nasirirani

سرنوشت اولین ماهواره ایرانی چه شد؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بعد از خبری که رئیس جمهور در ترکیه در مورد پرتاب اولین ماهواره ایرانی با پرتابگر ایرانی دادند که هنوز خبرش در این سایت نیز هست وپس از اون آزمایش موشک ماهواره بر سفیر امید در هفته بعد در شب میلاد حضرت مهدی (عج) زمان زیادی گذشته وهیچ ماهواره ایرانی بخصوص ماهواره امید که قرار بود اولین ماهواره مخابراتی ایران در فضا باشه پرتاب نشده و طبق شنیده ها پرتاب آن به 12 ماه بعد موکول شده!! در اینجا دو شبه وجود داره: 1-اگر واقعا آزمایش موشک ماهواره بر بوده چرا اسمش سفیر امید بوده با توجه به اسم ماهواره امید؟! 2-پس قضیه خبر رئیس جمهور که از زمستان 86 قول آن در تابستان 87 داده بودند به کجا رسید؟ لطفا هم نظر بدین و هم به این شبهات پیش آمده پاسخ دهید با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظری، نظری ندارم حال باید ببینیم دوستان چه نظری دارن . نظر خودتو بگو. برای شروع بد نیست نظری بدی. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
icon_cheesygrin خیلی غصه نخور اگه نظرت درست باشه اشکالی نداره این اتفاقها برای هرکشوری افتاده شنیدی که میگن شکست پل پیروزی هست . خبر گزاریهای اسراییل و امریکا اگه درصد خیلی کمی از این اتفاق رو میدادن مطمعن باش تو بوق و کرنا میکردن icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قبلا یک برنامه ای بود که می شد ماهواره های توی جو زمین رو باهاش دید می گردم پیداش می کنم! که خیالتون راحت شه! icon_cheesygrin بفرمایین اینم لینک دانلودش! حدودا 7 مگ هست! ولی می تونه حتی حرکت ماهواره های جاسوسی رو که از بالای سرمون رد می شن رو پیشبینی کنه! http://www.satscape.co.uk/binary/SatScape202-Setup.zip

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پرتاب فقط مربوط به ماهواره بر بوده،این چیز عادی هست چون باید سیستم ها در محل ازمایش می شدن و سامانه پرتاب برای این عملیات چک می شد.

در مورد این که پرتاب فقط مربوط به ماهواره بر بوده رییس جمهور این متن رو قبل از پرتاب قرائت کرند:[align=center]
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیة والنصر و اجعلنا من خیر انصاره و عوانه و مستشهدین بین یدیه
لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم
با نم خدای متعال و در سایه الطاف حضرت بقیةالله الاعظم امام زمان(عج) و با گرامیداشت یاد و خاطره امام بزرگوار و شهدا وایثارگران گرانقدر انقلاب اسلامی اجازه پرتاب ماهواره بر سفیر امید را صادر می نمایم.
یا مهدی ادرکنا[/align]
این هم ویدئو:
SAFIR-e-OMID
و این هم تعدادی عکس مربوط به ماهواره بر سفیر امید:[align=center]
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
[/align]
آواتار خودم هم که آرم پروژه سفیر امید هست!

در مورد خبری که آقای رییس جمهور دادن من به شخصه چند نظر رو دارم:
1-احتمالاً این یه سوء تفاهم بوده،و ایشون به اشتباه پرتاب ماهواره رو گفتن،در حالی که پرتاب ماهواره بر رو منظورشون بوده(خوب این که نا ممکنه)
2-به ایشون گفتن پرتاب ماهواره بر در هفته جاری و پرتاب ماهواره در آینده نزدیک و ایشون با توجه به اسم این پروژه که سفیر امید هست دچار اشتباه شدند و گاف دادن(بیشترین احتمال رو داره)
3-برای تست سیستم ها پرتاب به تعویق افتاده.

البته برای این ادعا که پرتاب فقط مربوط به ماهواره بر بوده یه اثبات دیگه هم دارم:
به طور عادی باید بازدید رئیس جمهور از اون مرکز کمتر از یک نیمروز طول کشیده باشه و در این مدت نمیشه یک موشک رو اسمبل کرد.حالا به این دو عکس زیر توجه کنید:[align=center]
تصویر
تصویر[/align]

پس با این حساب دو موشک وجود داشتندکه یکی برای پرتاب آماده شده و دیگری برای پرتاب ماهواره استفاده میشه.

در مورد نام پروژه هم به دلیل این که پروژه پرتاب ماهواره امید هست نام اولیه ماهواره بر رو با نام ماهواره ترکیب کردند.بعد اومدن نام پروژه رو رو ماهواره بر گذاشتن(مثل قضیه مرکوری رد استون).البته نام ماهواره بر به طور واضح روی اون نوشته شده و جای بحثی باقی نمیذاره.البته این نام روی سکوی پرتاب هم نوشته شده:
[align=center]
تصویر
تصویر
تصویر[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولا ممنون از پست فیلد مارشال عزیز که تحلیل جالبی کردن.

خیلی غصه نخور اگه نظرت درست باشه اشکالی نداره این اتفاقها برای هرکشوری افتاده شنیدی که میگن شکست پل پیروزی هست .

دقیقا. قرار دادن ماهواره در جو کار ساده ای نیست که ما انتظار خطا و مشکل نداشته باشیم.
مهم اینه که این هدف رو پیگیری کنن و به نتیجه برسونن.

در ضمن ناموفق بودن این پرتاب تنها یک فرضه که چندان قوی نیست و تنها بنا به اظهارات چند مقام رده چندم آمریکاست.
اگر واقعا مدرکی مبنی بر ناموفق بودن این پرتاب بود شدید ترین تبلیغات رو بر روی آن انجام میدادن.

همچنین منابعی بر موفقیت آمیز بودن این پرتاب آزمایشی تاکید کردن به عنوان مثال:

خبرگزاری رویتر (دقت کنید خبرگزاری رویتر نه پرس تی وی و نه فارس نیوز و...) در گزارش خود از این واقعه پس از شرح واقعه و اظهارات مقامات ایرانی نظر یک کارشناس به نام چارلز ویک رو ذکر میکنه که میگه بنظر میرسه ایران با موفقیت قسمت دوم پرتاب را پشت سر گذاسته و اطلاعات لازم رو به دست آورده.
لینک مربوط(به زبان انگلیسی): http://www.reuters.com/article/topNews/idUSLN30026720080824

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منون از پست دوست عزیز FeldMarshall که منو امیدوار کرد icon_cheesygrin اما بنده هنوز کاملا قانع نشدم لطفا نظر شخصی خودتان را بگین icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در زمینه پرتاب های فضایی به دلیل پیچیده بودن و فاکتور های مختلفی که روی پرتاب تأثیر میذاره احتمال تأخیر حتی در پرتاب های سازمان های بزرگ فضایی دنیا هم وجود داره چه برسه به ایران که پرتاب فضایی اولش رو در برنامه داره و همین طور متخصص هاش تجربه لازم رو ندارند،پس تاخیر حتی در اندازه یک سال هم چندان تعجب بر انگیز نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما نباید انتظار داشته باشیم که ایران بتواند یه شبه ماهواره بسازد و در مدار قرار بدهد. ایران اولین مرتبه است که می خواهد این کار را بکند بعدش باید تحقیقات فراوانی در این زمینه صورت گیرد از جمله دما را در ان فاصله از زمین هنگامی در مقابل نور خورشید است و هنگامی که نیست داشته باشند چون قطعات الکترونیکی در دمای خاصی کار می کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من گمان کنم که پرتاب یه طوری شکست خورد یا به خاطر مسائل تکنیکی به عقب افتاده یا منفجر شده. بعد هم همان طور که میدانید این نامهای سفیر امید و امید و مخلوط کردن نامهای فارسی با عربی ایجاد شبه میکنه و عامه را گیج. بهر حال شکست در چنین پروژههایی هست همانطور که حتا روسیه و امریکا گاهی دوچار چننین مشکلاتی میشوند. فرقش در ایران متاسفانه این است که اخبار به درستی بیان نمیشوند. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد خبری که آقای رییس جمهور دادن من به شخصه چند نظر رو دارم:
1-احتمالاً این یه سوء تفاهم بوده،و ایشون به اشتباه پرتاب ماهواره رو گفتن،در حالی که پرتاب ماهواره بر رو منظورشون بوده(خوب این که نا ممکنه)
2-به ایشون گفتن پرتاب ماهواره بر در هفته جاری و پرتاب ماهواره در آینده نزدیک و ایشون با توجه به اسم این پروژه که سفیر امید هست دچار اشتباه شدند و گاف دادن(بیشترین احتمال رو داره)

توی فیلم پرتاب که من سوتی یا اشتباهی نمیبینم . توی متنی هم که خودت گذاشتی اشتباهی دیده نمیشه :

اجازه پرتاب ماهواره بر سفیر امید را صادر می نمایم.

توی فیلم هم بطور واضحی میگه ماهواره بر و حرفی از ماهواره زده نمیشه !
من که نفهمیدم منظور شما چیه ! میشه روشنسازی کنید !

ضمنا اینطور که اعلام کردند تا به حال دو ماهواره از ایران پرتاب شده و ماهوارهء امید اگر قبل از مصباح پرتاب بشه سومین ماهوارس . عنوان تاپیک اشتباهه .

گذشته از اینها انقدر نباید سر مسائل پیش پا افتاده حساس بود . حالا اسمش میخواد سفیر باشه میخواد سفیر امید باشه ( قبلا اسمش تنها سفیر بود حالا حتما پیش خودشون گفتند چون میخواد بره شرایط پرتاب امید رو در فضا بررسی کنه بهش بگیم سفیر امید !!! واقعا این به نظرتون مهمه ؟؟؟ ) ! مهم اینه که پرتاب شده و بقول گریپن مهمتر اینه که داره روی این امور ( ساخت و پرتاب ماهواره و موشک ) کار میشه . اینجور مواقع حتی شکست خوردن هم خودش نوعی پیروزیه . چون در جهت رسیدن به هدف نهایی اتفاق میفته .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منظورم از گاف، حرفی بوده که آقای احمدی نژاد در ترکیه زده بودن.به نظرم ایشون هم در اثر ترکیب نام های سفیر و امید دچار اشتباه شدند.شاید هم ماهواره برای پرتاب آماده نشده بود. در هر حال مطمئنیم که پرتاب فقط ماهواره بر بوده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.