Stealth

بمب های فسفری.

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]مطلب مقاله اي چيز ديگه اي نيست؟[/quote]

واریو عزیز این عنصر رو به طور مختصر شهر دادن شما در چه مورد اطلاعات می خواین .
من یه توضیح خیلی کم در مورد این عنصر که الان یه عصر خانه برانداز شده می گم ، امیدوارم مفید باشه .

فسفر در طبیعت به حالت آزاد پیدا نمیشه . مهمترین سنگ معدنی که ازش فسفر استخراج میشه فسفات کلسیم هست که اونو به همراه سیلیس و زغال کک در کوره الکتریکی حرارت می‌دن .

فیفر سفید ( p4 ) ، فسفر سیاه ، و فسفر قرمز که همون فسفر سفید هست که حرارتش می دن . خطر ناک ترین فسفر سفید هست .
اما این عنصر چیه :
( این قسمتشو چون یکم تخصصی هست از داشنامه براتون نقل قول می کنم )
"" فسفر سفید ، جامدی مومی‌شکل است که بلورهای آن از تجمع مولکولهای P4 شده است. اما در حالت بخار ، به صورت مولکولهای مجزا وجود دارد. مولکولهای P4 به صورت چهار وجهی منتظم است و در هر یک از گوشه‌های این چهار وجهی ، یک اتم فسفر وجود دارد که با پیوندهای کووالانسی با سه اتم فسفر دیگر متصل است و از آنجا که زاویه پیوندهای آن ، 60 درجه دارد و همین زاویه که انحراف زیادی از زاویه عادی اوربیتالهای P (90درجه) دارد، موجب می‌شود که پیوند P-P ضعیف و ناپایدار باشد.

از این رو ، فسفر سفید بسیار فعال می‌باشد، یعنی انرژی فعالسازی آن خیلی پایین است و به همین دلیل ، در هوا خود به خود آتش می‌گیرد. بنابراین فسفر سفید را در زیر آب نگهداری می‌کنند تا از تماس با هوا مصون بماند. نیروی بین مولکولی در فسفر سفید از نوع لاندن است.

فسفر سفید در آب حل نمی‌شود، چون مولکول آن غیر قطبی است. ولی در حلالهای غیر قطبی نظیر نفت و دی‌سولفید کربن حل می‌شود. فسفر سفید خاصیت سمی دارد ""

همونطور که گفته شد این ماده در برابر اکسیزن بسیار سریع واکنش میده .
اگه دوران دبیرستان (فکر کنم سال دوم) یک آزمایش بود مبنب بر تولید آتش زیر آب ، اگه اون آزمایش رو انجام داده باشید درک می کردید که الان داره سر مردم غزه چی میاد . تو اون آزمایش تنها 1 گرم فسفر سفید استفاده می شد اما باید از 5 ، 6 متریش اونو نگاه می کردید تا خطری براتون نداشته باشه .
تازه دره و پنجره هارو هم باز کنید . این ماده تنا در صورتی خاموش میشه که یا اکسیژن بهش نرسه یا ماده اش تموم بشه . هیچ راه دیگری برای خاموش کردنش نیست . اگرم روش آب بریزی اون مواد حاصل از سوختن فسفر تبدیل می شه به اسید فسفریک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلاح وحشتناکیه و درست نیست که علیه غیر نظامی ها استفاده بشه .
اما بنظرم داشتن اون برای کله پا کردن نیروها دشمن لازمه.

راستی فسفر توی بمبها به تنهایی به کار میره یا اینکه با ماده ی دیگه ای ترکیب میشه ؟ و اینکه میزان تولید حرارتش چقدره ؟ کمتراز 4000 درجه یا بیشتر ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يه روز تو زمان خلافت علي(ع) نيروهاي معاويه يه قسمت كوچك مرزي رو غارت ميكنن و طلاي زنارو از دستاشون در ويارنو و خلاصه كلي جنايت ميكنن. خبر به گوش علي(ع) ميرسه ميگه:اگه امروز مسلماني از شنيدن اين خبر از غصه دق كنه و بميره من نه تنها تعجب نمي كنم بلكه به اون آفرين هم ميگم.!!!
توجه كنيد به شرايط امروز غزه و اينكه مسلمانان ككشون هم نميگزه. زحمت ميكشن قضايا رو محكوم ميكنن! به خدا قسم از ابتداي شروع اين ماجرا دارم ديوونه ميشم ولي كاري از دستم بر نمياد تنها. آرزوي مرگ ميكنم وقتي ميبينم يه مظلوم(اونم مسلمون!) همچين بلايي سرش مياد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]راستی فسفر توی بمبها به تنهایی به کار میره یا اینکه با ماده ی دیگه ای ترکیب میشه ؟[/quote]

*در صورت ترکیب با اکسیژن خود به خود می سوزه*

مثل اینکه فسفر را در قستمی از بمب قرار می دن.و چاشنیی رو در اطراف محفظه ی فسفر.بعد از پرتاب این چاشنی ها در یک فاصله ی معین از زمین منفجر

می شن و محفظه میشکنه و فسفر با هوا ترکیب و شروع به سوختن می کنه.(احتمالا در فاصله ی 20-40 متری سطح زمین)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من در ادامه ي تحقيقاتم به يك جنايت ديگر هم پي بردم و اون جنگ ايران و عراق را كه از ياد نبرديد ...
اونجا يك گلوله ي خاص آزمايش شده بود روي ايراني ها و اون اين بود كه گلوله حاوي مواد آتش گيرنده و گاها حاوي مواد سمي . وقتي شليك ميشود به سينه ي فرد ميخورد . الباقي را .....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
يه نكته رو بگم كه در صورتي كه سوختن هر چند كم باشد باز اين نوع بمب مسموميت شديدي در بدن ايجاد مي كند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا اینها رو ول کنید بگین ببینم ساختش راحته پس فردا جنگ شد اونا با خیال راحت از این بمب ها نریزن سرمون ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب sargnt اگر قرار باشه که ما هم مثل اونا بریم یه جایی رو فتح کنیم بعد رو سر همون مردم بمب فسفری بریزیم دیگه چه فرقی با اونا داریم؟؟ icon_razz از روی احساسات تصمیم نگیر دآش!

[quote]مهدی فاطمه این قدرت به من بده که من تمام کننده زندگی ایننان باشم الهی آمین [/quote]

از این پاکان در راه ناپاکی می خوای استفاده کنی؟؟ :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مرد مردانه کار و باید یکسره کرد
تا کی باید منطقه باید به این وضعیت باشه این اینجا نشستیم راحت حرف می زنیم اون بیچاره ها 60 ساله دارن نابود میشن این قوم به هیچ کس رحم نمی کنه
یا باید 2 تا کشور مستقل بشن که لااقل مردم راحت باشن تمام بشه بره به خوبی خوشی(راه حل تنبلانه)
یا همه کشور های عربی مسلمون بریزن سرش با اون عمص کمش چند تا بمب اتمی می خواد بزنه تا بیاد بزنه فتح شده رفته شاید یه خورده کشته بدیم مشکل از اختلاف چند کشور مسلمان با هم هست همه هم قدرت می خوان کاری پیش نمی ره
نشستیم شعار می دیم به نامه سازمان ملل فاتحه نمی خونه به شعار ما که دیگه تکلیف روشن این قضیه خیلی کش دار شده ظبق 2 راه بالا باید تمام بشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين سلاح قبل اينكه قرباني به خودش بياد عصب هاش رو هم ميسوزونه
و طرف دردي رو حس نميكنه
اما اونقدر بدن رو ميسوزونه كه خون قرباني به بالا رفتن دماش باعث مرگ سريعش ميشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.