mohammadarea51

سردار شهید ایرانی صدر اسلام - هرمزان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

جناب قادر در وارستگی حضراتی که فرمودید حرف زیاده حتی در کتب خود اهل سنت
پس حضرتهالی هم از نجابت محبین اهل بیت سوءاستفاده نکنید
یا علی
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='saeghe' timestamp='1406021913' post='395390']
جناب قادر در وارستگی حضراتی که فرمودید حرف زیاده حتی در کتب خود اهل سنت
پس حضرتهالی هم از نجابت محبین اهل بیت سوءاستفاده نکنید
یا علی
[/quote] بردار عزیز به عنوان یک شیعه خلیفه اول و اخر من حضرت علی است اما شرایط جهان اسلام وحدت مسلمین را ایجاب می کند که صد البته این به معنی حق جلوه دادن نا حق نیست.
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر بزرگوار، بنده هم به واسطه همین شرایط که فرمودید والبته امرمقام معظم رهبری (ح ف ) به یک تذکر کفایت کردم مگر نه حرف ها دارم.
پس لطفا حضرتعالی هم با توجه به پست اخیرتون قسمت هایی از پست قبلیتون که باید اصلاح بشه رو اصلاح بفرمایید
یا علی
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظام خفقان و ستمشاهی جاهلانه ساسانی نه دین راستین و درستی داشت و نه اجازه آزادی به مردم برای تعیین حق سرنوشت میداد

این نظام پوسیده امکان ادامه بقا نداشت و اگه اسلام هم وارد نمیشد قطعا یا در غرب جغرافیای خودش روم حل میشد و مسیحی میشد و یا در شرق خودش بودایی میشد

یک نظام طبقاتی ظالمانه که بجز بردگی مردم و در جهل نگه داشتن مردم دیگه خیری برای مردم نداشت

اسلام اگه با قدرت وارد سرزمین ایران نمیشد دستگاه انگیزاسیون موبدان و خفقان شاهنشاهی ساسانی اجازه ورود رو نمیداد همونطوریکه رومی ها اجازه نمیدادند

اگه مسلمونها پیشدستی نمیکردن در فتح ایران و روم با قدرت گرفتن و زمان دادن به اونها باعث میشد فرصت رو برای همیشه از دست بده و فرصت تهاجم رو به دشمنان اسلام میداد

همونطوریکه بسیاری از سربازان دیلمی از سپاه ایران جدا شدند و مردم بسیاری که دروازه های شهرها رو بروی سپاه مسلمین گشودن و یا اینکه حداقل هیچگونه همکاری درخور و مقاومتی از خودشون نشون ندادند و دستگاه شاهی ساسانی رو تنها گزاشتن اگه شخصا من هم در اون زمان بودم اگه به سپاه اسلام نمی پیوستم قطعا مثل بقیه مردم هیچگونه حمایتی هم از این دستگاه ستمشاهی پوسیده نمیکردم

نظامیکه در صدها سال حکومتش حتی یک دانشمند باسواد رو تربیت نکرد و مخالف هرگونه تحصیل دانش برای مردم خودش بود جای هیچگونه افتخاری نداره . نظام طبقاتی که باعث بنده کارگرزاده نسل در نسل باقی بمونم همون بهتر که نباشه

اگه نظامی عوض بشه و بجای جهل مردم اندیشمندانی مثل ابن سیناها و ابوریحان ها تربیت بشن که هر کدوم از اینها باندازه تمام تاریخ ایران و بلکه بیشتر کار علمی کردن و اثر علمی به جهان تحویل دادند باز این کشور و مردم سود کردند

حالا بفرض حکومت ساسانی باقی میموند چه افتخاری برای ایران داشت بجز سرشکستگی برای قوم ایرانی ؟؟؟ در میان اقوام و ملل جهان به کدوم دانشمند نداشته (که اصلا امکان تربیت هیچگونه دانشمندی وجود نداشته چون هیچگونه نظام تربیتی و آموزشی در ایران وجود نداشته و جهل و بیسوادی برای عموم مردم اجباری و دینی تلقی میشده) میتونست افتخار کنه ؟؟؟

این نظام در خودش تصلب نشون داد و نشون داد که هیچگونه بدیلی برای نظام جاهلانه و ظالمانه طبقاتی رو قبول نمیکنه و بطور حتم دیر یا زود دچار فروپاشی میشد . همون بهتر که توسط مسلمین اینکار انجام شد تا رومی ها و یا بودایی ها و یا هندوها و یا مغول ها

حالا فرض کنید این نظام پوسیده با حمله مغول مواجه میشد ، قطعا هم کشور از دست میرفت و هم فرهنگ ایرانی . چون اسلام و دانشمندان مسلمان و فرهنگ برتر ایرانی بود که تونست از فتنه مغول جان سالم بدر ببره و اونها رو مسلمون کنه و سر تعظیم فرود بیارن . اما در مقابل فرهنگ ساسانی اینها قطعا سرتعظیم فرود نمی آوردن و این فرهنگ جاهلانه و ظالمانه و پوسیده نمیتونست مغول رو به تعظیم و تغییر دین خودش وادار کنه

بنظر من این اسلام هست که تونسته حافظ ایران در طی 15 قرن گذشته باشه و از حجوم اقوام مختلف تونسته جان سالم بدر ببره و بعلاوه اقوام مهاجم رو هم در خودش هضم کنه و بخدمت خودش دربیاره و فرهنگ و نظام ساسانی این قابلیت رو نداشت

قطعا اگه امثال بنده با سپاه اسلام روبرو میشدیم ترجیح میدادیم بجای اینکه در دفاع از دربار ساسانی و موبدان زرتشتی و دین تحریف شده زرتشتیت ، از این نظام آزاد بشیم و فرصت دوباره برای خودمون بوجود بیاریم برای ترقی کشور نه ایستایی اجباری و طبقاتی ساسانی

قطعا ما دوست داشتیم در راه قرآن و اسلام و پیامبر و امامان شهید بشیم نه اینکه در راه ساسان و موبد نفله و هلاک بشیم خسرالدنیا و الاخره

آخه بنده امام زمام (عج) و یا مثلا امام حسین (ع) رو با کدوم موبد پدرسوخته زرتشتی میتونم جایگزین کنم ؟

پیامبر اسلام بعنوان خاتم رسل مگه میشه با زرتشت مقایسه بشه ؟ اصلا حتی میشه ب مقایسه ایندو فکر کرد ؟؟؟؟

قرآن که کلام خدا و دین حقه الهی هست آیا با اوستای نوشته موبدان و تحریف شده که کلام بشر و نوشته موبدان دروغگو هست میشه مقایسه بشه ؟؟؟

امام رضای عزیزتر از جانم که همه عالم فدای خاک پایشون باد رو میشه با الدنگ های موبد زرتشتی مقایسه کرد و براش از میان این فاسد های تحریف کننده که همه چیز رو تحریف کردن و میکنن جایگزین کرد ؟؟؟؟

اگه برای ایرانی ها هیچ چیز دیگه ای جز امام رضا (ع) نبود بخدا قسم حاضر بعوض کردنش با هیچ چیز دیگه ای و حتی تمام عالم نبوده و نیستند

خود سلسله شاهان ایرانی وارداتی از سیبری بودن که با قتل عام اقوام بومی ایران در این کشور ساکن شدن و تونستن حدود هزار سال حکومت کنن پس چطور میتونن ادعای مالکیت بر سرزمین کنن و این حق رو برای هیچکس دیگه جایز ندونن هر چند که ایرانی ها قتل عام و منقرض نشدن بلکه باسواد و بالنده و آزاد شدند و بتدریج حکومت و مذهب شیعه رو بدست آوردن و انتخاب کردند

ایرانی ها فقط حاکمان ستمگر رو از دست دادند و دین تحریف شده زرتشتیتی که هردو اونها هیچگونه افتخاری نداشت و نداره رو از دست دادند و بجاش گوهرهای بی مثالی که عرض کردم بدست آوردند و بعلاوه تونستن بعدها حکومت مد نظر خودشون رو دوباره احیا کنن و دوباره جغرافیای ایران رو مستقل کنن

ولی هرگز فکر احمقانه اینکه به دوران ساسانی و زرتشتیت موبد ساخته و مسخره برگردن بذهنشون خطور نکرده و نمیکنه ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 3
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چی دعوایی :دی
اولا بگم شیخ صفی الدین اردبیلی یادم نمیاد جایی خونده یاشم از جایی مهاجرت کرده باشن به ایران ! یکم توضیح بدید ببینم داستان چیه ؟ یا باز هم از اون تاریخ سازی های شما هست ؟
دوما خیانت خیانت هست فرقی نمیکنه شما به کی واسه چی خیانت میکنی !! شما کشورت مسلمون الان مسیحی ها حمله کنن بری زیر سایه مسیحی ها کشورت رو به فنا بدی خیانت کردی نکردی؟ برای همه ادیان این قضیه ثابته خصوصا که اعرابی که به ایران حمله کردن خیلی جاها رگه های قوی توحش داشتن و مردم رو زدن پرپر کردن!! کلی برده گرفتن از ایرانیان و مراکز تمدنی رو نابود کردن و... خیانت به نفع من یا به نفع یکی دیگه نداره خیانت خیانته اگه مثلا افیلاتش [size=4] کلی به ایرانی ها کمک کرده من بگم خائن نیست این که نشد منطق ![/size]
[size=4]تعریف ملت هم خیلی جالب شده چرا بحث رو انقدر پیچیده میکنید اونا حمله کردن اجداد ما رو کشتن این یه حقیقته حالا شما ادعا میکنید تداخل قومی پیش اومده بله ولی مطالعات ژنتیک ثابت کردن تداخلات کم بوده و اصالت ژنی ایرانیان تقریبا یکی هست! اینکه بگیم نه عرب ها اومدن یه قوم دیگه رو که در این سرزمین بودن کشتن مسخره هست!! هرمزان و دوستانش به کشورشون و ملتشون که میشه کشورمن و ملت من خیانت کردن (بقیه رو نمیدونم!) حالا شاید یکی بگه برای اسلام عمر و ابوبکر یکی دیگه بگه برای منفعت شخصی این کار رو کردن که یه بحث کاملا مجزاست [/size]

[quote name='rasoolmr' timestamp='1406024964' post='395403']
نظام خفقان و ستمشاهی جاهلانه ساسانی نه دین راستین و درستی داشت و نه اجازه آزادی به مردم برای تعیین حق سرنوشت میداد

این نظام پوسیده امکان ادامه بقا نداشت و اگه اسلام هم وارد نمیشد قطعا یا در غرب جغرافیای خودش روم حل میشد و مسیحی میشد و یا در شرق خودش بودایی میشد

یک نظام طبقاتی ظالمانه که بجز بردگی مردم و در جهل نگه داشتن مردم دیگه خیری برای مردم نداشت

اسلام اگه با قدرت وارد سرزمین ایران نمیشد دستگاه انگیزاسیون موبدان و خفقان شاهنشاهی ساسانی اجازه ورود رو نمیداد همونطوریکه رومی ها اجازه نمیدادند

اگه مسلمونها پیشدستی نمیکردن در فتح ایران و روم با قدرت گرفتن و زمان دادن به اونها باعث میشد فرصت رو برای همیشه از دست بده و فرصت تهاجم رو به دشمنان اسلام میداد

همونطوریکه بسیاری از سربازان دیلمی از سپاه ایران جدا شدند و مردم بسیاری که دروازه های شهرها رو بروی سپاه مسلمین گشودن و یا اینکه حداقل هیچگونه همکاری درخور و مقاومتی از خودشون نشون ندادند و دستگاه شاهی ساسانی رو تنها گزاشتن اگه شخصا من هم در اون زمان بودم اگه به سپاه اسلام نمی پیوستم قطعا مثل بقیه مردم هیچگونه حمایتی هم از این دستگاه ستمشاهی پوسیده نمیکردم

نظامیکه در صدها سال حکومتش حتی یک دانشمند باسواد رو تربیت نکرد و مخالف هرگونه تحصیل دانش برای مردم خودش بود جای هیچگونه افتخاری نداره . نظام طبقاتی که باعث بنده کارگرزاده نسل در نسل باقی بمونم همون بهتر که نباشه

آخه بنده امام زمام (عج) و یا مثلا امام حسین (ع) رو با کدوم موبد پدرسوخته زرتشتی میتونم جایگزین کنم ؟

پیامبر اسلام بعنوان خاتم رسل مگه میشه با زرتشت مقایسه بشه ؟ اصلا حتی میشه ب مقایسه ایندو فکر کرد ؟؟؟؟

قرآن که کلام خدا و دین حقه الهی هست آیا با اوستای نوشته موبدان و تحریف شده که کلام بشر و نوشته موبدان دروغگو هست میشه مقایسه بشه ؟؟؟

امام رضای عزیزتر از جانم که همه عالم فدای خاک پایشون باد رو میشه با الدنگ های موبد زرتشتی مقایسه کرد و براش از میان این فاسد های تحریف کننده که همه چیز رو تحریف کردن و میکنن جایگزین کرد ؟؟؟؟

اگه برای ایرانی ها هیچ چیز دیگه ای جز امام رضا (ع) نبود بخدا قسم حاضر بعوض کردنش با هیچ چیز دیگه ای و حتی تمام عالم نبوده و نیستند

خود سلسله شاهان ایرانی وارداتی از سیبری بودن که با قتل عام اقوام بومی ایران در این کشور ساکن شدن و تونستن حدود هزار سال حکومت کنن پس چطور میتونن ادعای مالکیت بر سرزمین کنن و این حق رو برای هیچکس دیگه جایز ندونن هر چند که ایرانی ها قتل عام و منقرض نشدن بلکه باسواد و بالنده و آزاد شدند و بتدریج حکومت و مذهب شیعه رو بدست آوردن و انتخاب کردند

ایرانی ها فقط حاکمان ستمگر رو از دست دادند و دین تحریف شده زرتشتیتی که هردو اونها هیچگونه افتخاری نداشت و نداره رو از دست دادند و بجاش گوهرهای بی مثالی که عرض کردم بدست آوردند و بعلاوه تونستن بعدها حکومت مد نظر خودشون رو دوباره احیا کنن و دوباره جغرافیای ایران رو مستقل کنن

ولی هرگز فکر احمقانه اینکه به دوران ساسانی و زرتشتیت موبد ساخته و مسخره برگردن بذهنشون خطور نکرده و نمیکنه
[/quote]
جواب دادن به جگ های شما کار مسخره ای هست اما بعضی اوقات نمیشه جواب نداد
برید این تاپیک کامنت هام رو بخونید
[url="http://www.military.ir/forums/topic/26930-سالهای-آخر-حکومت-ساسانی-همراه-با-باستانی-پاریزی/"]http://www.military....باستانی-پاریزی/[/url]
  • Upvote 5
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حقیقت برای امثال شما تلخه . بنده هم وقت خودم رو با ارزشتر از این میدونم که پای شما تلف کنم

هرمزان هم دین خودش رو خودش انتخاب کرد . اگه نظام ساسانی به مردم اجازه انتخاب میداد و خفقان خودش رو از بین می برد میشد گفت بعضی ها خیانت کردن

این نظام ستمشاهی کجا به مردم اجازه نفس کشیدن داد که مردم خودشون رو به پاش فدا کنن و حاضر باشن از جون خودشون هزینه کنن ؟؟؟

چرا می باید مردم قربانی نظام جاهلانه طبقاتی ، شاهان ستمگر و دین مجعول و غیر واقعی و کتاب دست ساخته موبدان ؟؟؟؟

این نظام چه افتخار و مزیتی داشت که مردم حاضر بشن به پاش بسوزن

عموم مردم حاضر به هیچگونه همراهی با دستگاه ساسانی نشدند و کشور رو بیدفاع کردند و حتی از مهاجمین استقبال کردند و آئین خودشون رو با رغبت بتدریج تغییر دادند اما هرگز حاضر نشدند به عقب برگردند و تغییر دین بدن ، آیا میشه نتیجه گرفت که پس همه مردم خیانتکار بودند؟؟؟؟

[color=#0000cd]امثال موبدان و شاهان ساسانی و موبدان زرتشتی که اسباب جهل و نظام طبقاتی وفلاکت عموم مردم ایرانی رو فراهم آوردند رو میشه بعنوان خائنان به کشور و مردم ایران معرفی کرد . اگه کسی در آلمان نازی به هیتلر خیانت کرد و پشت کرد مردم آلمان امروزه اون شخص رو خائن به کشورشون نمیدونند بلکه هیتلر رو بعنوان خائن و نظام فاشیستی نازی ها رو بعنوان لکه ننگ در تاریخشون میدونن[/color] ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 2
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما اصولا با مفهوم واژه حقیقت بیگانه هستید همون وقتتون رو صرف نوشتن کامنت های دور و درازتون کنید به جای مطالعه بهتر وگرنه دچار دوگانگی فلسفی میشید !
  • Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بلد نیستید با هم درست صحبت کنید احترام همدیگه رو نگه دارید وقت کاربرا رو تلف نکنید. قفل شد.
  • Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 1 مرداد 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط cheka، 1 مرداد 1393 - دلیلی ارایه نشده است
سلام
از مدیریت عذر می خواهم ولی لازم بود این پست را ارسال کنم { البته اازشون گله هم دارم ، چرا قفل کردید ؟ }

[quote]یک نظام طبقاتی ظالمانه که بجز بردگی مردم و در جهل نگه داشتن مردم دیگه خیری برای مردم نداشت[/quote]

[quote]نظامیکه در صدها سال حکومتش حتی یک دانشمند باسواد رو تربیت نکرد و مخالف هرگونه تحصیل دانش برای مردم خودش بود جای هیچگونه افتخاری نداره . نظام طبقاتی که باعث بنده کارگرزاده نسل در نسل باقی بمونم همون بهتر که نباشه[/quote]

باعث تعجب است که تا این حد از تاریخ کشور و مردمتان غافلیذد !
مطالعه کنید :
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Sasanian_Empire#Education"]1[/url]
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Sasanian_Empire#Art.2C_science_and_literature"]2[/url]
[url="http://www.ichodoc.ir/p-a/CHANGED/80/html/80-2.htm"]3[/url]
و صدها لینک و منبع دیگر !

بله محدودیت بود اما به مراتب از سایر ملل جلوتر بودیم ! و وضع تحصیلی هم خواه ناخواه در حال تغییر و عمومیت بیشتر پیدا کردن بود.

[quote]حالا بفرض حکومت ساسانی باقی میموند چه افتخاری برای ایران داشت بجز سرشکستگی برای [b]قوم [/b]ایرانی ؟؟؟ در میان اقوام و ملل جهان به کدوم دانشمند نداشته (که اصلا امکان تربیت هیچگونه دانشمندی وجود نداشته چون هیچگونه نظام تربیتی و آموزشی در ایران وجود نداشته و جهل و بیسوادی برای عموم مردم اجباری و دینی تلقی میشده) میتونست افتخار کنه ؟؟؟[/quote]

خیلی ممنون ! یک ملیت را تا حد یک قومیت تنزل دادید !

[quote]قطعا اگه امثال بنده با سپاه اسلام روبرو میشدیم ترجیح میدادیم بجای اینکه در دفاع از دربار ساسانی و موبدان زرتشتی و دین تحریف شده زرتشتیت ، از این نظام آزاد بشیم و فرصت دوباره برای خودمون بوجود بیاریم برای ترقی کشور نه ایستایی اجباری و طبقاتی ساسانی[/quote]

یعنی به خاطر تنفر از دین و سردمدار وقت به کشور و ملتتان خیانت می کردید ؟ این آموزه در کدام سوره قرآن آمده ؟ در کدام حدیث نبوی قید شده ؟

[quote]پیامبر اسلام بعنوان خاتم رسل مگه میشه با زرتشت مقایسه بشه ؟ اصلا حتی میشه ب مقایسه ایندو فکر کرد ؟؟؟؟[/quote]

مقایسه نکنید ، اما همان طور که به سایر پیامبران الهی و مدعیان یکتاپرستی احترام میگذارید به ایشان هم احترام بگذارید .

[quote]قرآن که کلام خدا و دین حقه الهی هست آیا با اوستای نوشته موبدان و تحریف شده که کلام بشر و نوشته موبدان دروغگو هست میشه مقایسه بشه ؟؟؟[/quote]

سند برای تحریف اوستا ؟

[quote]امام رضای عزیزتر از جانم که همه عالم فدای خاک پایشون باد رو میشه با الدنگ های موبد زرتشتی مقایسه کرد و براش از میان این فاسد های تحریف کننده که همه چیز رو تحریف کردن و میکنن جایگزین کرد ؟؟؟؟[/quote]

کی و کجا این مقایسه را انجام داد ؟

عزیز شما با مشتی آدم احساساتی و کم دان مواجه نیستی که با به صحرای کربلا زدن و از بزرگان مایه گذاشتن ضعف خودتان را لاپوشانی کنید .

کسی از ضعف های ساسانیان غافل نیست و در پی توجیه آنها نیست اما شما و امثال شما هم دیگر خودزنی را از حد گذراندین !

============

سید محمد عزیز ان شاالله شب سر فرصت در پی ام بحث را ادامه میدم . :rose:
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.