zed

ابتكارات و خلاقيتها و نوآوري هاي نظامي ايران در دفاع مقدس

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[align=justify]با سلام خدمت همه دوستان گرامي همانطور كه مي دانيد دفاع مقدس نبردي نابرابر و كم نظير در تاريخ نظامي جهان مي باشد كه در يك سو ايران اسلامي به تنهايي و در سوي ديگر عراق با پشتيباني كامل مادي و معنوي دو بلوك شرق و غرب جهان صف آرايي كردند . محاصره همه جانبه و فشار تحريم در ابعاد مختلف و عدم پشتيباني و حمايت از جانب ابر قدرتها و ديگر كشورها باعث شد تا ايرانيان بر خود تكيه كرده و ابتكارات و نوآوريهايي به خرج دهند كه برخي از آنها در تاريخ جهان كم سابقه يا حتي بي سابقه بوده است . اگر دوستان اطلاعات يا نظراتي در اين خصوص دارند در صورت تمايل مطرح كنند تا به ياري خدا بحث پرباري داشته باشيم . به عنوان نمونه استفاده از رادارهاي تجارتي ظاهرا با برد 12 يا 18 مايل جهت هدايت آتش توپخانه ساحلي سپاه در اروند رود و دهانه خليج فارس براي هدف قراردادن شناورهاي نظامي عراق به اين صورت كه با اصابت گلوله توپ بر روي آب نقطه اي در صفحه رادار ديده مي شد و بر اساس آن تصحيح مورد نياز صورت گرفته و شناورها مجددا هدف قرار مي گرفتند و اين كار تا اصابت شناور ادامه مي يافت اين طور كه من شنيده ام اين كار كم سابقه بوده است مورد بعدي دفاع شهيد چمران از شهر اهواز با استفاده از آب مي باشد . آن طور كه شنيده ام ابتدا در در سمت مورد هجوم عراق كانالي حفر شده و از آب پر شده كه پيشروي عراق را متوقف مي كند سپس با استفاده از صد دستگاه موتور قوي آب شبانه آب را به سمت نيروهاي عراقي روانه مي كند و ظاهرا با اين كار نيروي دشمن صبح روز بعد مجبور به عقب نشيني ميشود . بعد از اين عراق جهت جلوگيري از نفوذ آب خاكريز احداث مي كند . در برابر اين اقدام نيروهاي ايراني دبه هاي پلاستيكي بزرگي را فراهم كرده با كود شيميايي پر مي كنند و درون آن مواد منفجره نظير تي ان تي كار گذاشته و آنها را به تعداد بسيار زياد مجددا شبانه به سمت نيروهاي عراقي روي آب مي اندازند و با انفجار آنها شكافهايي در خاكريز ايجاد شده و مجددا آب وارد مواضع عراقي ها مي شود مورد بعد منحرف كردن موشكهاي شليك شده به سمت نفت كشها و كشتي هاي پهلو گرفته در بنادر ايران است به اين صورت كه با استفاده از يونيلت كه درون آنها ميلگرد زده بودند هدفهاي كاذب ساخته و به تعداد زياد اطراف كشتي ها روي آب شناور كرده بودند و موشكهاي شليك شده بعضا آنها را هدف قرارداده و منحرف مي شدند متاسفانه منبع نوشتاري جهت صحت موارد ذكر شده پيدا نكردم و آنها را شنيده ام اگر كسي از دوستان در اين زمينه يا موارد ديگر اطلاعاتي دارند در صورت تمايل مطرح فرمايند [/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید یکی از خلاقیتهای کوچک ولی جالب، اتصال دو خشاب کلاشنیکوف به هم از عقب بود که هر وقت یکی تموم میشد اون یکی را سریعتر جا بزنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ساخت پل هاي شناور خيبري!!كه در مدت كوتاهي ساخته مي شدند!! يا زدن پل هايي با لوله هاي قطور در آبهاي خروشان!!! icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توی عملیات فتح المبین یه تونل تقریبا 400 متری از زیر میدون موانع عراقی ها زده می شه. رفتن برای اینکار یه تیم از مغنی های کاردرستی یزدی آوردن. عراقی ها ظاهرا از طریق جاسوسهای محلیشون فهمیده بودن که این تونل هست ولی هیچ کس جای دقیقش رو نمی دونست. تا شب عملیات که همین تونله کلی کار دستشون داد. من مصاحبه کامل مسئول حفر این تونل رو توی مجله صف سال 67 یا 68 خوندم اگر پیداش کردم براتون به صورت کامل تایپ می کنم. هم فاله هم تماشا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان سلام
قصد دارم گوشه ای از این خلاقیت ها رو براتون به تصویر بکشم
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
آقا سعید دیگه شما خودت زحمت انتقال اینا به گالری رو بکش و اگه ممکنه یه اکانت هم برای من درست کنید چون هنوز عکسای زیادی هست که باید آپلود کنم و ایمیج کیو کفاف نمیده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
براي زدن تي 72 پارچه دور گلوله ي آر پي جي ميزاشتن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طرحهای جالبی بودن. ابتکارات مدرنی در بین اون طرحها وجود دارد که میشه گفت ما جزو پیشتازان در اون زمینه هستیم! یاد تمامی شهدا گرامی باد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
زمانی که تانکهای t72 وارد جنگ شدند. زدن اونا به علت سرعت بیشترشون سخت شده بود. برا همین از روی موتورهای کراس در حین حرکت به طرفشون شلیک می کردندو شکارشون می کردند که کار واقعا سختیه. luftwaffe icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من نصب موشك Hawk بر روي F-14 ها به عنوان موشكي هوا به هوا يكي از ابتكارات جالب نيروي هوايي ايران بود .بعدها مقامات امريكايي از اين حركت ايرانيها متحير شده و لب به تحسين اين ابتكار گشودند .موشك Hawk دراصل موشكي پدافندي زمين به هواست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سیدی جان ممنون. ولی کاشکی یه توضیح هم می دادی. اون عکسی که سنگها رو رو هم چیدن چی هست؟ luftwaffe icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.