Karim1504

همه چیز در مورد چتربازی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[align=center][b]به نام الله شروع میکنم[/b][/align]

[b]تاريخچه پيدايش و تکميل چتر و يگانهاي چترباز :[/b]

الف- در سال 1590 ميلادي شخصي به نام (فاستوفرانزيو) از ايتاليا به فكر تهيه و استفاده از چتر نجات افتاد ولي مدارك زنده‌اي در دست نيست كه آيا نامبرده از چتر اختراعي خود استفاده كرد يا خير.
ب- در سال 1783 ميلادي شخصي به نام (سباستين لنورمند) از فرانسه چتري اختراع كرد و مردم را به تماشاي آن دعوت نمود و در اجتماع مردم اعلام نمود كه اين چتر براي نجات و رهاي از ساختمان‌هايي كه دچار حريق نمي‌شوند بسيار مفيد مي‌باشد ولي معلوم نيست از اين چتر استفاده عملي شد يا خير.
پ- در سال 1793 ميلادي كه يكي از افراد نظامي فرانسه به نام آندره ژاك گارترين كه جوان فعال و پرشوري بود توسط قواي نظامي مجارستان اسير و در شهر بوداپست زنداني گرديد، ولي حس ماجراجوئي او را به فكر راه نجات انداخت تا آنكه به منظور فرار از زندان ملافه رختخواب خود را به شكل چادر چتر تهيه كرده و از نخ ريسمان بندهايي تهيه و به آن تعبيه نمود و در فرصت مناسب از بالاي برج قلعه زندان با استفاده از چتر مزبور به پائين پريد و با آنكه به خارج از قلعه خود را رسانده بود ولي به علت شكستن يكي از پاهايش موفق به فرار نگرديد و مجدداً دستگير و زنداني شد.
گارترين در سال 1797 ميلادي از اسارت آزاد شد و پس از ورود به فرانسه تجربيات خود را در مورد امكان استفاده از چتر نجات تعقيب كرد تا اينكه چتري تهيه نمود كه بدون دهانه فرار بود و محيط دهانه حمله‌اش 8/7 متر و تعداد 36 رشته بند داشت و با اين چتر گارترين اولين پرش خود را به وسيله يك بالن از ارتفاع 400 متري بدون سانحه در پاريس اجرا كرد و مورد توجه مردم قرار گرفت و پس از تمرينات زياد در فرانسه به كشورهاي انگلستان و روسيه مسافرت نمود و پرش از بالن را با استفاده از چتر اختراعي خود در آن كشورها نيز به معرض نمايش گذارد و مورد توجه مردم قرار گرفت و نيز در همان سال چنين اظهار داشت : شكي نيست كه اين چترها در آينده به عنوان يك وسيله جنگي به كار خواهند رفت بنابراين خوشبخت دولتي كه اول آن را به كار برد.
ت- در سال 1808 ميلادي يك نفر هلندي به نام (جوراك كوپر) هنگامي كه با بالن مشغول پرواز بود به علت بروز آتش‌سوزي در بالن به وسيله چتري كه خودش تهيه كرده بود، به بيرون پريد و سالم به زمين رسيد.

ث- بالاخره علاقمندان به فن پرش در جهان براي آنكه اختراع و پيشرفت تكميل چتر متوقف نگردد به فعاليت بيشتر پرداخته و در تكميل آن تلاش بسياري به عمل آوردند به طوري كه در سال 1873 شخصي به نام (رابرت كالينك) از انگلستان چتري اختراع كرد كه محيط دهانه حمله‌اش 34 فوت بود. اين شخص در ابتدا براي آزمايش چتر مزبور مي‌خواست از وجود حيوانات استفاده كند ولي به علت مخالفت انجمن حمايت حيوانات در اين مورد توفيق حاصل نكرد و مجبور شد خودش با چتر مورد بحث اجراي پرش بكند و از ارتفاع 500 پائي از يك بالن پرش كرد، اما به علت عدم دقت در بسته‌بندي چتر باز نشد و مخترع از ارتفاع 5000 پائي به زمين سقوط كرد و از بين رفت.

ج- تا تاريخ 1903 ميلادي اختراع و استفاده از چتر فقط به منظور پرش از ارتفاعات مانند ساختمانها و بالن‌ها بود زيرا هنوز تا آن زمان هواپيما اختراع نشده بود تا اينكه در سال مزبور اولين هواپيما در ايالات متحده امريكا به پرواز درآمد و پا به پاي پيشرفت صنعت هواپيماسازي در دنيا تكميل ساختمان پرش نيز توسعه پيدا كرد بطوريكه در سال 1905 ميلادي يك نفر امريكايي به نام (توماس اسكات) و بعداً هم شخص ديگري به نام (چارلز برادويچ) چتري اختراع كردند كه تقريباً شبيه چترهاي امروزي بود كه ساختمان چترهاي مزبور به مرور زمان تكميل شده و به صورت چترهاي امروزي درآمده‌اند.

[b]ادامه دارد ...........[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b][color=red]پيدايش و تشكيل يگان‌هاي چترباز :[/color][/b]

الف- در كشورهاي خارج: توسعه صنعت هواپيماسازي و توجه به اجزاي عمليات رزمي سريع دولتهاي بزرگ دنيا را به فكر تشكيل واحدهاي ضربتي هوابرد و استفاده از تحرك سريع و قدرت رزمي آنها در جنگ‌هاي آينده وادار ساخت اما طبق مدارك موجود تا سال 1930 ميلادي هيچكدام از دول جهان فعلاً دست به تشكيل و آموزش يگانها چترباز نزدند ولي اولين كشوري كه در همين سال اقدام به آموزش و تشكيل يگان‌هاي چترباز نمود روسيه شوروي بود.
[align=center]
[img]http://img3.fpsbanana.com/ico/sprays/cccp_400x400_copy_2.png[/img][/align]
به طوري كه اولين پرش دسته‌جمعي يگانهاي هوابرد شوروي در همان سال اجرا گرديد و در همين سال در حين اجراي مانور ارتش سرخ يك تيم چترباز مركب از يك نفر افسر و 8 نفر سرباز در پشت خطوط جبهه دشمن پياده شد و قرارگاه ارتش را اشغال نمودند. در سال 1934 ميلادي ارتش روسيه شوروي داراي مراكز آموزشي متعدد چتربازي بود بطوريكه تعداد پرسنل چترباز آن تا آخر سال مزبور به بيست هزار نفر بالغ مي‌گردند و اولين قسمت متشكل يگان هوابرد در اين كشول در سال 1930 ميلادي به وجود آمد و در همين سال يك لشكر كامل از يگانهاي چتربازي از راه هوا به وسيله هواپيما از مسكو به نبدرولادي وستيك واقع در مشرق آن كشور حمله گرديد و يكسال بعد يعني درسال 1936 در مانوري كه در نزديكي شهر كيف ارتش سرخ اجرا مي‌كرد، يك لشكر كامل از يگان‌هاي چترباز خود را با تجهيزات كامل كه شامل 15 قبضه توپ كوهستاني و 150 قبضه مسلسل سنگين و ساير وسايل رزمي بود در مدت دو ساعت و 8 دقيقه در منطقه موردنظر از راه هوا پياده كرده و شهري را كه به عنوان هدف تعيين شده بود اشغال نمودند به دنبال نمايشات چتربازي ارتش سرخ ساير دول اروپائي به ترتيب آلمان‌ها- ايتاليائي‌ها و فرانسويان دست به تشكيل و آموزش يگانهاي چترباز زدند ولي كشورهاي مزبور تا سال 1940 درباره استفاده عملي از وجود يگانهاي چترباز در صحنه عمليات رزمي و همچنين ارزش جنگي چتربازان هنگامي كه دور از منطقه تداركاتي و يگانهاي اصلي قرار مي‌گيرند در شك و ترديد بودند و چندان اهميتي به آموزش تشكيل و توسعه آن مبذول نمي‌داشتند به طوريكه اقدامات آنها در اين مورد از جنبه نمايشات تجاوز نكرد تا آنكه در سال 1940 ميلادي دولت روسيه در جنگ فنلاند عملاً از وجود يگانهاي هوابرد استفاده كرد و اولين كشوري بود كه در عمليات رزمي يگانهاي چترباز را به كار برد.

[align=center][img]http://rlv.zcache.com/soviet_airborne_poster-p228155602740639751tdad_210.jpg[/img][/align]

[b]ادامه دارد....[/b]

[b][color=red]منبع تمام مطالب Karim1504 می باشد و استفاده در وبلاگها و وب سایتها با درج نام MILITARY.IR بلامانع است.[/color][/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موضوع خیلی خوبیه کریم جان دستت درد نکنه منتظر ادامه ش هستیم. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهش میکنم دوست عزیزم.هر روز سعی میکنم چند صفحه تایپ کنم icon_cheesygrin
این مطالب حاصل دسترنج 1 ساله منه که تحت عنوان کتاب آموزش معلمی چتربازی چاپ کردم ولی بعللی فایلهای متنیش از دستم رفته و از رو کتاب وقت کنم تایپ میکنم. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا یه سوال.

کریم تاحالا خودت چتر بازی تفریحی رفتی؟؟!!!اگه رفتی چطوریه؟؟!!قیمتش چه قدره؟؟!!چه قدر اموزش می خواد؟!؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من چترباز نیستم ولی چتربازان را دوست دارم icon_cheesygrin
اگر تمایل بدیدن دوره های غواصی ، پاراموتور و پاراگلایدر داشتید اعلام کنید تا شماره اساتید مربوطه را بهتون بدم تا خودتون باهاشون صحبت کنید..(فقط دوستان ساکن تهران) :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]دستت درد نكنه حاج كريم ، ابتكار جالبيه .

در مورد دوره غواصي هم اگه ممكنه منو راهنمايي كن ببينم از لحاظ تئوري از كجا ميتونم مطلب گير بيارم icon_cheesygrin [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در مورد دوره غواصي هم اگه ممكنه منو راهنمايي كن ببينم از لحاظ تئوري از كجا ميتونم مطلب گير بيارم[/quote]
آقا بابک تئوری جواب نمی ده که ، اگه عملی بخواهی یاد بگیری بیا اینجا پیش خودم یک کپسول هوا بهت می بندیم و در آب های نیلگون خلیج فارس غواصی می کنی البته به شرط اینکه زیر آب جوشکاری بکنی و پتک هم بزنی icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابک اگه واقعا وقتش رو داری بهت پیشنهاد می کنم که حتما یه سر پاشی بری کیش یا قشم.(کیش رو به خاطر امکاناتش و وجود مراکز خرید بیشتر توصیه می کنم)

این هم سایت مدرسه ی غواصی قشم:

http://www.qeshmdive.ir

این لینک ها هم برای فهم غواصی بهت کمک می کنه:

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%BA%D9%88%D8%A7%D8%B5%DB%8C

http://divers.blogfa.com

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.