DR_CHAMRAN

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (1)

Recommended Posts

[color=red][b][size=9]سلام ..

به جهت ارشیو و نظم بخشی بهتر ، اخبار مربوط به مذاکرات 5+1 با ایران در این تاپیک ارسال شود.

با تشکر از همکاری دوستان

اخبار ارسالی ادغام شد .

00Amin
[/size][/b]
[/color]
نمایندگان اتحادیه اروپا در آژانس بین المللی انرژی اتمی روز دوشنبه طی اعلامیه مشترک خواستار توقف کامل غنی سازی اورانیوم و توقف فعالیت های سایت فردو از سوی ایران شدند.

از سوی دیگر نماینده امریکا در آژانس نیز با ابراز نگرانی از آنچه که عدم پایبندی ایران به معاهده NPT خواند،خواستار اتخاذ تدابیر عملی و فوری از سوی ایران برای اعتمادسازی شد.

ظاهر این اخبار نشان می دهد که مشکلی جدی در مذاکرات هسته ای ایران و غرب بوجود آمده و طرفین به خانه اول بازگشته اند. اما این همه ماجرا نبود.پالس های منفی که عصر دوشنبه از وین مخابره شد بلافاصله در ساعات اولیه صبح روز سه شنبه با یک پالس اسراییلی دیگر ادغام گشت:

با وجود اینکه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی،یک روز قبل، از برگزاری انتخابات زودهنگام کنست در تاریخ 4 سپتامبر خبر داده بود، اما با اعلام انضمام حزب کادیما،بزرگترین حزب مخالف دولت،به رهبری شائول موفاز به کابینه نتانیاهو، تصمیم به برگزاری انتخابات زودهنگام لغو و تشکیل کابینه وحدت ملی رسما اعلام شد.(این جلسه در قدس برگزارشد)

به این ترتیب نتانیاهو تا یک سال و نیم دیگر نخست وزیر این رژیم باقی می ماند و موفاز نیز به عنوان معاون نخست وزیر جایگزین موشه یعلون خواهد شد.

پالس های منفی در فاصله دو هفته به از آغاز گفتگوهای بغداد و تشکیل کابینه وحدت ملی در فلسطین اشغالی دو پرسش اساسی را مطرح می کند:

1- دلایل تشکیل کابینه وحدت ملی از سوی رژیم صهیونیستی چیست؟

2- آیا همزمانی این پالس ها به معنای چراغ سبز کاخ سفید به اسراییل برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران است؟

با نگاهی به سوابق کابینه ها در تاریخ رژیم صهیونیستی متوجه می شویم که هیچ گاه یک حزب نتوانسته است اکثریت مطلق کرسی های کنست را در اختیار بگیرد و به این ترتیب کابینه های این رژیم، کابینه هایی ائتلافی بوده که عمدتا به انتخابات زودهنگام ختم شده اند.

تشکیل کابینه وحدت ملی در رژیم صهیونیستی سوابق متعددی دارد که بررسی تاریخچه این کابینه ها نشان می دهد که دو عامل اساسی برای تشکیل آنها وجود دارد:
نخست بروز حالت فوق العاده در این رژیم مانند آغاز جنگ یا ورود به بحران خطرناک اقتصادی است.

عامل دوم برای تشکیل کابینه های وحدت ملی زمانی است که دولت ائتلافی بواسطه احجام پارلمانی احزاب نتواند تصمیات اساسی را اتخاذ کند و این اجماع نیز وجود داشته باشد که انتخابات زود هنگام ثبات رژیم را به خطر خواهد انداخت.
در حال حاضر شرایطی که باعث تشکیل کابینه وحدت ملی شده است نیز بر مبنای این دو عامل اساسی قابل ارزیابی است:

الف) عامل شرایط فوق العاده

شکی نیست که اوضاع بحرانی خاورمیانه و تحولات سریع منطقه ای تاثیر جدی بر امنیت ملی رژیم صهیونیستی دارد: از مذاکرات سازش با تشکیلات خودگردان تا سرنوشت پرونده هسته ای ایران که تاثیرات جدی بر جایگاه استراتژیک این رژیم در منطقه خواهد گذاشت تا بهار عربی که ویژگی های محیط تعامل اسراییل را به شدت تغییر داده است.
تغییرات محسوس در موازنه منطقه ای قوا از شرق(ایران) و شمال(حزب الله) و تهدیدات احتمالی آینده از جبهه جنوبی (مصر) در مجموع شرایط بحرانی بی سابقه ای را برای این رژیم رقم زده است بگونه ای که تکروی در تصمیم گیری در این فضای بحرانی متغییر می تواند عواقب بسیار خطرناکی برای آینده اسراییل رقم بزند.

ب) عامل سیاسی

با وجود اینکه نظرسنجی های اخیر نشان می داد که در صورت برگزاری انتخابات حزب لیکود و نتانیاهو بار دیگر پیروز خواهند شد اما در هر صورت او مجبور بود برای تشکیل دولت بار دیگر با احزابی مانند "اسراییل بیتنا" به رهبری آویگیدور لیبرمن و سایر احزاب راست افراطی مانند حزب تورات ائتلاف کند ؛ ائتلافی که در بهترین حالت اکثریت لرزانی را در کنست اسراییل رقم می زد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی به خوبی می داند که با این اکثریت لرزان نمی تواند به سراغ تصمیمات اساسی دولتش برود.

ترکیب کنونی کابینه نیز به گونه ای است که امکان تصمیم گیری درباره برخی مصوبه ها و گرفتن موافقت پارلمان وجود ندارد.

نخستین مصوبه ضروری،تعدیل قانون معافیت سربازی شاگردان مدارس دینی موسوم به "طال" است که مهلت زمانی آن حدود دو ماه دیگر به پایان می رسد.

دومین مصوبه،قانون بودجه سال آینده (تقویم عبری شش ماهه است) و بویژه بودجه دفاعی است که با چالش های جدی روبرو است و بالاخره تعدیل قانون انتخابات پارلمانی این رژیم که تصویب آن بدون حمایت اکثریت مطلق کنست غیر ممکن است.

از سوی دیگر انتقادات بی سابقه ای که اخیرا از سوی برخی از نخبگان سیاسی و امنیتی مانند ایهود اولمرت نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی، یوال دیسکین رئیس سابق شین بت و مئیر داغان رئیس سابق موساد علیه دولت نتانیاهو مطرح شد و طی آن نخست وزیر و وزیر دفاع متهم به بی کفایتی در اداره کشور شدند، منجر به بروز آشفتگی گسترده روانی در رژیم صهیونیستی شد.

اعلام تشکیل کابینه وحدت ملی نوعی بازدارندگی سیاسی در برابر انتقادات فزاینده داخلی برای نتانیاهو و دولتش تامین می کند و نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواهد توانست با تعهدی که از حزب کادیما و رئیسش شائول موفاز گرفته است یکسال و نیم باقی مانده را با حمایت مطلق کنست(94 نماینده از مجموع 120 نماینده) و بدون هراس از انتقادات سپری کند.

همزمانی پالس های منفی غرب در آستانه مذاکرات بغداد از یک سوی و تشکیل کابینه وحدت ملی اسراییل از سوی دیگر در قالب دو سناریوی کلی قابل تحلیل است.

سناریوی اول به معنای ناامیدی غرب از رسیدن به توافق هسته ای با ایران و دادن چراغ سبز به اسراییل برای حمله به تاسیسات هسته ای کشورمان است که با توجه به عواقب ویرانگر منطقه ای و جهانی بسیار بعید است که اوباما در آستانه انتخابات ریاست جمهوری امریکا اقدام به چنین ریسک کشنده ای نماید.

از سوی دیگر هرگونه جنگ میان ایران و اسراییل،در نهایت آب و هوای بهار عربی را به ویژه در مصر به نفع ایران تغییر خواهد داد. با بررسی بدترین شرایط ممکن نیز نمی توان به صحت سناریوی اول اعتماد نمود.

سناریوی دوم بهره برداری آمریکا و متحدان اروپایی از نتایج تصمیم اسراییل و تشدید فشارهای روانی در مذاکرات با ایران است که این سناریو با توجه به مواضع حزب کادیما به عنوان حزبی معتدل و شائول موفاز درباره پرونده هسته ای ایران به واقعیت نزدیک تر است.

این حزب در سالهای اخیر همواره با سیاست های تهاجمی نتانیاهو و باراک در قبال پرونده هسته ای ایران مخالفت کرده و اقدام در این زمینه را در چارچوب سیاست ها و تصمیمات کاخ سفید دانسته است.

از سوی دیگر تشکیل دولت وحدت ملی اولین پیشنهادی بود که اوباما پس از انتخابات 2009 اسراییل به نتانیاهو و لیونی(رهبر سابق حزب کادیما)داد، بنابراین بسیار بعید است که از درون این پیشنهاد،سناریوی حمله به تاسیسات هسته ای ایران بیرون بیاید.

به نفع همه است که شیپور جنگ به صدا درنیاید. هم ایران و هم گروه 1+5 اميدوارند که این پرونده در قالب دیپلماتیک حل و فصل شود و بدیهی است طبیعت راه حل های دیپلماتیک،گرفتن و دادن امتیازات است.

اما در بازار تبادل امتیازات فراموش نکنیم که این مذاکرات صرفا شامل غنی سازی اورانیوم و مباحث مرتبط نیست. پرونده های متعددی وجود دارند که در قالب این مذاکرات در حال بررسی و جمع بندی هستند.برخی از این پرونده ها مانند پرونده سوریه یا مصر نیاز به تکمیل شدن و طبیعتا نیاز به زمان دارند.بنابراین نباید انتظار داشت که توافقات به سرعت بین طرفین ایجاد شود.
در دنیای دیپلمات ها اخم و لبخند ها نیز معنای خاص خود را دارد.

[url=http://www.asriran.com/fa/news/213441/%D9%BE%D8%A7%D9%84%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86%D9%81%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%A7-%D9%82%D8%AF%D8%B3-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%DA%86%D8%B1%D8%A7%D8%BA-%D8%B3%D8%A8%D8%B2-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA]منبع خبر[/url]

[color=orange]
ادغام شد .

00Amin[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
اگر قرار به امتیاز دادن باشد که دیگر باید همه چیز را بدهیم و در ضمن ما اینگونه در تحدید بزرگ شده ایم عادت کرده ایم انقلابمان هم اینگونه است .

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red]برای هزارمین بار :
باز هم عصر ایران ...
باز هم شنیده شدن صدای پروپاگاندای دشمن از حلقوم این سایت و امثال آن ! icon_wink [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داداش تو چرا اینقدر آتیشت تنده تا چیزی می شه داغ می کنی گزارش می دی ما رو تا ما قبل اخراج پیش می بری این عصر ایران هم داره والا توی این کشور کار می کنه اگر خلاف مقررات چیزی بنویسه باهاش برخورد می کنن تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیز ها برادر من

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]داداش تو چرا اینقدر آتیشت تنده تا چیزی می شه داغ می کنی گزارش می دی ما رو تا ما قبل اخراج پیش می بری[/quote]
نه داداش شما خیلی سردی !
اول قوانین سایت را بخوان و ببین که توهین به رییس جمهور چه عواقبی داره و بعد بیا اینجا مظلوم نمایی کن !
در ضمن اگر من هم یک روز قوانین را نقض کردم جنابعالی باید گزارش کنی !

[quote]این عصر ایران هم داره والا توی این کشور کار می کنه اگر خلاف مقررات چیزی بنویسه باهاش برخورد می کنن تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیز ها برادر من[/quote]
پس مزاحمتون نمی شوم و به خواب خرگوشی ات درباره عصر ایران و ایران دیپلماسی ادامه بده !

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه عزیزم من آتیشم سرد نیست من خودم دست کمی از جناب عالی ندارم ولی این رو می دونم یه جایی باید شعله آتیشم رو فرو کش کنم والا شما یه طوری دارین رفتار می کنین که هر کس ندونه فکر می کنه شما جزو کدوم گروه هستی والا اون کسایی هم که توی انصار حزب الله کار می کنن هم این طوری دیگه با بقیه برخورد نمی کنن که جناب عالی دارین برخورد می کنین

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نه عزیزم من آتیشم سرد نیست من خودم دست کمی از جناب عالی ندارم ولی این رو می دونم یه جایی باید شعله آتیشم رو فرو کش کنم والا شما یه طوری دارین رفتار می کنین که هر کس ندونه فکر می کنه شما جزو کدوم گروه هستی والا اون کسایی هم که توی انصار حزب الله کار می کنن هم این طوری دیگه با بقیه برخورد نمی کنن که جناب عالی دارین برخورد می کنین[/quote]

[color=red]
2- هرگونه اهانت به کشور ، انقلاب و مسئولین چه مسئولان فعلی یا مسئولان سابق کاملا و اکیدا ممنوع است. [/color]

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=rules

==============================================================

چه جالب !!! اگر گوش زد کردن قوانین سایت باعث می‌شه که شما گمان کنید که بنده جزو انصار حزب‌الله هستم پس لابد آقا سعید و مصطفی و بقیه مدیران ارشد از انصار حزب‌الله هم بالاترند چون قوانین را آنها نوشته‌اند نه بنده و بقیه دوستان !!

بگذریم ما که با کسی‌ پدر کشتگی نداریم ولی‌ شما خیلی‌ دلت می‌خواد تخلفت را توجیه کنی‌ !!

تمام

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه دوست عزیز من قبول دارم که تخلف کردم و همون روز هم از برادر رضا به خاطر کارم عذر خواهی کردم اون روز کمی کنترلم رو از دست دادم از شما هم تشکر می کنم که به من گوش زد کردین که نباید این تخلفات رو انجام بدم دوباره هم متشکرم

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بازم دعوا من اومدم!! icon_question
حالا کی با کی دعوا میکنه داش امین با عصر ایران داش امین بریم هکش کنیم اگه باهاش حال نمیکنی icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اعلام جزییات طرح پیشنهادی 1+5 به ایران در مذاکرات بغداد، سفر دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران، امیدواری آمریکا به موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات با ایران، انتشار اسناد طبقه‌بندی شده سال 1992 «اف.بی.آی» و طرح مبادله پایاپای ایران و هند، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.


به گزارش «تابناک»، یکی از مهمترین اخبار امروز مطبوعات جهان در مورد ایران را، خبر سفر قریب الوقوع «یوکیا آمانو»، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران تشکیل می‌دهد.

بر پایه گزارش «آسوشیتدپرس»، آمانو در سفر خود به تهران در مورد مسائلی از قبیل دسترسی بازرسان آژانس به مراکز و اطلاعات مورد نیاز بازرسان آژانس، با مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌و گو خواهد کرد. البته در بیانیه آژانس تنها آمده هدف از این سفر، مذاکره با مقامات عالی رتبه ایران درباره مسائل مورد توجه دوجانبه است.

به جز روزنامه‌هایی از قبیل «واشنگتن پست» و «نیویورک تایمز» که شب گذشته این خبر را منتشر کردند، «تایمز اسرائیل»، «گالف تایمز»، «یدیعوت آحارانوت» و «نیشن» پاکستان نیز صبح امروز اقدام به انتشار این خبر کرده‌اند.

در مطلب دیگری درباره موضوع هسته‌ای ایران، خبرگزاری «رویترز» اقدام به انتشار گزارشی تحلیلی درباره مذاکرات پیش روی ایران در هفته جاری با آژانس و همچنین 1+5 کرده است. در این گزارش آمده هدف ایران از مذاکرات با آژانس در وین، رسیدن به توافقی کلی برای حل مسائل فیمابین است که چهارچوبی برای پیشبرد موضوع هسته‌ای ایران در یک روند مشخص را فراهم می‌کند.

بر این اساس، موضوع فوق که در حقیقت یک دستاورد تاکتیکی است، می‌تواند در مذاکرات بغداد به یک دستاورد استراتژیک برای ایران تبدیل شود، زیرا همکاری با آژانس، ایران را در مقابل 1+5 یک گام به پیش می‌برد.


در همین راستا و در مطلبی مرتبط با موضوع مذاکرات بغداد، روزنامه «لس آنجلس تایمز» از تهیه طرح مشترک کشورهای عضو 1+5 در مورد برنامه هسته ای ایران خبر داده است.

به نوشته این روزنامه، در مذاکرات سوم خرداد شش کشور طرف مذاکره ایران پیشنهاد خواهند کرد که سوخت مورد نیاز یک رآکتور کوچک برای مقاصد پزشکی را برای ایران فراهم کرده و همچنین از وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران خودداری کنند.

در مقابل، ایران نیز باید با توقف غنی‌سازی 20 درصد موافقت کرده و میزان اورانیوم 20 درصدی را که پیش از این غنی کرده، نیز از کشور خارج کند. این طرح پیشنهادی همچنین از ایران می‌خواهد تأسیسات هسته‌ای «فردو» را تعطیل کند؛ افزون بر این، بر اساس این طرح، تحریم‌های کنونی غرب علیه ایران همچنان بر جای خود باقی خواهد ماند!


روزنامه «نیویورک تایمز» نیز مطلبی درباره مذاکرات بغداد منتشر کرده و از فضای مثبت حاکم پیش از مذاکرات سخن گفته است.

به نوشته این روزنامه، مذاکره کنندگان آمریکایی در اقدامی نادر در یک دهه گذشته، نسبت به موفقیت مذاکرات با ایران ابراز امیدواری کرده‌اند. با این حال، این روزنامه نیز نوشته پیشنهاد آمریکا شامل تسهیل برخی محدودیت‌ها، از قبیل صدور قطعات هواپیما و کمک فنی به بخش انرژی ایران است و دربرگیرنده حذف تحریم‌های موجود علیه ایران نمی‌شود.

«واشنگتن پست» گزارشی از نشست «جی. 8» یا گروه 8 کشور صنعتی جهان در «کمپ دیوید» منتشر کرده و نوشته هرچند موضوع بحران اقتصادی اروپا و نیز مسأله افغانستان، مهمترین دستور کارهای این نشست را تشکیل می‌دهند، اما ایران و سوریه نیز دو محور مهم دیگر این نشست به شمار می‌رود.

به گزارش این روزنامه، بخش مهمی از تلاش آمریکا در این نشست، معطوف به همراه کردن روسیه است که شریک نزدیکی برای هم ایران و هم سوریه به شمار می‌رود.

روزنامه «نیشن» پاکستان، خبری در مورد کمک پنهانی آمریکا به برنامه هسته‌ای تسلیحاتی رژیم صهیونیستی منتشر کرده است.

به گزارش این روزنامه، اسناد طبقه بندی شده سال 1992 «اف.بی.آی» که به تازگی منتشر شده، نشان می‌دهد آمریکا پنهانی و تحت پوشش مواردی از قبیل امور خیریه، مبالغی را در اختیار رژیم صهیونیستی می‌گذارده که مستقیم در راستای پیشبرد برنامه ساخت سلاح هسته‌ای این رژیم مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

روزنامه «تودی زمان» ترکیه، اظهارات «محمد بن عبدالله آل خلیفه»، وزیر دفاع بحرین را منتشر کرده که طی آن، وی ضمن انتقاد از ایران، به تعریف و تمجید از سیاست‌های ترکیه در منطقه پرداخته است. آل خلیفه در مدیحه سرایی دولت «اردوغان» تا آنجا پیش رفته که گفته: «خاورمیانه قلمرو ترکیه است. دولت کنونی به شدت خوب عمل می‌کند».


سرانجام، روزنامه «تایمز هند» در خبری اقتصادی نوشته دولت هند می‌خواهد از راه صادرات گندم به ایران، بخشی از بدهی نفتی خود را جبران کند. به نوشته این روزنامه، دلیل اصلی این تصمیم از سوی دولت هند، مشکل شدن پرداخت‌های بانکی به ایران به جهت تشدید تحریم‌هاست.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده فکر می کنم نه به توافق می رسند و نه اون گزینه مشهور روی میز رو انتخاب می کنند!
شرح وقایع در چند ماه آینده:
1- شکست مذاکرات در بغداد به دلایل تکراری گذشته
2- بین 2 تا 3 ماه تبلیغات سنگین رسانه ای و سیاسی مبنی بر ترک میز مذاکره از سوی ایران و عدم همکاری ایران
3- تلاش آمریکا و غرب برای شروع دور تازه ای از تحریم ها با هدف بازگرداندن ایران به میز مذاکره (به قول خودشون)
4- اعلام مخالفت ضمنی چین و روسیه با تحریم ایران
5- و در نهایت ایجاد شدن دور تازه و سنگینی از تحریم و فشارهای بین المللی نفتی، اقتصادی، سیاسی، و نظامی علیه ایران در ابتدای پاییز(در شورای امنیت و خارج از آن)

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
[quote]در مقابل، ایران نیز باید با توقف غنی‌سازی 20 درصد موافقت کرده و میزان اورانیوم 20 درصدی را که پیش از این غنی کرده، نیز از کشور خارج کند. این طرح پیشنهادی همچنین از ایران می‌خواهد تأسیسات هسته‌ای «فردو» را تعطیل کند؛ افزون بر این، بر اساس این طرح، تحریم‌های کنونی غرب علیه ایران همچنان بر جای خود باقی خواهد ماند![/quote]
در ین باره صد در صد مذاکرات با شکست همراه می شود .اما تحریم سنگین تر مگر می شود .

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در مقابل، ایران نیز باید با توقف غنی‌سازی 20 درصد موافقت کرده و میزان اورانیوم 20 درصدی را که پیش از این غنی کرده، نیز از کشور خارج کند. این طرح پیشنهادی همچنین از ایران می‌خواهد تأسیسات هسته‌ای «فردو» را تعطیل کند؛ [/quote]

چشم منتظر همین بودیم که شما بگین . icon_wink icon_wink

[quote]به گزارش این روزنامه، اسناد طبقه بندی شده سال 1992 «اف.بی.آی» که به تازگی منتشر شده، نشان می‌دهد آمریکا پنهانی و تحت پوشش مواردی از قبیل امور خیریه، مبالغی را در اختیار رژیم صهیونیستی می‌گذارده که مستقیم در راستای پیشبرد برنامه ساخت سلاح هسته‌ای این رژیم مورد استفاده قرار می‌گرفته است. [/quote]

به نظرتون این کمک ها پنهانی حساب میشه ؟ دیگه کسی هست که از این کمک ها خبر داشته باشه ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!

[quote]روزنامه «تودی زمان» ترکیه، اظهارات «محمد بن عبدالله آل خلیفه»، وزیر دفاع بحرین را منتشر کرده که طی آن، وی ضمن انتقاد از ایران، به تعریف و تمجید از سیاست‌های ترکیه در منطقه پرداخته است. آل خلیفه در مدیحه سرایی دولت «اردوغان» تا آنجا پیش رفته که گفته: «خاورمیانه قلمرو ترکیه است. دولت کنونی به شدت خوب عمل می‌کند». [/quote]

به روباهه گفتن شاهدت کیه گفت دمم ؟!؟!؟!؟

[size=18]خاور میانه قلمرو ترکیه است[/size] :lol: icon_rolleyes icon_wink icon_wink icon_wink icon_wink icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

    هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.