hamedof

بفرمایید لینوکس

Recommended Posts

جناب AliMH
بحثی که مطرح کردید به ویروس مرتبط نمیشه ! بلکه مرتبط هست به مباحث امنیت و نفوذ ! که دو شاخه کاملا مجزا هستند از همدیگه !

ویروس چیست ؟
ویروس فایلی است که 1- خود به خود منتشر میشه و 2- یکسری دستورات را به رایانه اعمال می کنه که باعث اخلال در عملکرد سیستم بشه .
اما چیزی که شما مطرح می کنید دقیقا مرتبط میشه به بحث نفوذ! که شماره 1 رو نداره ! به این معنا که یک نفر باید قصد نفوذ به سیستم شما رو داشته باشه تا تازه ماجرا شروع بشه . هک لینوکس امکان داره اما ویروس واسه لینوکس ...
در ضمن یک نکته ای رو فراموش نکید ! بیشترین ویروس ها توسط خود شرکت های آنتی ویروس سازی تولید میشند !!!!!!! ! چرا؟ تا بازار کار خودشون نخوابه ! حالا چرا اینقدر راحت میشه به ویندوز نفوذ کرد و یا ویروسیش کرد؟
دلیلش دقیقا اینه که شما می تونید خودتون لینوکس رو داخلش تغییراتی بدید که فقط خودتون بدونید ! حالا اون هکر محترم وقتی ندونه ساختار سیستم شما به چه صورتیه چه طور می خواد هکش کنه ؟ اما داخل ویندوز شما این کار رو نمی تونید انجام بدید !
قبلش هم گفتم رمز ویندوز رو من زیر 1 دقیقه می تونم براتون بشکنم ولی رمز لینوکس رو باید یه چندین مدت روش کار کنی ! تازه معلوم نیست جواب بده یا جواب نده .

من یک چیز رو هم می دونم : فرقی نمی کنه چه رشته ای باشی ! الان بالا بری پایین بیای اگه بخوای جهانی کار کنی باید برنامه نویسی و کار کردن با سیستم های مختلف رو کامل کار کنی !
در نظر داشته باشید که الان تو دنیا قبل از ساخت هرچیزی رو شبیه سازی می کنند ! هر چیزی رو ! از برج ها بگیر برو تا قاطی کردن محلول ها و نحوه عملکرد یه جت یا ماشین ...
این رو هم نرم افزار به شما هدیه نمی کنه یا اگه بکنه شما درگیر محدودیت های اون خواهید بود ولی اگر برنامه نویسی رو در رشته خودتون خوب بدونید و آنالیز عددی خوبی داشته باشید می تونید کار شبیه سازی رو خودتون انجام بدید ... .

نظر منه ، حالا شما می تونید از ماشین های آماده خودتون استفاده کنید ... . کسی کسی رو مجبور نکرده منم مشتاق نیستم همتون بیایید لینوکس ! من آموزش ها رو میزارم ... خواستید استفاده کنید تا بعدا به مباحث امنیت و ... هم برسیم ! اگر هم نمی خواهید لطفا دیگه اسپم ندید ... .

[b]داخل این تاپیک هم سوال ها رو بپرسید ! تاپیک آموزش رو جدا می کنم .... . [/b]

[center][img]http://www.whylinuxisbetter.net/Images/business_news.png.pagespeed.ce.1ELmHiyjpc.png[/img][/center]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
امنیتی که لینوکس داره از عدم توجه برنامه نویس های بزرگ به این سیستم عامل و عدم توانایی برنامه نویس های کوچیک در برنامه نویسی این سیستم عامل ناشی میشه که اسمشو نمیشه گذاشت توان بلکه ضعف هست.
[/quote]

یه فرض بکنیم!!!!
برنامه هایی که فیس بوک و تویتر و گوگل و یاهو و ویزا و مستر کارت رو اجرا میکنن، برنامه های مهمی‌ان یا غیر مهم؟ این کامپیوتر ها هدف های بزرگی هستن یا نیستن؟؟؟

اساس کار اینه که هر بچه‌ی 7 ساله‌ای میتونه یه ویروس بنویسه!
ولی این ویروس یا بهتر بگیم فایل مخربش، چقدر میتونه پیشروی بکنه؟؟؟ چند درصد سیستم های کامپیوتری دنیا رو الوده میتونه بکنه؟؟؟

[quote]معلومه وقتی میخوای یه برنامه نصب کنی باید 4 ساعت کد بنویسی تو خط فرمان حالا ویروس چطوری میخواد بیاد توش.[/quote]
ویندوز هم خط فرمان داره!
شما میتونی برنامه ات رو با اون نصب کنی یا با کلیک روی ایکن برنامه...
همین مسئله هم برای لینوکس هست...

[quote]فکر کن میخوان جلوه های ویژه یه فیلم را بسازن یه طرف ویندوز با نرم افزار مایا (تازه این یکی از گزینه هاست) و کلی ابزار و پلاگین داخلش و طرف دیگه هم لینوکس خالی که باید خود نرم افزار ساخت جلوه های ویژه را هم بسازن ( تا همینو بخوان درست و حسابی بسازن دو سه سالی گذشته و بازیگرا در رفتن ).[/quote]
خیر از مایا استفاده نمیکنن....
90درصد کمپانی های بزرگ، و استودیو های فیلم سازی بزرگ، برا خودشون برنامه نویسی کردن و تو سایر پروژه هاشون ازش استفاده میکنن...نه اینکه برا هر فیلم یه بار برنامه بنویسن!!! الان هم زد‌براش برا لینوکس هم هست( البته باید گفت برا ویندوز هم هست! چون اول برا لینوکس ها نوشته شد!)...

-----------------------------
همونطوری که قبلا گفتم، ویندوز و لینوکس هدفشون اصلا برابر نیست و بهتر هستش که بینشون مقایسه نکنیم....
هر کی دوست داشت نرم‌افزار ازاد نصب کنه، نصب کنه هر کی دوست نداشت نصب نکنه....
تا صد سال دیگه میتونیم بحث بکنیم و این بحث ها همیشه بوده و همیشه هم خواهد بود...
هیچ وقت هم به نتیجه نمیرسه...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
دلیلش دقیقا اینه که شما می تونید خودتون لینوکس رو داخلش تغییراتی بدید که فقط خودتون بدونید ! حالا اون هکر محترم وقتی ندونه ساختار سیستم شما به چه صورتیه چه طور می خواد هکش کنه ؟ اما داخل ویندوز شما این کار رو نمی تونید انجام بدید !
[/quote]

البته این موضوع امنیت رو تضمین نمی کنه .
نمونه هاش هم زیاد هست ، واضح ترینش برای این سایت آر کیو 170

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1401695523' post='382175']
جناب AliMH
بحثی که مطرح کردید به ویروس مرتبط نمیشه ! بلکه مرتبط هست به مباحث امنیت و نفوذ ! که دو شاخه کاملا مجزا هستند از همدیگه !

ویروس چیست ؟
ویروس فایلی است که 1- خود به خود منتشر میشه و 2- یکسری دستورات را به رایانه اعمال می کنه که باعث اخلال در عملکرد سیستم بشه .
اما چیزی که شما مطرح می کنید دقیقا مرتبط میشه به بحث نفوذ! که شماره 1 رو نداره ! به این معنا که یک نفر باید قصد نفوذ به سیستم شما رو داشته باشه تا تازه ماجرا شروع بشه . هک لینوکس امکان داره اما ویروس واسه لینوکس ...
در ضمن یک نکته ای رو فراموش نکید ! بیشترین ویروس ها توسط خود شرکت های آنتی ویروس سازی تولید میشند !!!!!!! ! چرا؟ تا بازار کار خودشون نخوابه ! حالا چرا اینقدر راحت میشه به ویندوز نفوذ کرد و یا ویروسیش کرد؟
قبلش هم گفتم رمز ویندوز رو من زیر 1 دقیقه می تونم براتون بشکنم ولی رمز لینوکس رو باید یه چندین مدت روش کار کنی ! تازه معلوم نیست جواب بده یا جواب نده .

من یک چیز رو هم می دونم : فرقی نمی کنه چه رشته ای باشی ! الان بالا بری پایین بیای اگه بخوای جهانی کار کنی باید برنامه نویسی و کار کردن با سیستم های مختلف رو کامل کار کنی !
در نظر داشته باشید که الان تو دنیا قبل از ساخت هرچیزی رو شبیه سازی می کنند ! هر چیزی رو ! از برج ها بگیر برو تا قاطی کردن محلول ها و نحوه عملکرد یه جت یا ماشین ...
این رو هم نرم افزار به شما هدیه نمی کنه یا اگه بکنه شما درگیر محدودیت های اون خواهید بود ولی اگر برنامه نویسی رو در رشته خودتون خوب بدونید و آنالیز عددی خوبی داشته باشید می تونید کار شبیه سازی رو خودتون انجام بدید ... .

نظر منه ، حالا شما می تونید از ماشین های آماده خودتون استفاده کنید ... . کسی کسی رو مجبور نکرده منم مشتاق نیستم همتون بیایید لینوکس ! من آموزش ها رو میزارم ... خواستید استفاده کنید تا بعدا به مباحث امنیت و ... هم برسیم ! اگر هم نمی خواهید لطفا دیگه اسپم ندید ... .

[b]داخل این تاپیک هم سوال ها رو بپرسید ! تاپیک آموزش رو جدا می کنم .... . [/b]

[center][img]http://www.whylinuxisbetter.net/Images/business_news.png.pagespeed.ce.1ELmHiyjpc.png[/img][/center]
[/quote]
بر خلاف نظرتون Rootkit ها دسته ای از ویروس های بسیار پیشرفته هستند که سعی می کنند حضور خودشون رو در سیستم عامل تا حد بسیار بالائی مخفی کنند و معمولا اهداف بسیار بزرگتری نسبت به ویروسهای عادی دارند چرا که باید اطلاعات دقیقی از ساختار کرنل سیستم عامل داشته باشید. این کتاب رو چند سال پیش از نمایشکاه کتاب خریدم و خوندم و برای شما هم توصیه می کنم بخونید (http://www.wrox.com/WileyCDA/WroxTitle/Professional-Rootkits.productCd-0470101547.html)
در مورد نرم افزارها، من بحثم نرم افزارهای مهندسی هست که به طور عام استفاده می شوند، این بحثی که شما می فرمائید تنها به درد دروس اکادمیک می خوره و نه محیط های کاری مثال های این قضیه بینهایت میتونم بگم از اتوکد گرفته تا aspenone و revit و psdm و bentley و ....
نمیدونم چه اصراری دارید که بگید لینوکس بهترینه! لینوکس خوبی ها و بدی های خودش رو داره مثل مقایسه مرسدس بنز با ولو FH16 هر جفتشون ماشینن ولی هر کدوم کاربرد خودشون رو دارند و وجود یکی به معنی نفی دیگری نیست. اره میشه با fh16 هم مسافرت رفت ولی اولش باید پایه یک داشته باشی و تازه تو شهرم نمیتونی بری.
بنده به شخصه لینوکس رو فقط برای کارهای سروری می پسندم تا کارهای دسکتاپی.
اونهائی هم که میخوان تازه شروع کنند بهتره به جای دردسر کشیدن و تو خطر انداختن کارشون یه VIRTUAL MACHINE مثل Oracle VirtualBox نصب بکنند و روش یه لینوکس بیارن بالا و کارو تو امنیت شروع کنند و یاد بگیرند. بعد اگه خوششون اومد و حرفه ای شدند وارد اصلیش بشند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکی از روش های ساده ی دیگه ای که میتونن دوستان تازه کار استفاده کنند استفاده از نسخه ی live هستش

من یه نسخه ی live اوبونتو رو برام فرستادن اون زمانی که سایتش میفرستاد و ازش استفاده کردم تا راه بیفتم ویرایش شده در توسط maverick100

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی کوتاه جواب برخی دوستان رو بدم.
۱- مایا نسخه لینوکس هم داره
۲- از مایا بهتر هم داریم. هم تو لینوکس هم تو ویندوز
۳- ۳ تا کلمه نوشتن برای نصب ۴ ساعت طول نمیکشه. (مثلا apt-get install firefox)
۴- ویروس تو لینوکس نداریم. توضیح بیشتر خواستید؛ خواهم داد.
۵- امنیت لینوکس از عدم توجه برنامه نویس هاست؟ واقعا اینطور فکر میکنید؟ پس یه سری به سایت هایی مثل top500 و netcraft و... بزنید تا ببینید خود مایکروسافت برای ۹۰٪ کارهای عظیمش از چه سیستم عاملی استفاده میکنه... [b]خدا وکیلی اگه ویندوز خوب بود خود مایکروسافت دامنه msn و bing رو روی سرور لینوکس بالا نمی آورد icon_cheesygrin [/b]
۶- به عنوان مثال فقط اوبونتو ۱۲.۰۴ بیش از ۳۳۰۰۰ بسته نرم افزاری داخل مخازن خودش داشت. کی گفته ویندوز بیشتر برنامه داره؟ تازه خیلی از برنامه های ویندوز از لینوکس رفتن به ویندوز... (چند صد تا میخوای نام ببرم که روی سیستم عامل خودتون هم نصبه؟؟)
۷- واقعا سیستم عاملی که هر کی از راه دست برده توش نمیتونه سیستم عامل جالبی باشه؟؟ اینو شما میگی! یه جامعه کاربری چند میلیون نفری به همراه بزرگترین شرکت های نرم افزاری و سخت افزاری دنیا نظر متفاوتی دارن. خواستید نام میبرم.
۸- خیلی خوشحال میشم اگه منبعی رو معرفی کنید که روتکیت جز ویروس معرفی کرده باشه!!!
مرد مومن؛ ما الان بیش از ۱۵ گونه [b]بدافزار[/b] داریم که ویروس یکیشه! تروجان-اسپایویر-لاجیک بمب-روتکیت-بات نت-ورم- ادویر و....... بجز تعداد معدودی روتکیت که همگی در کمترین زمان ممکن شناسایی شدن (به لطف کد باز بودن) شما مثالی از سایر بدافزارها در لینوکس میتونید بزنید؟ در مقابل بیش از ۱۰۰۰۰۰۰ بدافزار برای ویندوز وجود داره...... (علتش میشه همون بند ۴)

همیشه سعی کردم که تو اینگونه بحث ها شرکت نکنم. پست هام تو انجمن رو ببینید، این اولین تاپیکی هست که وارد مباحثه شدم.
این آخرین پست من در خصوص برتری های لینوکس بر سایر سیتم عامل ها هست.
از این به بعد پست های درخصوص کمک های فنی به سایر دوستان خواهم داشت.

دوستای که میخوان بدونن چرا تو لینوکس ویروس نداریم این فایل رو مطالعه کنن.
این مقاله ای که چند سال پیش نوشتم و تو یکی از روزنامه های معتبر کشور چاپ شده بود.
http://uplod.ir/n4adtyh7hy0s/Untitleddo_ent.pdf.htm

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعضی از این متخصصین ما حرفهای میزنن که آدم دلش میخواد جفت لقد بره توی صورت خودش!
لینوکس کاربرد نداره؟ لینوکس برنامه کاربردی نداره؟شوخی نکن اخوی! icon_cheesygrin
برید توی این سایت toop500.org ببنید چنددرصد اول سوپر کامپیوترهای دنیا سیستم عاملشون لینوکسه!(بیش از 98 درصد!)
یعنی میخوای بگی سوپر کامپیوتر مرکز لس الاموس آمریکا که شبیه سازی انفجارات اتمی انجام میده یا سوپر کامپیوتر اوک ریج دپارتمان انرژی آمریکا برنامه کاربردی ندارن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما هر چه می گیم این لینوکسی ها حرف خودشون رو می زنند [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/whew!.gif[/img] . اصلا بهتون اعلان جنگ می کنم rolling_on_the_floor

شما هم برو تو آمار رسمی بیبین چند درصد کامپیوترهای خانگی و کامپیوترهای متوسط از ویندوز استفاده می کنند !؟

ابر کامپیوترمون کجا بود !؟
ما پنج ساله زور می زنیم ، هنوز از دو هسته ای و مانیتور 17 اینچ نیومدیم بیرون ، حالا شما بیا برای ما آمار ابر کامپیوترها رو بده .

می گیم نره ، می گین بدوش !

لینوکس خوبه ، خب خوب باشه ، دیگه حق ندارید بیاد یکجوری صحبت کنید که کاربران ویندوز مشتی عقب افتاده هستند . ویرایش شده در توسط blender

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولین چیزی که برای یه کاربر لینوکس مهمه نیازهاشه
باید بدونه لینوکس روبرای چه چیزی میخواد استفاده کنه و بعد بسته به نیازش نسخه مورد نظر رو نصب و شروع به کار میکنه...

[b] [url="http://www.military.ir/forums/user/11691-mearaji/"]mearaji[/url][/b]

عزیز هر سیستم عاملی ضعف های خودشو داره میخواد خانواده لینوکس , ویندوز , مک , bsd و .....باشه
همه چیز100 درصد نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='milad021' timestamp='1401701289' post='382206']
[b] [url="http://www.military.ir/forums/user/11691-mearaji/"]mearaji[/url][/b]

عزیز هر سیستم عاملی ضعف های خودشو داره میخواد خانواده لینوکس , ویندوز , مک , bsd و .....باشه
همه چیز100 درصد نیست
[/quote]
من جایی گفتم لینوکس صد درصده؟؟
من خودم چند پست جلوتر نگفتم از لینوکس بهتر هم داریم؟؟

بنده فقط به برخه شبهات دوستان پاسخ دادم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://www.linuxreview.ir/download/index.php?LinuxMint-13-User-Guide.pdf"]کتاب راهنمای رسمی لینوکس مینت[/url]
نویسنده: linux mint
ترجمه فارسی: دوست خوبم ایمان امینی
شامل:
معرفی
راهنمای نصب
معرفی دسکتاپ
مدیریت نرم افزاری
ترفند ها
مجوز انتشار: آزاد ویرایش شده در توسط mearaji
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عذر میخوام دوست عزیز اشتباه از من بود
[b]همه چیز100 درصد نیست[/b]
با شما نبودم کلی گفتم
فقط یه نکته رو اضافه کنم لینوکس هم زیاد exploit در قسمت کرنل داره
[quote name='mearaji' timestamp='1401701664' post='382209']
من جایی گفتم لینوکس صد درصده؟؟
من خودم چند پست جلوتر نگفتم از لینوکس بهتر هم داریم؟؟

بنده فقط به برخه شبهات دوستان پاسخ دادم...
[/quote] ویرایش شده در توسط milad021

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='javad48' timestamp='1401630524' post='381984']
همین الان مینت رو نصب کردم و الان باهاش اومدم
خدا رو شکر فارسی داره

البته این وسط یه اشتباه هم کردم system reserved partition رو پاک کردم / الان ویندوز 7 بوت نمیشه .ببینم چطوری میتونم درستش کنم
بین پارتیشن و فضای خالی که میخواستم برای همین مینت استفاده کنم مونده بود .هرکاری کردم مرج نمیشدن .منم اعصاب م خرد شد پاکش کردم icon_cheesygrin
الان هم تو گل موندم‍

رفرش هم نداره. من معتادم چیکار کنم ؟ rolling_on_the_floor
[/quote]
سیدی ویندوز رو بذا[i]ر repair[/i] رو بزن درست میشه
اگه دیدی فقط ویندوز بالا اومد EasyBCD رو نصب کن یه بوت برای لینوکس بساز
موفق باشید ویرایش شده در توسط milad021

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IR-Craft' timestamp='1401619173' post='381923']
یه ذکر مصیبت برای لینوکسی های عزیز بکنم و برم سرکار :

Visual Studio

icon_cheesygrin
[/quote]
علاوه بر MONO یک نرم افزار دیگه ساخت اوراکل هست که من از اون استفاده می کردم خیلی عالیتر از مونو هم هست کلا کامل کامل هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rh8' timestamp='1401627725' post='381976']
با نرم افزار های تخصصی به مشکل نمیخوریم مثل متلب انسیس و امثالهم ؟
[/quote]
خوشبختانه متلب و انسیس نسخه لینوکسی دارن. من خودم چون کار پایان نامم کدنویسی با openFOAM بود و فقط داخل لینوکس جواب می داد اکثر برنامه هایی که نیازم بود رو نصب کردم. الان هم متلب و هم انسیس رو سیستمم نصب دارم. فقط کافیه دانلودش کنی :)

تنها مشکلی که لینوکس فعلا داره نبود یه پلیر قدرتمند مثه km و pot هست (smplayer یا mplayer اون قدرتو ندارن). و دوم بازی که اونم ایشالا با اومدن steam os و steam machine حل میشه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.