askarieng

رژه 200 جنگده و بالگرد 8 صبح در آسمان تهران

Recommended Posts

اقايون من خودم يك اواكس را درحال پرواز در جنوب تهران ديدم.

باید بهتون بگم این آواکس ها از نوع A-50 هستند که از پیشرفته ترین انواع آواکس های روسی هستند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام من علي هستم يكي از عضوهاي جديد من اين هواپيماي آوكس ايلوشين رو پارسال ديده بودم از فاصله تقريبا نزديك من دانشگاه مون دانشكده فني مهندسي تهران جنوبه هميشه هواپيماه براي فرود اومدن از اون جا رد ميشن پارسال زمستون اواخر پاييز بود كه من اين هواپيما رو ديدم كه ميرفت تا فرود بياد.خيلي زيبا بود مخصوصا اونرادومش كه ميچرخيد از اون فاصله خيلي بزرگ به نظر ميرسيد راستي تكنولوژي رادارش ماله چه ساليه!؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام من مدتهاست مطالب این سایتو دنبال میکنم ولی تا امروز ترجیح دادم شنونده باشم. اما در مورد رژه امروز: قبل از همه چیز بگم اقتدار کشورم آرزوی قلبی منه. من 1 هفته بود با کلی زوقو شوق منتضربودم تا هواپیما هارو ببینم. باورکنید امروز دانشگاه نرفتم تا از تلوزیون رژه رو ببینم اما نمیدونم تلوزیون نتونسته درست تصویر برداری کنه یا جریان 200 فروند هواپیما خالیبندی بوده . تازه قرار بود بعد از f5 ها صاعقه ها بیان که ماسمالی شد هلیکوپتر ها امدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام من علي هستم يكي از عضوهاي جديد من اين هواپيماي آوكس ايلوشين رو پارسال ديده بودم از فاصله تقريبا نزديك من دانشگاه مون دانشكده فني مهندسي تهران جنوبه هميشه هواپيماه براي فرود اومدن از اون جا رد ميشن پارسال زمستون اواخر پاييز بود كه من اين هواپيما رو ديدم كه ميرفت تا فرود بياد.خيلي زيبا بود مخصوصا اونرادومش كه ميچرخيد از اون فاصله خيلي بزرگ به نظر ميرسيد راستي تكنولوژي رادارش ماله چه ساليه!؟

آواخر دهه 80! دیگه اخرین نوع آواکس روسی هست! تا اونجایی که اطلاعات موجود است از A-50 جدیدتر موجود نیست! غیر از پروتوتیپ یا همون نسخه آزمایشی از A-60 که کارش هم تفاوت داره با A-50!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1- ممكنه كه اين رژه بزرگترين رژه هوائي جمهوري اسلامي باشه ولي بزرگترين رژه هوائي نيروي هوائي ايران نيست ، ولي بزرگ نمائي و لاف زدن بيمورد كه خرجي نداره ! ، بزرگترين رژه هوائي تاريخ رژه اي بود كه در حضور روان شاد انور سادات در سفرش به ايران اجرا شد كه يكي از ركوردهاي جهاني نيروي هوائي ايران بود ، در اين روز از تمام نيروي هوائي ايران تنها يك فروند هواپيماي هركولس گراند بود و بقيه نيروي هوائي حتي آلرتها هم در رژه شركت داشتند ، آن رژه از افتخارات نيروي هوائي بودَ . 2- ايران هرگز A-50 از روسيه دريافت نكرده ، هواپيمائي كه دوستان ديدند ايليوشين -76 متعلق به نيروي هوائي عراق موسوم به عدنانه كه تنها كاريكاتوري از يك هواپيماي AWACS ميتونه باشه ( در مقايسه با تجهيزات بروز شده الكترونيك و اويانيك اروپا و آمريكا ) 3 -باز فريادها بلند نشه كه واي دست آوردهاي كشور ما رو به تمسخر ميگيرند ! خود فريبي و خود بزرگ بيني ربطي به خود باوري نداره ، اگر حتي كسي شمرده باشه و 200 هواپيما و هليكوپتر ( البته اكثرا ساخت 35 تا 40 سال پيش) در رژه شركت كرده باشند با توجه به اهميتي كه نظام براي رژه امروز قائل شده اين بايد حد اكثر 85 در صد قدرت هوائي ما باشه ، از آن نيروي هوائي به اين نيروي هوائي ، بايد بحال اين مملكت گريست نه اينكه مثل بچه ها از ديدن چند تا هواپيما ذوق كرد و دستها را بهم ماليد ، مگر آذرخش و صاعقه و رعد وبرق و غيره تا بحال ده بار به توليد انبوه نرسيدند ، بفرمائيد بجز همان سه فروند تبليقاتي چند اسكادران از اين شكاريهاي صد در صد ساخت جمهوري اسلامي را در آسمان كشور ديديد . اي واي كه هنوز نفهميديد كه چه بسرتان آمده !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

1- ممكنه كه اين رژه بزرگترين رژه هوائي جمهوري اسلامي باشه ولي بزرگترين رژه هوائي نيروي هوائي ايران نيست ، ولي بزرگ نمائي و لاف زدن بيمورد كه خرجي نداره ! ، بزرگترين رژه هوائي تاريخ رژه اي بود كه در حضور روان شاد انور سادات در سفرش به ايران اجرا شد كه يكي از ركوردهاي جهاني نيروي هوائي ايران بود ، در اين روز از تمام نيروي هوائي ايران تنها يك فروند هواپيماي هركولس گراند بود و بقيه نيروي هوائي حتي آلرتها هم در رژه شركت داشتند ، آن رژه از افتخارات نيروي هوائي بودَ .
2- ايران هرگز A-50 از روسيه دريافت نكرده ، هواپيمائي كه دوستان ديدند ايليوشين -76 متعلق به نيروي هوائي عراق موسوم به عدنانه كه تنها كاريكاتوري از يك هواپيماي AWACS ميتونه باشه ( در مقايسه با تجهيزات بروز شده الكترونيك و اويانيك اروپا و آمريكا )
3 -باز فريادها بلند نشه كه واي دست آوردهاي كشور ما رو به تمسخر ميگيرند ! خود فريبي و خود بزرگ بيني ربطي به خود باوري نداره ، اگر حتي كسي شمرده باشه و 200 هواپيما و هليكوپتر ( البته اكثرا ساخت 35 تا 40 سال پيش) در رژه شركت كرده باشند با توجه به اهميتي كه نظام براي رژه امروز قائل شده اين بايد حد اكثر 85 در صد قدرت هوائي ما باشه ، از آن نيروي هوائي به اين نيروي هوائي ، بايد بحال اين مملكت گريست نه اينكه مثل بچه ها از ديدن چند تا هواپيما ذوق كرد و دستها را بهم ماليد ، مگر آذرخش و صاعقه و رعد وبرق و غيره تا بحال ده بار به توليد انبوه نرسيدند ، بفرمائيد بجز همان سه فروند تبليقاتي چند اسكادران از اين شكاريهاي صد در صد ساخت جمهوري اسلامي را در آسمان كشور ديديد . اي واي كه هنوز نفهميديد كه چه بسرتان آمده !!!

آقا پرويز شما تا كي ميخواي داد بزني بگي اون چي بود و اين چي؟

شما به جزء توهين و تمسخر چيزي نداري بگيد :mrgreen:

خوش به سعادت شما كه دونستي چي به سرت اومده و رفتي

توهين نباشه ولي با حرفاي شما ياد يه مثلي افتادم كه ميگفت، (( وقتي كه سگان بازار سگان شكاري را ميبينند پارس ميكنند ولي جرءت جلو اومدن ندارن)) icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نوشته خدم رو اینجا دوباره نقل قول میکنم

سلام دوستان من از بعد از صدق الله والعلی والعظیم به این ور همه چی رو از کانال 1 با کیفیت دیویدی (5.25 گیگ شد) ضبت کردم.
یک ثانیه اش رو هم از دست ندادم.
دوستا بگن کجاش رو دوست دارند تا عکساش رو بزرارم.
البته من هرچیز که کنال 1 نشون داد رو ظبت کردم.ولی گویا هر سه کانال یک چیزی نشون دادند پس فرق نمیکنه.

حالا میخوام یک جواب دندان شکن و پرویز و چندتا احمق وطن فروش مثل USAirforce بدم
به عبارتی دهنشون رو ببندم.با اجازه دوستان(مخصوصاً مدیر سایت)
ببینید و چشتون کور بشه.
تصویر
این از اف 5.موتور هاشون دود نمیکنه؟
پس یک خبرایی است.
تصویر
دومی
تصویر
خوب ببینید اف 4 ها هم دود نمیکنه.یعنی موتورشون کاملاً عوض شده و نو شده.وفتی ما موتور در داخل براشون ساختیم پس میتونیم بدنه شون رو هم اورهال کنیم و خیلی چیز های دیگه.
بازم هست تموم نشد.
تصویر
قابل توجه کسانی که میگن صاعقه نبود.
و حالا نوبت هواپیمایی می رسه که در موردش بحث و جدل میکردید. یعنی پیش اخطار هوابر یا همان آواکس .(این عکس معلوم میکنه کی درست میگه کی غلط)
تصویر
و
تصویر
و از یکی از عاشقان اف 14(خودم) تقدیم میشود به همه ی عاشقان اف 14
تصویر
دومی
تصویر
این اف 14 ها رنگشوم منو یاد اف 14 خوشگل های آمریکایی میاندازه
این عکس واقعاً افتضاحه.قبول دارم
تصویر
حیف این مانور که با پرواز این فیتر ها ارزشش پایین اومد و این قراضه ها(ابوتیاره ها) اوبهت مانور رو پایین آوردن.
باید اینا رو (فیتر ها رو) فقط در فیلم ها به عنوان هواپیمای عراقی(که واقعاً هم بودند) استفاده کرد نه تو رزمایش مهمی مثل این.
ولی کور شود هر آنکس که نتواند دید.
مرگ بر آمریکا.
فقط ببخشید کیفیت عکس ها کمه.
کیفیت فیل عالی بود حت ی فول اسکرین هم کهبود عالی بود.
ولی چون هواپیما ها با سرعت رد میشدند عکس ها هم کمی بد در اومد.
به بزرگواری خودتون ببخشید
Mr.Fox

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا پرويز از همين صاپقه ها كه مي گه بنده خودم در شيراز همزمان 5 تاشو كه ارايش جالبي هم داشتن تكرار مي كنم پنج تا شو از فاصله بسيار پاپپن ديدم خيلي به سطح زمين نزديك بودن اقا پرويز قرار نيست كه من وشما از همه چيز خبر داشته باشيم كه وگرنه كارمون وله اگر قرار باشه كه شما بگي 85 درصد نيروي هواپي در اين رژه شركت داشته كه بايد كه بايد ارتش و سپاه رو بفروشيم بريم خارج اقا پرويز اين جنگنده هاپي كه شما ديدي فقط يك دهم تكرار ميكنم فقط يك دهم جنگنده هاي پايگاه مهر اباده اينو علكي نگفتم يه چيزي مي دونم من پدرم تو نيروي هواپپيه حالا كاري به اين حرفا ندارم به فرض كه اين 85 نه اصلا 90 در صد نيروي هواپيه ماست بازم جاي شكرش باقيه بازم خدا رو شكر شما وامثال شما يه مدت مي گفتيد {اواخر جنگ} كه نيروي هواپي اصلا به زور 10 جنگنده عملياتي داره و بايد بره ماست بندي راه بندازه باز حالا ما اين تعداد جنگنده رو كه مي بينيم يه حساب 2.2=4 ميكنيم مي بينيم 10 تا جنگنده كجا اين تعداد كجا ما به همينم راضي هستيم خدا رو شكر شما كه خارجيد نبايد ناراحت بشي اگه جنگي هم شد ما مي ميريم شما دستتونم زخم نمي شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باور كنيد من هنوز دليل منطقي اي براي مقايسه نيروي هوايي رژيم گذشته را كه نه تنها در تحريم نبود بلكه به عنوان ژاندارم منطقه از اون حمايتهاي فراواني هم ميشد با نيروي هوايي حال كه در تحريم شديد قرار داره پيدا نكردم. اين عدم درك موقعيتها از سوي بعضي دوستان نميدونم واقعا دليلش چيه.
  • Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Parviz،
A-50[size=18] هواپیمایی نیست مگر ایلوشین-76 که تجهیزات راداری روی اون نصب شده.این از اولیش.
دوم این که حالا به نظر شما که ما هواپیما های خیلی خفن و از اون هایی که شما خیلی دوست میداری نداریم چی کار کنیم؟این از دومی.
در آخر هم حالا که این بلا به سر ما اومده به خودمون ربط داره،شما که هر جا خواستی گور به گور شدی.
دلیل این که شما به انور سادات می گی روان شاد رو هم نفهمیدم.
حالا چون گفتی بعد از ذوق کردن یه کم گریه هم می کنیم. :mrgreen:
و یه شعر از اخوان ثالث:

هوا سرد است و برف آهسته بارد

ز ابري ساكت و خاكستري رنگ

زمين را بارش مثقال, مثقال

فرستد پوشش فرسنگ, فرسنگ

سرود كلبه بي روزن شب

سرود برف و باران ست امشب

ولي از زوزه هاي باد پيداست

كه شب مهمان توفان ست امشب

دوان بر پرده هاي برف ها, باد,

روان بر بال هاي باد, باران؛

درون كلبه بي روزن شب,

شب توفاني سرد زمستان.

آواز سگ ها:

ـ «زمين سرد است و برف آلوده و تر,

هوا تاريك و توفان خشمناك ست؛

كشد ـ مانند گرگان ـ باد, زوزه,

ولي ما نيكبختان را چه باك ست؟»

ـ «كنار مطبخ ارباب, آنجا,

بر آن خاك اره هاي نرم خفتن,

چه لذت بخش و مطبوع ست؛ وآنگاه

غزيزم گفتن و جانم شنفتن

ـ «وزآن ته مانده هاي سفره خوردن,»

ـ «وگر آن هم نباشد, استخواني.»

ـ «چه عمر راحتي, دنياي خوبي,

چه ارباب عزيز و مهرباني!»

ـ «ولي شلاق! . . . اين ديگر بلائي ست . . .»

ـ «بلي, اما تحمل كرد بايد؛

درست ست اينكه الحق دردناكست,

ولي ارباب آخر رحمش آيد,

گذارد, چون فروكش كرد خشمش,

كه سر بر كفش و بر پايش گذاريم

شمارد زخم هامان را و ما اين ـ

محبت را غنيمت مي شماريم . . .»

دو

خروشد باد و بارد همچنان برف

ز سقف كلبه بي روزن شب,

شب توفاني سرد زمستان,

زمستان سياه مرگ مركب

آواز گرگ ها:

ـ «زمين سرد است و برف آلوده و تر

هوا تاريك و توفان خشمگين ست

كشد ـ مانند سگ ها ـ باد, زوزه,

زمين و آسمان با ما بكين ست»

ـ «شب و كولاك رعب انگيز و وحشي,

شب و صحراي وحشتناك و سرما؛

بلاي نيستي, سرماي پرسوز,

حكومت مي كند بر دشت و بر ما.»

ـ «نه مارا گوشه گرم كنامي,

شكاف كوهساري, سرپناهي؛»

ـ «نه حتي جنگلي كوچك, كه بتوان

در آن آسود, بي تشويش, گاهي.»

ـ «دو دشمن در كمين ماست؛ دايم

دو دشمن مي دهد ما را شكنجه

برون: سرما, درون: اين آتش جوع

كه بر اركان ما افكنده پنجه.»

ـ «و . . . اينك . . . سومين دشمن . . . كه ناگاه

برون جست از كمين و حمله ور گشت

. . . سلاح آتشين . . . بي رحم . . . بي رحم

. . . نه پاي رفتن و ني جاي برگشت . . .»

ـ «بنوش اي برف! گلگون شو, برافروز

كه اين خون, خون ما بي خانمان هاست.

كه اين خون, خون گرگان گرسنه ست

كه اين خون, خون فرزندان صحراست»

ـ «درين سرما, گرسنه, زخم خورده,

دويم آسيمه سر بر برف, چون باد.

وليكن عزت آزادگي را

نگهبانيم, آزاديم, آزاد.»

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همون كه روسيه ديگه معلومه چيه :mrgreen:

من به شخصه تا جایی که می دونم سیستم های پدافندی روسیه در رتبه اول جهان قرار داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بچه هابه مسله قدرت هوايي ايران همين طوري نبايد سطحي نگاه كنيم .مطمناهمه ميدينيم درآينده جنگنده ها گاملا به صورت بدون سرنشين ساخته ميشن براي همين من فكر ميكنم نبايد عقلمون به چشممون باشه(يعني به اين چند تا تيكه آهن من فكر ميكنم ايران كه داره در زمينه پهباد ها پيشرفت شاياني رو ميكنه هتمن اون مسولين به اين مسله توجه دارند و نمييان بودجه سنگينيو براي هواپيماهاي امروزي مصرف كنندچون ما مثل كشورهاي غربي انچنان پشتوانه مالي قوي نداريم از همه مهمتر تحريم هستيمپس بايد در آين ده منتظر جنگندهايي با قابليت بالاو بدون سرنشين باشيم راستي همين چند روز پيش منو دوستام وقتي كه تو حياط دانشگاه بوديمبه طور اتفاقي متوجه يه شي مثلثي(مثل گونيا با فرض اين كه قسمت وتر رو نداشته باشه)به صورت مشبك سفيد وآبي ديديم اول فكر كرديم يه دسته پرنده هستن ولي اون يه شي بود هركاري كرديم ازش عكس بگريم يا فيلم نشد كه نشد همون طوري به زور ديده ميشد من فكر ميكنم يه پهباد بوده جالب اينه كه چند لحظه بعد ناپديد شد. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.