hightech

سلاح لیزری جدید آمریکا رونمایی شد

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]آقا يه كه مسئله
روى شاتل ها نوى serim هست كه توان مقاومته در برابرِ enerzhiye khorshido درِ كه از اين lesr خيلى ghavitae و ميشه در مقابله همين leyser هم از اون استفاده كرد نظرِ شما چيز در علم فيزيك چه تفاوتى بين madoone قرمزِ خورشيد و leyser هاى ما هست كسى اطلاعاتى از يك manbahe معتبر علمى درِ ارائه بده؟ ممنون ميشم
icon_cheesygrin[/quote]
این بهترین مقاله بود که پیدا کردم! ون یکم طولانی بود اینجا نذاشتم.فکر کنم جواب همه سوالاتتو پیدا کنی!

http://www.rasekhoon.net/article/Show-21295.aspx

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]call of duty

اقا جان پرتو های لیزر برای متمرکز شدن نیاز به سنگ هایی خاص دارن که یکی از اونا یاغوت هست.این سنگ رو با زاویه و برش خاصی قرار می دان تا پرتو لیزر کاملا مستقیم و متمرکز عمل کنه.با گذاشتن یک نگ متمرکز کننده ی دیگه با زاویه ی درست می شه مسیر اصلی لیزر رو منحرف کرد.مثل نور که می شکنه.[/quote]
چشم دوست عزیز، میدیم روی اف 4 های نیروی هوایی رو یاقوت کاری میکنن. چیزی میست که 2-3 میلیارد دلار بیشتر خرج نداره. فوقش میشه پول 2 تا بی2!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="call-of-duty"][quote]آقا يه كه مسئله
روى شاتل ها نوى serim هست كه توان مقاومته در برابرِ enerzhiye khorshido درِ كه از اين lesr خيلى ghavitae و ميشه در مقابله همين leyser هم از اون استفاده كرد نظرِ شما چيز در علم فيزيك چه تفاوتى بين madoone قرمزِ خورشيد و leyser هاى ما هست كسى اطلاعاتى از يك manbahe معتبر علمى درِ ارائه بده؟ ممنون ميشم
icon_cheesygrin[/quote]
این بهترین مقاله بود که پیدا کردم! ون یکم طولانی بود اینجا نذاشتم.فکر کنم جواب همه سوالاتتو پیدا کنی!

http://www.rasekhoon.net/article/Show-21295.aspx[/quote

manmoon كُد جان مقاله كامل و على بود
در اين مقاله من متوجه شدم كه اين leser هايى كه ما ايجاد ميكنيم ناز dik به فرو سرخ هستن كه اين nehsan dahanede اينه كه foroosorkh قدرت تخريب و گرماىِ بيشترى درِ حالا نظرتون در مورد seramik و aliyazh هايى كه گرما رو منتقل و به محاله dafi انتقال بدهند چيه؟

]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا جان من کی گفتم بیایم کامل یه سطح رو با یاغوت بپوشونیم؟؟!!!!

تا حالا درباره ی تجزیه پاشاندن سنگ ها چیزی شنیدی؟؟!!!

یه سنگ رو مثل الماس می گیرن و کامل از هم می پاشوننش.بعد این ذرات رو ناگهان به اجسام درون ازمایشگاه می چشبونن.اینجوری اگه شما اونجا شیشه ای به طول X متر داشته باشه با استفاده از یک سنگ 0.3 سانتی متری کل شیشه ضد خش می شه.(حتی کمتر)دلیلش چیه؟؟!!کل طح شیشه رو کریستال های الماس که قوی ترین و ضد خش ترین ماده است پشونده.

تنها مشکل اینجاست که ما هنوز نمی تونیم این رو امتحان کنیم و ببینیم برای شکاندن لیزر چقدر قطر لازمه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="su_47"][quote][quote]آقا يه كه مسئله
icon_cheesygrin[/quote]

http://www.rasekhoon.net/article/Show-21295.aspx[/quote

manmoon كُد جان مقاله كامل و على بود
در اين مقاله من متوجه شدم كه اين leser هايى كه ما ايجاد ميكنيم ناز dik به فرو سرخ هستن كه اين nehsan dahanede اينه كه foroosorkh قدرت تخريب و گرماىِ بيشترى درِ حالا نظرتون در مورد seramik و aliyazh هايى كه گرما رو منتقل و به محاله dafi انتقال بدهند چيه؟

][/quote]
سوخو جان راستش اطلاعات کافی راجبشون ندارم! اما اگه این سرامیک و آلیاژ هایی که مد نظر شماست واقعا قدرت انتقال و دفع این ازرژی زیاد رو داشته باشه و تحملش کنه برای پوشش تانک و نفر بر و کلا هر وسیله زمینی بسیار خوب بنظر میرسه!
دقت کنین که گفتم وسیله زمینی! چون اصلا نمیشه اینارو رو هلی کوپتر یا هواپیما بکار برد! به دلایل مختلف مثلا وزن زیاد..!
به شدت دارم فکر میکنم چه راهی برای دفع این انرژی وجود داره... :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين حرف شما رو قبول دارم منظورِ من اينه كه نشد نداره ميشه يك aliyazh پيدا كرد كه اين كار و انجام بده يا يه kompozit

kompozita خيلى از مشگلاتو حال كردن و در تحمل دما قوى هستن و بخاطر سخت ترِ تركيبى كه دارن moghavemato fogholadei هم از خودشون نشون دادن
واسه دركت از kompozit به fiberclss اشاره ميكنم كه تركيبى از alyafe شيشه و chasbe فيبرِ

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اقا جان من کی گفتم بیایم کامل یه سطح رو با یاغوت بپوشونیم؟؟!!!!

تا حالا درباره ی تجزیه پاشاندن سنگ ها چیزی شنیدی؟؟!!!

یه سنگ رو مثل الماس می گیرن و کامل از هم می پاشوننش.بعد این ذرات رو ناگهان به اجسام درون ازمایشگاه می چشبونن.اینجوری اگه شما اونجا شیشه ای به طول X متر داشته باشه با استفاده از یک سنگ 0.3 سانتی متری کل شیشه ضد خش می شه.(حتی کمتر)دلیلش چیه؟؟!!کل طح شیشه رو کریستال های الماس که قوی ترین و ضد خش ترین ماده است پشونده.

تنها مشکل اینجاست که ما هنوز نمی تونیم این رو امتحان کنیم و ببینیم برای شکاندن لیزر چقدر قطر لازمه.[/quote]1)

1) هر ماده ای رو نمیشه dope کرد یا به قول شما پاشوند
2) برای انکسار باید اشکال یاقوت ها منشوری باشه پس سیستم dope در مورد چیزی که شما مد نظرتونه کاربرد نداره و باید یاقوت ها یا هر ماده ای رو که شما مد نظر دارین رو درسته روی هواپیما چسبوند
3) همه نوع لیزری رو نمیشه با یاقوت و ... منعکس کرد
4) قبلا دوستان نظرات خنده داری در مورد انعکاس با آینه و ... میدادن درحالیکه لیزر نور مرئی نیست که بیاین همش رو با آینه منعکس کنی... اگه به اندازه کافی قوی باشه آینه رو مثل پنیر میبره
5) من دکتری مواد دارم و بیشتر از چیزی که شما در مورد dope و مواد کامپوزیت و نانو تیوب کربن و ... شنیدین من توی آزمایشگاه ها خودم انجام دادم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سوخو جان کامپوزیتو موافقم چون میشه رو هواپیما به کار برد و بسیار سبکم هست!
البته پیشنهادت درباره الیاف شیشه بنظرم جالب میاد icon_cheesygrin

babi_492 جان از توضیحاتت ممنون!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوب شما طرحت رو بگو.[/quote]
کی؟
من تخصصی در این باره ندارم که طرح بدم و همونطور که گفتم فعلا کسی هم نمیتونه طرح موفقی ارائه بده!
در آینده از سلاح هایی رو نمایی خواهد شد که متاسفانه هیچ چاره ای جز تسلیم شدن رو باقی نمیذاره! شاید بشه یه روزی یه پوشش مناسب مثل جلیقه ضد گلوله برای لیزر درست کرد که سالها تحقیق لازم داره icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كُد جان بعضى از ekteshafat بر سر اتفاق كشف ميشن احتمال درِ همين فردا rahehalesh به وجود بياد شايدم طى سالها تحقيق تاريخ دقيقى نميشه گفت هيچوقت

من نظرِ خودمو گفتم تنها راهش رجوع به علم nopaye kompozit هست كه فوق العاده كارى هستش و حتى usf در حال استفاده از اون در هوا گاردهاى خودشه قابل توجهِ تون f117 نمونه bareze اين masalas

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا اينم نظرِ خوبىِ كارى كه hezbolaye لبنان در moghebele اسراييل انجام داد خارج از ديد آسيب ميزد
:oops: icon_cheesygrin :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میشه ماهواره های بازتاب کننده در فضا باشه و از یک پایگاه ثابت زمینی حملات دوربرد(ليزري) کرد؟ :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منظورت همونى بود كه تو بازى C&C Generals اتفاق مى افته ديگه؟! من هم يك چند وقتى بهش فكر كردم ولى گمون نكنم عملى باشه. حسابشو بكن: بايد منطقه هوايى شليك كننده ليزر كاملاً عارى و خالى باشه٬ به علاوه دقّت تقريباً ناممكنى براى شليك ليزر به ماهواره مورد نيازه. اگر يك كم اون طرفتر از (حالا فرض كنيم)آينه ماهواره بخوره٬ كل ماهواره نابود مى شه.
امّا اين طرح رو در ارتفاع كمتر٬ يعنى با هواپيما٬ مى شه عملى كرد؛ يك مقاله درباره هدايت ليزر شليك شده از زمين به سمت هواپيماى خودى و سپس هدايت آن به سمت مواضع زمينى دشمن يك جايى خوندم.(مال آمريكا بود)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.