GOLDEN-CROWN

داستان حضور 47 ساله موشك در ايران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من كه نفهميدم ahvazWolf آخرش ميخواست چي بگه . اگه كسي فهميد به منم بگه . :|
اطلاعات خوبي بود اما فقط يه اطلاع رساني بود همين .
اي كاش اين عزيز دلمون در مورد ساخت انواع تسليحات نظامي (موشكي . دريايي . زميني . هوايي) در ايران هم اطلاع داشت .
اينجور كه خودش گفته تو روسيه زندگي ميكنه و احتمالا اطلاع چنداني از روند سريع پيشرفت نظامي و حتي غير نظامي ايران نداره چون توي تمامي كشورهاي غربي سمپاشي وسيعي عليه ايران صورت ميگيره و مانع ميشن مردم جهان از پيشرفتهاي ايران آگاه بشن .
در جواب opera هم بگم كه كپي برداري از هر نوع سلاحي عيب نيست . مهندسي معكوس كار بسيار پيچيده ايه كه هر كشوري توان اون رو نداره .
پس اگه كشوري با وضعيت ايران كه همه جوره تحريم شده چه راهي بهتر از كپي برداري ؟
البته ما فقط كپي برداري نكرديم بلكه طراحي هاي زيادي در تمامي زمينه ها داشتيم .
همين روسه و آمريكا هم طرحهاي نظامي آلمان نازي رو كپي كردند وگرنه خودشون به اين زوديها توان ساخت موشك رو نداشتن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من كه نفهميدم ahvazWolf آخرش ميخواست چي بگه . اگه كسي فهميد به منم بگه

در جواب دوستمون بايد بگم.........منظور من اين بود كه در مورد اون مدرسه ي بغدادي كه توي اين گزارش نوشته بود كه مورد هدف موشك ايراني قرار گرفته ...... من از فاميلمون شنيده بودم

يعني صحت ماجرا رو من تاييد مي كنم.....سخت نبود ها :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید این آمار چقدر صحیح میتونه باشه چون یکی از فرمانده های... داشتند توی تلویزیون صحبت میکردند و گفتند ما بدون دریافت (واردات) حتی یک دانه فشنگ با عراق جنگیدیم ! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمالا منظور اين مسيول اين بوده ما رسما سلاح يا فشنگ نخريديم و از بازار سياه و به صورت پنهاني خريداري كرده ايم . :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ببخشید این آمار چقدر صحیح میتونه باشه چون یکی از فرمانده های... داشتند توی تلویزیون صحبت میکردند و گفتند ما بدون دریافت (واردات) حتی یک دانه فشنگ با عراق جنگیدیم ! :|[/quote]

راست گفتند تا حد زیادی چون بعد از سالهای ابتدایی جنگ بخصوص در سپاه بیشتر با مهمات و سلاح غنیمت گرفته شده از دشمن به جنگ میپرداختیم. اما از کشورهایی چون لیبی و سوریه و کره شمالی ... در مقاطعی خریدهایی داشتیم مانند خرید موشک اسکاد یا خرید راکتهای آر پی جی7 منتهی در حالت کلی به نسبت عراق شاید یک هزارم هم خرید سلاح نداشتیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالب بود .فقط اونچه كه براي من ابهام داشت مرسولات اسراييلي ها به ايران اون هم بعد از انقلاب و در جريان جنگ بود. ميشه اينو توضيح بدين؟ در ضمن آمار بعد از جنگ رو نداشتين؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جالب بود .فقط اونچه كه براي من ابهام داشت مرسولات اسراييلي ها به ايران اون هم بعد از انقلاب و در جريان جنگ بود. ميشه اينو توضيح بدين؟ در ضمن آمار بعد از جنگ رو نداشتين؟[/quote]

ایران زمان جنگ چون در تحریم بود از بازار سیاه اقدام به خرید سلاح میکرد که در یکی از این خریدها طرف مقابل اسرائیلی بود و سلاحهای خریداری شده نشان اسرائیل داشتند که بعد از تحویل این موضوع مشخص شد و تسلیحات رو پس دادند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]جالب بود .فقط اونچه كه براي من ابهام داشت مرسولات اسراييلي ها به ايران اون هم بعد از انقلاب و در جريان جنگ بود. ميشه اينو توضيح بدين؟ در ضمن آمار بعد از جنگ رو نداشتين؟[/quote]

ایران زمان جنگ چون در تحریم بود از بازار سیاه اقدام به خرید سلاح میکرد که در یکی از این خریدها طرف مقابل اسرائیلی بود و سلاحهای خریداری شده نشان اسرائیل داشتند که بعد از تحویل این موضوع مشخص شد و تسلیحات رو پس دادند.[/quote]
این قضیه به ماجرای مک فارلین و سفر اون به ایران بر می گرده که در منابع امریکایی به رسوایی ایران کنترا معروف هست. خلاصه اینکه این ماجرا با هدف دخالت ایران در ماجرای گروگان گیری در لبنان، تعدادی تسلیحات امریکایی به ایران اعطا می شود که بعضی از سلاح ها از زرادخانه اسرائیلی و ممهور به آرم اسرائیل تهیه شده بودند که آقای هاشمی رفسنجانی در خاطرات خودشون به اون اشاره کردند و گفتند که همه رو برگشت زدند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر اسی من نه گفتم مهندسی معکوس یا کپی بده منظور من این بود که ما بعد از سی سال حتما ارتقاء های اساسی در این موشکها دادیم و الان نمی شه اونها رو با نمونه های اصلی مقایسه کرد ما در بعضی زمینه ها از جاهایی که زمانی ازشون سلاح می گرفتیم جلو افتادیم مثلا در بخش موشکی ما با کمک کره شمالی کار رو شروع کردیم اما حالا کیفیت و توان ما در تولید موشک بسیار فراتر از کره هست صرف نظر از برد که ما نیاز زیادی برای ایجاد حساسیت در منطقه نداریم.
برادر من خودم بارها این رو به دوستان دیگه گوشزد کردم که اصلا خود این کشورها چطور به این جا رسیده حتی من فکر می کنم هنوز هم طرح های سری از المان نازی بر جا مونده که اونها دارن بی سر و صدا روی اونها کار می کنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مورد دوم در مورد استینگرها بود و ادعای اقای رضایی در سال 1987 مبنی بر مهندسی معکوس و ساخت اون در داخل حالا بحث من اینه یعنی ما نمی تونیم بعد از این همه سال و با این همه پیشرفت در تمام زمینه ها یک موشک دوش پرتاب بسازیم که اینقدر موشک میثاق زیر بار متلک می ره و هی یک عده ای میگن این کپیه و این از فلان کشوره و هزار و یک حرف بیراه دیگه.[/quote]

شاید اگر الان هم استینگر بسازیم اونا بگن که ایران از افغانستان گرفته یا باج داده به امریکا و از آمریکاییها به ده برابر قیمت خریده و.... .
بیخیال این چیزا. مهم اونه که الان یه ناو هواپیمابر آمریکایی برای اینکه به یه قایق تندروی ایرانی شلیک کنه باید از واشنگتن دستور بگیره. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
بابا خوندنش كلي طول كشيد چشام اينطوري شد icon_razz
اما بهتر از همه داشتن چنين اطلاعاتي هست .

خب ادامش چي ؟ ما كه نديديم تهش نوشته باشه to be continue . از 1960 تا 1987 هم كه فقط مي شه 27 سال ! پس چي مي نوسي داستان 40 سال حضور موشك در ايران !   :(

از اين اطلاعات چنين احساسي نكنيد

:| icon_razz
دشمنان ما الان در حال بررسي احتمال دستيابي ايران به موشكي است كه بتونه تا يك دهه ديگه نيويور ك را هدف قرار بده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.