worior

میـکـرو گـراویـتـی و بررسی خـواص فیزیکی در حالـت بی وزنـی ( جاذبه صفر )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

راستش روش دیگه ای هم وجود داره اما تراست کمی تولید میکنه ! نیاز به یک منبع برق 30 کیلوولتی هم داره یه بار قبلا میخواستم درست کنم ولی دیدم ارزش تحقیقات به این شکل رو نداره ولش کردم !
علتش هم این بود که هیچ وسیله محاسباتی نداشتم فقط یدونه اسیلوسکوپ بود که نمیشه گفت وسیله به این !
در مورد این نیرو باید بگم چیزهای عجیب تر از این زیاده زیاد ! یکبار قبلا گفتم که بر اساس اثر کواندا و همین شکل از تولید نیرو یعنی الکتروگراویتی آلمانی ها یکارهای کرده بودند که توسط آمریکایی ها نتایج اون سرقت شد ولی بعد گفتن که بشقاب پرنده های در سال 1950 براساس این روش ساخته شده که سرعت برخاست عمودی رو تا 2 ماخ افزایش داده بودند چقدر قابل مستند هست نمیدونم ولی از قرار معلوم ایالات متحده دستاوردهای مربوط به الکتروگراویتی رو مخفی نگه میداره و هنوز دارن روی این قضیه کار میکنند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]انیشتین سالها پیش تئوری مبتنی بر دستکاری جاذبه با خواص مغناطیسی داد نیکولای تسلا هم یک دستگاه تولید جاذبه عکس بر اساس همین تئوری ساخت که یک تخم مرغ رو عمود نگه میداشت حالا تخم مرغ چرا نمیدونم ولی فکر کنم تخم مرغ خواص پارامغناطیس داشته !
مبحث ویژه ای در دنیا بعنوان الکتروگراویتی مطرح شده پدیده ای هست که میگن حتی خارج از جو زمین وجود داره و دلیل منطقی براش پیدا نکرده اند کسی در مورد این مسئله چیزی میدونه ![/quote]

[color=brown]البته باید بگم که کاملاً درسته که نظریه های زیادی در مورد خنثی کردن نیروی جاذبه وجود داره ولی حالا به هیچ نتیجه قطعی نرسیده . بشر داره روی دو روش عمده فکر میکنه . یکی اینکه بیاد یه محیط درست کنه که جاذبه نتونه توش نفوذ کنه . دیگر اینکه به یه روشی بتونه نیروی جاذبه را خنثی کنه . اولی را که اصلاً نتونستن ولی دارن روی دومی کار میکن .
چند تا از این تئوریها را مطالعه کردم ولی تا حالا هیچکدوم به طور یقین اثبات نشدن . این نمونه خاصی که اشاره کردی ( انیشتین و تسلا ) تا حالا به گوشم نخورده .[/color]

[quote]پدیده بیفلد- براون از نادر پدیده‌هایی است كه بدون ایجاد صدا یا صدای بسیار كم(صدای هیس ناشی از لرزش فویل آلومینیم) رانش قابل توجهی تولید ایجاد می‌كند. این سكوت یك مزیت بسیار بزرگ در مقایسه با روش‌های مكانیكی تولید پیشرانش می‌باشد و با مشاهدات اخیر در مورد اشیای پرنده ناشناس تطابق دارد.
برخلاف موتور جت كه با ایجاد حرارت بسیار كار را برای دستگاه‌های ردیابی مادون قرمز آسان می‌كند، هیچ‌گونه تابش مادون قرمز یا امواج الكترومغناطیسی در باندهای دیگر ندارد. این موضوع ردیابی چنین پرنده‌ای را دشوار می‌كند این ویژگی نیز با مشاهدات اخیر پرنده‌های ناشناس تطابق دارد.
یك ویژگی اشیای ناشناس رویت شده نور خیره‌كننده تابیده شده از آنهاست. این پرسش مطرح می‌گردد كه چرا وسیله‌ای كه برای عملیات جاسوسی استفاده می‌شود باید چنین نقطه ضعف بزرگی داشته باشد؟ شاید یك پاسخ به این پرسش آن باشد كه در تكنولوژی مورد استفاده در این پرنده‌ها تابش نور از جسم پرنده اجتناب ناپذیر است.[/quote]
[color=brown]
00Amin جان دستت درد نکنه . در این مورد مطلب مستند از منبع معتبر داری که تایید کنه . یه خرده مشکوک میزنه . اسمش چیه [/color]؟

[quote]در مورد این نیرو باید بگم چیزهای عجیب تر از این زیاده زیاد ! یکبار قبلا گفتم که بر اساس اثر کواندا و همین شکل از تولید نیرو یعنی الکتروگراویتی آلمانی ها یکارهای کرده بودند که توسط آمریکایی ها نتایج اون سرقت شد ولی بعد گفتن که بشقاب پرنده های در سال 1950 براساس این روش ساخته شده که سرعت برخاست عمودی رو تا 2 ماخ افزایش داده بودند چقدر قابل مستند هست نمیدونم ولی از قرار معلوم ایالات متحده دستاوردهای مربوط به الکتروگراویتی رو مخفی نگه میداره و هنوز دارن روی این قضیه کار میکنند![/quote]

[color=brown]در مورد چیزهایی که مستندتر باشه بهتر میشه بحث کرد . الان چند نفر دانشمند هستند که تئوریهاشون در حال بررسیه . مثلاً Martin Tajmar داره روی ارتباط بین ابررسانا و جاذبه زمین کار میکنه . خیلی هم جدی و مستند داره این کارو انجام میده و همه دنیا خبر دارن .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابک جان در مورد اثر بیفلد براون چندین مقاله خوندم و این روش در خیلی از کشورهای دنیا آزمایش شده چیز پیچیده ای هم نیشت یک اثریه که اتفاقی بدست اومده شرایط آزمایش برام فراهم نشد ولی فکر کنم یک نفر توی تهران بصورت تجربی این کار رو انجام داد !
سقف پروازی که با این روش بدست اومده اخرین رکوردش 2 متر بوده بیشتر توجیح منطقی نداشتن این قضیه مشکل افرین بوده !
من با چشم خودم فیلم تحقیقات یک دانشمند خارجی رو دیدم که با استفاده از الکتروگراویتی آبی رو از لیوان بدون دسخوردن قالب آب بیرون کشید البته اینها همه آزمایشات تجربی هستش و در مورد بی 3 تحقیقات فراوانی برای عملی کردن این پدیده ها صورت گرفت که نتیجه اون تبدیل جریان های گردابی لایه مرزی به جریان صاف و ممتد با استفاده از تبدیل هوای عبور کننده در ماخ 3 به پلاسما انجام شد و هنوز رویه کاملی برای اینکار وجود نداره که کاملا موفقیت آمیز یا شناخته شده به لحاظ علمی باشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منبع: پدیده بیفلدبراون و استفاده آن در پرنده‌های امروزی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این هم تصویری از اون وسیله که با اثر مغناطیس از زمین بلند میشه اگر خواستیددستورالعمل ساختش رو میدم !
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_lifter2.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب اگر تصویری بخواهید طول میکشه ولی اگر توضیحی بخواهید یه ده دقیقه دیگه میگم چون کار پیش اومده ! اون مونیتوری هم که باز کرده فکر کنم بخاطر تامین ولتاژ این وسیله باشه !
چون توی مانیتور ها وسیله ای هست که ولتاژ بسیار زیادی تولید میکنه !
مثل اینکه مشکل رفع شد:

برای یه همچین کاری همونطور که توی عکس هم میبینید بروش مهندسی معکوس عمل کنید ابتدا قسمت پایینی که میبینین رو با قطعات آلومینیومی درست کنید بعد اون 3 تا گوشه رو با چوب شاید توی عکس واضح نباشه اما بالای این سه تا چوب با سیم مسی به هم وصله !
حالا ولتاز مورد نظر یعنی 30 کیلوولت رو به اونها وصل کنید این ولتاژ باید در بازه 15 تا 30 کیلوهرتز باشه اگر اشتباه نکنم و بین آنود و کاتود تفاوت وجود داره اگر اونها رو جابجا کنید در یکی از حالتها سرعت و توان برخواستن بیشتر میشه !
یکبار میخواستم درست کنم اما متاسفانه جور نشد بعد چون ابزار های بررسی و محاسبه برای مثل گاز آرگون یا مقادیری پلاسما گازی و ... برای بررسی چگونگی این رفتار نمیشد پیدا کرد بیخیال شدم چون ساختن چیزی که قبلا ساخته شده و اثبات هم شده فایده نداره بهر حال اگر ساختید عکس رو بزارید ببینیم:mrgreen:
این هم یه عکس از نمونه های ساخته شده ! :lol:
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_jlnlifters.jpg[/img]

[color=brown]عکس با استفاده از _Normal کوچکتر شد

Babak_im1[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مبحث بسیار علمی و مفیدی است و از بابک و واریو گرامی تشکر میکنم.

واریور،
این وسیله فکر کنم همونی باشه که 50 سال قبل اختراع شد؟ پنتاگون چند تا کارشناس برای بررسی و مشاهده اون فرستاد اما نتیجه گزارش این بود که کاربرد نظامی ندارد و دقیق یادم نیست ولی فکر کنم گفتن بچه بازی هست یا رویایی هست از این حرفها ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از این مفاهیم مربوط به این وسیله در بالهای بی 3 استفاده شده البته چطورش رو نمیدونم اما باعث میشه تا هنگام تغییر موضع فلپ ها جریان گردابی روی لایه مرزی پیش نیاد ! یا بقولی هوای عبوری رو تبدیل به پلاسمای روان میکنه ! تا تعادل بهمم نخوره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]ابتکار خیلی جالبی بود ولی کاربرد کلی هنوز پیدا نکرده . شاید بتونه منجر به پایه ریزی فکر جدیدی بشه و از این بحث ها نتیجه مفیدی به دست بیاد .

حالا این تاپیک از کجا ادامه پیدا میکنه ؟ [/color] :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهتره برگردیم عقب به قبل از الکتروگراویتی !
کمی در مورد همون مباحث میکروگراویتی صحبت کنیم دوستان اگر پدیده خاصی که مرتبط با جاذبه باشه سراغ دارند بگن تا روش بحث کنیم :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام خدمت دوستان .
نمیدونم چی شده که تا حالا این تاپیک رو ندیده بودم .
حالا با اجازه دوستان من هم نظرم رو درمورد جاذبه بگم .
نیوتون در تعریف جاذبه گفت : در جهان هر دو جسم یکدیگر را به سوی خود جذب میکنند اما همواره نیروی جسم بزرگتر بر جسم کوچکتر غلبه کرده و در نتیجه جسم کوچکتر به طرف بزرگتر به حرکت در می اید . اما این نظریه اشکالات زیادی داره که مهمترینش همون مدار عطارد بود . نظریه تقریبا مهم بعدی نظریه انیشتین بود که اومد مفهوم نیرو رو از گرانش حذف کرد . انیشتین میگه : جاذبه عبارت است از انحنای فضا تحت تآثیر یک جرم معین . خوب این نظزیه هم در بعضی جاها کم میاره به طور مثال Big Bang یکی از دانشمندان هم عصر انیشتین بوکهاردهایم اومد به نظریه انیشتین یه نکاتی اضافه کرد . اون گفت که همه نیروهای بنیادی طبیعت از جمله نیروی الکترومغناتیسی مانند نبیروی جاذبه از ابعاد فضا به وجود میاد . هایم جهان رو 6 بعد در نظر گرفت که در اون نیروی جاذبه و الکترو مغناطیسی یه هم کوپل شده اند . در جهان 4 بعدی اینشتین نمی شد با تغییر میدان الکترو مغناطیسی شدت میدان جازبه را تغییر داد اما در جهان 6 بعدی هایم این محدودیت نبود . هایم می گفت که می شه انرژی الکترو مغناطیسی رابه نیروی جازبه تبدیل کرد و بلعکس . همچنین اون می گفت که یک میدان مغناطیسی گردنده می تواند تأثیر میدان جازبه را بر روی یک سفینه فضایی انقدر کاهش بده که سفینه بتونه از زمین بلند شود . این نظریه یکم بهتر شد اما بازم اشکال داره . اما نظریه که بتونه جاذبه رو تعریف کنه البته در تموم موارد چیزی نیست جز نظریه کوانتوم جاذبه که خیلی خیلی این دانشمندا رو سرگرم خودش کرده .

اما من یه نظریه برای خودم دارم و اسمشو گذاشتم نظریه تکاملی جاذبه : :mrgreen:
من میگم جهان تنها از ماده و پاد ماده تشکیل شده و گرانش همون برهم کنش ماده و پاد ماده است .( البته بین خودمون بمونه ها ) کلا همه قوانین فیزیک رو به هم ریختم . :lol: icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در جهان هر دو جسم یکدیگر را به سوی خود جذب میکنند اما همواره نیروی جسم بزرگتر بر جسم کوچکتر غلبه کرده و در نتیجه جسم کوچکتر به طرف بزرگتر به حرکت در می اید[/quote]

[color=brown]این جمله را نمیتونم قبول کنم . به دو دلیل . لزومی نداره به جسمی که نیرو وارد میشه ، حتماً به حرکت در بیاد .

یک اشکال دیگه هم داره . جسمی که بزرگتره لزوماً به جسمی که کوچکتره نیروی بیشتری وارد نمیکنه . جسمی نیروی بیشتری وارد میکنه که جرم بیشتری داشته باشه نه اندازه بزرگ .[/color]

[quote]جاذبه عبارت است از انحنای فضا تحت تآثیر یک جرم معین[/quote]

[color=brown]جمله جالبی هست و من تو تاپیک واریور یه همچین تئوری را مطرح میکردم [/color]

[quote]کلا همه قوانین فیزیک رو به هم ریختم [/quote]

[color=brown]چه اشکالی داره ؟ من هم نظریات مخصوص خودمو دارم . شاید 100 سال دیگه دنیا به نظریات ما رسید و اثبات شدند ! به نظر من بهتره هیچوقت خودمونو به نظریات قدیمی محدود نکنیم و همیشه ذهن را پرواز بدیم .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
این جمله را نمیتونم قبول کنم . به دو دلیل . لزومی نداره به جسمی که نیرو وارد میشه ، حتماً به حرکت در بیاد .

یک اشکال دیگه هم داره . جسمی که بزرگتره لزوماً به جسمی که کوچکتره نیروی بیشتری وارد نمیکنه . جسمی نیروی بیشتری وارد میکنه که جرم بیشتری داشته باشه نه اندازه بزرگ .

[/quote]
کاملا درست میگید . نظریه نیوتون دارای اشکالات فراوانی است .
نیوتون زمان خودش یه چیزایی گفت اما با پیشرفت علم کم کم بعضی از نظریه هاش اشتباه از کار در اومدند .

[quote]
جمله جالبی هست و من تو تاپیک واریور یه همچین تئوری را مطرح میکردم

[/quote]
این نظریه خوب هستش اما ایرادهایی داره . اگه انیشتین اون موقع جهان رو بیشتر از 3 بعد در نظر می گرفت نظریه هاش خیلی دقیق تر می شد . الانم که می بینید از بعضی نظرات انیشتین هم ایراداتی گرفته میشه
این نظریه هایم هم بدک نیست میتونه همچین بیشتر پدیده های حال حاظر رو توجیه کنه . اما ایرادش همون 6 بعدی گرفتن جهان است .
ما نظریاتی داریم که جهان رو تا 26 بعد در نظر گرفته . یا نطریه معروف ریسمان که جهان رو 10 بعد در نظر می گیره . :mrgreen:

[quote]
چه اشکالی داره ؟ من هم نظریات مخصوص خودمو دارم . شاید 100 سال دیگه دنیا به نظریات ما رسید و اثبات شدند ! به نظر من بهتره هیچوقت خودمونو به نظریات قدیمی محدود نکنیم و همیشه ذهن را پرواز بدیم .
[/quote]

ممنون که بهم امیدواری دادی . یادمه یه زمانی این حرف ها رو سر کلاس فیزیک فکر کنم سال دوم یا سوم دبیرستان بودیم می زدیم معلم ما رو از کلاس انداخت بیرون گفت تو داری به نیوتون توهین می کنی .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای اینکه بدونید اجسام در تولید گرانش نسبت به همدیگه موثرند بر اساس آزمایش که توسط دانشمندان انجام گرفت یک قطعه 500 یا 200 کیلویی دقیقا نمیدونم چقدر از سرب رو در کنار پرتو های لیزر قرار دادند .
نتیجه آزمایش قبل از قرار گرفتن این قطعه سربی این بود که پرتو ها با شکل خاص روی سنسور گیرنده مربوطه می افتادند اما به محض نزدیک شدن این قطعه سربی مشاهده شد که مقدار بسیار کمی انحراف و تفاوت شکل در پرتو ها ضاهر میشه و هر بار با نزدیک کردن این قطعه این انحراف مشاهده میشه . البته از سرب به دلیل تراکم و چگالی جرمی بالا استفاده کردند و نشون داد که تراکم و چگالی در ایجاد کشش بین دوجسم کاملا موثره.

یادمه یک بار قبلا به ماگمای در حال چرخش درون زمین اشاره کرده بودم . ماگما مواد مذاب درون اعماق زمین است که به شدت گرم و از ترکیبات فلزی نیز برخوردار است و زیرپوسته زمین در نزدیک هسته در حال گردش است . خوب بااین آزمایش و قبول این فرض میشه گفت که ماگما موثره اما باز هم دلیل تنها نیست چرا که شاید این حالت مزیدی بر علت باشه تا خود علت یعنی یکی از دلایل انحنای فضا زمان اطراف زمین.بعلاوه مقدار زیادی دلیل دیگه با توجه به این موضوع میشه اصل الکتروگراویتی یا دستکاری جاذبه با مغناطیس رو همونطور در جهان 6 بعدی بوکهاردهایم هست توجیح کرد اما باز هم دلایلی رو مثل فشار فضا به زمین رو باید در کنار این قرار داد ضمن اینکه علت گرانش بر اثر چگالی ممکنه به فلزات محدود نباشه و باید اونرو در میدان کوانتوم بررسی کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.