EBRAHIM

10 لپ‌تاپ مناسب براي دانشجويان

Recommended Posts

[color=darkblue]سیستم خوب میخوای؟
____
گرافیک:9600GT 1GB Nvidia (اگه بیشتر میخوای پول بدی GTX 280 )
پردازنده: اینتل Quad 6600 چهار هسته ای
رم: 4GB DDR3 FSB 1600
هارد : 1TB
MainBoard : گیگابایت سری N هرچی بود...فقط سرعت رم بالا داشته باشه ... با مین بورد مشکلی نخواهی داشت...
___
قیمت : حدود 1 میلیون
___
در ضمن کیس تمام عیار 1 تومن در نمیاد عزیز... برو بالای 2
icon_cheesygrin
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موضوع جالبیه.

برای سیستم لازم بود در خدمتم همه نوع پیشنهاد میتونم بدم! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه چیز باحال بگو دیگه حد اکثر 1 تومن بیشتر نشه!!! icon_cheesygrin دستت درست. :lol:

احتمالا 4 شنبه دارم می رم بازار رضا.(جمهوری هم شاید رفتم).

این سیستمی رو که رپتور که گفت تعریفش رو خیلی شنیدم!!حالا یه کم تخصصی ترش کنین لطفا.از نوع سیم و پریز تا سی پی یو و کیس و پاور رو بی زحمت بگین چی بخرم. icon_cheesygrin icon_cheesygrin :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب! چی نوشتی سامان صفحه قبل حالت خوبه؟! پردازنده آی7 975 ؟ میدونی چنده؟ تو ایران زیر یک و دویست با گارانتی پیدا نمیشه!

من دو تا پیشنهاد میدم یکی اینتل دیگری ای ام دی حال خودت انتخاب کن من دومی رو توصیه میکنم چون اولی صهیونیستی!

اینتل
پردازنده core 2 quad q8200
مادربورد asus p5q pro (حدود 150 تومنه که 4 5 تا بورد هم قیمت برابر میشه گفت)
رم corsair 2*2gb ddr2 800 cl4
گرافیک radeon hd 4770
پاور green gp580b
کیس green silent storm
هارد western digital 500gb
مانیتور ال جی 19

ای ام دی
پردازنده phenom ii x2 550
مادربورد asus m4a78t-e
رم corsair 2*2gb ddr3 1600
گرافیک radeon hd 4770
پاور green gp580b
کیس green silent storm
هارد western digital 500gb
مانیتور ال جی 19

به اضافه کیبورد ماوس ... که هر دو میشن حدود 1 تومن!

درباره سیستم اولی برای مادربوردش نظر دقیق نمی تونم بدم چون باهاش کار نکردم اما کراسفایر داره که در صورت با کیفیت بودن عالیه. ولی سیستم دومی رو که خودم احتمالا ببندم یک نکته فنی داره که میشه با مادربورد مزبور با یکمی شانس دو هسته قفل شده پردازنده رو باز کرد تا بشه 4 هسته ای! در کل دومی قویتر از اولیه اگر اورکلاک و دو هسته دیگه باز بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]نه اتفاقا مین بورد P5Q فوق العادست از نظر کیفیتی هیچ مشکلی پیدا نمیکنی...میخواستم یکی از همینا بگیرم ولی بعد حس بازی خوابید، گفتم لپ تاپ بگیرم بهتره...
...
اگه نظر من رو میخوای اولی...البته من با هرچی گرافیک ATI مخالفم...فقط Nvidia !!! + هارد 1TB که فکر کنم الان از صد تومن کمتر باشه...در اینصورت عالی میشه...[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید چه گیری دادی به رادئون؟؟!! :mrgreen: راستی بی زحمت یه رم 4 گیگ بده چون از چند تا از دوستان شنیدم بعضی موقع ها لگ می گیره وسط بازی

رفتم بو بنچ مارک نگا کردم دیدم این یارو پردازنده اولیه(اینتل)خیلی رتبه ی خوبی گرفته!!(10 تای اول)ولی اون ای ام دی جزو وسطیاست!!!

گرافیک هم می گم همونی که رپتور معرفی کرد رو ببندم مادربورد جواب می ده؟؟!!(9600GT)

دست همتون درست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس ان شاء الله بورد خوبی از آب در بیاد.

اما درباره کارت گرافیک! نمیدونم چرا دوستان رو nvidia اصرار دارن در حالی که بعد ارایه سری 4 رادئون هر روز سهم بازارش کاهش یافته و با عرضه 4770 مجبور به کاهش کلی قیمتها شده که در یکی از تاپیکها گفتم مثلا 9800 جی تی رو کرده 100 دلار در حالی که 4770 110 دلاره!

بررسی های زیر رو با دقت مرور کنید.

[url=http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-4770-crossfire,2288.html] ATI Radeon HD 4770 In CrossFire: Unbeatable At $220[/url]

[url=http://www.techspot.com/review/163-radeon-hd-4770/]ATI Radeon HD 4770 review: The $100 Killer GPU?[/url]

[url=http://www.guru3d.com/article/ati-radeon-hd-4770-review/] ATI Radeon HD 4770 review[/url]

[url=http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-4770,2281.html] ATI Radeon HD 4770: 40nm Goes Mainstream[/url]

[url=http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/HD_4770/]AMD Radeon HD 4770[/url]

و نتایج دیگه که از طریق جستجوی عبارت radeon hd 4770 review بدست میان.

برای مثال در بازی کرایسس که سنگین ترین بازی هست 4770 برتری کامل بر 9600 و 9800 داره.

[img]http://tpucdn.com/reviews/ATI/HD_4770/images/crysis_1280_1024.gif[/img]

وقتی سایت معتبر tomshardware لقب شکست ناپذیر رو به این کارت میده یعنی محصول فوق العاده ای هست.

نکته: البته در بازار ایران چون محصول هر فروشنده بهترین هست حتی ممکنه 8400 برتر از 4770 بشه!

موضوع مهم دیگه ای که مطرح هست برخورداری مادربورد از فناوری روز که m4a78t-e برتری نسبی بر p5q pro داشته و از قابلیت اورکلاک ، پایداری ، فاز ، پهنای باند و ... بیشتر برخورداره و از رم ddr3 پشتیبانی میکنه که سرعت رم ddr3 1333 تا 20 درصد بیشتر از ddr2 1066 هست حالا اگه تبدیل به 1600 و 800 بشن شاید تا 40 50 درصد اختلاف زیاد بشه.

پردازنده q8200 یک محصول عالیه و میشه با فن تا 3.2 اور کرد. اما پردازنده دومی اگر دو هسته قفل باز و با یک فن قوی به 4.2 اور بشه میرسه به سطح i7 920 !

اگر از دید یک کاربر حرفه ای نگاه کنیم وقتی با یک فن 45 تومنی میتوان با اورکلاک به قدرت بیشتر دست یافت لزومی نداره حتما پول بیشتر به محصول قویتر داد بلکه محصولات متوسط رو قوی میکنیم!

در ضمن اون دو تا بورد که پیشنهاد دادم جزو بوردهای حرفه ای محسوب میشه و برای اور عالی هستن اما اگر نخاید اور کنید بهتره یه بورد 100 تومنی بخرید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لپتاپ مناسب برای دانشجو ها به کیس مناسب برای تروریست هایی مثل سامان تبدیل شد! :mrgreen:
نمیدونم دیگه از Gforce 9600 بالاتر میخوای چیکار؟
داداش ابی اون پردازنده 4 هسته ای قیمتش چنده؟ :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]چی بگم...ولی چون من دشمنی خوانوادگی با محصولات ATI داریم 9600GT 1GB رو ترجیح میدم...گفته باشم با هیچ کدوم از این گرافیک هایی که گفتیم مشکلی پیدا نخواهی کرد...
انتخواب با توست ! :mrgreen:
_____
اون پردازشگر خوشنام 4*1.65 چهار هسته ای فکر کنم 200 تومنی باشه... ولی عالیه...می ارزه![/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون. این ماه 18 میلیون خرج کردم! دیگه کفگیره خورده ته دیگ!
کسی یه جا سراغ نداره لپ تاپ قسطی بده؟ و تنوع مدل زیادی داشته باشه؟ یا اصلا خودم سفارش بدم ولی قسطی بم بدم؟ تو تهران یا تبریز باشه ترجیحا! آقا سعید شما هم از تبریز یه کمکی بکنین!
جایی سراغ دارین؟
یکی امروز گفت dell تو ایران ساپورت نداره!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظر شما محترم اما از نظر بنده منابع معتبر اینترنتی بیشتر از تجربیات فردی قابل استناد هستند.

تنها ضعف کارت های ati عدم پشتیبانی از فیزیک هست که در سری 5 درشون گنجانده میشه و راه حل این مشکل هم ساده میشه یک کارت 8400 128mb به 30 تومن خرید و گذاشت کنار 4770 تا اونوقت 9600 بره بوق بزنه!

باز 9800 پیشنهاد میدادی یه چیزی اما این 9600 عمرش به سر رسیده تو بنچمارکها حتی از 4670 ضعیفتر هست به نسبت فریم بر قیمت.

اما در تست معروف 3d mark vantage طبق نتایج منتشره در سایت شرکت futuremark کارت 4770 و 9800 gtx+ به ترتیب امتیاز 7379 و 7401 آوردن با این تفاوت که قیمت دومی بیشتر و اصلا قابلیت اور نداره چون اور شده هست اما 4770 رو میشه 30 درصد اور کرد.

این دو تا لینک برای مقایسه قیمت های جهانی

http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=2000380048%201305520548%20106792522%201067942261&name=GeForce%209800%20GTX%2b

http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=2000380048%201305520549%20106792627%201067947628&name=Radeon%20HD%204770

پردازنده q8200 هم 170 تومن قیمت داره تقریبا ولی تنها ضعفش در قابلیت کم اورکلاکه که از اور شده سری فنوم ضعیفتر عمل میکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]شما درست میگی...تسلیم
خوب راستش هرجقدر پول بدی آش میخوری...این 9600 حدود 120 تومنه ولی مشکلی نداره،آره الان روز به روز جدیدتر میاد و البته گرونتر...اینو پیشنهاد کردم تا بیشتر از 1 میلیون نشه...
راستی بین 9800 و GTX280 ، دومی رو پیشنهاد میکنم...! (بخاری) :mrgreen:
راستی حالا کی میخواد اورکلاک کنه؟؟؟ :mrgreen:
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته اگر شانس بیاریم و تو تابستون قیمتهای بازار ایران کاهش پیدا کنه اونوقت پیشنهاد میکنم یک 9800 gtx+ بخرید چون در کل قدرت بیشتری داره ولی بیشتر از 160 تومن ارزش نداره که فکر نکنم به این زودی تا این حد بیاد پائین!

اورکلاک نکنیم پس چه کنیم؟ باید حداکثر استفاده مجاز رو از سیستم کشید تا پولی که خرج کردی دور ریخته نشه. من یه سیستم قدیمی هم دارم سلرون هست اورش کردم به 3.3 برابر با پنتیوم4 3.2 کار میکنه! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]من زیاد بلد نیستم...اگه وقت آزاد پیدا کردی یه مطلب حرفه ای بنویس استفاده ببریم... :mrgreen:
...
راستی فکر کنم پست های آخری رو به یه تاپیک دیگه منتقل کنیم بهتره...[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.