flat

تحليل عكسهاي ماهواره

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام به همگي كسي اينجا راجع به تحليل عكس هاي ماهواره يا عكس هاي هوايي اطلاعاتي داره ؟ در جايي من كليات اونو ديدم و خيلي مايل بودم در اين زمينه بيشتر اطلاعات كسب كنم . مطلب بسيار جالبي بود و با توجه به اينكه الان يكي از بزرگترين راههاي دشمن براي كسب اطلاعات از كشور ما ماهواره هست با شناخت اين علم و نقاط ضعف و قوت اون ميشه بهترين راه مبارزه با اونو بكار برد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که اطلاعاتی در این مورد ندارم و فکر نکنم بتونی آموزش کامل این کارو پیدا کنی چون آنالیز عکسهای ماهواره ای (نظامی) یکمی بیش از حد تخصصی و امنیتی هست. البته میشه بصورت آماتور عکسها رو بررسی کرد ولی شاید یه عکسی رو هزار بار ببینی و چیزی متوجه نشی! اما اگه یه نفر نظامی خبره این کار فقط یه دفعه نگاه کنه بگه که اینجا چنین پایگاهی هست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
flatجان تفسير عكس ها ماهواره اي جز رشته نقشه برداري محسوب مي شه در دانشگاهاي كشورهم ا ين رشته تدريس ميشود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشكر از دوستاني كه در بحث شركت كردنند (من دكمه سپاس رو تو اين فرروم نديدم !!!) دقيقا بحث اين مورد جزء مباحث امنيتي هست و فكر كنم با اون چيزي كه تو رشته نقشه برداري گفته ميشه فرق داره چون تو اون كلياتي كه من ديدم عكس ها بعضا با فيلتر هاي خاصي گرفته ميشد كه با لنز معمولي قابل رويت نبود مثلا توي تفسير ميتونست بگه كه زير اين درياچه تاسيسات مخفي وجود داره يا خير ؟ البته خيلي هم پيچيده نبود و برخلاف تصور ما از نكات خيلي ساده و قراين و شواهد معلوم ميشد نه اينكه لنز جيمز باندي داشته باشه !!! مثلا از دما و رنگ وعمق و اين جور چيزا !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پایگاهها و مناطق نظامی معمولا استتار میشوند و در واقع دو گروه دانشمند که یکی متخصص استتار و دیگری متخصص کشف استتار شده ها هستن به مقابله هم میروند. شاید از روی نقشه های ماهواره ای نتوان متوجه منطقه ای نظامی شد تنها بدلیل استتار مناسب. در مبحث استتار تمام نکات امنیتی رعایت میشود و سعی میشود چیز تابلویی توجه دشمن را جلب نکند. چند تا عکس ماهواره ای از گوگل ارث براتون میزارم که مثلا پایگاه موشکی هستن ولی با چشم عادی مشخص نیست و چشم بصیرت میخاد! :!:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پایگاهها و مناطق نظامی معمولا استتار میشوند و در واقع دو گروه دانشمند که یکی متخصص استتار و دیگری متخصص کشف استتار شده ها هستن به مقابله هم میروند.
شاید از روی نقشه های ماهواره ای نتوان متوجه منطقه ای نظامی شد تنها بدلیل استتار مناسب.
در مبحث استتار تمام نکات امنیتی رعایت میشود و سعی میشود چیز تابلویی توجه دشمن را جلب نکند.

چند تا عکس ماهواره ای از گوگل ارث براتون میزارم که مثلا پایگاه موشکی هستن ولی با چشم عادی مشخص نیست و چشم بصیرت میخاد! :!:

اها تازه داريم به جاهاي خوب خوب ميرسيم من هم همين چشم بصيرت رو ميخواستم البته به طور علمي !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشکل اینه که پایگاه استتار شده از کجا پیدا کنم! اگه لازم نبود که اصلا استتار نمیکردن! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند وقت پیش داشتم میخوندم توی یه مجله روسی که نوشته بود : روسیه در سیستم ماهواره سایوز قسمتی رو کار گذاشته که می تونند از اون بعنوان ردیاب موشک های بزرگ استفاده کرد و عملکردش هم به این صورت بود که امواج فروسرخ رو به زمین می فرستاد و اشیای رو که به حد زیادی بزرگ بودند و تیز بودن رو پیدا می کرد و محل های و مشخصات جغرافیایی او نا رو مشخص می نمود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چند وقت پیش داشتم میخوندم توی یه مجله روسی که نوشته بود :
روسیه در سیستم ماهواره سایوز قسمتی رو کار گذاشته که می تونند از اون بعنوان ردیاب موشک های بزرگ استفاده کرد و عملکردش هم به این صورت بود که امواج فروسرخ رو به زمین می فرستاد و اشیای رو که به حد زیادی بزرگ بودند و تیز بودن رو پیدا می کرد و محل های و مشخصات جغرافیایی او نا رو مشخص می نمود .

اين هم يك نكته كه وسايلي كه نميخواييم جلب توجه كنن تا حد امكان بزرگ نگهداري نشن و حتي الامكان بصورت قطعات كوچك كه بشه سريع اونا رو مونتاژ كرد انبار بشن و تيز ساخته نشن و يا به نحوي قطعه اي به اون متصل بشه كه تيزي رو پر كنه تا رويت نشه .
الان هزينه هاي زيادي براي پدافند غير عامل صرف ميشه كه شايد بخشي از اون به خاطر عدم شناخت توانايي هاي ماهواره ها و تحليل ها به هدر بره البته پدافند غير عامل كه اين روزها خوشبختانه خيلي هم روي اون تاكيد ميشه بسيار موثره ولي با شناخت درست ميشه اثرات مثبت اونو بيشتر كرد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.