hightech

سلاح لیزری جدید آمریکا رونمایی شد

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ايران از leser استفاده ميكنه ولى براى دفاع
يعنى هدف قرار دادن موشك هاى مخّرب

در مورد اون چيزى كه شما leyzer farzesh ميكنيد بايد بگم خير
اون كه ايران درِ و اونام با عرضِ شرمنده gi يك kopibardari ولى hooshmandane هست كه
از صوت استفاده ميكنه اگه فيزيكِ سال اوايلِ دبيرستانِ به ياد داشته abshi طريقۀ estefadasho خواهى فهميد
icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا کسی AceCombat Zero بازی کرده؟؟
در بارهی جنگ بالکان هستش که تو سه تا از مرحله ها از لیزر برای انهدام هواپیما ها استفاده میشه. مطمئنان این قسمت هاش غیر واقعیه ولی توی یه بازی ساده هم پدرمونو در میاره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر دوستان اگر سلاحهای موشکی به لیزر تبدیل شوند امکان آینه کاری ادوات جنگی وجود دارد؟ جدی میگم جنگنده ها رو آینه کاری کنن لیزر جذب نشه بخوره بازتابش کنه. البته این کار سطح مقطع راداری رو فوق العاده زیاد میکنه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اره ، من میگم میشه اما خوب اینه کاری پیشرفته و ... میتونه چاره ساز باشه

یا اینکه عین قضیه جنگنده پنهانکار که اشعه رو یه جورائی بد میتابونه و... شاید چیزی درست بشه که باعث بشه لیزر نتونه خوب عمل کنه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حجم انرژي وحشتناكي كه در اين انرژي گنجانده شده با رسيدن به يك چيزي مثل آينه كه مد نظر شماست ٬ گول نمي خوره و منحرف نمي شه! به طور كلي با رسيدن به اولين چيزي كه به طور محسوسي چگالي بيشتر از هواي منطقه ي درگيري داشته باشه٬ اثر خودشو مي گذاره و ديگه بايد گفت:[i]رحم الله من يقرأ الفاتحه مع الصلوات![/i]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینم هست اما منظور از اینه هر نوع اینه ایی نیست.. مثلا اینه توالت(شرمنده! گلاب به رو ملت!) با اینه ایی که مثلا سر چیپ ها میزارند متفاوته .. منظورم نوع الیاژ و...

به نظر من کلا میشه از طرقی منحرفش کرد .... نشد نداریم تو کاری!
هیچ کس فکرشم نمیکرد موشک ضد موشک درست بشه اما شد! ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]من متخصص ليزر نيستم ولي به نظر مياد در مورد اشعه ليزر دچار سوء تفاهم شديم . اينجا نظرات شخصي خودم رو نوشتم icon_cheesygrin

[quote]به نظر دوستان اگر سلاحهای موشکی به لیزر تبدیل شوند امکان آینه کاری ادوات جنگی وجود دارد؟ جدی میگم جنگنده ها رو آینه کاری کنن لیزر جذب نشه بخوره بازتابش کنه. البته این کار سطح مقطع راداری رو فوق العاده زیاد میکنه![/quote]

نه سعيد جان . به نظر من اصلاً امكان نداره . توضيحاتي كه به نظرم مياد رو پايين نوشتم .

[quote]حجم انرژي وحشتناكي كه در اين انرژي گنجانده شده با رسيدن به يك چيزي مثل آينه كه مد نظر شماست ٬ گول نمي خوره و منحرف نمي شه! به طور كلي با رسيدن به اولين چيزي كه به طور محسوسي چگالي بيشتر از هواي منطقه ي درگيري داشته باشه٬ اثر خودشو مي گذاره و ديگه بايد گفت:رحم الله من يقرأ الفاتحه مع الصلوات![/quote]

اين جمله زياد صحيح به نظر نمياد :lol: چون اصلاً به بحث چگالي و هوا و ... ارتباطي نداره . مسئله اصلي رو پايين نوشتم .

------------------------------------------------

همانطوري كه ميدونيد چيزي كه ما به عنوان آينه در ذهن خود داريم و در منازل مورد استفاده قرار ميديم ، پوشش لايه‌اي نازك از قلع و نقره و احتمالاً يه خرده مس روي سطح شيشه است . فرض كنيم اين آينه با برترين تكنولوژي روز جهان ساخته شده و بر فرض محال %100 نور مرئي رو منعكس ميكنه . آيا همين آينه ميتونه اشعه هاي فروسرخ ليزر رو هم منعكس كنه ؟
همانطوري كه براي منعكس كردن طيفهاي مختلف نور از آينه هاي مختلفي ( يعني جنس پوشش پشت آينه فرق ميكنه و اين رو هم داشته باشيد كه هميشه پوشش رو به پشت آينه اضافه نميكنند ) استفاده ميشه ، ليزرهاي مختلفي با طول موج متفاوت داريم .

وقتي پاي كلمه ليزر به ميان مياد ، اكثر ما تصويري از يك اشعه قرمز يا بنفش به ذهنمون مياد ولي ميدونستيد كه يكي از پرقدرت‌ترين ليزرهاي دنيا كه اصطلاحاً CO2 ناميده ميشه ( و من اينطور تصور ميكنم كه تسليحات ليزري رو از همين نوع ليزر بايد تهيه كنند ) نامرئي است !!!

پس اين اشعه نامرئي فروسرخ با طول موج تقريبي 10 ميكرومتر چطوري از آينه بازتاب ميشه ؟ خيلي راحت سوراخش ميكنه . تازه الان در اروپا مثل آب خوردن آينه ها رو ( كه دقيق و تميز بودن برش اونا و اندازشون خيلي دقيق بايد باشه ) برش ميدن .

حالا يه حرف غير علمي . بر فرض اينكه در يه كشوري تونستند به تسليحاتي كه در جنگ ستارگان ديديم دست پيدا كنند و به ايران هم خواستند حمله كنند . ما هم اومديم و آينه هايي رو كه اون اشعه رو منعكس ميكنه ساختيم و همه سربازان رو به سپر آينه‌اي مجهز كرديم . آيا در ميدان پر از گرد و غبار ميدان جنگ ، سطح اين آينه هميشه تميزه ؟ فقط كافيه يه خرده لكه داشته باشه تا ببينيم كه چطوري سوراخ سوراخ ميشه . :oops:
[/color]

دوستان اگه اطلاعات كاملتري دارند بيان كنند تا همه استفاده كنيم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البتّه كه به چگالي ربط نخواهد داشت برادر عزيز! منظورم اين بود كه به اوّلين «جسمي» كه برسه ٬ ديگه رسيده!! بر هم نمي گرده! مي خواستم به زعم خودم يه خرده علميش كنم ٬ گفتم چگالي! :lol:
[quote]
به نظر من کلا میشه از طرقی منحرفش کرد .... نشد نداریم تو کاری!
[/quote]
بالآخره بايد به يه انتها و مرزي برسيم يا نه؟! اگه كار نشد نداره ٬ بسم الله! بليط مي گيرم پس فردا دوتايي بريم يه پيك نيكي رو خورشيد داشته باشيم! فقط عينك آفتابي و كلاه پشمي و كاپشن يادت نره!! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا اعتماد به نفس داشته باشین! ما می توانیم ! چشمک

بازم میگم من منظورم از اینه این اینه های معمولی نیست ... اینه ایی که ما خودمون رو توش میبینم نه ... من میگم میشه چیزی درست کرد شبیه اینه با الیاژی که بتونه جلو لیزر رو بگیره ...

حالا میگین نمیشه من میگم میشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=brown]من متخصص ليزر نيستم ولي به نظر مياد در مورد اشعه ليزر دچار سوء تفاهم شديم . اينجا نظرات شخصي خودم رو نوشتم icon_cheesygrin

[quote]به نظر دوستان اگر سلاحهای موشکی به لیزر تبدیل شوند امکان آینه کاری ادوات جنگی وجود دارد؟ جدی میگم جنگنده ها رو آینه کاری کنن لیزر جذب نشه بخوره بازتابش کنه. البته این کار سطح مقطع راداری رو فوق العاده زیاد میکنه![/quote]

نه سعيد جان . به نظر من اصلاً امكان نداره . توضيحاتي كه به نظرم مياد رو پايين نوشتم .

[quote]حجم انرژي وحشتناكي كه در اين انرژي گنجانده شده با رسيدن به يك چيزي مثل آينه كه مد نظر شماست ٬ گول نمي خوره و منحرف نمي شه! به طور كلي با رسيدن به اولين چيزي كه به طور محسوسي چگالي بيشتر از هواي منطقه ي درگيري داشته باشه٬ اثر خودشو مي گذاره و ديگه بايد گفت:رحم الله من يقرأ الفاتحه مع الصلوات![/quote]

اين جمله زياد صحيح به نظر نمياد :lol: چون اصلاً به بحث چگالي و هوا و ... ارتباطي نداره . مسئله اصلي رو پايين نوشتم .

------------------------------------------------

همانطوري كه ميدونيد چيزي كه ما به عنوان آينه در ذهن خود داريم و در منازل مورد استفاده قرار ميديم ، پوشش لايه‌اي نازك از قلع و نقره و احتمالاً يه خرده مس روي سطح شيشه است . فرض كنيم اين آينه با برترين تكنولوژي روز جهان ساخته شده و بر فرض محال %100 نور مرئي رو منعكس ميكنه . آيا همين آينه ميتونه اشعه هاي فروسرخ رو هم منعكس كنه ؟ نه نميتونه .
همانطوري كه براي منعكس كردن طيفهاي مختلف نور از آينه هاي مختلفي ( يعني جنس پوشش پشت آينه فرق ميكنه و اين رو هم داشته باشيد كه هميشه پوشش رو به پشت آينه اضافه نميكنند ) استفاده ميشه ، ليزرهاي مختلفي با طول موج متفاوت داريم .

وقتي پاي كلمه ليزر به ميان مياد ، اكثر ما تصويري از يك اشعه قرمز يا بنفش به ذهنمون مياد ولي ميدونستيد كه يكي از پرقدرت‌ترين ليزرهاي دنيا كه اصطلاحاً CO2 ناميده ميشه ( و من اينطور تصور ميكنم كه تسليحات ليزري رو از همين نوع ليزر بايد تهيه كنند ) نامرئي است !!!

پس اين اشعه نامرئي فروسرخ با طول موج تقريبي 10 ميكرومتر چطوري از آينه بازتاب ميشه ؟ خيلي راحت سوراخش ميكنه . تازه الان در اروپا مثل آب خوردن آينه ها رو ( كه دقيق و تميز بودن برش اونا و اندازشون خيلي دقيق بايد باشه ) برش ميدن .

حالا يه حرف غير علمي . بر فرض اينكه در يه كشوري تونستند به تسليحاتي كه در جنگ ستارگان ديديم دست پيدا كنند و به ايران هم خواستند حمله كنند . ما هم اومديم و آينه هايي رو كه اون اشعه رو منعكس ميكنه ساختيم و همه سربازان رو به سپر آينه‌اي مجهز كرديم . آيا در ميدان پر از گرد و غبار ميدان جنگ ، سطح اين آينه هميشه تميزه ؟ فقط كافيه يه خرده لكه داشته باشه تا ببينيم كه چطوري سوراخ سوراخ ميشه . :oops:
[/color]

دوستان اگه اطلاعات كاملتري دارند بيان كنند تا همه استفاده كنيم .[/quote]

ممنون بابک جان از توضیحات مفید.

ولی باید یک راهی باشه؟ به قول رومل یه زمان ضد موشک خیال بود اما الان هست! برای اینم باید یه ضد وجود داشته باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]بله راهي وجود داره . آينه‌هايي هستند كه طول موج 9 الي 11 ميكرومتر رو بازتاب ميكنند . به احتمال زياد بشه ازشون استفاده كرد . جالب اينه كه اين آينه‌ها نور مرئي رو به خوبي از خودشون عبور ميدن . منظور من بازتاب صد در صد نيست چون اين آينه‌ها به شدت داغ ميشن . البته از جنسي ساخته ميشن كه بتونه درجه‌هاي بالا رو تحمل كنه . به نظر من كلاً بهتره از كلمه بلوكه كردن به جاي بازتابش استفاده كنيم . مطمئن نيستم icon_cheesygrin [/color]

بايد در اين مورد بيشتر فكر كنم :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جنس این آینه ها از چیه بابک جان؟

درباره مواد جاذب پلاسمایی چطور در برابر اشعه لیزر کاربرد دارن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]سعيد جان دو سوال جالب پرسيدي

اگه اشتباه نكنم ، ماده استفاده شده در شيشه ، سيليسيوم ، موليبدنيم و الماس مصنوعي با پوشش طلا ، ژرمانيم و سلنيوم روي است . مسلماً چيز گروني از آب در مياد :lol: باز در اين مورد سوالي داريد بپرسيد .

سوال دوم شما خيلي سوال خوبيه .

متأسفانه در مورد مواد جاذب پلاسمايي مطلب فارسي جامع و كامل نداريم كه دوستان هم ازش استفاده كنند . اگه اجازه بديد من در اولين فرصت اول مواد جاذب پلاسمايي رو كامل در چند صفحه توضيح بدم و بعد برم سراغ تأثير اشعه ليزر روي گازهاي يونيزه شده و بعد طول موج مختلف اينها رو هم بگم و بعد به سري هم به نتايج آزمايشات اخير دانشمندان بزنيم و بعد هم كاربرداي نظاميش رو با هم بررسي كنيم . شايد به رادارهاي ليزري هم برسيم . بعد از اينكه همه اينها رو گفتيم ، اونوقت ميشه به سوال شما جواب داد [/color] icon_cheesygrin

[color=brown]حتماً قبل از اتمام تابستان همه موارد رو به طور كامل بررسي ميكنيم .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید استفاده از همون موادی که در مقابل حرارت بسیار زیاد مقاومت میکنند ( سرامیک هایی که ته موتور هواپیما های پنهانکار نصب میشه ) برای بدنه موشک و هواپیما هم استفاده بشه ، انرژی لیزر را بتونه جذب کنه بدون اینکه مشکلی براش پیش بیاد...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بابا ۲ تا پست قبل در مورد قدرت so oot گفتم خوب اگه آينه باشه با هم ره كردن leser با so oot ميشه sado از بين برد يكم منطقى فكر كنيد عزيزِ من ديگه كار از اين چيزا گذشته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.