باید از سرزمینشون دفاع کنن. هر دو کشور میدونن اگه این کار رو نکنن چی میشه.
[/quote]

دقیقا !

مردم هر دوکشور از لحاظ دینی ، به هر شکلی که باشه خیلی به اعتقاداتشون پایبند هستند و این امر باعث میشه با دل و جان کار کنند ! مخصوصا اسرائیلی ها که بسیار نژاد پرست در زمینه دینی هستند
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]یه اصلی تو ارتش هست که وقتی به کار گرفته میشه نتیجه اش میشه خلق عملیات های سرنوشت ساز ،تاثیر گذار و برنده[/right]
[right][b][size=6]تمرین، تکرار، معجزه[/size][/b][/right]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر دوستان آیا اسرائیل دوباره میاد شبیه به چنین عملیاتی انجام بده ؟

بنظر شما ایران توانایی انجام عملیاتی شبیه به اچ 3 رو خواهد داشت ؟!

خوشحال میشم بدونم نظر دوستان چیه !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اظهارات فرماندهان نیروی هوایی ایران در مورد جنگ با عراق رو بخونید تا متوجه بشید که آموزشها و آمریکا هیچ نقشی نداشتند !!

در یکی از مقالات میخوندم که ابتدای جنگ هر دو طرف درگیری نمیدوستند چکار کنند ، در ارتفاع 18 تا 27 هزار پایی وارد آسمان هم میشدن و این موشک میزد اون در میرفت یا بالعکس تا اینکه یکی دوسالی از جنگ میگذره و هر دو کشور یاد میگیرن چطور وارد درگیری هوایی بشن منتهی بقول نویسنده اون مطلب ما زودتر یا میگیریم ! (پرواز های ارتفاع پست ، استفاده از عوارض زمین و دور زدن رادارها ، نحوه استفاده از موشک فینیکس ، استفاده از تامکت بعنوان آواکس و خیلی موارد دیگه که الان یادم نیست) چیزهایی نبود که آمریکا بهشون یاد داده باشه و اینها با تبحر انجامش بدن ، عملیاتهایی که طراحی شد ، رکوردهایی که زده شد در هیچ کدام آموزشها نقش نداشتند و حتی بعدا بسیاری از اونها وارد آموزش های نیروهوایی آمریکا هم شد ، ...
  • Upvote 15
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='F14AA' timestamp='1397592548' post='372749']
به نظر دوستان آیا اسرائیل دوباره میاد شبیه به چنین عملیاتی انجام بده ؟

بنظر شما ایران توانایی انجام عملیاتی شبیه به اچ 3 رو خواهد داشت ؟!

خوشحال میشم بدونم نظر دوستان چیه !؟
[/quote]

اسرائیل دو سال پیش پاییز به کارخانه ی اسلحه سازی تو خارطوم سودان حمله کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1397593130' post='372752']
اظهارات فرماندهان نیروی هوایی ایران در مورد جنگ با عراق رو بخونید تا متوجه بشید که آموزشها و آمریکا هیچ نقشی نداشتند !!

در یکی از مقالات میخوندم که ابتدای جنگ هر دو طرف درگیری نمیدوستند چکار کنند ، در ارتفاع 18 تا 27 هزار پایی وارد آسمان هم میشدن و این موشک میزد اون در میرفت یا بالعکس تا اینکه یکی دوسالی از جنگ میگذره و هر دو کشور یاد میگیرن چطور وارد درگیری هوایی بشن منتهی بقول نویسنده اون مطلب ما زودتر یا میگیریم ! (پرواز های ارتفاع پست ، استفاده از عوارض زمین و دور زدن رادارها ، نحوه استفاده از موشک فینیکس ، استفاده از تامکت بعنوان آواکس و خیلی موارد دیگه که الان یادم نیست) چیزهایی نبود که آمریکا بهشون یاد داده باشه و اینها با تبحر انجامش بدن ، عملیاتهایی که طراحی شد ، رکوردهایی که زده شد در هیچ کدام آموزشها نقش نداشتند و حتی بعدا بسیاری از اونها وارد آموزش های نیروهوایی آمریکا هم شد ، ...
[/quote]

شما عملیات هایی نظیر حمله ی 140 فروندی رو چی میگید ؟

بعدش هم ؛ اون فرماندهان زمان جنگ خودشون کجا آموزش دیده بودن ؟

در ضمن چطوریه که درصد موفقیت نیروی هوایی در ابتدای جنگ بالاتر از اواخر جنگ هست ؟

مگه هر چند وقت یکبار در آمریکا مسابقات گانری برگزار نمیشد و ایرانی ها بین دارندگان فانتوم اول نمیشدند ؟

مگه همین جناب شهید فکوری بخاطر لیاقتشون در جنگ ویتنام نبودن ؟

ما با آمریکا دشمن هستیم اما اینکه بخوایم بی انصاف باشیم رو بنده قبول ندارم !

و خیلی چیزهای دیگه همچنین نکته ایی رو که نباید از بین ببریم ، این هست که نیروی هوایی زمان جنگ سایه ای از نیروی نیروی هوایی زمان قبل انقلاب بود !

[quote name='hassanmirani' timestamp='1397593430' post='372754']
اسرائیل دو سال پیش پاییز به کارخانه ی اسلحه سازی تو خارطوم سودان حمله کرد.
[/quote]

منظورم از بُعد مسافت نیست !

منظورم حمله به کشوری هست که توانایی دادن پاسخی در خور به اسرائیل باشه ؛ هست !
  • Upvote 9
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='F14AA' timestamp='1397593761' post='372755']
شما عملیات هایی نظیر حمله ی 140 فروندی رو چی میگید ؟

بعدش هم ؛ اون فرماندهان زمان جنگ خودشون کجا آموزش دیده بودن ؟

در ضمن چطوریه که درصد موفقیت نیروی هوایی در ابتدای جنگ بالاتر از اواخر جنگ هست ؟

مگه هر چند وقت یکبار در آمریکا مسابقات گانری برگزار نمیشد و ایرانی ها بین دارندگان فانتوم اول نمیشدند ؟

مگه همین جناب شهید فکوری بخاطر لیاقتشون در جنگ ویتنام نبودن ؟

ما با آمریکا دشمن هستیم اما اینکه بخوایم بی انصاف باشیم رو بنده قبول ندارم !

و خیلی چیزهای دیگه همچنین نکته ایی رو که نباید از بین ببریم ، این هست که نیروی هوایی زمان جنگ سایه ای از نیروی نیروی هوایی زمان قبل انقلاب بود !

منظورم از بُعد مسافت نیست !

منظورم حمله به کشوری هست که توانایی دادن پاسخی در خور به اسرائیل باشه ؛ هست !
[/quote]

سودان هم کم کشوری نیست
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hassanmirani' timestamp='1397594122' post='372760']
سودان هم کم کشوری نیست
[/quote]
دفاع هواییش در چه حدیه ؟

توان مقابله با اسرائیل رو داره ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.