EBRAHIM

آشنایی با نیروی هوایی بحرین

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[color=darkblue]نیروی هوایی بحرین نیروی کوچکی است. هم از لحاظ هواگردها و هم از لحاظ تعداد پرسنل.
نیروی هوایی بحرین در سال 1977 تاسیس شد و کار خود را با پرواز هلی کوپتر ها اغاز کرد. در سال 1986 تعدادی هواپیمای F-5 از امریکا خریداری کرد. در سال 1990 نیز برای افزایش قدرت خود اقدام به خرید جنگنده ی F-16 کرد. اولین ماموریت F-5 ها و F-16 ها در جریان جنگ اول خلیج فارس روی داد. همچنین در جریان این جنگ تعدادی از هواپیماهای کویتی برای جلوگیری از نابود شدن به بحرین فرار کردند. این جنگنده ها بعدها به کویت پس داده شد.
دولت بحرین در سال 2000 قرارداد دیگری را با امریکا منعقد کرد تا چند فروند دیگر از هواپیماهای F-16 خریداری کند. این سری از F-16 ها قادر بودند موشک AIM-120 را حمل کنند. این موشک اولین بار در جنگ اول خلیج فارس به کار رفت. F-16 های قبلی نیز ارتقا داده شدند تا بتوانند این موشک را جمل کنند.

[align=center][img]http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/middle/8/7/0/1387078.jpg[/img][/align]
در ماه جولای همان سال دولت بحرین قراردادی را با کمپانی انگلیسی BAE Systems منعقد کرد. طبق این قرار داد این کمپانی یک دانشگاه پرواز در بحرین تاسیس میکرد. در بند دیگری از این قرارداد خرید چند فروند هواپیمای اموزشی BAE Hawk و Slingsby T.67 Fireflys لحاظ شده بود. تحویل این هواپیماها از سال 2006 اغاز شده است. نیروی هوایی بحرین همچنین قراردادی 204 میلیون دلاری با شرکت سیکورسکی امضا کرده است که طبق ان 9 فروند بالگرد UH-60M به نیروی هوایی بحرین تحویل میشود. این قرارداد شامل پشتیبانی و تعمیرات این بالگردها نیز میشود. این بالگردها در نقش های مختلفی به کار گرفته میشوند ولی نقش اصلی ان به عنوان بالگرد امداد و نجات است
همچنین لازم به ذکر است در 27 سپتامبر 2003 یک فروند از F-16 های نیروی هوایی بحرین به خلبانی Abdulaziz Snan Al Dossary در خلیج همیشه فارس سقوط کرد و نابود شد.

[align=center][img]http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/middle/7/7/0/1387077.jpg[/img][/align]
[b]دارایی های نیرو هوایی بحرین[/b]

هواپیماهای اموزشی و جنگنده ها:

F-16:
مدل C: شانزده فروند مدل D: چهار فروند
F-5 Tiger II
مدل E: هشت فروند مدل F: چهار فروند
British Aerospace Hawk
6 فروند
Slingsby T-67 Firefly
3 فروند
بالگردها:

Agusta-Bell 212 Twin Huey:
12 فروند
Bell AH-1 Cobra
24 فروند
MBB Bo 105
3 فروند
Sikorsky UH-60 Black Hawk
1 فروند
Bell 412
2 فروند( در خدمت پلیس)
Bell 427
1 فروند

[align=center][img]http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/middle/6/7/0/1387076.jpg[/img][/align]

ساختار

پایگاه Shaikh Isa
اسکادران 1 شکاری: F-16
اسکادران 3 شکاری: F-16
اسکادران 6 شکاری: F-5
اسکادران 5 اموزشی: BAE Hawk
اسکادران 6 اموزشی: T-67 Firefly

پایگاه Rifa'a
اسکادران 3 بالگرد: Bell-212
اسکادران 7 بالگرد: MBB Bo 105C
اسکادران 8 بالگرد: AH-1
اسکادران 9 بالگرد: Sikorsky UH-60A/L
اسکادران 10 بالگرد: AH-1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود...
همین نیروهای ضعیف اعراب اگر با هم یکی و متحد شوند برای ما خطرساز میشوند...
icon_cheesygrin [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=darkblue]قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود...
همین نیروهای ضعیف اعراب اگر با هم یکی و متحد شوند برای ما خطرساز میشوند...
icon_cheesygrin [/color][/quote]
متحد بشن؟!
امارات به تنهایی خطر بزرگیه چه برسه عربستان!
اگه همه اعراب متحد بشن که آمریکا هم حریفشون نیست! icon_cheesygrin
اما اسم خودشون رو خودشونه! عرب!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون که صد البته ولی مطمئنا اگه خدا بخواد هیچکی حریف ما نیست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب وسعت بحرین بیشتر از این نیست که بخواد 450 تا جنگنده بزار توش! اون وقت مردمش باید لابد رو اشیانه جنگنده ها زندگی کنند! چشمک
در حد بحرین تسلیحات خوب و به روزی هست و به مراتب اف16 از چندین تا اف5 قدیمی و... بهتر عمل میکنه اما خوب کلا بحرین زیاد در بحر دنیا نیست! ولی خوب همونجور که رپتور گفت در صورت اتحادشون وضعشون قمر در عقرب میشه اما همین الانم که متحد نیستن عربستان و امارات به تنهای خیلی خطرناکند
از این طرفم بحرین سفارشات تسلیحاتی جدیدی داده که وضعش رو به مراتب بهتر میکنه

بعدم خواهشا بازم بحث کهنه عرب و... پیش نکشید ... بارها گفتم و بازم میگم، اقا میگین عربا ترسو!؟ باشه عرب ترسو!
به خاطر شمام شده میرن یه خلبان اس امریکایی رو میزارند رو هواپیماشون خوبه ؟!

در جنگ خلیج 1 عربستان و.... به خلبانان امریکایی اجازه دادن با هواپیما اونا بپرن و مشخصه تفاوت فاحش سطح اموزشی خلبانان اونا ..... وقتی رفند تو جنگ حتی فرصت ندادن هواپیما عراقی رادارش رو روشن کنه ...
این بهتره یا اینکه همون عربای به قول شما ترسو سوار هواپیما بشن؟!
اگر یهو عربا ترسدین! به شما قول میدن که خلبانان عالی امریکایی رو بزارند جاشون1! پس نگران اونشون نباشید!
به نظر من
چون ما حسرت میخوریم نمیتونیم مثل اونا خرید کنیم این چیزا رو میگیم ....

به نظرم بهتره ما فکر خودمون رو بکنیم که بهترین خلبانمون توی یه اف4 ماله 40 سال پیش سقوط میکنه و خلبانان ما جنگنده ندارند باهاش بپرند اگر هم دارند با یه فشار جی شدید شهید میشن ....

به هرجهت من این اندیشه رو که عرب ترسو هست و....(که مستقیما به خاطر جنگهای ما زمان ساسانیان و.. و به دلیل نفرت از اعراب پیش اومد و بهش دامن زدیم چون شکست خوردیم ..) رو قبول ندارم ...
خوب همون عربستانی های ترسو اومدن ناجوانمردانه با اف15 جنگنده ما رو زدن و ما هیچ کاری نکردیم ...
بعله میگیم فرصت نبود جوابشون رو بدیم اما عزیزان به هرحال شجاعتش رو داشتند که اومدن درسته؟! بر فرض دو به یک هم بودن! مگر الان هم تعداد جنگنده های ما نسبت به اونا همینطوری نیست؟! خوب پس یعنی شجاعت عملیات رو دارند ... اگر از این نظر نگاه کنیم

به نظرم اصلا کار درستی نیست تحقیر کردن یه قوم به خاطر .... ممکنه همون بلا سر خودمون بیاد! حالا یه سوال:

کی دیده اعراب موقع سوار شدن به هواپیما بترسن؟! که این شایعه پیش اومد؟!(تازه بر فرض درستم باشه [color=red]ما ایرانیا باید کلاهمونم بندازیم هوا! چرا؟! چون اگر شجاع باشند رسما میان دهن همه ایران رو سرویس میکنند چون هم بهترین جنگنده ها رو دارند هم خلبانان شجاع !! و ه مجرب اموزش دیده[/color])

یا حق

*** دوستان من الان خودم اعصابم خراب میشه میبینم 4 تا کشور عربی یه جنگنده شون از 100 جنگنده ما بهتره از نظر تکنولوژی و.. اما این دلیل نمیشه بهشون توهین کنیم یا چون حسادت میکنیم .... باید واقع بین بود و فکر کرد چه جور میشه جلوشون رو گرفت نه اینکه توهین کنیم بهشون، من الان در دفاع از عربا حرف زدم اما این دلیل نمیشه که طرفدارشونم بلکه میخوام بگم ما بهتره واقعیات رو بنگریم تا اینکه تو رویا خودمون رو فرو کنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رومل جان تا حدی باهات موافقم!
اما چاره چیه به نظرت؟ (باید واقع بین بود و فکر کرد چه جور میشه جلوشون رو گرفت) ؟
یا باید خودمون بسازیم! یا بخریم! اما چطوری؟
از نظر نیروی هوایی در وضعیت وحشتناکی هستیم ولی کشور های منطقه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هواپیماهای کویتی برای جلوگیری از نابود شدن به بحرین فرار کردند. این جنگنده ها بعدها به کویت پس داده شد. [/quote]
می گم این نیروی هوایی کویت به بحرین هم فرار کردن icon_cheesygrin
به این نکته دقت کنید شرکت در جنگ خلیج فارس یعنی وقتی بحرین نیاز داشته باشه احتمالا کمک از کشورهای عربی می گیره و همچنین از آمریکا
[quote]خوب وسعت بحرین بیشتر از این نیست که بخواد 450 تا جنگنده بزار توش! اون وقت مردمش باید لابد رو اشیانه جنگنده ها زندگی کنند! چشمک[/quote]
موافقم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رومل جان همین عربا شجاع اگه ما تبلیغاتمون در مورد صاعقه و.......زیاد کنیم دوباره مثل قبل فرار می کنند چون کشورشون وسعتی نداره به جز عربستان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]*** دوستان من الان خودم اعصابم خراب میشه میبینم 4 تا کشور عربی یه جنگنده شون از 100 جنگنده ما بهتره از نظر تکنولوژی و.. اما این دلیل نمیشه بهشون توهین کنیم یا چون حسادت میکنیم .... باید واقع بین بود و فکر کرد چه جور میشه جلوشون رو گرفت نه اینکه توهین کنیم بهشون، من الان در دفاع از عربا حرف زدم اما این دلیل نمیشه که طرفدارشونم بلکه میخوام بگم ما بهتره واقعیات رو بنگریم تا اینکه تو رویا خودمون رو فرو کنیم[/quote]
[quote]چون ما حسرت میخوریم نمیتونیم مثل اونا خرید کنیم این چیزا رو میگیم .... [/quote]

درسته نباید به کشور و قومی اهانت کرد... ولی یادتون نره که کشور های عربی به هیچ وجه تاب مقاومت در برابر کوچکترین حمله ای رو ندارند...شما تا حالا دوبی رفتی؟اونوقت منظورم رو بهتر میفهمیدی...
ادیب جان ما به این افتخار میکنیم که قدرت نیروی هواییمان در تجهیزات نیست بلکه در قدرت و مهارت خلبانان و پرسنل آن است...حسرت؟ واقعیات؟icon_cheesygrin برای خلبانان ما مهم نیست که با چه هواپیمایی در مقابل هواپیماهای پیشرفته دشمن میجنگند...مهم اینه که مردانه میجنگند و به آن هم افتخار میکنند...آیا اعراب هم اینگونه اند؟
در ضمن بنده ،هم خوزستانی هستم و هم عرب! ولی به هیچ وجه پشت اعراب جنوب خلیج فارس رو نمیگیرم جز قطر...![/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="call-of-duty"][quote][color=darkblue]

امارات به تنهایی خطر بزرگیه چه برسه عربستان!

[/quote]

وای! خیلی خطرناکه!!!! icon_cheesygrin

به نظرم باید یه کمی از احساساتی بودن پرهیز کنیم و البته به دیگران هم به همین سادگی توهین نکنیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والفن اشتاین جان! امارات با خرید های نظامی جدیدی که انجام داده واقعا خطرناک شده!
اگه یه نگاه به خرید های جدیدش به ویژه هواییش بندازی نظرت عوض میشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
رومل جان همین عربا شجاع اگه ما تبلیغاتمون در مورد صاعقه و.......زیاد کنیم دوباره مثل قبل فرار می کنند چون کشورشون وسعتی نداره به جز عربستان[/quote]

با اضافه کردن تبلیغات موافقم اما نه در بعد جنگنده اونم صاعقه!

ببین ناراحت نشی اینو میگم اما باور کن مردم جهان خر نیستند! و مثل مردم ایران هم سواد میلیتارشون پائین نیست!
الان هر جوجه میلیتار هم صاعقه رو ببینه میدونه هیچ رقمه هیچ حرفی برا گفتن نداره .. نه موتور داره نه رادار نه موشک نه چیزی و یه اهن هست که توش سیم کار گذاشتند و پروازش میدن ... (تاکید میکنم این ننگ نیست چون این جنگنده ازمایش اولیه بود برا ساخت جنگنده بهتر که متاسفانه عده ای اونو چنان بزرگ جلوه دادن که ...... متاسفانه وقتی خوده نجار هم میگه از اف18 سرتر هست مشخصه منظورش چیه.. یادتونه گفتم جنگ ورانی و... ؟! اما علیه مردم خودمون نه جهان!؟ برا این موقع بود ، این جنگنده ابدا حتین یمتونه در نبرد ده به یک با اف16 برنده بشه .. خیالت تخت ! حتی با بهترین خلبانان هم چون اون امکانات حداقل رو هم نداره ..)

خلاصه بگم : ترجیح میدم مانوور بدیم رو موشکهامون و توان هوافضامون نه صاعقه!
باید قبول کنیم از بعد نیرو هوائی کشورای عربی از ما قوی تر هستن ... اما خوب دقیقا بحث اینه ایا تو میدان عمل هم به اندازه قدرت جنگنده هاشون هستند یا خیر؟! که تو ارسال بالا گفتم به فرض نبشاند نهایتش جاشون امریکایی میاد .... اما اگر دقت کنی همین عربستان نیرو زمینی ش تو خفجی کویت پدرش دراومد اما نیرو هوائی عربستان چنان جنگید که گفتن نیرو هوائی عربستان ابروی عربها رو خرید !
[quote]
ادیب جان ما به این افتخار میکنیم که قدرت نیروی هواییمان در تجهیزات نیست بلکه در قدرت و مهارت خلبانان و پرسنل آن است[/quote]

دقیقا موافقم و احسنتم ، رمز پیروی ما و قدرتمند بودن ما این چیزا هست، رمز قدرت ایران مردمش هست و ادمای توش نه تسلیحاتش چون همچین تسلیخاتی که دشمنای ما دارند ما عمرا در اخیتار داشته باشیم و ما با نیرو ایمان و هوش و تدبر میتونیم برنده باشیم ، نیروهایی که البته بدون امکانات لازم نتیجه بالعکس میده ! [quote]

برای خلبانان ما مهم نیست که با چه هواپیمایی در مقابل هواپیماهای پیشرفته دشمن میجنگند...مهم اینه که مردانه میجنگند و به آن هم افتخار میکنند...آیا اعراب هم اینگونه اند؟ [/quote]

دقیقا درسته و این نشان شجاعته اما دوست خوبم همین سپاه یه شعار داره میگه و عدو الهم مستطعتم و.... اینا درسته؟!

بزرگان دین ما و کتاب دین ما هم گفتن قبل اینکه بجنگید سعی کنید اسبانی توانا و.. داشته باشید ، یعین چی!؟ یعنی همه چیز به سلاح و امکانات جنگی هست؟!
یعنی اونا دست کم گرفتن قدرت مردم رو ؟! نه این چنین نیست

مردم لیبی و... خیلی قدرتمند بودن اما در مقابل ایتالیا باختن، همون ایتالیایی که عرضه هیچ کاری رو نداشته و نداره .... ایتالیا به زحمت برد ازشون (و همین موجب استهزا جهانی شون شد تو اون موقع ) با وجود اینکه ایتالیا مجهز به سلاح گرم بود و افریقایی ها مجهز به تیر و کمان!!! اما تو جنگ به مشکل برخوردند ولی در نهیات با قدرته مون سلاح ها بر مردان کارازموده و با هدف و سرسخت افریقائی غالب شدن ... تنها به دلیل تسلیحات برترشون ...

میفهمی منظورم رو ؟! میخوام بگم یه مردم شجاع و حتی نظامی حرفه ایی بدون سلاح مناسب مکوم به نابودیه
درسته خلبانان ما حاضرن با هر هواپیمای بجنگند اما این موضوع وقتی پیش میاد که ما اصلا بتوینم اولا جنگنده بلند کنیم! بعدشم جنگنده دشمن رو رهیگری کنیم و بعشدم سلاح مورده نظر رو داشته باشیم تا بزنیمش و....

فکر کنم منظورم رو فهمیده باشی ... بحث بحث این چیزاست وگرنه افتخار من اینه در کشوری زاده شدم که خلبانانش هنوز که هنوزه تو امریکا تحسین میشن .... کسی رو این بحثی نداره، بحث ما بحث بالاتر هست ...
در شرائط برابر بععععله کی هست قبول نکنه ملت با ایمان برنده جنگ هستند؟! اما در شرائطی که برتری دست دشمن هست از نظر تسلیحاتی و.... ما حداقل تسلیحات رو داریم عنصر ایمان باعث جشاعت میشه اما جشاعتی که نتیجه ایی مناسب در برنداره ....
میخوام گبم ارگ ایمان با امامانت مناسب قاطی بشه نتیجه اش پیروزیه اما وقتی به تنهائی بخواهیم ازش استفاده کنیم فقط خوب میجنگیم و مردانه میمیریم ولی نتیجه مورده نظر حاصل نمیشه..
برا همین سپاه دنبال تسلیحاتی هست که شکاف تسلیحاتی رو پر بکنه ....
[quote]
در ضمن بنده ،هم خوزستانی هستم و هم عرب! ولی به هیچ وجه پشت اعراب جنوب خلیج فارس رو نمیگیرم جز قطر...![/quote]

اگر همین قطر طی این 4 ماه اخیر روابطش رو با ما خوب نمیکرد! بازم همین عقیده رو داشتی؟!

قطر به دلائلی به سمت ما کشیده شد (یکیش اوپک گاز ایران روسیه !) که اگر بخواهی کامل بازش میکنم اما خوب به هرجال جای خوشحالیه که اولا بعضی کشورای عربی ما رو قبول کردن بعدم یه سوال:

به نظرت ایا همین قطری ها تو یه جنگ میتونند دوام بیارند؟! مگر اینام از سلف همون اعراب بی عرضه به قول دوستان نیستند؟! خوب اولا اگر اره یعنی اینکه پس بقیه اعرابم میتونند اگرم خیر پس چه فرقی داره حمایتشون از ما و.. ؟! چشمک

میخوام بگم دشمن هرکسی که باشه رو نباید دست کم گرفت حتی دشمنی که میدونیم سابقه اش چیه .. بسیاری از دوستان مثال اعراب اسرائیل رو میزنند اما میشه بگین حامی اسرائیل در اون مزان کی بود و الان همون حامی طرفدار کی هست در جنگ برعلیه ایران؟! چشمک

دوستان بحث شجاعت و.. اینا بحث ما نیست شجاعت بدون چشم بصیرت و بدون سلاح و امکانات اخرش تختم میشه به گورستان ! اما میخواهیم سرور دنیا باشیم ... اوکی؟!
پس به امید روزی که ایران سرفراز و پایدار در اسمان جهان بدرخشه با توان علمی فرهنگی سیاسی نظامی که زبانزد تمام جهان باشه، به امید اون روز باید همه تلاش کنیم

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]والفن اشتاین جان! امارات با خرید های نظامی جدیدی که انجام داده واقعا خطرناک شده!
اگه یه نگاه به خرید های جدیدش به ویژه هواییش بندازی نظرت عوض میشه![/quote]

دوست عزيز

نميدونم تا چه حد به جنگهاي دهه هاي اخير اشراف داري. ولي در جنگهاي امروزي اين تسليحات نيستند كه حرف اول رو ميزنند. حتي ارنستو جان اين خلبان شجاع عرب نيستند كه در جنگ بي رقيب ميشن. جنگ امروز بر پايه اطلاعات هست و جمع اوري خبر و تحليل اون هست. اين باعث ميشه كه در فرصت مناسب ضربه اساسي رو بزني.
اصل دعوا و پيروز اون رو همگي بلد هستيد. ( هر كي ضربه اول رو بزنه .... )
خريد تسليحات در مقياس بالا جز اينكه كشور به يك انبار مهمات تبديل بشه حسن ديگه اي رو نداره. اين تئوريسينهاي جنگ و طراحان زبده هستند كه پيروز ميدان رو مشخص ميكنند. بنابراين ضربه به موقع و اساسي تعيين ميكنه كه حريف در وضعيت انفعالي قرار ميگيره يا نه.

حال كه ما از وجود ماهواره هاي جاسوسي بي بهره هستيم منابع انساني و اطلاعات دوستان ديگه ميتونه ما رو به قدرت برتر تبديل كنه. اونوقت ميبينيد كه تمام اين هواپيماها قبل اينكه سوئيچ بشن در روي زمين زمينگير خواهند شد.
اگر عراق دقت كافي رو داشت در روز 31 شهريور 59 تقريبا تمام نيروي هوايي ما رو به خاطره ها سنجاق ميكرد.

[quote]قطر به دلائلی به سمت ما کشیده شد (یکیش اوپک گاز ایران روسیه !) که اگر بخواهی کامل بازش میکنم اما خوب به هرجال جای خوشحالیه که اولا بعضی کشورای عربی ما رو قبول کردن بعدم یه سوال:
[/quote]

اميدوار بودم تحليل درستي از وضعيت قطر و علت نزديكي اون به كشورهاي اسلامي ( و نه فقط ايران ) داشته باشي. عمر اوپك گازي كه از عمر كفتر سر بوم ما كمتره عزيز. چشمك !

[quote]دوستان بحث شجاعت و.. اینا بحث ما نیست شجاعت بدون چشم بصیرت و بدون سلاح و امکانات اخرش تختم میشه به گورستان ! اما میخواهیم سرور دنیا باشیم ... اوکی؟! [/quote]

نترس عزيز. برو جلو . من هستم ! چشمك
( خدائيش يه جورايي دوستت دارم ارنستو جوان )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]
میفهمی منظورم رو ؟! میخوام بگم یه مردم شجاع و حتی نظامی حرفه ایی بدون سلاح مناسب مکوم به نابودیه
درسته خلبانان ما حاضرن با هر هواپیمای بجنگند اما این موضوع وقتی پیش میاد که ما اصلا بتوینم اولا جنگنده بلند کنیم! بعدشم جنگنده دشمن رو رهیگری کنیم و بعشدم سلاح مورده نظر رو داشته باشیم تا بزنیمش و.... [/quote]
درسته ولی برعکس این حالت هم امکانپذیره
عراق در اواخر جنگ با اینکه خلبانان زبده ای نداشت با میراژهاش توانست تامکت های مارو با اینکه خلبانان ماهرتری داشتند منهدم کنه...ما یک راه بیشتر نداریم اونهم تولید تسلیحاته تا برتری تسلیحاتی دشمن رو از بین ببریم و جنگ رو از این نظر برابر کنیم....اونوقته که باید برتری رو در چیز دیگه دید...
...
در حال حاضر ما داریم کاری میکنیم که دشمن قبل از هر اقدامی بیشتر در موردش فکر کنه...
___
قطر رو اگه بخوایم صادقانه در موردش بحث کنیم در این مدت پشت ایران بوده،روابط کشور هم فوق العاده پیشرفت کرده نمونش رو هم در سفر آقای لاریجانی و مذاکرات نظامی ایران و قطر دید...
[quote]قطر به دلائلی به سمت ما کشیده شد (یکیش اوپک گاز ایران روسیه !) که اگر بخواهی کامل بازش میکنم اما خوب به هرجال جای خوشحالیه که اولا بعضی کشورای عربی ما رو قبول کردن بعدم یه سوال:

به نظرت ایا همین قطری ها تو یه جنگ میتونند دوام بیارند؟! مگر اینام از سلف همون اعراب بی عرضه به قول دوستان نیستند؟! خوب اولا اگر اره یعنی اینکه پس بقیه اعرابم میتونند اگرم خیر پس چه فرقی داره حمایتشون از ما و.. ؟! چشمک [/quote]
دلیل دیگش اینکه در قطر ایرانیا فوق العاده زیادن...قطر از نظر نظامی نمیتونه کمک حال ما باشه یکی به دلیل وسعت کم و دیگری قدرت کم نظامی...بیشتر میشه ازش به عنوان مدافع سیاسی ازش استفاده کرد...
[quote]
پس به امید روزی که ایران سرفراز و پایدار در اسمان جهان بدرخشه با توان علمی فرهنگی سیاسی نظامی که زبانزد تمام جهان باشه، به امید اون روز باید همه تلاش کنیم

یا حق[/quote]
یا علی
فعلا وقت ندارم تا شب بای[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.